מסתבר שיש תלמידים עם מצפון אחרי הכל - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסתבר שיש תלמידים עם מצפון אחרי הכל

lev-27

Recommended Posts

היו צריכים לתת בחירה.

בתור אחד שלא מסתדר עם בעיות תנועה למשל, בבגרות ה-803 שלי ויתרתי על השאלה שכללה תנועה. בשאלון 803 צריך לבחור 4 מתוך 6 שאלות. אם היו לי 4 שאלות על תנועה בקושי הייתי מקבל עובר, וגם זה רק בהנחה שבשתי השאלות האחרות אני מוציא 50/50.

זה לא הגיוני לחבר מבחן בלי בחירה כמעט. לכל אחד יש את הנושא שהוא לא מבין כ"כ ומעדיף לוותר עליו, אין סיבה שהוא ידפק בבגרות (וכך גם באוניברסיטה) בגלל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יואב, אני לא יודע אם אתה יודע, אבל באוניברסיטה מאוד נדיר שתקבל בחירה. בד"כ תצטרך לענות על כל השאלות במבחן.

הוגן? כנראה שלא, בגלל שלעולם לא יהיה מצב שכל החומר כלול במבחן, ואם אני לא מבין נושא מסויים ואתה לא מבין נושא אחר (באותו היקף ורמת חשיבות), ובמבחן יש אפשרות לכלול רק אחד מהם, זו שאלה של מזל מי משנינו יקבל ציון גבוה משמעותית מהשני.

אז למה בכל זאת? כי זו הדרך היחידה כמעט להבטיח שהסטודנטים לא יוותרו מראש על למידת חלק מהחומר. אם באמת היתה בחירה מלאה, כלומר אפשרות להמנע לחלוטין מבעיות בתחומים מסויימים, סביר להניח שלא היתה לך שום סיבה באמת לנסות להבין איך פותרים בעיות תנועה - הרי תקבל ציון טוב אם את שאר החומר אתה יודע בצורה סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו צריכים לתת בחירה.

בתור אחד שלא מסתדר עם בעיות תנועה למשל, בבגרות ה-803 שלי ויתרתי על השאלה שכללה תנועה. בשאלון 803 צריך לבחור 4 מתוך 6 שאלות. אם היו לי 4 שאלות על תנועה בקושי הייתי מקבל עובר,....

הטענה למחסור בבחירה היא בשאלון בו ניתנו 4 שאלות על חקירת פונקציה. הידע שנדרש לחקירת פונקציה זה משהו מאוד בסיסי ותמיד שואלים על זה בבגרות, בניגוד לבעיות תנועה שנופלות לפעמים במיקוד. זה כמו שמישהו יבוא ויגיד שהוא לא ממש מסתדר עם כפל, ובכל השאלות דרשו ממנו לעשות כפל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, זה כמו שבשנים מסויימות ב-007, בכל שאלה מפרק ב' (שתי שאלות בסך הכל) היה סעיף במרוכבים. ככה מי שלא למד מרוכבים (או שלא לימדו אצלו בבית-הספר, כי הייתה אופנה כזאת לוותר על מרוכבים) נדפק - והמסר שעבר למורים הוא אתם חייבים ללמד מרוכבים.

כנ"ל לגבי הרפורמה עם הנדסה אנליטית ב-007.

אני מניח שרצו לעשות את אותו הדבר ב-004.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברול זה כן יעיל יותר לטווח הרחוק אבל התלמידים הסתמכו על זה. לא היו תלונות אם היו יודעים את זה מראש.

אישית עד אמצע השנה ממש לא הסתדרתי עם חקירה, פשוט לא זכרתי את כל התהליכים :P

אז במבחנים עם בחירה ויתרתי על זה. ויתרתי כי ידעתי שאני יוצא שם פחות ממאה אחוז הצלחה, וגם אם אני אטעה רק בחצי סעיף זה עדיין משתלם יותר ללכת על תחום שאני חזק יותר בו.

אתם צודקים שזה ידע בסיסי אבל תתפלאו, הרבה תלמידים מתקשים בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתפלא בכלל, אבל היות שזה ידע בסיסי כמו שאתה אומר זה כן משהו שבהכרח צריך לדעת (מתוך הנחה שאתה מתכוון לעשות תואר שדורש איזושהי התעסקות עם מספרים), ואסור שזה יהיה משהו שאפשר "לעקוף".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתפלא בכלל, אבל היות שזה ידע בסיסי כמו שאתה אומר זה כן משהו שבהכרח צריך לדעת (מתוך הנחה שאתה מתכוון לעשות תואר שדורש איזושהי התעסקות עם מספרים), ואסור שזה יהיה משהו שאפשר "לעקוף".

אבל רוב התלמידים שלומדים מתמטיקה לא מעוניינים בכלל להגיע למשהו שדורש מהם ידע מעמיק במספרים. מילא אם זה היה כחלק ממבחן קבלה למוסד או פקולטה או הקבצה אחרת שדורשת את הידע הזה אבל רובנו פשוט עושים את זה בשביל תעודת הבגרות.

