התקנת Ubuntu מDOK, לא הולך מה עושים? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת Ubuntu מDOK, לא הולך מה עושים?

Recommended Posts

הכונן שלי מת ואני ממש לא מתכוון לקנות אחד חדש, לפחות בזמן הקרוב ואני צריך להתקין Ubuntu, הורדתי את הiso בנפרד וניסיתי לעשות איתו Live USB, באינטרנט מצאתי תוכנה בשם unetbootin שעבדה לי מעולה עם ההתקנה של Windows 7, אבל עם ההתקנה של ubuntu זה פשוט לא עובד, אני עושה Boot מהDOK אני רואה אותו מהבהב שתי שניות, שהמחשב קורא ממנו ואז זהו, נכנס למצב מנוחה והמחשב פשוט עוצר, לא עושה boot.

וויתרתי על התוכנה הנחמדה הזאת וראיתי שאם פותחים את הISO של Ubuntu אז יש בפנים קובץ EXE שאפשר להריץ ולהתקין את המערכת על הDOK, אתם יכולים כבר לנחש שזה גם לא עבד, אותה התקלה בדיוק.

אין לי גישה לכונן אופטי, מה עושים? מה אני עושה לא נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה אם ה unetbootin

תבחר את בתוך התוכנה ושיוריד אוטומטית (חייב גרסא מעודכנת של unetbootin)

תוריד את ה iso בעצמך ותתקין כמו other

אם יש לך גישה למחשב תעשה dd if=file.iso of=/dev/flash_drive אם ההתאמות הנכונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה אם ה unetbootin

תבחר את בתוך התוכנה ושיוריד אוטומטית (חייב גרסא מעודכנת של unetbootin)

תוריד את ה iso בעצמך ותתקין כמו other

אם יש לך גישה למחשב תעשה dd if=file.iso of=/dev/flash_drive אם ההתאמות הנכונות

ניסיתי את ההורדה האוטומטית מהתוכנה של unebootin, לא עובד.

להוריד את הISO ולהתקין כמו other? הכוונה ללסמן את הISO בunebootin ולהריץ אותו? אם כן אז ניסיתי וכבר כתבתי על זה בהודעה המקורית

ולא אין לי גישה למחשב לינוקס

יש על המחשב המדובר פעיל?

אם כן אז תנסה את תוכנת ההתקנה wubi

http://wubi-installer.org/

כן יש עליו Windows פעיל, אבל כמו שאמרו הודעה מתחתיך, הwubi זה הקובץ EXE בתוך הISO של , שכתוב בהודעה הראשית שכבר ניסיתי אותו ולא הלך.

wubi זה הקובץ EXE שדברתה עלו ממש לא מומלץ להתקין מWUBI זה יוצר הרבה בעיות.

עם גם הWUBI וגם ה live לא עבדו יכול להיות שהקובץ שהורדתה פגום תנסה להוריד עוד פעם .

ניסיתי להוריד את הקובץ שוב, ניסיתי להוריד פעמיים ידנית (להוריד מהאתר הרשמי של ואז לסמן אותו בunebootin) ופעם אחת אוטומטית (הורדה ישירה מהתוכנה unebootin)

אני ממש מיואש :S זאת אמורה להיות פעולה פשוטה ואני מסתבך איתה כל כך מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצרוב CD

תעביר כונן ממחשב אחר

תתקין מ CD

תוציא את הכונן

תצרוב CD

תעלה אותו במחשב שה ISO שמור בכונן הקשיח שלו

קיבלת מחשב אחר אם לינוקס. עכשו אתה יכול לבנות את ה אם dd

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי כל אופציה אפשרית ואז פתאום קפץ לי לראש אולי לחפש בגוגל usb boot והלוח אם שלי, וישר התוצאה הראשונה היתה עוד בחור עם לוח אם בדיוק כמו שלי עם אותה התקלה בדיוק, כל פעם שרציתי לעשות boot מהDOK פשוט לחצתי F12 בזמן הPOST ולחצתי על USB-HDD (הכי הגיוני לא?), מסתבר שלא, וצריך לבחור HDD ואז שם מופיע בפנים הDOK, פשוט תכנון דפוק מצד . אבל מה שכן אני לא מבין איך USB-HDD מעלה את Win7 ולא את טוב שיהיה.

אבל חשבתם שהצרות נגמרו? לפחות עכשיו המחשב באמת ניגש לDOK אבל אז אני מקבל שגיאה "BOOTMGR Is missing Press CTRL+ALT+DEL to restart", חיפשתי קצת בגוגל, יכול להיות שהקובץ שיש לי דפוק, אני בנתיים מנסה להוריד שוב, נראה מה יהיה.

עריכה:

טוב אז ככה, עכשיו עם unebootin אני מקבל את השגיאה Bootmgr בלה בלה, עם תוכנה אחרת בשם Universal Installer היא מחייבת לפרמט את הDOK לFAT32 ואז הביוס לא מזהה אותו בכלל (הוא מזהה את הDOK רק שהוא מפורמט על NTFS).

מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר שלא מצליח לך עם WUBI , זאת אכן תוכנה לווינדוס, אבל אחרי האתחול היא לא דורשת כלל את הDOK.

בכל מקרה ההצעה הבאה שלי היא תוכנה בשם dd

מכיוון שאני מבין שאין לך אף לינוקס פעיל כרגע, אז הינה הגירסא של ווינדוס

http://www.chrysocome.net/dd

תשתמש בה כדי לכתוב את הISO של על הDOK

ואחרי זה תנסה לאתחל ממנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שהביוס לא קולט את הDOK שהוא מפורמט על FAT32 בכלל.

ואני חושב שפספסתם אותי, אני לא רוצה להתקין על הDOK, אני רוצה להתקין את הLive CD על הDOK שיהיה לי Live וממנו אני אוכל להתקין לHDD.

עריכה:

שכחתי לכתוב שהDOK הוא 16GB, זה יכול להוות בעיה בשביל שהביוס יזהה אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב usb של אובונטו יש boot loader ואחריו מידע בינארי שלא חייב להיות מסודר ב fat32 / ntfs / ext3 וכו

כשהמחשב עולה מה usb הוא מעלה את ה boot loader ואז ה boot loader שובר את הראש מה לעשות הלאה. גם אם ה usb הוא כן ntfs למשל זה לא משנה ל כי ה boot loader נמצ א ב usb לפניי המקום ש ממנו ה ntfs מתחיל

אם לא מופיע התפריט של אובונטו אז הבעיה היא ביצירה של ה usb או בהגדרות של המחשב שלך

תבדוק את ה במחשב אחר כדיי למצוא אם הבעיה ב או במחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...