גאמ"א - נפלתי באחד מן השלבים, האם יש עוד סיכוי? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גאמ"א - נפלתי באחד מן השלבים, האם יש עוד סיכוי?

shynet

Recommended Posts

שלום לכולם,

קודם כול אציין בבקשה, אני לא רוצה לקבל תגובות פוגעניות אני יודע שעשיתי טעות ואני רק רוצה עצות.

עוד כמה חודשים אני מתגייס לצה"ל, עד עכשיו קיבלתי

זימונים שונים לגאמ"א ועברתי בערך כחמישה פחות או יותר ראיונות,

היו לי מבחני אישיות שאותם עברתי והגעתי לזימון לשני ראיונות.

ראיון אחד עם פסיכולוגית וראיון נוסף שמורכב משאלות על עצמי

וגם שאלות ידע שונות - ישר אחרי הראיון עם הפסיכולוגית ידעתי שאני לא יעבור.

אני מאוד מאוד רוצה להיתקבל לגאמ"א.

לפי השאלות ששאלו אותי אני מאוד מתעניין בתפקיד שמוצע בגאמ"א וגם האנשים שראיינו אותי הציגו לי את הצבא

בצורה כזו שאני רוצה להתגייס בגלל שמתעסקים שמה עם דברים שאני בעיקר אוהב ובגלל הסביבה.

בראיון הראשון עם הפסיכולוגית עשיתי בדיוק ההפך ממה שהייתי צריך לעשות - הצגתי כמעט ורק

את הצדדים השליליים שלי - ידעתי שאני לא אתקבל, היה לי את הראיון השני לאחר כמה דקות - ויצאתי עם הרגשה רעה ביותר.

אני מוכרח לציין, עשיתי טעות, יכולתי להציג אחרים בי והצגתי את הצדדים הללו מפני שאני לא אוהב לדבר

על עצמי בצורה שמנפחת.

קיבלתי תשובה שאכן לא עברתי את הראיונות האחרונים ואני מועבר ללשכת הגיוס, גם הגשת הערעור לא התקבלה (שאני מבין).

אני יודע שעשיתי טעויות, אני מודע לזה שזאת כניראה אשמתי אבל אשמח לשמוע את דעתכם והאם גם אתם עברתם

דבר דומה לכך, האם יש אפשרות לתקן את המצב...? הפרופיל שלי הוא 97, אני יודע שאני מתאים לקרבי אבל בצבא

אני רוצה לשרת ולהיתעסק במה שאני אוהב, ואני לא יודע מה האפשרויות. יש לי את המוטיבציה והרצון ללמוד ולהשקיע,

אני לא מפרט על מי אני ומרחיב כי זה לא יהיה קשור, אבל באמת שיש לי את התשוקה, את האהבה ואת הרצון בכול דברים

שקשור למחשבים.

זה מאוד חשוב לי,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגאמ"א כמו בחיים יש רק הזדמנות אחת לרושם ראשוני. נו, לפחות למדת מזה לראיונות העבודה הבאים שלך באזרחות.

הדבר היחיד לדעתי שתוכל לעשות הוא כמו ש-matteo אמר, להתקשר ליחידת האיתור ולהתחנן על חייך.

מעבר לזה, יש לך את המסלול הרגיל בבקו"ם להגיע לאן שאתה רוצה (לדעתי זה חיל הקשר והמחשבים לתפקיד מחשוב כולשהו בחיל האוויר(יחידת אופק לדוגמה,גגל למידע נוסף) או שאר החילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות, שיערתי שזה היה חד פעמי לצערי...

את העירעור שלחתי פשוט בפקס. בקשר לאיזה מסלול זה היה

בעיקרון אני לא בדיוק יודע, אני יודע שהיו לי ראיונות לכמה מסלולים שונים ורק

באחד מהם אמרו לי את השם (מגן דוד אם אני לא טועה בראיון השני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן דוד הסיכוים קלושים, וככל הנראה לא יזמנו אותך אליהם שוב

לאיזה מסלול זמנו אותך ליותר מראיון אחד?

הראיון עם הפסיכולוגית היה אמור להשתייך למסלול מסויים , לאיזה מהם?

לאחר הפסיכולוגית היה לך ראיון אישיותי עם 3 אנשים, לאיזה מסלולים הם מיינו אותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני לא יודע את השמות אבל בעיקרון אם אני לא טועה המסלול

הזה היה יותר ממוקד בתיכנות, רשתות ו- (אני לא חושב שזה אומר הרבה...)

