מערך רייד 0- הרבה מסכים כחולים, אני חושב שאחד הדיסקים דפוק כיצד אני בודק זאת? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערך רייד 0- הרבה מסכים כחולים, אני חושב שאחד הדיסקים דפוק כיצד אני בודק זאת?

Class889

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב אתמול בשעות אחר"צ החלפתי את הדיסק הקשיח, באתי לחנות תוך פחות מדקה כבר הייתי בחוץ עם דיסק חדש.

הגעתי הבייתה אמרתי אני חייב לבדוק את הדיסק האם הוא תקין, אחרי בדיקה מקיפה של ESTOOL לדיסק, הדיסק נמצא תקין.

אמרתי יש מצב אולי גם הדיסקים האחרים פגומים, לכן הרצתי בדיקה על שני הארד דיסקים הנוספים ואחרי בדיקות מתישות כולם יצאו תקינים.

שמח וטוב לב אני מתחיל בהתקנת הWINDOWS, הכל הולך חלק ההתקנה כמעט הסתיימה, הפעלה מחדש כמעט אחרונה, ואז מה? מסך כחול. המחשב הפעיל את עצמו מחדש ואז הוא לא מזהה את הRAID, ריסט נוסף ואז הוא כן מצליח לעלות (בדיוק אותו רוטין כמו פעם) אמרתי אולי זה חד פעמי, אך מתברר שטעיתי.

בסיום ההתקנה הפעלתי מחדש את המחשב ושוב אותו הדבר, פעם ראשונה מסך כחול פעם שנייה לא מזהה את הRAID פעם שלישית מצליח לעלות.

מה שנראה לי שהדיסק ההוא שהיה פגום הגיע טוב אבל משהו במערך שלי דפוק או לא יודע מה וגרם לו להידפק. כי יש לי כרגע את אותה הבעייה.

ואני ממש לא רוצה להגיע לאותו מצב כי שלשלום זה ממש ניהיה בעייה והמחשב התחיל להיתקע.

אני באמת לא יודע מה לעשות. האם הרכיב רייד בלוח שלי דפוק? האם הOC מפריע לו? אולי אם אני אתקין זה ישנה משהו(למרות שזה קורה גם כשמערכת עולה-ז"א שלא נמצא בWIN)? לא יודע...

מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol: :lol:

קטע ממש מצחיק, עשיתי DEFAULT לביוס ואכן כבר עשיתי קרוב ל6 פעמים ריסט ולא היה לי מסך כחול. אכן זה משהו בהגדרה של הביוס.

זה מצחיק כי בדיוק הבאת מישהו שאומר שהיה לו בעיה כזו ובסוף זה הביוס.

אני אעשה את הOC עכשיו ואראה אם זה עדיין ממשיך, אך לגבי האופציה שהוא אמר אני מכיר את הביוס שלי טוב טוב ולא זכור לי משהו כזה. אני אבדוק ונראה מה יקרה.

עריכה:

הדבר היחידי שיש לי שרשום את המילה 32bit זה:

HPET support: Enable

HPET mode: 32bit

ויש לי שם לבחור או 32ביט או 64. אני כרגע רץ על WIN 7 64ביט.

מעבר לזה אני לא רואה שום דבר. אני כרגע אמשיך להשתמש במחשב בלי OC ונראה אם זה ממשיך, אם זה לא ממשיך אני אעשה את הOC ואז אני אראה.

כרגע אין שום בעייה, אני אעדכן בהמשך- צפו לעידכונים מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Class889 - תקשיב לי ותקרא בעיון את ההודעה שלי בנושא:

הייתה לי את אותה הבעייה בדיוק.

הרייד שלי היה בנוי מ-3 כוננים של 500 ג'יגה. מתישהו התחלתי להבחין בזה שהביצועים לא כמו שהיו בהתחלה. בדיוק כמוך עשיתי בדיקות בHDTUNE ובדיוק כמו בתוצאות אצלך, המינימום היה מאוד נמוך, במקום שבזמן תקין המינימום היה יורד לסביבות 150 מגה לא פחות מזה.

