מניעת צואר בקבוק בקניית מחשב - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מניעת צואר בקבוק בקניית מחשב

magimag

Recommended Posts

לפי מה שהבנתי ממה שקראתי באתר, כאשר קונים חלקי מחשב זה חשוב לא לבזבז כסף על חלקים שעולים יותר וטובים יותר, אך לא מנוצלים ביעילות עקב רכיבים אחרים באותו מחשב. הבעייה שלי היא להבין על איזה פרמטרים להסתכל כדי לקבל מקסימום ביצועים כאשר אני מרכיב , ומעבד. הבנתי שמעבד זה הכי פשוט, צריך להסתכל על מהירות שעון של ליבה בודדת, הבעייה שלי היא בבחירת וזכרונות תואמים. האם מספיק להשוות בין מהירות הזכרון לבין מהירות FSB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש לא בכיוון אי אפשר להשוות כך - לא מעבדים וודאי לא פלטפורמה שלמה.

זה מאוד תלוי באופן השימוש, סוגי הישומים, אופק השדרוג הנדרש ורמת ההספק/רעש המבוקשת.

לגיימינג למשל חשוב בהרבה להשקיע על כרטיס מסך - יותר מהכל.

לעריכת וידאו וגרפיקה ריבוי ליבות וכמות זיכרון חשוב הרבה יותר מתדר.

לתוכנות מתמטיות חשוב יותר תדר המעבד, גודל הקאש והארכיטקטורה.

אין כאן תשובה אחת - עליך לפרט מה התקציב, השימושים וההעדפות ורק אז אפשר להתחיל לדון בסוגיה.

קרא כאן למשל: http://techreport.com/articles.x/18799/15

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש לא בכיוון אי אפשר להשוות כך - לא מעבדים וודאי לא פלטפורמה שלמה.

זה מאוד תלוי באופן השימוש, סוגי הישומים, אופק השדרוג הנדרש ורמת ההספק/רעש המבוקשת.

לגיימינג למשל חשוב בהרבה להשקיע על כרטיס מסך - יותר מהכל.

לעריכת וידאו וגרפיקה ריבוי ליבות וכמות זיכרון חשוב הרבה יותר מתדר.

לתוכנות מתמטיות חשוב יותר תדר המעבד, גודל הקאש והארכיטקטורה.

אין כאן תשובה אחת - עליך לפרט מה התקציב, השימושים וההעדפות ורק אז אפשר להתחיל לדון בסוגיה.

קרא כאן למשל: http://techreport.com/articles.x/18799/15

אוקיי, תודה על ההבהרה, אני מניח שיש כמה פרמטרים להסתכל אליהם.

אני מחפש קונפיגורציה לגיימינג, בנתיים אני פשוט רוצה להבין על איזה תכונות להסתכל. כרטיס מסך נראה לי הבחירה הקלה יותר, ככל שהדגם עבור משתמש high end חדש יותר - כך הוא טוב יותר וזה החלק בו אני אשקיע את רוב הכסף מהתקציב.

הבעיה של היא עם רכיבי לוח אם, ומעבד שם לא כל כך ברור לי במה להתמקד (במעמד אני מניח שאני לא זקוק להרבה ליבות, רק למהירות כמו בשאר רכיבי המערכת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם מבחינת כרטיס מסך צריך לשקול תקציב מול משחקים/הגדרות/רזולוציית מסך, איזון עם שאר המערכת, רמת שקט, בחירת ספק ועוד.

חבל שתתפזר סתם - אי אפשר באמת לענות לך כי חסרים המון פרטים.

אם אתה מעוניין במפרט - גש לפורום "מפרטים" עם הפירוט המלא והגדרות התקציב ונעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני אנסה לנסח שם את הדרישות למערכת.

רק שאלה קטנה בקשר למהירויות, אני לצורך הדוגמא בחרתי את המעבד i5-670 של אינטל. אני מסתכל ורואה שתמיכת זיכרון טבעית שלו היא 1333MHz. האם זה אומר שלא כדאי לי לקנות kingston HYPERX 2000MHz, אלא לחפש דגם כזה עם 1333MHz, או שבכול זאת בדגם הזה ישפר לי מאד את ה-FPS במשחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כמעט הבדלי ביצועים בין זיכרונות בתדרים שונים. כמעט- כלומר קיים הבדל אבל לא כזה שתרגיש בו, במיוחד לא במשחקים.

אתה יכול לקחת את הזיכרונות המהירים יותר אם הם עולים כמו זיכרונות 1333/1600Mhz אבל אין טעם להשקיע יותר מידי בזה.

אני מציע שתעיין קצת בשאלות נפוצות: מעבדים, לוחות אם וזיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...