אחרי הפסיכולוגית היה לי ראיון עם 2 אנשים, אם אני לא טועה אחת מהם פסיכולוגית.

בחצי מהראיון היו לי שאלות אישיות והחצי השני היה שאלות של ידע.

למדתי לקח... ואני מצטער על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאסור להקפיץ נושאים אבל החלטתי להוסיף את זה כתגובה

חדשה בכדי לעזור לאלה שכרגע כן בשלבים ורוצים להיתקבל -

אני מדבר רק על נסיוני האישי ואני אשמח אם יש אנשים שיוסיפו:

לאחר שהאירו את עיניי בנושא אני אנסה לפרט קצת יותר על מי אני ומה הטעויות שעשיתי

בכדי שמי שירצה להיתקבל לא יחזור עליהן.

בשביל להרחיב ולהסביר לכולם יותר על הטעות שעשיתי אני יפרט קצת על עצמי,

ואגש לטעויות שלי.

אני לא אפרט יותר מדי על עצמי אבל מספיק בכדי שתבינו שאני לא רציתי סתם להיתקבל לגאמ"א,

כשלכם יהיו ראיונות ויש לכם את הרצון, אל תחזרו על הטעות שלי.

אז שלום לכולם, קוראים לי שי אני אוהב מחשבים וכול מה שקשור למחשבים מאז שאני זוכר

את עצמי, והכוונה היא שתמיד אהבתי את זה. התחלתי לתקן מחשבים מבית ספר יסודי ובסביבות

כיתה ו'/ה' התחלתי ללמוד לתכנת כאשר ראיתי לראשונה ספר תיכנות מונח אצל סבתא שלי בספרייה,

מאז התחלתי לפתח תוכנות פשוטות ביותר ודפי אינטרנט פשוטים ביותר. כיום אני מתכנת בעיקר

תוכנות חינמיות (זה אחד מהתחביבים שלי) ומפרסם אותם באתר שלי (Nemex Studios),

אני גם מתעסק עם רשתות ותחזוקת ומערכת ההפעלה .

אני רציתי להיתקבל לגאמ"א בגלל הראיונות השונים שעברתי והמבחנים -

האנשים שמראיינים אותך נותנים לך את המסר כי גאמ"א זה לא מגרש משחקים,

האנשים שמגיעים לשמה מעניינים, יודעים ועוד איך על מה הם מדברים בניגוד

למה שאני רואה בהרבה מקומות היום, האנשים שמתקבלים לגאמ"א התקבלו

לדעתי כי הם ראויים לזה, ותהליך ההתקבלות לא קצר.

משמה החלטתי שאני כול כך רוצה להיתקבל לגאמ"א בגלל רמת השאלות ובגלל

שהאנשים שמשרתים בגאמ"א מאוד מעניינים אותי, מתעסקים בגאמ"א בתחומים

שאני מאוד אוהב ועושה בזמני החופשי, ועניין הרשמיות שזה דבר שאני אוהב ומעריך.

לאחר שהבנתם קצת מי אני ולמה רציתי להיתקבל לגאמ"א אפרט עכשיו על הטעויות שעשיתי בכדי שמי

שזה כן בוער בו ורוצה להיתקבל לגאמ"א לא יעשה, בבקשה מכם, אל תקחו את מה שאני אומר כמובן

מאליו:

היו לי מספר ראיונות שונים לגאמ"א, בראיונות הראשונים שלי היה לי ביטחון נמוך וחשבתי שאני לא אעבור

אותם, התברר כי כן עברתי אותם. קודם כול, אם אתם לא יודעים דבר מסויים פשוט תגידו שאתם לא מכירים עדיין

את הנושא מאשר להגיד דברים שכניראה אינם נכונים - למרות שניראה לכם שאולי השאלה הזו דווקא קריטית

ואולי אתם לא תעברו - לא כולנו יודעים הכול, עברתי חלק מהראיונות למרות שלא ידעתי את כול השאלות

ובחלקן נתתי הנחה מידע קודם שלי. חלק מההנחות שנתתי התברר כנכון לאחר בדיקה (בכול פעם שהנחתי הנחה מסויימת

ציינתי כי אני מניח ולא דיברתי על הנושא כדבר שהתעסקתי איתו בעבר). בגאמ"א מנסים לדעת כמה הידע

שלכם עמוק בנושא מסויים, אם יש לכם ניסיון עם דבר מסויים אתם יכולים אפילו לציין פרוייקטים או דברים

שאתם עשיתם, שלדעתי זה עשוי מאוד לעזור.

