מסתבר שיש תלמידים עם מצפון אחרי הכל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסתבר שיש תלמידים עם מצפון אחרי הכל

lev-27

Recommended Posts

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בקיא במבנה ומספור השאלונים היום (בכל זאת, עברו 7-8 שנים מאז שעשיתי את הבגרות הזאת), אבל מעניין אותי בעיקר מה שהיה בחלקים השונים של 5 יח"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. ממה שאני רואה:

- שאלה (1) רק נראת מפחידה, ברגע שאתה מצייר על דף את ההיפרבולה הנתונה (בקירוב) ומבין מה הולך, אין שם יותר מדי עבודה - בסה"כ למצוא נקודת חיתוך של שני ישרים המובעים פרמטרית בצורה לא מסובכת מדי

- שאלה (2) דורשת הרבה עבודה שחורה, אבל זה כל מה שיש בה - אלא אם מצליחים להסתבך עם כל הווקטורים במשוואות שמקבלים

- שאלות 3-5 הם בכלל שאלות מתנה לדעתי - כמה חישובים קצרים למדי ויש תשובה לכל סעיף.

אולי המבחן קשה יותר מהנהוג, אבל ממש לא הייתי מגדיר אותו כ"לא אנושי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שגם היה בלאגן - אי אפשר לפתור מבחן בשקט ולהתכונן אליו כשבכל רגע דוחים ומזיזים את שעת הבחינה ובכלל לא ברור אם המבחן יערך או יבוטל, אם יצליחו להוריד אותו מהאינטרנט או שצריך לחכות שבי"ס אחר יפקסס... זה לא עובד ככה.

הנה השאלונים והפתרונות:

http://www.geva.co.il/geva/p,911,424.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה. ממה שאני רואה:

- שאלה (1) רק נראת מפחידה, ברגע שאתה מצייר על דף את ההיפרבולה הנתונה (בקירוב) ומבין מה הולך, אין שם יותר מדי עבודה - בסה"כ למצוא נקודת חיתוך של שני ישרים המובעים פרמטרית בצורה לא מסובכת מדי

- שאלה (2) דורשת הרבה עבודה שחורה, אבל זה כל מה שיש בה - אלא אם מצליחים להסתבך עם כל הווקטורים במשוואות שמקבלים

- שאלות 3-5 הם בכלל שאלות מתנה לדעתי - כמה חישובים קצרים למדי ויש תשובה לכל סעיף.

אולי המבחן קשה יותר מהנהוג, אבל ממש לא הייתי מגדיר אותו כ"לא אנושי".

זה רק נראה ככה

לדוגמה בשאלה 1 יוצאת משוואה מפלצתית ומאוד מוזרה

להראות שזה היפרבולה זה יותר עבודה ומחשבה ממה שזה נראה כשמסתכלים ככה ברפרוף

נכון, זה אפשרי אבל זה קשה מהרגיל ודורש המון עבודה ועוד אתה מוגבל בזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנכ"ל משרד החינוך כנראה לקח משהו, כי הוא טוען "הייתי מעניק לנו ציון 10".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3894120,00.html

זו לא בחינת פסיכומטרי שהציון הוא יחסי ולכן הקושי לא רלוונטי במיוחד - מדובר בבחינה שרמת הקושי שלה אמורה להיות +/- קבועה.

גם אם לא מתייחסים לרמת הקושי אני אפילו לא מדבר על זה ש90% מהתלמידים והמורים מסכימים שדחייה היתה עדיפה כי במילא כרגע רבים יגשו למועד ב', מרגע שהוחלט לא לדחות ההתנהלות של משרד החינוך היתה בזיונית. הזהירו אותם שהפצה מקוונת ברגע אחד היא לא אמינה וששעה אחת זה לא מספיק עבור בתי ספר גדולים כדי להדפיס מאות עותקים ולהתחיל בבחינה והם לא הקשיבו ואכן משרד החינוך שוב עשה את אותה טעות שגרמה לדליפת המבחנים והוא לא הסתכל לא מימינו ולא משמאלו. בפועל מה שקרה זה שהיו עיכובים של עד שעה וחצי וגם לאחר הגל הראשון של הבחינות לא היה ברור מתי יתחיל הגל השני ובכמה זמן הוא נדחה.

לדעתי היו צריכים לתקוע את המבחן בין שני בחינות נידחות שבודדים עושים או להזיז אותה לתחילת יולי ואת מועד ב' לדחות לסוף יולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

geniaXP, אני עדיין לא רואה את הקושי החריג... מה שכן, נראה שיש טעות קטנה בשאלה: לא מתקבלת היפרבולה, אלא "היפרבולה" שחסרות לה הנקודות בהן היא אמורה לחתוך את ציר ה-x (כי אין שום דרך לבנות אותן באופן שתואר בשאלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית 007 הלך טוב והצפי הוא ל-97-99 (טעות חישוב קטנה), אבל לרוב התלמידים מבית-הספר שלי הלך לא טוב (בלשון המעטה).

הדגש הוא על שאלה 1 ב', שגם המורים לא פתרו (מבין 40 תלמידים שעשו אותה, רק אחד הצליח את ב') - והבנתי שהתלוננו גם על שאלה 5 (שעדיין לא הסתכלתי עליה לעומק כי 4 הייתה קלה מדי), שהיה צורך במשהו לא בחומר או משהו כזה.

אני אישית חושב שהרבה הייתה לא פרופורציאונלית ביחס לשנים קודמות. אבל האם מותר למשרד החינוך לעשות את זה? אני מניח שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל פעם שאומרים שהבגרות קשה מידי (כמו שנה שעברה בפיזיקה), אז פשוט צריך לדעת את החומר באמת...ולא סתם לזכור איך פותרים תרגילים...

רוב האנשים לומדים לפתור תרגילים ולא באמת לומדים את החומר, ואז כשנותנים שאלה שהיא קצת יותר חשיבה, אז פתאום המבחנים נחשבים קשים מאד...

מרוכבים בשאלון 007 היא דוגמא מושלמת לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שנה בוכים על הקושי "הלא אנושי" של הבגרות במתמטיקה. הפכו את הבגרות לאסון לאומי. כל שנה מפרסמים כתבה ב-Ynet על התלמידים המסכנים שנאלצו עם תרגיל קצת קשה מהרגיל. די, נמאס לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבלים.

מתוך 30 מבחנים שעשיתי בתור חזרה לא היה אף מבחן קשה כמו הבגרות עצמה.

ייתכן מאד שבמצב רגיל היא לא היתה קשה במיוחד, אבל האווירה לא היתה סבירה ומתאימה לבחינת בגרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...