ניסיתי כל מיני דברים, ניסיתי להחליף יציאות SATA, כבלים, כל מיני פרוצדורות, לא הצליח. ניסיתי גם לתקן את המחיצה דרך RAPID STORAGE, אבל הבעייה כל הזמן חזרה על עצמה.

מה שאתה צריך לעשות זה לזהות פיזית איזה כונן נותן לך את הERROR, לקחת אותו לחנות שממנה קנית, ולממש עליו את האחריות. זה מה שאני עשיתי, בחנות שקניתי לא התווכחו איתי בכלל, ואחרי שבוע קיבלתי כונן חדש זהה.

מאחל לך בהצלחה, וזאת אותה בעייה בדיוק כמו שהייתה לי ככה שאתה מוזמן לאמץ את העצות שלי ברצינות רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Class889 - תקשיב לי ותקרא בעיון את ההודעה שלי בנושא:

הייתה לי את אותה הבעייה בדיוק.

הרייד שלי היה בנוי מ-3 כוננים של 500 ג'יגה. מתישהו התחלתי להבחין בזה שהביצועים לא כמו שהיו בהתחלה. בדיוק כמוך עשיתי בדיקות בHDTUNE ובדיוק כמו בתוצאות אצלך, המינימום היה מאוד נמוך, במקום שבזמן תקין המינימום היה יורד לסביבות 150 מגה לא פחות מזה.

ניסיתי כל מיני דברים, ניסיתי להחליף יציאות SATA, כבלים, כל מיני פרוצדורות, לא הצליח. ניסיתי גם לתקן את המחיצה דרך RAPID STORAGE, אבל הבעייה כל הזמן חזרה על עצמה.

מה שאתה צריך לעשות זה לזהות פיזית איזה כונן נותן לך את הERROR, לקחת אותו לחנות שממנה קנית, ולממש עליו את האחריות. זה מה שאני עשיתי, בחנות שקניתי לא התווכחו איתי בכלל, ואחרי שבוע קיבלתי כונן חדש זהה.

מאחל לך בהצלחה, וזאת אותה בעייה בדיוק כמו שהייתה לי ככה שאתה מוזמן לאמץ את העצות שלי ברצינות רבה.

חחחח אם קראת את כל הדיון היית רואה שאני מצאתי איזה הוא הבעייתי ואכן החלפתי אותו :)

כרגע אני פועל והכל מצויין כרגע אני בלי OC ואין לי שום ERROR ACCURRED.

היום בזמן עבודה של כמה דברים במקביל היה מסך כחול אחד.

אבל לא קרה פעם אחת שעשיתי הפעלה מחדש והיה מסך כחול ככה שהייתי אומר שיש שיפור ניכר.

אם הכל ימשך ככה, אני מחר אעשה את הOC ואמשיך לבדוק. אני אעדכן מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על השאלה...

מה הטעם לעשות מערך RAID0 עם 3 כוננים קשיחים בנפח 1TB ?

עד כמה שאני יודע ההבדל בביצועים (בין 2 כוננים לבין 3 כוננים) הוא לא ממש משמעותי...

אני התקנתי את מהע"פ שלי (XP ו WINDOWS 7 X64) על 2 כונני WD בנפח 500GB כל אחד

ודיסק שלישי חיצוני בנפח 1TB לגיבוי מערך ה RAID0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכמה סיבות.

ה1.5TB שהיה לי לפני כן לא הספיק לי, לכן גם 2 לא היה מספיק אז הלכתי על 3. לכן זה המצב. לא קניתי עוד 2 כוננים כי רציתי 3 ברייד. הסיבה כי רציתי מקום, ואמרתי אם אני כבר קונה אז ניהיה חכמים ונעשה רייד, ואכן יש גם הבדל בין 2 לבין שלוש.