אגיע לקטע שבו אני נפלתי. היו לי כמה ראיונות לפני שבכולן שאלו אותי שאלות ידע, הנחתי שאולי

גם כאן אך הסתבר לי לבסוף שהראיון שלי הוא ראיון עם פסיכולוגית מה שאף פעם לא היה לי לפני.

התחלנו את הראיון. היא שאלה אותי שאלות על הילדות שלי ומי הייתי וכמובן הייתי כמה שיותר כנה

אבל עשיתי טעות אחת גדולה - כמעט בכול משך הראיון הצגתי את הצד השלילי של אותו הנושא.

דוגמא לכך היא שבראיון נשאלתי מה חברים שלי היו אומרים עליי ועלה לי

בראש הסיטואציה האחרונה שהייתה לי עם חבר - פרוייקט הגמר של יב'.

מה שקרה זה שהחבר שלי לקבוצה במשך חלק מן השנה שיחק על המחשב מאשר

לעבוד על הפרוייקט מה שהערתי לו כול פעם ועיצבן אותו (ולהגיד את האמת גם אני הייתי היתעצבנתי) -

מכאן הגיע המצב שבו החלטתי להגיד שחברים שלי היו אומרים עליי שאני מעצבן, למה? כי זו הסיטואציה האחרונה

שאני זוכר הכי טוב... (בסוף הוא התחיל לעבוד וכן השקיע מעצמו והצטערתי על מה שאמרתי לו, כי גם לאחר שהוא עבד

זה ניראה לי כאילו הוא לא, אבל הצטערתי ואמרתי שאני מבין אותו, וגם אני הייתי נוקשה).

כמו לכל דבר יש שני צדדים, הייתי יכול להזכיר גם שחברים שלי היו אומרים עליי דברים יותר חיוביים,

אך לא נטיתי להגיד אותם בגלל שהרגשתי שאני ישתחצן. יכלתי להציג את הדברים הטובים שחברים

שלי היו אומרים עליי.

לאחר שדיברתי עם החבר שלי לקבוצה בשביל לברר באמת מה הם היו אומרים עליי כול כך הצטערתי

שהחלטתי להציג רק את הצד הגרוע שלי. הרגשתי שאני מדבר על עצמי אני לא יכול להגיד

דברים טובים כי אני לא מקור אמין מספיק - כניראה שטעיתי.

אני מבקש מכם ומכול מי שכן רוצה להיתקבל, אני עכשיו כול כך רוצה להחזיר את הגלגל לאחור אבל

אני לא יכול - ברגע שאתם בראיון מסוג כזה מי שרואה אותכם לא יודע מי אתם ומה אתם ולכן מה שאתם תגידו

זאתי התמונה שהוא יצור לעצמו - מי היה רוצה בן אדם מעצבן?

המראיין לא יכול להגיע למסקנות אחרות על האופי שלכם, כי אתם אומרים את מה שאתם משקפים, הוא לא מכיר אותכם...!

תיהיו אמיתיים, תנסו להציג את מי שאתם ולא להראות רק צד אחד, תמיד תזכרו שהמראיין

יכול לזכור אותכם רק בצורה שאתם מראים לו.

בראיון שעברתי יכולתי לציין דברים שאני כן טוב בהם, ודברים שאני כן חושב שהכרחי לעבוד בעבודה מסוג כזה:

יש לי המון רצון ואני מוכן להשקיע כמה שיותר מזמני, כי זה מה שאני אוהב, אני אוהב ללמוד דברים חדשים

שקשורים למחשבים ולהבין אותם, אני אוהב לעזור ולפתור בעיות שמאתגרות אותי ואני לא מוותר.

יכולתי גם לציין את הפרוייקטים שעבדתי עליהם, השעות שהשקעתי בדברים שאפילו לא חיוניים.

כמעט את כול הידע שרכשתי למדתי מספרים או מהאינטרנט ונשארתי בשעות המאוחרות בלילה

בשביל ללמוד שפות תיכנות חדשות או לסיים תוכנה שכבר הרבה זמן רציתי ליצור.

