לוח אם P55A של GIGABYTE - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם P55A של GIGABYTE

abc2007

Recommended Posts

שלום לאחרונה רכשתי מחשב חדש.במחשב יש לי לוח אם מסוג

‏GIGABYTE‎ - ‏P55A-UD3 s1156 Core i5/i7, Intel P55, DDR3 2200, 2xPCI-E‎

משום מה גם באתר של החנות וגם באתר של החברה רשום שיש תמיכה בזכרונות מסוג 1333/1600/2200

הזיכרון שקניתי הוא

‏DDR III 1600Mhz‎ - ‏2x2GB G.Skill Ripjaws Edition Dual Channel ‎

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=3242&ProductName=GA-P55A-UD3

כשהעלתי את המחשב ראיתי שהוא מזהה רק 1333

בדקתי בחוברת של הלוח אם ובאמת רשום שיש תמיכה רק ב 1333/2200 למרות מה שרשום באתר שלהם

בתוכנה EVEREST זה מזהה שהם באמת הרכיבו מה שקניתי אבל האפקטיבי זה 1333 כמו שרשום בהפעלת המחשב

מה אני יכול לעשות במצב כזה?

הרי אם אני אבוא לחנות הם יגידו שהם לא אשמים בגלל שזה רשום באתר של החברה שזה תומך ב-1600 למרות שתכלס החוברת היא אצל החנות והם יכלו להסתכל בה.

שווה להתווכח על זה בכלל?זה יתן לי משהו פרקטי בביצועים?אם ארצה להרכיב בעתיד עוד זוג(כלומר 2*2GB)של 2200 תהיה בעיה?שניהם הרי DDR3

כי נראה לי שאם ארצה לנצל את ה-1600 זה אומר להחליף ולפרק את כל המחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל על הצד הטכני - תקרא ב-FAQ שבראש הפורום על SPD (זה בקטע שמדבר על זיכרונות, דיי בסוף).

אם קראת אז למדת שהטעות היא בעצם שציפית שהזיכרון יפעל ב-1600Mhz. מה גם שהמעבד שלך תומך בתדר של 1333Mhz, לא מעבר לכך (המכפלה המקסימלית של הזיכרון במשפחת i5-700 היא x10 [תדר הבסיס כמובן 133]). הזיכרון אכן מסוגל לפעול בתדר הזה וגם הלוח מסוגל להריץ אותו בתדר הזה, אבל אם תרצה לגרום לזה לקרות אז תצטרך לשנות את תדר הבסיס (אוברקלוק).

לגבי ביצועים והאם זה שווה טרחה כזו או אחרת- לא, זה לא שווה כלום. גם אם היה לך מעבד ממשפחת i7-800 (שלהם יש גם מכפלה x12) אז לא הייתי אומר לך לטרוח ולהתעקש על תדר של 1600Mhz. אתה לא תרגיש בשום הבדל בביצועים וזה דיי זניח. הדבר היחיד שהייתי שוקל זה להחליף את הזיכרונות ל-1333Mhz ולנצל את הכסף למטרה אחרת.. אבל גם לא הייתי ממהר כי אולי זה יעזור לך קצת בעתיד באוברקלוקינג.

לגבי תדר של 2200Mhz, למה שתרצה לקנות בעתיד זיכרונות בתדר שכזה? שוב, אמנם הפרש התדר כאן גדול, אז כן, זה יהיה פחות זניח.. אבל עדיין - אם רוצים שיפור אז הזיכרונות זה לא מקום טוב לחפש בו (תדר ותזמונים). מבחינת נפח, אם תרצה לשדרג אז תוכל לקנות עוד זיכרונות בתדר של 1600Mhz (או 1333Mhz אם לא תבצע אוברקלוק), זו לא בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא ה-1333 יקרים יותר/באותו מחיר היכן שקניתי...ככה שכסף פה זה לא יחסוך לי.

אני מדבר ברמת העיקרון של קנייה-באתר של החברה כתוב במפורש שזה תומך ב-1600

בחוברת שנתנו לי כתוב שזה תומך ב-1333 ולאחר מכן ב-2200

יכול להיות כזה דבר?ואם הלוח אם שלי מותאם ל-I5 למה בכלל יש בו אפשרות ל-2200 אם אין טעם?

ונגיד ואני אעשה בעתיד אם אין שם סלוט שתומך ב-1600 זה בכל זאת יזהה 1600?

אני לא ממש מבין בזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית- אם זה תומך ב-2200 אז זה תומך בכל התדרים שמתחת לזה. אז שכח מהעניין של ההבדל בין החוברת לאתר.

שנית- יש בלוח אפשרות ל-2000+ כי יש מעבדים שעובדים עם מכפלות אחרות וכמובן שיש אנשים שעושים . זה למה.

ואחרון חביב- קרא באמת על ה-SPD, זה יכול לסדר לך קצת דברים בראש. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נתקלתי במצב דומה שהלוח הודיע לי בבוט שהזיכרון פועל במהירות של 1066 (מחשב AMD)

וגם הזיכרונות היו 1600

נכנסתי לביוס ושיניתי את המחלק (קפיצה של שני ערכים) ועכשיו הלוח מודיע שהזיכרונות עובדים ב-1600

עכשיו לא ברור לי מה עשיתי, האם עשיתי כלשהו ?

בסה"כ המערכת עובדת מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאו דווקא למעבד אלא ללוח.

אמרתי שצריך להעלות את ה-BCLK.. מן הסתם שבעזרת משחק עם מכפלות לא רק תוכל להביא את הזיכרון ל-1600, תוכל גם להוריד את תדר המעבד.

בכל מקרה אני ממליץ שוב לשכוח מהנושא, זה לא יתן לך שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא

אבל אם יש לך שאלות ספציפיות אז זה בהחלט המקום לשאול. :)

טוב עמרי, אז אני אשאל (אני מקווה שלא תחזיר לי באצבע משולשת ;))

אני מתכוון לרכוש בקרוב מערכת מאוד דומה, אותו לוח-אם, אותו ורק המעבד הוא i7-860.

במסך ה בקישור שהבאת [נראה לי לפי התדר שהוא של מעבד i7-860],

אני צריך לשנות את את ה SPD ממצב Auto למכפלה x12 כך שיתקבל תדר 1600MHZ.

מה עוד צריך לעשות ? יש להתאים את תדר המעבד גם ל 1600 ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...