איזה ביטוח חייב נהג חדש לעשות? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה ביטוח חייב נהג חדש לעשות?

eliil1

Recommended Posts

לפי מה שהבנתי לא חובה לעשות ביטוח צד ג' לדוגמא

אבל לא הבנתי איזה סוג של ביטוח אני כן חייב לעשות?(אני גם לא ממש יודע סוגי ביטוח יש האמת) וכמה זה יעלה על מכונית ישנה שנתון 90~

אשמח לעזרה בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה לא ידעתי שיש דבר כזה ביטוח חובה חח

אממ כמה זה עולה בערך?

וכמה עולה ביטוח צד ג'? ומה זה בעצם, במה זה שונה מהביטוח חובה ומקיף וכל החרתא הזה?

*אגב המחירים משתנים אם הנהג בן 17-18?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון הנכבד,

נהג חדש מחוייב ע"פ חוק לעשות בדיוק אותו ביטוח כמו נהג ישן, וקוראים לו "ביטוח חובה" (השם נורא מפתיע, נכון?), פשוט כנהג חדש זה יעלה לו יותר.

ביטוח זה מכסה אך ורק נזקי גוף שיגרמו כתוצאה מהנהיגה שלך, בין אם לך או לנוסעים האחרים ברכבך ובין אם להולכי רגל, נהגים או נוסעים ברכבים אחרים.

מעבר לחובה יש עוד שני סוגי ביטוח: ג' ומקיף. ג' כולל כיסוי לתביעות בגין נזקי רכוש שתגרום בנהיגתך. שים לב שכאן מדובר רק ברכוש של אחרים, ולא רכוש של עצמך - אם נכנסת עם פיאט אונו במרסדס חדשה אתה אולי לא תצטרך לשלם על התיקון של המרסדס (חוץ מהשתתפות עצמית כלשהי), אבל חשבון המוסך על האונו עדיין עליך. ביטוח מקיף, לעומת זאת, כן מכסה נזקים לרכב שלך, כגון תאונות וגניבות, אלא אם הם נעשו על ידך או בא כוחך בזדון, או כתוצאה מרשלנות קיצונית (למשל, אם רכבך נגנב כשהשארת אותו עם המפתחות בהצתה ללא השגחה). עם זאת, הוא עדיין לא מכסה לרוב "נזקים" שנגרמים ע"י בלאי סביר או תקלות טכניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה. עשיתם לי קצת סדר בראש לגבי כל הביטוחים האלה.

אבל מהי בערך עלות כל הביטוחים האלה? שלא יצא שהביטוח לבד יעלה לי יותר מהמכונית הזאת (2K בערך..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי... טוב חבר'ה ביאסתם אותי סופית. כנראה שלמכללה שנה הבאה אני אצטרך לקום ב5 וחצי בבוקר כדי להספיק לאטובוס שעושה סיבוב של שעה וחצי עד שהוא מגיע לאזור התעשייה החדש. השנה התיכון יותר קרוב כך שזה לא היה כזה בעיה, אבל שנה הבאה... רציתי לפחות מכונית שתספיק לי רק להגיע למכללה וחזרה, ואולי לנסוע למכון דברים כאלה, בקטנה. אבל אם אתם אומרים שמכונית בת 15-20 שנה לא תחזיק מעמד אפילו בשביל זה והאחזקה תעלה כל כך יקר , אין טעם שאני אחשוב על זה אפילו בינתיים. :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ביטוח חוץ מהביטוח חובה

ביטוח צד ג כל בן אדם נורמלי עושה כדי לנהוג בראש שקט ומבחינתי חובה לעשות אותו (לא מבחינת החוק )

בעניין רכבים ישנים אמת העלות החזקה מאוד גבוה בדרך כלל וכל עוד אין לך אבא שהוא בעל מוסך לא כדי ליתקרב לרכבים כאלו

רכב ב2000 שקל כבר עדיף למכור לפרוק ולא לנהוג בו

מבחינת התנידות במקרה שאתה קצר בכסף הייתי שוקל ברצינות על אופנעים

נכון זה אולי נישמע מגוכך אבל אופנעים איכותיות אחרי תקופת יתרגלות יכולים לקחת אותך עשרות קילומטרים בזמן לא רע בכלל (תלוי בכושר )

ונכון אפשר לגנוב אותם אבל אז הנזק קטן יחסית

והם לא טובים לימי גשם אבל בכללי לנטולי כסף לטעמי זה פיתרון הרבה יותר נורמלי מאוטובוסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עומד לקנות ב 2000 שקל?

בשיא הרצינות- אל תקנה . רכבים בני 20 שנה וכאלו הם לא פחות מסכנה על הכביש.

ביטוח חובה+צד ג' לנהג חדש עולה כ 4300-4500 ש"ח לשנה.

אם אתה לא יודע , פשוט אל תטעה סתם !

יש לי בן 26 שנה ! כבר 7 שנים יש לי אותו , הרכב הזה הכי אמין שיש , לא היה ולא יהיה כזה דבר .

לא סכנה ולא נעליים , כל עוד אתה נוסע איתו 90 קמ"ש . שים דלק וסע , בלי מוסכים , בלי כאבי ראש וביצים .

::)

בנוגע למקיף אם אני לא טועה , מעל גיל 15 או 17 שנה אי אפשר לעשות מקיף וגם לא משתלם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...