בזמן החופשי שלי אני מתקן מחשבים, מעצב, מתחזק את האתר ,יושב על תוכנה חדשה או מנסה

להבין פרוטוקולים חדשים בכדי שאוכל להקים שרת ומחלקות חדשות בכדי ליצור תקשורת עם

חמישה מחשבים שונים השולטים על 2 רובוטים.

על איך למדתי לשלוט על הרובוטים בעזרת ג'וייסטקים ומתרגם את המידע שאני מקבל מהם לנסיעה פיזית של הרובוט.

ליצור שרת שמחשב את נקודות החיים, שולט על תחמושת של כול שהרובוט

"מחזיק", מעדכן את הזמן שנותר למשחק וגם מנהל את כול חוקי המשחק למרות שבחיים לא עשיתי זאת.

למרות שבחיים לא לימדו אותי איך לבצע את זה.

ואת כול זה למדתי מהאינטרנט בשביל שאני יוכל ליישם בפרוייקט גמר שלנו ולשקף בדיוק

את הרעיון שעלה לי ולא להיתפשר על דברים למרות שהיו קשים לביצוע.

אני מצטער שאני מדבר פה על כול זה, אני פשוט מעלה את כול הדברים שיכולתי לציין, הדברים שאני מאמין שכן יכלו

לעזור לי מאשר להציג את זה בצורה ההפוכה ואפילו בכלל לא להציג את זה. כשאתם בראיון תעלו

סיטואציות שאתם זוכרים שכן יכולים לעזור לכם שכן רלוונטים למה ששואלים - אל תורידו מערכם, אולי

דווקא אותו הדבר שקצת עלה לכם בראש ולא הצגתם הוא זה שיעזור לכם.

לאחר הראיון עם הפסיכולוגית היה לי ראיון כמה דקות לאחר מכן, שמה שוב הצגתי את עצמי בצורה שלילית.

שאלו אותי איך אני במקצועות ההומניטריים (ספרות, היסטוריה, וכו...) אמרתי שאני לא ממש טוב ונתתי את הציון

הכי גרוע שלי בספרות - 73, מה לא ציינתי? שהיו לי ציונים גבוהים יותר ומעל 80, שבקושי היו לי מבחנים

להשוות כי הכתב שלי לא מובן והמורה שלי עדיין לא הספיקה לשכתב איתי את המבחן. לא ציינתי גם שהתכוננתי

למבחנים האלה והכנתי את עצמי כמה ימים לפני, למרות שספרות זה מקצוע שאני פחות אוהב עדיין השקעתי בו

והכנתי את כול שיעורי הבית והיתכוננתי לכול המבחנים.

אם הגעתם למצב שאתם חושבים שאולי אתם לא תעברו - כול עוד אתם יודעים מי אתם ומה אתם בד"כ

בסוף הראיונות לגאמ"א שואלים אותכם אם יש לכם משהו לשאול או שאתם רוצים להגיד - אולי

אם בראיון האחרון שלי הייתי מציין שהצגתי את עצמי בצורה לא טובה, ואני יודע שאם אני יתקבל אני ישקיע

מעצמי עד הסוף, כי זה מה שאני אוהב ואני עושה רוב זמני, ואני מאמין ויודע שאני מסוגל,

והייתי מציין כמה שאני רוצה להיתקבל ולעסוק בזה בצבא, אולי עכשיו בכול זאת הייתי עובר את הראיון.

ומה שאני מנסה להגיד זה שאם אתם לא בטוחים במשהו ורוצים להציג למראיין את המוטיבציה, הרצון

שלכם או משהו שאתם מאוד רוצים להגיד - אל תוותרו תגידו את זה, ייתכן כי אולי זה ישנה את דעתו

של המראיין.

אני מבקש מכם, תקראו את זה ותפנימו - לא תהיה כניראה פעם שנייה, אל תעשו את הטעויות שאני עשיתי , בראיון

תעשו את המקסימום שלכם, תילכו עם ביטחון, ואל תשכחו שמה שאתם אומרים זה מה שהמראיין

כניראה יתאר לעצמו בראש - כי הוא לא מכיר אותכם.

תנסו אפילו לפני הראיון לזכור, אתם יודעים מי אתם - רק תידעו להציג את עצמכם בצורה

הכי טובה שאתם חושבים, ואל תורידו מערככם.