הייתי מסכים איתך לולא ההנחה שלך הייתה שגוייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העניין עם מתמטיקה זו שטות אחת גדולה. אני עושה 3 יחידות מתמטיקה עם ציון סופי שואף למאה (97-8 בעזרת ה'), נשאר לי רק 03 ואני ניגש על 97. אני טוב במחשבים ורוצה להתעסק בזה בעתיד, אז למה שיימנעו את זה ממני ויידרשו ממני לקרוע את התחת ולהשלים 4 יחידות מתמטיקה, שזה פשוט קריעה בהנחה שאתה אחרי וטיול וכו' וכו'? הרי אני טוב בזה, מה הקטע? ובכלל, הדוגמא שנתן יואב הייתה מצויינת, פסיכולוגיה. אין שום סיכוי להתקבל לפקולטה לפסיכולוגיה בלי ציון גבוה ב- 4 יח"ל מתמטיקה. מה הקשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר, סינון. מספר המקומות מוגבל והביקוש עולה על ההיצע, לכן צריך לסנן איכשהו.

הבעיה האמיתית היא שלא נותנים לכל אחד ללמוד מה שהוא רוצה - שיתנו לכולם ללמוד מה שהם רוצים כאשר השנה הראשונה על תנאי, הבעיה היא שאין לכך תקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעודת בגרות אמורה להכין את התלמיד לאוניברסיטה. תלמיד שאינו מעוניין להמשיך ללמוד יכול להסתפק בתעודת 12 שנות לימוד. בשנות ה-80 שיעור הזכאות לבגרות עמד על 60% מכלל התלמידים שניגשו לבגרות ואחוז הזכאות מכלל הנוער היה רבה, הרבה יותר נמוך. הסיבה לכך הייתה שבסיום כיתה ט' תלמידים ניגשו למבחן (אינני זוכר את שמו) ומי שלא עבר נשלח לבית ספר מקצועי בו למד מקצוע או מקצוע וחצי בגרות. בחינות הבגרות היו הרבה יותר קשות, תלמידים למדו יותר חומר ולא היה מיקוד או מועד ב'. תעודת בגרות הייתה תעודה נחשבת ויוקרתית. באותה תקופה היה ניתן להתקבל לאוניברסיטה על סמך תעודת בגרות בלבד ומי שלא המשיך ללמוד תעודת בגרות פתחה דלתות רבות. מעסיקים הסתכלו בצורה אחרת לגמרי על מעומד עם תעודת בגרות.

משנות ה-90 משרד החינוך מוריד את הרמה במטרה לעלות בצורה מלאכותית את אחוז הזכאות לבגרות. משרד החינוך מעוניין באחוז זכאות כמותי, לא איכותי. כתוצאה מכך היוקרה של התעודה ירד לקרשים (הצפה) והיום חסרת משמעות לחלוטין בשוק העבודה. ברגע שאתה מקבל מכתב קבלה מאוניברסיטה/מכללה אתה יכול לזרוק את הבגרות לפח.

[br]פורסם בתאריך: 27.05.2010 בשעה 15:11:44

כל העניין עם מתמטיקה זו שטות אחת גדולה. אני עושה 3 יחידות מתמטיקה עם ציון סופי שואף למאה (97-8 בעזרת ה'), נשאר לי רק 03 ואני ניגש על 97. אני טוב במחשבים ורוצה להתעסק בזה בעתיד, אז למה שיימנעו את זה ממני ויידרשו ממני לקרוע את התחת ולהשלים 4 יחידות מתמטיקה, שזה פשוט קריעה בהנחה שאתה אחרי וטיול וכו' וכו'? הרי אני טוב בזה, מה הקטע? ובכלל, הדוגמא שנתן יואב הייתה מצויינת, פסיכולוגיה. אין שום סיכוי להתקבל לפקולטה לפסיכולוגיה בלי ציון גבוה ב- 4 יח"ל מתמטיקה. מה הקשר?

לאף אחד לא אכפת כמה יש לך. מסתכלים על ממוצע. 4 יחידות מתמטיקה בציון טוב מקפיץ את הממוצע יותר מ-3 יחידות בציון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת גם בעיה, במדינת משום מה החליטו שכל האוכלוסיה צריכה להיות עורכי דין/רופאים/רואי חשבון/מהנדסים - היה משהו טוב והרסו אותו. יותר חשוב שתלמידי התיכונים ירכשו מקצוע מאשר שישרפו 3 שנים על תעודה שלא שווה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם בגרות שנראית טוב יותר?

לפסיכולוגיה למשל אתה צריך 4 יחידות מתמטיקה. בלי זה כמעט אין לך סיכוי להיכנס לחוג פסיכולוגיה באוניברסיטה.

מה זאת אומרת נראית טוב יותר? המטרה שלך היא להשוויץ בפני השכנים?

אם אתה מנסה להתקבל לעבודה שבה למעסיק אכפת כמה יחידות מתמטיקה עשית, כנראה שחשוב גם שתדע את החומר. אם למעסיק לא אכפת, מה זה משנה אם תעשה רק 3?

מאיפה הנתון שלפסיכולוגיה יש צורך ב-4 יחידות מתמטיקה?

עריכה: נכנסתי לאתר של אונ' ת"א. בבדיקת סיכויי קבלה מזינים ממוצע בגרות, וציון פסיכומטרי - זהו. ממוצע של 105 ופסיכומטרי של 680 ואתה מתקבל (אולי גם פחות, תבדוק אם זה מעניין אותך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...