ועדה רפואית חוזרת מה התהליכים ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדה רפואית חוזרת מה התהליכים ?

Swed

Recommended Posts

שלום לכולם.

קיבלתי לפני חצי שנה אחרי צו הראשון פרופיל 72, וכל זה בגלל אוושה בלב.

הצבא ביקש ממני לעשות בדיקה מסויימת ושעשיתי את הבדיקה עברתי חודש לפני כן ת.ד עם אופנוע.

הפרופיל שנקבע לגבי לדעתי לא צודק ולכן אני רוצה לדרוש ועדה רפואית חוזרת.

מה התהליכים איך עושים אתזה ומה צריך לעשות כדי לקבל ועדה חוזרת ?

תודה לעונים ושבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשכח מזה אלא אם אתה רוצה להגיע לכותרות כעוד מורעל צעיר שרצה להעלות פרופיל ואז מת באמצע איזה מד"ס כי הרופאים לא צחקו כשקבעו שיש לו בעייה.

תוריד ל-64 ותלך לאיזה תפקיד טכנולוגי . . . בהנחה שאתה רוצה. אם לא, אז 72 יסדר לך הרבה תפקידים קרביים בתותחנים, שיריון,אס"ק וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע כמה שאני לא ישמע עכשיו פלצני ומשתמט בפני אנשים אחרים ...

כי אלכס צודק

תשאיר את זה ככה ...

ותנסה לתרום לצבא בכבוד במה שאתה יכול !

לפי הפרופיל הנתון

שיהיה לך אחלה גיוס תהנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי עלזה אבל בכל זאת אני מעדיף להיות קרבי לפחות לעלות את הפרופיל ל82.

יש כמה דברים שמעניינים אותי בצבא אבל יהיה מאוד קשה להתקבל לשם עם 72, ולכן מעדיך 82.

אם עוד מישהו יודע את התהליך ויכול לעזור אני ישמח !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לך לשריון, זה עדיין קרבי ולא דורש הרבה מאמץ פיזי.

דרך אגב אני לא יודע איך לך הורידו פרופיל על זה אבל גם לי יש אוושה בלב והיה לי פרופיל 97 :nixweiss: (דגש על "היה")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה דברים שמעניינים אותי בצבא אבל יהיה מאוד קשה להתקבל לשם עם 72, ולכן מעדיך 82.

לאן אתה רוצה להתקבל ? אתה בן מה, 16 עכשיו ? צריך להביא בני 16-17 לשבוע בצבא אמיתי ולא בגדנ"ע כדי לחוש מה זה חיים ביחידה קרבית.

זה לא ייאמן כל הדיבורים האלה על העלאת פרופיל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאן אתה רוצה להתקבל ? אתה בן מה, 16 עכשיו ? צריך להביא בני 16-17 לשבוע בצבא אמיתי ולא בגדנ"ע כדי לחוש מה זה חיים ביחידה קרבית.

זה לא ייאמן כל הדיבורים האלה על העלאת פרופיל...

מה שלא יאמן לדעתי זו הגישה שלך.

לפותח הדיון - בהצלחה !

(למה שלא תשאל פשוט בלשכת הגיוס מה הפרוצדורה ?...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח הדיון,מכיר כמה וכמה אנשים שעשו את התהליך ההפוך ל"היגיון" וניסו לעלות פרופיל. חלק הצליחו,חלק לא. חלק שהצליחו לעלות פרופיל ולהיות קרביים לא שרדו את ההכשרה שלהם מבחינה פיזיולוגית.

עכשיו אל תבין את כוונתי לא נכון. אני מאוד בעד הנכונות שלך ,ועצם הרצון שלך לגשת להיות קרבי מעורר השראה. מה שכן אתה צריך להבין כי לא כל אחד מסוגל להיות קרבי,ישנן בעיות רפואיות שמאוד מקשות על תפקוד בתור לוחם.

צריך לא להיות עיוור ולחשוב שאם חברים שלי הולכים לאיזה יחידות X אז אני חייב להיות כמותם,פשוט כי זה נראה נכון מהפרספקטיבה של ילד בן 17.

אין לי כוונה להרפות את ידייך,אבל תחשוב טוב טוב אם הסכנות הרפואיות הנובעות מהיותך לוחם לא יגרמו לך לסכן את חייך יתר על המידה,או לנזק עתידי.

אני מבטיח לך שישנם מספיק תפקידים טובים בצה"ל שתוכל להשתלב בהם,אפילו אם אתה לא אוחז לפרנסתך בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שלא יאמן לדעתי זו הגישה שלך.

(למה שלא תשאל פשוט בלשכת הגיוס מה הפרוצדורה ?...)

אתה מוזמן להאיר את עיניי ולשחק אותה קרדיולוג וירטואלי לרגע.

