מעבד 64 BIT - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד 64 BIT

tomer1818

Recommended Posts

כפי שאמר 'עוד אחד', כמעט כל המעבדים מהשנים האחרונות תומכים במצב 64bit. לגבי השימושים, בין היתרונות העיקריים של סביבת 64bit הוא היכולת להשתמש בכמויות גדולות במיוחד של -ראשי (מעל 2GB לתהליך, ומעל 3.2GB~ למעה"פ כולה, אאל"ט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש טעם להתקין מערכת 64 BIT אם אתה לא משתמש בתוכנות מסוימות בגרסת ה-64 BIT. נכון שבעקרון מערכת 64BIT תדע לנצל את כל נפח הזיכרון במחשב, אך לרוב גם ככה אין ממש צורך ביותר מ-2GB של ולכן היתרון הזה לא מאוד משמעותי בנקודת הזמן הנוכחית. שנית, אם תשתמש בגרסאות 32 BIT של התוכנות הן יעבדו בשכבת ה-32BIT של המערכת ולמעשה לא תרוויח כלום (מלבד ה-0.5-0.7 GB הנוספים בכמות הזיכרון הכללית), מה עוד, שקיים סיכוי שחלק מהתוכנות לא יעבדו כנדרש. באופן תיאורטי לא צריכה להיות בעיה וכל תוכנת 32BIT אמורה לפעול גם במערכת 64BIT, במציאות יש מקרים בהם זה לא קורה.

ההמלצה שלי למשתמש הממוצע היום היא לא לעבור למערכת 64BIT, גם אם יש לו במחשב 4GB אלא אם כן הוא משתמש בתוכנות בגרסת ה-64BIT שלהן. בדרך כלל מי שצריך היום מערכת 64BIT די יודע את זה, לכל השאר זה לא בטוח מועיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר ויותר תוכנות משוחררות וישוחררו בגירסאות 64bit (ולעיתים רק בגירסאות 64bit - ע"ע Adobe Premiere Pro CS5) - כך שלגבי מערכת שהצפי לשדרוג-התוכנה הבא בה הנו רחוק-יחסית (יותר משנה, נאמר), כדאי להתקין סביבת 64bit, לדעתי,

קל וחומר לגבי מחשבי-מותג, כגון מרבית המחשבים-הניידים, המגיעים עם רשיון-שימוש לגירסה יחידה מסויימת בלבד של מעה"פ, וכך גם בכל מקום אחר שבו נעשה בתוכנה שימוש רשוי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובנוסף, שימוש ב64 ביט במערכת עם מתחת ל 4GB רק פיגוע בביצועים.

לא מדויק.

מאחר ותוכנה בודדת ב32BIT לא מסוגלת לנצל מעל ל2GB , יש יתרון במערכת 64BIT עם 3GB לדוגמא תוכנה מסוימת בגרסאת 64BIT יכולה לנצל מעל ל2GB.

ותוכנת 64BIT שעברה אופטימיזציה תרוץ מהר יותר מגרסאת 32BIT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר ויותר תוכנות משוחררות וישוחררו בגירסאות 64bit (ולעיתים רק בגירסאות 64bit - ע"ע Adobe Premiere Pro CS5) - כך שלגבי מערכת שהצפי לשדרוג-התוכנה הבא בה הנו רחוק-יחסית (יותר משנה, נאמר), כדאי להתקין סביבת 64bit, לדעתי,

קל וחומר לגבי מחשבי-מותג, כגון מרבית המחשבים-הניידים, המגיעים עם רשיון-שימוש לגירסה יחידה מסויימת בלבד של מעה"פ, וכך גם בכל מקום אחר שבו נעשה בתוכנה שימוש רשוי בלבד.

אני מסכים ולא מסכים. אני מסכים עם כל מה שאמרת כי זה קודם כל נכון ושנית יש בקו החשיבה הזה היגיון רב. אני לא מסכים בגלל שרוב המשתמשים לא עובדים עם חבילת התוכנות של Adobe ו/או תוכנות ייעודיות דומות. רוב המשתמשים עושים שימוש "שגרתי" במחשב, כלומר (בעיקר), מדיה וקצת מסמכים. כמו שכתבתי, מי שצריך כיום (או בעתיד הקרוב) מערכת 64BIT די יודע את זה, משתמש ביתי ממוצע לא ממש צריך את זה וזה אף יכול לגרום לו לבעיות פה ושם. יחד עם זאת, אני מסכים שאם עומדים בפני הבחירה מה לקנות? 32BIT או 64 BIT לשימוש בשנים הקרובות, עדיף לרכוש מערכת 64BIT (אם כי זה גם תלוי בסוג השימוש במחשב -- הנוכחי כמו גם העתידי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הויכוח האינסופי הזה בעד/נגד x64, כבר נטחן עד אבק.