ואם כבר גם אני רוצה לעדכן שעשיתי עידכון ביוס אתמול, ומאז לא היה שום מסך כחול, יותר מאוחר אני אעשה את הOC ונראה מה יהיה.

אחרי העדיכון ביוס מחקתי את הרייד והגדרתי אותו מחדש והתקנתי WIN מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכמה סיבות.

ה1.5TB שהיה לי לפני כן לא הספיק לי, לכן גם 2 לא היה מספיק אז הלכתי על 3. לכן זה המצב. לא קניתי עוד 2 כוננים כי רציתי 3 ברייד. הסיבה כי רציתי מקום, ואמרתי אם אני כבר קונה אז ניהיה חכמים ונעשה רייד, ואכן יש גם הבדל בין 2 לבין שלוש.

הבנתי !!..

אז יש לך מערך RAID0 בנפח 3TB ואני מניח שיש עליו מידע חשוב (ציינת שרצית מקום אחסון)

הבעייה היא, איך אתה מגבה את מערך RAID0 למקרה של כשל דיסק ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה מחשבים בבית ורשת בייתית של 1Gbps ככה שאני מעביר הכל מאוד מהר ולא לוקח לי זמן להעביר המוני המונים של מידע :P

ואני לא מגבה את הכל, מגבה את מה שחשוב. וגם לא יקרה סתם ככה שדיסק יפול. כמו שהיה לי דיסק אחד דפוק, אז פשוט גיביתי את הכל ואז החלפתי אותו.

כאילו מתי כבר קרה לך שHD הלך לך ביום בהיר אחד? זה כל כך לא קורה. אנשים פרנואידים בקטע של רייד, לא יודע למה.

כן אתה אומר כי שיש 3 דיסקים אז הסיכוים הם פי שלוש, דיסק אחד שילך סתם ככה הסיכויים הם פחות מאחוז לעיניות דעתי. ככה שפי שלוש זה לא יותר מ3%.

אז אני לא רואה סיבה למה לחשוש.

היו לי כל כך הרבה דיסקים בכל השנים שלי ורק HD אחד הלך, אבל לא הלך סתם פתאום. אלא אחרי שהוא גסס המון זמן. ככה שאין בכלל מה לדאוג.

שורה תחתונה

ואני יכול להגיד שהייתי רק עם דיסק אחד בשביל לבדוק האם הוא תקין, זה היה כשהייתי עם OC לכמו שרשום בחתימה.

ואני יכול להגיד שעם רייד בלי OC המחשב פועל מהר יותר מאשר עם דיסק מהיר אחד עם OC. וההבדל הוא גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... אנשים פרנואידים בקטע של רייד, לא יודע למה ...

יש סיבה טובה להיות פרנואיד בקטע של RAID0

המידע נרשם על פני 3 הדיסקים (במקרה של המערך שלך) כך שדי שאחד הדיסקים ישתבש (במובן "לא ניתן לשחזור")

ואז כל הנתונים במערך הלכו לאיבוד...

עם 3 דיסקים הסיכוי גדול פי 3 ועם השנים הסיכוי שדיסק אחד יקרוס הולך ועולה,

כך שכדאי לדאוג עכשיו מאשר להתחרט אח"כ...

במקרה שלך (רשת ביתית) יש לך פתרון גיבוי מעולה, אזי אתה יכול להנות ממערך ה RAID שלך :xyxthumbs:

אגב, כתבת שעם RAID המחשב מהר יותר... איך זה בא לידי ביטוי ??

אני עובד עם RAID0 (בקר מובנה על לוח האם ) כשנה

וכבר התרגלתי אליו כך שקשה לי להשוות לביצועים (של המחשב/דיסק) לפני כן.

בכל מקרה, שינוי עצום זה לא, אחרת הייתי מרגיש ...

במערכת שלך יש בקר RAID מובנה או נפרד ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...