אז מה באמת לומדים תלמידי הישיבות ובמה עסקו חז"ל? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה באמת לומדים תלמידי הישיבות ובמה עסקו חז"ל?

qwerty1987

Recommended Posts

ולענות לא מתאים לך?... זה לא וויכוח או דיון מעמיק, שאלה של כן או לא... זה הכל.

ובגלל שהבאת לי כלל חשוב לחיים אני אתן לך אחד בחזרה - לפני שאתה מאמין, א' תדאג שהמוח מחובר כמו צריך, ב' שאתה לא מעשן משהו חזק מידי וכו'.. וכו'..

:lol:

אני אקח את הכלל , אבל מה איתך תבצע תכלל שלי ותחזור אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ולענות לא מתאים לך?... זה לא וויכוח או דיון מעמיק, שאלה של כן או לא... זה הכל.

ובגלל שהבאת לי כלל חשוב לחיים אני אתן לך אחד בחזרה - לפני שאתה מאמין, א' תדאג שהמוח מחובר כמו צריך, ב' שאתה לא מעשן משהו חזק מידי וכו'.. וכו'..

רוני כבר הוכיח שוב ושוב שהוא מתעלם משאלות קשות או מתחמק מטיעונים הגיוניים בלי לטרוח לענות עליהם.

למה נראה לך שהוא יעשה משהו שונה עכשיו?

ורוני,

אם כבר מדברים על ללמוד מהמקור, האם קראת את "מוצא המינים" של דארווין? האם למדת קורס בביולוגיה או אבולוציה באוניברסיטה?

מאחר שאני בטוח שלא, אז לפני שאתה הולך ומחלק עצות לאחרים, מה דעתך לפעול לפיהן?

וכמובן, רוני לא הולך לענות על השאלה הזאת, ולכן זה לא משנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי ולמדתי מספיק ,הידע שלי על אבולוציה הוא מספיק רחב ומבוסס בכדי להבין את משמעותה.

לא צריך ללכת לעשות קורס.

הפעם זה באמת רציני לא להכנס לוויכוחים, אך רק אדם שמתעניין יכול לשנות את זה.

בלי זה ,זה גורם להרבה זילזול ושרפת זמן לריק.

בכל הנוגע לתנ"ך וידע יהודי ,הרבה פעמיים הראתי זאת שלא ברצוני להשיב ואז "בכוח" זה נכתב.

תאמת, גם לא היית רואה אותי כאן בדיון ללא מה שכתב ' radioactive ' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לוודא שהבנתי אותך נכון: אתה טוען שמי שמכיר את "פניני" חזל מאתרים חילוניים הוא "מזלזל", וצריך ללכת למקור אם הוא באמת רוצה להבין משהו, אבל את הידע שלך בתחומים מדעיים יותר אתה שואב מאתרים דתיים שמנסים בכל כוחם לשלול את המדע וטוען שזה מספיק ושאין לך שום צורך אשכרה ללמוד את התחום?

זו לא צביעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר אך ורק על סוג אדם ספציפי ועל פותח הדיון מכיר כן מכיר,וקל לראות איך ניפתח ונכתב האשכול.

אם זה היא אחד שלא מוכר ונשמע סקרן -הייתי מגיב על הדברים.

הרקע על תחומיים מדעיים -כלל לא מאתרים דתים.

הבעיות שיש, מוצגות אצל אנשי דת ואף מדענים .

שוב פעם ,הבעיה המרכזית היא לא עם האבולוציה, אלא עם תועמלנים שמציגים אותה כאילו היא מוכיחה שלא היתה בריאת העולם או בריאת החי והצומח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשם כך נכתב האתר הזה [למטה ] להראות את הגישה המדוייקת של המאמינים [ יהדות ] .

ואין שום קשר לכל המלחמה שהתחילה על ידי בריאתנים נוצרים [ולטענות שלהם] אף מזמנו של דרווין.