פותח הדיון - חפש בשירשורים קודמים לאינסוף מידע מועיל ולא מועיל.

כדי לתמצת לך במידה ואתה לא מעוניין בחפירה: (הדברים העיקריים בלבד)

בעד:

ניצול מלא של הזיכרון במידה ויש יותר מ 3 GB.

ריצה מהירה יותר לתוכניות שעברו אופטימיזציה. (לא נוגע למשתמש הממוצע כלל. שימוש מקצועי יש הבדלים - וגם הם לא כל כך גדולים)

אפשרות לתת לתוכנית אחת להשתמש ביותר מ2 GB זיכרון.

נגד:

בעיית (מוצרים של חברות קטנות / חומרה ישנה שלא טרחו להוציא לה חדשים)

בעיית תאימות של תוכנות. (תוכניות ישנות מאוד, או כאלה בעלות חלק קוד ישן, שכתוב מימי 16 ביט - תתפלא כמה כאלה יש, לא יעבדו)

צריכת מוגברת של קוד התוכנית (פקודות התוכנית ייתפסו פי 2 מקום בזכרון. - רק הפקודות. בסה"כ זה מיתרגם לבערך צריכה של פי 1.3 במספר אצבע...)

בקיצור, אם אין לך שימושים ל"בעד", אין סיבה שתסבול את ה"בנגד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הפקודות עצמן "יתפסו יותר מקום בזיכרון", כי אם מבני-הנתונים (למשל : המצביעים).

ובנוסף לאמור לעיל, יש לשים לב גם לעניין מגבלת בחירת רשיון-השימוש למעה"פ, שהזכרתי בראשית הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם הפוינטרים... סט הפקודות הוחלף באינטל (יש לומר סוף סוף) בחדש, ואין תאימות אחורה, בשונה מהגישה שלהם עד כה.

AMD דווקא כן תואמים... (אולי כי הם סחבו פחות עד כה ולא למדו את הלקח)

אבל ב2 המקרים פקודות 64 תופסות פי 2 מפקודות 32.

מבני הנתונים עצמם יתפסו בדיוק את אותו המקום. אין קשר... להסבר - ראה את העובדה שאתה כותב בייט בזכרון (CHAR) אבל עובד ב32 ביט.

בכל מקרה ניסיתי לכתוב הסבר פשוט וקריא ולא להצמד לדיוקים טכנים לא ברורים למשתמש הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען הדיוק הטכני (שכן ראוי מבחינה מקצועית, לדעתי) : למיטב ידיעתי, פקודות 64b אינן בהכרח ארוכות יותר ממקבילותיהן ב-32b.

הדבר שאכן עשוי להיות ארוך יותר הנו ה-Operands של אותן פקודות (כלומר : ה-"אוגרים" או המצביעים לזיכרון-הראשי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראוי כן, אני הגבתי לפותח הדיון.

בתגובה לדבריך -

כשאני אומר פקודה אני מתכוון לפקודה אחת בקוד מכונה. היא מורכבת מ64 ביט וכך נשמרת גם בזכרון.

אם התכוונת כשאתה אומר אופרנדים, לכתובת הרגיסטרים/זכרון שמצויינים בפקודה, אז אין זה משנה, כיוון שהפקודה כתובה ונשמרת כמובן עם ערכים אלה.

אם התכוונת כשאמרת "פקודה" למספר הביטים של האופרטור בקוד המכונה, לא בדקתי אם גם הפעם אינטל מימשה סט פקודות באורך משתנה... כיוון שאין לי כוונה עדיין לתכנת באסמבלי x64.

http://www.cs.umbc.edu/portal/help/architecture/aig.pdf אתה מוזמן לבדוק.

ובכל מקרה אין קשר לכמה מקום הפקודה (ע"פ ההגדרה שלה - ולא האופרטור) תתפוס בזכרון.

אם לא הבנתי אותך אתה מוזמן להבהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...