אני אומר את זה כי אני מתחרט על הטעות שעשיתי, ואולי אני יעזור פה לאנשים

שרוצים כמוני להיתקבל לגאמ"א - כרגע אני לא יודע לאן פניי מועדות, אם

אתם נעולים על גאמ"א ויודעים שאתם מסוגלים - אני מקווה שעזרתי

ושיהיה לכם המון בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה שי שחלקת עימנו את הסיפור האישי שלך לאחר השיחה שלנו.

אני חושב שזו תגובת השנה כי קבלה לעבודה ושיחה מול מגייסים בדיוק כמו זו שהייתה לך זה בדיוק מה שתעבור בכל ראיון מעתה ואילך בחיים.

הטיפים שהבאת והפירוט, פשוט יוצאים מן הכלל ולא הייתי מנסח את השורות המודגשות טוב יותר בעצמי.

החבר'ה ששואלים "מי מתאים לגאמ"א" יוכלו להבין גם איזה מקצוענים מתקבלים לגאמ"א ומדוע הם (בניגוד למסלול תוכניתן בבסמ"ח) מחפשים רק את הכרישים הצעירים של הנוער חובב תחום המחשבים. כראייה כל הכישורים של שי שאם לא היה עושה שטויות היה מתקבל לגאמ"א כמעט בוודאות.

שי, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת תודה.

ממה שאתה כותב על עצמך באמת נראה שאתה מתאים, וחבל לי לשמוע שבגלל הטעות הזאת אתה לא מתקבל.

אין מצב שערעור יעזור? אולי לבקש לעשות עוד ריאיון אישיותי? אל תוותר - תנג'ס להם, בסוף הם יסכימו.

אני מניח שאתה מבואס עכשיו, ואני מבין את זה - אני לא קיבלתי זימון לגאמא למרות שאני מבין הרבה יותר במחשבים מאשר כמה מחבריי לכיתה שכן קיבלו. אבל אל תדאג, יהיה בסדר, הכל לטובה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך להגיד לכם תודה כשכתבתי את התגובה

הבנתי יותר ויותר את הטעויות שלי, ואני ממש

מקווה שאני יעזור למי שעוד בדרכו ורוצה להיתקבל.

ואני מודה על הקהילה החמה שיש פה -

אני מעריך את זה מאוד.

הערעור שכבר הגשתי לא התקבל - אני לא יודע למה

אבל עדיין לא איבדתי תקווה למרות שאני יודע שהסיכויים

לא גבוהים - אני מקווה שאני יגיע למקומות הנכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

איזה תגובה! ממש כתבת אותה מכל הלב ומרצון טוב לעזור!

לפעמים אני תוהה אם יש אנשים שהמטרה שלהם בדברים זה רק לעזור בלי לקבל תמיד תמורה מסויימת (אלא עם כן כתבת את כל זה בשביל שיתווסף לך 1 במונה הודעות ;)) וכשאני חוזר לפורום הזה אני מבין שאני טועה...

אני בדיוק עומד לגשת למיון הראשוטן שלי לגאמ"א ואני בדיוק כמוך מממש ממממש ממממממממשש רוצה לעבור.

אני מאחל לך את מירב האיחולים ומקווה שתצליח לקבל הזדמנות שניה ואם לא, זה לא סוף העולם. לא התקבלת לגאמ"א וזה לא מה שידפוק לך את החיים.

אם יש לך רצון ויכולת (לי נראה שיש לך הרבה מזה) סביר שתצליח גם בלי זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה! :) אכן הנושא ישן ואני מתגייס ביום שני הבא (לחייל התקשוב),

לאחר הרבה מאוד ניסיונות להתקבל לגאמ"א ולחייל המודיעין שכולם התקבלו בדחייה. הגעתי למסקנה שאני יודע

מי אני, אני יודע שניסיתי את הכול ולא וויתרתי לרגע.

כתבתי את התגובה לאחר שאלכס (המופיע מעליי חח) האיר את עיניי.

מקווה שאצליח ואולי למרות הכול, אולי שאני אהיה בתוך הצבא אני יצליח יותר להגיע למקומות

שרציתי.

ואני מאחל לך המון המון בהצלחה במיונים!

אני מקווה שאכן הפוסט הזה יעזור לגאמ"איסטים לעתיד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...