זכרונות Triple Channel בלוח Dual Channel - יעבוד? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זכרונות Triple Channel בלוח Dual Channel - יעבוד?

jitz

Recommended Posts

הזמנתי מחשב (עוד ניתן לשנות את ההזמנה) המבוסס על לוח P55 (הלוח: Gigabyte P55M-UD2) - ולא תומך בTriple Channel, וזכרונות שנמכרים כTriple Channel:

3x2GB G.Skill NQ Edition Triple Channel - 1600mhz

הזמנתי את הסט הזה, בעיקר בגלל המחיר (770 ש"ח) - הזכרונות יעבדו על הלוח? ברור לי שלא בTruiple Channel, אבל 4GB מתוך ה6GB יעבדו בDual Channel ואילו הסטיק הנותר של ה-2GB יעבוד בsingle channel?

יש הבדל ביניהם במתחים?

יש סיכוי שבכלל עדיף להישאר בכפולות של 2 (לרדת ל-4GB) ולא להנות מ2GB נוספים, רק כדי לא לגרום לבעיות?

יש בחנות גם שנראים פשוטים יותר (בלי היטסינק, ולא מעוצבים) ובמהירות של 1333Mhz, ב260 ש"ח לכל סטיק של 2GB - האם עדיף לי לוותר על כל הבלגן הזה, לשלם קצת יותר ולקנות 8GB? (ברור שזו האפשרות הפחות מועדפת על הכיס)

המון תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל באשר לנפח, זה תלוי בשימושים שלך. לרובם יספיקו 4GB, אם אתה באמת תנצל 6GB אז זה עדיף, כנ"ל לגבי 8GB ואף יותר. אם בישומים שאתה משתמש יהיה ניצול גבוה של אז זה מתבקש שתקנה יותר נפח.

לגבי ה-DC שבלוח.. לפי החוברת ישנן רק 2 אפשרויות, 2 מודולים ו-4 מודולים. אז לא, אתה לא יכול לנצל DC עם 3 מודולים.

הייתי משהה או מבטל את ההזמנה של הזיכרונות שביצעת עד שתדע איזה נפח דרוש לך.. ונספק לך את ההמלצה הנכונה בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל באשר לנפח, זה תלוי בשימושים שלך. לרובם יספיקו 4GB, אם אתה באמת תנצל 6GB אז זה עדיף, כנ"ל לגבי 8GB ואף יותר. אם בישומים שאתה משתמש יהיה ניצול גבוה של אז זה מתבקש שתקנה יותר נפח.

לגבי ה-DC שבלוח.. לפי החוברת ישנן רק 2 אפשרויות, 2 מודולים ו-4 מודולים. אז לא, אתה לא יכול לנצל DC עם 3 מודולים.

הייתי משהה או מבטל את ההזמנה של הזיכרונות שביצעת עד שתדע איזה נפח דרוש לך.. ונספק לך את ההמלצה הנכונה בשבילך.

היי nike,

תודה על התשובה, אבל לשמחתי - אתה טועה :) כן אפשר להיות בDC על 2 מודולים, כשהשלישי יהיה בsingle channel

אחרי שקראתי את התשובה שלך, ביררתי קצת - זה נקרא flex mode וזה נתמך מאז 2004 בכל הצ'יפסטים של אינטל:

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/cs-011965.htm

בד"כ בשביל DC צריך את אותה כמות בכל אחד מהערוצים, flex mode נועד למצבים שבהם אין כמות שווה בין הערוצים, במקרה שלי (עם 3x2GB) - בערוץ A יהיו 4GB ובערוץ B יהיו 2GB, ואז 2+2GB משני הערוצים יפעלו בDC וה2GB הנותרים יפעלו בsingle channel

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמחתי לחדש :)

אז מאחר והנושא של DC/SC סגור, באופן סופי - אפשר להישאר עם הקיט 6GB הזה, או שאני צריך לדאוג בגלל בעיות אחרות שעשויות לצוץ (אולי מתחים?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...