נכון הדבר שיש ילדים שגם מחתימים את היהדות לרעה ,אך תמיד יש ללמוד מאנשים בקיאים ולא מכל מיני חילונים מתחזקים ודתים חסרי ידע- [ראה FXP ] .

http://evolutions.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=content&id=277552

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא עדיין חילוני רק שהוא קצת מתחזק [ יכול להיות אף רק באמונה בבורא].

עדיין לא בקיא ביהדות כלל, עדיין מתנהג כחילוני [אולי שומר על משהו פה ושם]

ובכל זאת מתווכח עם אתאיסטים.

אני רואה את זה בFXP -פשוט חגיגה הולך שם.

אממ ... אני לא כזה.

אני נולדתי בבית חילוני אבל בחרתי להיות דתי.

זאת אומרת אני דתי ולא חילוני מתחזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני כבר הוכיח שוב ושוב שהוא מתעלם משאלות קשות או מתחמק מטיעונים הגיוניים בלי לטרוח לענות עליהם.

למה נראה לך שהוא יעשה משהו שונה עכשיו?

ורוני,

אם כבר מדברים על ללמוד מהמקור, האם קראת את "מוצא המינים" של דארווין? האם למדת קורס בביולוגיה או אבולוציה באוניברסיטה?

מאחר שאני בטוח שלא, אז לפני שאתה הולך ומחלק עצות לאחרים, מה דעתך לפעול לפיהן?

וכמובן, רוני לא הולך לענות על השאלה הזאת, ולכן זה לא משנה...

ושוב, רוני מסרב לענות על השאלה.

הוא רק כותב "קראתי ולמדתי מספיק".

ובכן רוני, אני "קראתי ולמדתי מספיק" על הדת. ואני יודע מספיק ומכיר מספיק בשביל להחליט שזאת שטות מוחלטת.

עכשיו תוכיח שאני טועה.

מה שרוני מסרב להודות בו, זה שאבולוציה שוללת את הדת, וההפך.

אם תורת האבולוציה נכונה, אפשר לזרוק את פרקים א'-ג' (וכנראה עוד כמה) בספר בראשית ישירות לפח.

ואם נחפש עוד בתנ"ך לא חסר דברים שעומדים בסתירה מוחלטת למדע.

ולכן רוני, אתה יכול לנסות להכחיש עד כמה שתרצה, אבל האבולוציה (והמדע) שוללים את הדת מכל וכל.

ולכן עד שלא תפריך את השיטה המדעית (מה שלא יקרה, אבל אני מוכן לשבת ולחכות שזה יקרה),

כמו שכבר כתבתי:

אלוהים = פיית השיניים = סנטה קלאוס = ארנב הפסחא = מפלצת הספגטי המעופפת = קנקן תה מסביב למאדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא העלתי דתיים על המוקד. הדת כן. אפילו אם אני פנאט, אני עדיין הרבה יותר טוב מהם (ולו רק מוסרית).

אתה מעלה "דתיים" על המוקד בדבריך, לטענתך אדם דתי הופך בעיניך אוטומאטית לאידיוט גמור, מה מוסרי בזה?

איפה בקטע הזה אתה שונה מרוני ודומיו עם החשיבה שהעובדה שהם יראי שמים עושה אותם נעלים מוסרית?

תשובתי: בכלום ושום דבר.

אתה בעל קו חשיבה דומה 1 ל-1, רק שאתה בצד השני, אם היית בעל השקפת עולם דתית, היית בצד של רוני וטומוש.

היטלר רצח עם. לא דת. בנוסף ליהודים הוא גם רצח שחורים (אם כי מעט, בעיקר כי לא היו לו הרבה באיזור),

הומואים ולסביות, חולי נפש וצוענים.

בהתחשב בכך שהוא היה פרנואיד וכנראה פסיכופת, לא ממש דוגמא טובה. חולי נפש הם בדיוק זה, חולי נפש.

שנית, דיברנו על קומוניזם, איך היטלר קשור?

