אז מה באמת לומדים תלמידי הישיבות ובמה עסקו חז"ל? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה באמת לומדים תלמידי הישיבות ובמה עסקו חז"ל?

qwerty1987

Recommended Posts

דיון עקרוני של "באיזה אבנים מותר לנגב את התחת בשבת"?

ברור, אתה צודק לחלוטין, הרבה יותר חשוב שאנשים ילמדו את זה מאשר שילכו לשרת בצבא למשל. איך לא חשבתי על זה קודם :screwy::facepalm:

בחייך, זו סתם דמגוגיה, זו לא כל הגמרא.

וד"א, אני נגד לא לשרת בצה"ל בגלל כל סיבה שלא באה מצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מאיפה אנשים מביאים את השטויות האלה?

"רוב" החיילים? תגיד אתה אידיוט או מה?

"רוב" הגברים משרתים בתפקיד קרבי, זה שיש כמה מפגרים בקריה ממש לא הופך אותם לרוב.

עשית בכלל? תעשה ואז תדבר. רוב החיילים בקרבי. ::):s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, עשיתי והייתי בקרבי.

דבר ראשון קרבי ותומכי לחימה הם הרוב, דבר שני להניח שכל מי שהוא לא אחד מהנ"ל לא עושה שום דבר זו טיפשות נטו, אתה אומר לי שאלו בממר"ם תוהים איפה אפשר לזיין חמור? שהחיילים במודיעין סקרנים על איך לזיין את עצמם?

בקיצור אנשים כמוך מעצבנים אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rrronnniiiiiiiiiiiii

בבקשה פרט הסבר נמק והבא דוגמאות!

מה יש לנמק? ממלא לא יעזור כלום.

בימינו יש אפשר ללמוד הכל -ואף לשאול ,מי שהיה רוצה בכך -היה כבר עושה זאת.

רובם של האתאיסטים רוצים רק לנגח בכל דבר הקשור בדת.[על אף שלא יודעים דבר, לדוגמא מזה גמרא-לשם מה היא באה =מושגים שלומדים בכיתה א' דתי/חרדי ]

,בדרך כלל [אותם אלה שהכי מזלזלים ] מדובר על חברה שנולדו לבתים מסורתיים/דתים/חרדים ועזבו את זה -לשם כך שום דבר לא יעזור,אלא ההפך יתן בהם עוד יותר שנאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטות מוחלטת רוני.

אתה טוען שאני בור בגמרא? יכול להיות.

מצד שני, קראת לאחרונה את מוצא המינים? למדת קורס בבילוגיה באוניברסיטה?

בדיוק כמו בהרצאה שאליה נתתי קישור (שאני בטוח שלא טרחת להיכנס לשמוע אותה),

הסבירות לקיום אלוהים שווה בדיוק לסבירות שיש קנקן תה שנמצא במסלול מסביב למאדים.

אם אתה מאמין בקנקן תה אתה צריך להוכיח שהוא קיים, ולא אני צריך להוכיח שהוא לא קיים.

בדיוק אותו הדבר עם הדת. אתה צריך להוכיח שאלוהים קיים, ולא אני צריך להוכיח שהוא לא קיים.

עד אשר איזשהו דתי ימצא דרך להוכיח את קיומו של אלוהים, אין שום הבדל בין אלוהים, לפיית השינים, למפלצת

הספגטי המעופפת, לאללה, לאיש השלג הנוראי, לסנטה קלאוס או לקנקן תה סביב מאדים.

עריכה:

אתה טוען שמי שהכי מזלזל זה אנשים שבאו מבתים חרדים/דתיים ומצד שני טוען שאין להם מושג מה זה גמרא.

האם אתה טוען שהם "חזרו בשאלה" בטרם סיימו כיתה א'?

אתה מודע לעובדה שהטיעון הזה גובל בפיגור (מהצד הלא נכון)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גמרא, זה נכתב באופן כללי, ואותם אלה שהכי מזלזלים זה כוונה לכאלה שהיו מאמינים או מבתים דתים.

באמת שאיני נכנס יותר לוויכוחים, ברגע שמתחיל נושא על אלוקים אני מפסיק, זה גם לא מתחיל ממני - וממלא זה לא יגמר.

כל מטרתי זה רק לתת במה של חיוב גם לצד המאמין על כל הזילזול שקורה נגדם .

לכן בכול דבר שקושר בתורה [גם מה שנכתב בפתיחת האשכול] אין לי בעיה לדון על כך עד סוף..

אך בגלל שכאן זה התחיל על ידי אתאיסט מוכר וכל הווכוחים למינהם מתנהלים עם אותם חברה, לכן יש לעזוב את זה.

ברגע שאדם חילוני שאול או אתאיסט שבאמת מתעניין [קשה למצוא] אני אלך איתו בדיון עמוק עד סופו.

................

ויש לשים לב על כאלה שתמיד מכניסים דברים לא רצויים "לפי".

אתאיסטים שנולדו לבתים דתים [מכיר הרבה באופן אישי] זה לא התחיל בגלל חוסר אמונה או איזשהו קושייה.

