המחשב לא מאתחל, חושש שהבעיה נצאת בלוח האם. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב לא מאתחל, חושש שהבעיה נצאת בלוח האם.

Sven

Recommended Posts

בהמשך ל- http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=457459.0 בבעיה מעט דומה.

לפני שהחלפתי כרטיס מסך היו כמה פעמים שהמחשב כביכול נתקע ואתחל את עצמו, כאשר הייתי באמצע משחק בד"כ, אך לעתים גם ללא "פעילות מאומצת" מצד המעבד/כרטיס מסך.

חשבתי שזה אולי התחממות יתר של כרטיס המסך (בגלל שזה במשחק) או אולי של המעבד, אך הטמפרטורות לא נראו גבוהות בצורה מסוכנת (אולי ערכת השבבים של הלוח? בערך 40 מעלות).

לא ייחסתי לזה יותר מדי חשיבות כי זה קרה רק מספר פעמים קטן ואחרי שהחלפתי את כרטיס המסך זה לא קרה כלל (שיחקתי וכו' והכל עבד כרגיל), עד אתמול.

אתמול זה קרה פעם אחת, שוב בזמן משחק, ולאחר מכן המחשב עלה כרגיל, לאחר מכן לא נכנסתי שוב למשחק מחשש שזה יקרה שוב ולא רציתי להתעסק עם זה באותו רגע.

היום כשהתעוררתי נכחתי לראות שהמחשב נמצא במצב "תלוי" כשהרכיבים כביכול עובדים אבל הוא לא מבצע אתחול - מה שקרה כנראה שוב כמו בפעמים קודמות אחרי שהמחשב "נתקע" וביצע אתחול מחדש.

ניסיתי לנתק הכל במחשב ולהשאיר רק מודולת אחת כדי לראות אם המחשב יאתחל אך ללא הועיל.

מה עלולה להיות הבעיה? יש טעם להחזיר את כרטיס המסך הישן(שנמצא עכשיו במחשב אחר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שבאותו רגע במשחק היה יותר מדי נתונים על המעבד והוא פשוט קרס והתחיל מחדש את המחשב.

תפעיל את המחשב מחדש ותראה אם בתהליך הPOST המחשב מזהה את כל החלקים ומשמיע את צפצוף האישור.

אם הכל זוהה, הבעיה יותר עמוקה. תכתוב פה אם הכל זוהה כדי שנוכל להמשיך הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכחתי לדעת שאין לי רמקול/צפצפה במחשב ולא הצלחתי להשיג אחד היום...

אני אנסה להשיג שבוע הבא ולראות אם הוא מצפצף ובמידה וכן, היכן הבעיה.

תודה על העזרה בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, בהמשך לשבוע שעבר, קניתי היום רמקול קטן וחיברתי אותו ללוח האם, נסיתי להעלות את המחשב עם כרטיס מסך וזכרון בלבד אך שום דבר לא קרה, כמו קודם ולא היו צפצופים כלל.

לאחר מכן ניתקתי גם כרטיס המסך והזכרון רק כדי לראות שתהלי הפוסט מתחיל ולשמוע צפצופים אך שוב, אותו מצב כמו קודם.

מה זה אומר בעצם? שבעיה או בלוח, או במעבד או בספק?

ואם כל המאווררים והנורות במחשב עובדות, אפשר לפסול את הספק? (גם כאשר מחוברים כל הדיסקים הקשיחים וכרטיס המסך - הבנתי שאם יש עומס על הספק דיסקים קשיחים או כוננים אופטיים עלולי לא לעבוד, אבל הם עובדים).

אז או מעבד?

יש טעם ללכת למעבדה בשביל לודא איזה מהם זה? יש אולי משהו שפיספסתי ואני יכול עוד לבדוק בבית?

(אני מקווה שלא עברתי על אחד או יותר מהחוקים אבל לא מצאתי חוק שאוסר הקפצה של שבוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את הבעיה הזאת.

הייה לי משהו דומה לפי התאור שלך.

הצלחתי לצאת מהמצב הזה שהכל פועל , אבל לא "עובד" על ידי איפוס ה CMOS .

חפש במדריך הלוח אם שלך היכן נמצא הג'אמפר של CMOS (או אם אתה בר מזל - כפתור) .

נתק את החשמל מהמחשב .

הוצא את הבטריה מלוח האם שלך (טסטר זה דבר שימושי) , והעבר את הג'אמפר למצב של CLEAR .

המתן לפחות 3 דקות ( חלק מהספרות מבקשר 10 דקות , אך זה נראה לי מוזר.)

לאחר מכן , החזר את הג'אמפר למצבו המקורי , והחזר את הבטריה למקומה.

חבר את כבל החשמל חזרה ונסה להדליק.

אם עובד שוב - חפש עדכון ל למחשב שלך. לי זה פתר את הבעיה לצמיתות.

אם לא , דבר נוסף שתוכל לנסות , הוא לנסות לנתק את אחד המודולים של הזיכרונות , ואז להדליק.

ראיתי מחשבים שמתעוררים גם מזה . לצערי , את המהלך הזה אני לא יודע לנמק :-)

אשמח לדעת אם זה עזר לך.

בהצלחה,

קובי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...