בנוגע לסטלין, הוא גם לא היה כל כך שפוי, אבל הוא לא רצח אף אחד בגלל האמונה הדתית שלו. ולכן מה הוא קשור?

היטלר רצח כל מי שהתנגד לו, כנ"ל גם סטאלין.

אתה טוען ששלטון דתי מסיר מדרכו מתנגדים ע"י אלימות, אני נתתי לך כדוגמא אתאיסטים שעשו בדיוק את אותו הדבר,

סטאלין בין היתר, עשה את זה נגד הכנסייה הפרבוסלאבית בבריה"מ בדיוק מהסיבה שהאמונה באל היא תחרות לקומוניזם ולמשטר.

לכן, הטיעון שלי עומד חזק ואיתן.

עריכה:

מי מסיר את האחריות מהמאמין? אני לא טענתי את זה בשום מקום.

אני טוען בפה מלא שמי שמאמין הוא אידיוט או פתי.

ילדים קטנים מאמינים בסנטה קלאוס/פיית השיניים/ארנב הפסחא בגלל שההורים שלהם אמרו להם.

בתור אדם בוגר, לדתיים אין תירוץ.

הסרת האחריות מתבצעת בגוף התשובה שלך, אפילו כאן שאתה רושם שכל דתי הוא "פתי" ו"אידיוט".

העובדה היא, שיש מילארדי אנשים בעולם שמאמינים באל ומנהלים אורח חיים רוחני כלשהו ועדיין הם אינטלגנטים ומוצלחים לא פחות ממך, חלקם גם הרבה יותר ממך, איך אתה מסביר את זה?

הרי רק דביל מאמין באל, לא?

עכשיו, חשוב לי לציין שאני אישית משהו בין אתאיסט לאגנוסטי והתווכחתי בעצמי עם רוני המון פעמים.

אבל מצד שני, צורם לי כאשר אני קורא הצהרות אליטיסטיות מתנשאות משני הצדדים.

כשמישהו בא ואומר(ובוא נעזוב רגע בצד את העובדה שבאונ' משלמים כדי ללמוד ובישיבה לא, זה לא נושא הדיון)

"בונא! בגמרא לומדים רק שטויות ואני גאון שכמותי, באונברסיטה לומד דברים בעלי טעם כמו קורס על

"ההשלכות של קציר השעועית בטאיוון על כתיבת השירה המודרנית במיקרונזיה"".

בנוסף, עוד נקודה שרוני העלה פה ואני חייב להסכים, אתם לוקחים את הכתוב שם בצורה מילולית מדי,

הנושאים המדוברים באים להציג איזשהו קו מחשבה הלכתית, אף אחד לא אמר שאתה צריך ללכת ולעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lev0 '

לא יפה ,מעולם לא סברתי מי שטוען אחרת הוא אדיוט או לא מוסרי.

זכותי לטעון שהמסור האמיתי נמצא בתורה כי היא ניתנה מהבורא, אתה חושב אחרת -זכותך.

ישנו אדם דתי שפחות מוסרי מאדם חילוני, אך על הדרך דיברתי, הדרך של התורה היא המוסרית ביותר כי ניתנה מהבורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאני שוב עושה את זה...

אתה לא יכול להתייחס לאלוהים במונחים של זמן, קדימות והיררכיה כי הוא מחוץ למערכת הזו. תחשוב על זה כעל קיום מחוץ לציר הזמן בתור התחלה, הוא לא קשור לזמן, והוא קיים בכולו, פשוט בגלל שהוא מחוצה לו. והרעיון של יצירה כרוך בזמן.

קיום

________________________ציר הזמן

אני ממש כועס על עצמי שלא התאפקתי והגבתי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"דיונים" עם רררווונננייי על אבולוציה היו לא מעט ונגמרים כולם באותה דרך - רוני נעלב ובורח מהדיון ומסכם שמי שרוצה ילך וילמד, ומי שבאמת מתעניין יכול לפנות אליו בפרטי. לא רואה שום טעם להתחיל כל פעם את התהליך הזה מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...