רק לפני זה, אני מזכיר שאני לא מדבר על קרבי VS ג'וב בכלל שלא תלך בטעות/בכוונה לכיוון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קיבלתי אז בזמנו ועדה רפואית חוזרת כי הציעו לי(המקרה שלי שונה משלך) אז אני לא בטוח מה הפרוצדורה בלקבל ועדה רפואית חוזרת.

אבל לפי דעתי מה שנשמע לי הכי הגיוני זה ללכת לרופאים אזרחים לעשות בדיקות מקיפות ולהביא את זה לצבא. אבל אתה צריך לזכור שהצבא לא רוצה לקחת סיכונים ואם אתה תיפול להם במקרה של אימון\פעילות לא יהיה טוב.

גם כן מהניסיון שלי בצבא הרופאים הצבאיים הם הזבל שבזבל.

הכי טוב זה שתרים טלפון ללשכת הגיוס, תשאל מה אתה צריך לעשות אם אתה רוצה לקבל ועדה רפואית חוזרת ושם ידריכו אותך (או שלא, בכל זאת זה צה"ל אז אל תצפה להרבה). בנוסף אני יכול לברר לך עם כמה חברים שלי בצבא לגבי הפרוצדורה.

אני מסכים פה עם החבר'ה ומציע לך בתור קרבי לשעבר בתותחנים אל תעשה את זה, אם אתה יכול תוריד ל64 וזהו, חמשושים בלי לסגור הרבה שבתות.

72 אין לך הרבה אופציות, תותחנים שהכושר שם שואף לכלום בערך (6 ק"מ ריצה על החוף הרבה הכי שעשיתי וזה היה בקורס מפקדים, בנוסף למסע של 30 ק"מ וזהו).

אתה בעיקרון תתעסק רק ב8-12 חודשים הראשונים בכושר ולאחר מכן תאכל כמה שאתה יכול.

בשיריון אני מניח שזה אותו הדבר בערך, וגם באיסוף קרבי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שהצבא לא יקח את החצי אחוז סיכון ויעלה לך את הפרופיל,.

יש סיכוי רב שגם עם הבעיה שלך תוכל לרוץ ולעשות כל דבר אחד ללא בעיה מיוחדת.

אבל הצבא, בבריאות של חייל לא מתעסק יותר מדי,

בקשר ללעלות פרופיל זה מאוד תלוי על מה הוא ירד לך .

והרופאים בצבא הם לא הזבל שבזבל ,יש רופאים מעולים [לא רק רופאים בתקן "מילואים"],שאני אישית נתקלתי בכמה והיו על הכיפאק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן להאיר את עיניי ולשחק אותה קרדיולוג וירטואלי לרגע.

רק לפני זה, אני מזכיר שאני לא מדבר על קרבי VS ג'וב בכלל שלא תלך בטעות/בכוונה לכיוון הזה.

אפשר לחשוב שהוא הולך להעלות פרופיל בשוק השחור, ייקנה טפסים וימלא לבד...

אין שום דבר פסול בחוות דעת שניה. לפעמים רופאים הולכים על ה safe side. ייתכן שבדיקה מעמיקה תוכיח שאין לו כלום.

לי אישית סיפרו שיש לי "אנמיה". כמובן שלא היה ולא נברא. אני מכיר לפחות 2 אנשים עם סיפור של אוושה בלב שלאחר בדיקה נוספת/מעמיקה יותר נעלמה או התגלתה כלא מזיקה.

אוושה גם לא תמיד מצביעה על מום כלשהו. אוושה היא אינדיקציה בלבד של זרימה לא סטנדרטית בלב, ולא תמיד מצביעה על בעיה. רוצה הסבר ? פנה לרופא.

הוא הולך לרופא לחוות דעת שניה. אם יש לו בעיה רפואית, גם שם הוא "ייפול", ואז יצטרך לחשב צעדיו ולשקול את כל עצות הפרופיל הנמוך שנזרקו כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף, שיילך לחוות דעת שנייה, פשוט ציטוט כזה הוא ילדותי ולא אחראי ולפי ראות עיניי נובע מחוסר מושג במה אומרים חיי קרבי ביומיום.

הפרופיל שנקבע לגבי לדעתי לא צודק ולכן אני רוצה לדרוש ועדה רפואית חוזרת.

מילא היה אומר "קרדיולוג אזרחי מומחה שבדק אותי אומר את ההיפך מטענת הצבא" הייתי סובר דברים שונים בתכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אני לא רואה פה שום דבר ילדותי או לא אחראי.

לא מבין מה הבעיה בניסוח שציטטת. לדעתו הפרופיל נמוך שלא בצדק, מה הבעיה בזה ?

הוא שאל על הפרוצדורה לערעור, מכאן אני מבין שעוד לא היה בחוות דעת שניה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...