אלא העולם החילוני קרץ להם [מתחיל בדרך כלל כאדם עוד צעיר ולראשונה דרך עיתונים, ] לא רק התאוות החומריות הניעו אותם, כי אם גם התאווה לחיים חילוניים במסגרות חילוניות. בצעירותם הם לא השתלבו במסגרות החרדיות, והיו להם קשיים בבית או עם החברה. לעיתים מדובר באנשים שעזבו את הדת מתוך קשיים, שנאת המסגרת, או מאורעות קשים שעברו עליהם מגיל צעיר. אנשים כאלו הם חסרי תקנה לחלוטין, ושום מידע עובדתי לא יוכל לשנות את דעתם. הויכוחים שלהם עם אנשים דתיים נובעים מהרצון להתנגח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רובם של האתאיסטים רוצים רק לנגח בכל דבר הקשור בדת.[על אף שלא יודעים דבר, לדוגמא מזה גמרא-לשם מה היא באה =מושגים שלומדים בכיתה א' דתי/חרדי ]

,בדרך כלל [אותם אלה שהכי מזלזלים ] מדובר על חברה שהיו מאמינים או מבתים דתים/חרדים ועזבו את זה -לשם כך שום דבר לא יעזור,אלא ההפך יתן בהם עוד יותר שנאה.

אפשר להבין מרוני שהחוזרים בשאלה\אטאיסים שהיו חרדים\דתיים בעבר הבינו כמה את כמות הבולשיט שיש בדת והעדיפו לחשוב לבד.

ולמרות זאת, אבל עדיין יש אנשים שמעדיפים לנסות לשכנע בצדקת הדת כי הם שטופי מוח\מרווחים מזה כסף.

אגב, מפתיע אותי ששמישהו מתייחס לגמרא כאילו זה משהו באמת חשוב.

בעצם צודקים, זה באמת משהו חשוב לחרדים.

אחרת איך הם ישבו בישיבות, יעשו את עצמם לומדים דברים חשובים ויתחמקו מלעשות צבא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אני מבין את הצורך האנושי להתחבר לאיזשהו צד ולדבוק בו באדיקות.

אבל תחשוב לרגע שאתאיסט פאנאט, טוב יותר מדתי פאנאט.

אין דבר כזה אתאיסט פנאט.

בוא נניח שיש מישהו שממש מאמין במכשפות ודרקונים ומוכן להרביץ למי שיטען שמדובר בבולשיט. מן הצד השני, יש מישהו שטוען שמדובר בבולשיט טהור - האם תטען שאותו צד שני הוא קיצוני/פנאט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

הכוונה הייתה שההפך מדתי פנאט הוא לא אתאיסט פנאט, כי אין משהו פנאטי בלא להאמין לדת כלשהי.

כפיית דעתך על אחרים, זה כבר משהו אחר - דתי פנאט לא בהכרח ינסה לכפות דעתו על אחר, ואתאיסט יכול שכן לנסות לכפות דעתו על אחר - אין קשר בין הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר ויכוח פוליטי, אבל הקשר בין צפון קוריאה לקומוניזם (כפי שקרל מרקס תיאר אותו)

הוא אפסי, כנ"ל כל מדינה "קומוניסטית" אחרת שהייתה קיימת (או עודנה קיימת).

ולמרות היות הקומוניזם אידיאולוגיה אתאיסטית, הם אף פעם לא שרפו על המוקד כמרים,

אנשי דת או מאמינים, למרות שהם קצת הקשו להם על החיים (תלוי איפה, ותלוי באיזה דת הם האמינו).

...

אתה יודע מה כתוב כאן? בולשיט אחד גדול מאוד.

ותביא פיסה אחת קטנה של מידע עובדתי ואז יהיה לנו על מה לדבר. עד אז,

אלוהים = פיית השיניים = קנקן תה סביב מאדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, כתבו לך פה כבר מספר פעמים (שאני זוכר) שהאבולוציה כן ניתנת לתצפית :nixweiss:.

בנוגע לטיעון השני, כדאי שתקרא בוויקיפדיה על מפלצת הספגטי המעופפת..., לדעתי מי שכתב את המאמר בקישור או לא יודע מהי מפלצת הספגטי המעופפת ומה היא מתיימרת להציג או מתעלם בכוונה :nono:.

את הטיעון האחרון כבר ממש לא היה לי כוח לקרוא- מצטער (אני מניח שאם הטיעונים הראשונים היו קצת פחות מדמגוגיה זולה ומסולפת אז הייתי טורח לקרוא אותם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לדעתי פתיח תרד להסתה ולא לדייאלוג.

להוציא דברים מתוך מכלול מהקשרם סתם ללא הבנה בדבר כלל.

נשמע לי לעניות דעתי להסתה כנגד מגזר או העברה מהדת ע"י עמותת "חופש" מדת.

אולי למסיתים תצמח מעט נחת.

אבל אחראי הפורום צריכים לדון בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Neev

טענה חמודה -"אני מניח שאם הטיעונים הראשונים היו קצת פחות מדמגוגיה זולה ומסולפת אז הייתי טורח לקרוא אותם."

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2638655&forum_id=4142

ציינתי אני לא בא להתווכח על נושא זה -כתבתי מי שרוצה לראות- שיראה, יש שאלות יכול לשאול שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...