רוצה להיכנס לעולם הצילום תקציב 4 אלף. - עמוד 6 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה להיכנס לעולם הצילום תקציב 4 אלף.

Alexkmr

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בשביל מה אתה צריך חוברת הוראות (ועוד בעברית) ?

זאת כולה , כל הכפתורים בכל המצלמות עושים (כמעט) בדיוק אותו דבר, רק הסדר שלהם שונה.. אבל כפתור צילום זה כפתור צילום, גלגלת זאת גלגלת, וכו'..

הדבר היחיד ששונה זה אולי ההגדרות של כל , אבל זה דיי מסביר את עצמו. שחק איתה יום יומיים ואתה כבר תכיר אותה, לא מדובר פה על EOS 1D עם כל הכבוד.. זאת מצלמת פתיחה דיי פשוטה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזוי, המצלמה הזאת בדומה ל60,40 לא כוללת מנוע פיקסוס פנימי :screwy:

א. שאלת שאלה - עניתי לך. אתה בוחר להגיב באופן לא ענייני - משום שהעדר מנוע פנימי לא משנה את העובדה שה-D5000 ממוצבת בערך מול ה-450D/500D, מדובר בגוף חובבני דומה, סט תכונות דומה, לציין גם שהחיישן שלה מעט טוב יותר ויש לה מסך מפרקי שעושי להוות יתרון במצבים מסוימים. ה-D5000 ממוצבת דרגה מעל ה-40/50/60 (שהיורשת שלהם היא ה-D3000).

ב. הסגנון שלך לא ראוי. אני לא מבין מה הזוי והאיקון שהשתמשת בו לא לעניין. אם אתה לא מכבד את מי שמשקיע ועונה לך, אל תצפה יותר לעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון D5000.

איך D5000 ? - אני גם לא מסכים איתך כאן... הD5000 קרובה יותר לD90.

D40 D40X D60 אלה המצלמות פתיחה שהתחרו בה (ב 450), D3000 החליפה אותם...

D5000 נמצאת מעליה...

הזוי, המצלמה הזאת בדומה ל60,40 לא כוללת מנוע פיקסוס פנימי :screwy:

גם כל העדשות החדשות (זה זמן רב) של היצרנית הנ"ל ושל אחרות יוצאות עם מנוע. עדשות ללא מנוע לוקות בפיקוס. אתה רוצה שאצייר לך מפת דרכים לאן התעשיה הזו הולכת ?

מה זה משנה מה ה"איכות"? שתי העדשות לא רעות. קודם תחליט איזה טווח אתה רוצה, זה הבדל הרבה יותר משפיע ובולט לעומת הבדלי ה"איכות" שכבר יכולים להיות בין עדשות מקבילות של אותה חברה עם רק טווחים שונים..

משנה מאוד...

עדשות ניקון 18-X שונות מאוד מ 17-X...

לא שהייתי ממליץ לצלם מתחיל על ה 17-55, זו רק הדגמה מוגזמת... רק בא לומר שקיימים הבדלים בין דגמים כאלה ושהשאלה במקומה.

גם בין "שנתונים" (של אותו דגם, לפעמים שינו את השם ל"גרסה" אחרת, לפעמים לא) יש שוני, ולפעמים באותו הדגם יש הבדלים בין מספרי אצווה (BATCH - מס' סידורי) שונים.

מה גם שפרמטרים טכניים (אותם תוכל לסקור באינטרנט לדוגמא ב SLRGEAR) לא תמיד מספרים את כל הסיפור. ואם אפשר לקרוא / לשאול ביקורת סובייקטיבית, זה עדיף להשלמת התמונה. (ערכי MTF ושאר המספרים - מספרים רק חצי סיפור, בעיות פיקוס, איטיות, הנדסת אנוש, בוקה... הם הצד השני, חשובים לא פחות ולא נמדדים במספרים)

אני ממליץ לך לעשות POST לשאלה ב DSPOT, או כל פורום (מקצועי - צילום) החביב עליך יותר.

בקשר לספר המצלמה - דווקא רצוי מאוד לקרוא אותו (מה הבעיה באנגלית ? זה לא שייקספיר סה"כ... ויש את לכל מושג שאינך מכיר...)

אבל בהחלט לא DEAL BREAKER.

אגב אם אתה קונה 450D, אני מקווה שאתה מקבל מחיר מאוד טוב עליה. סה"כ היא דיי עתיקה. (לא אומר שהיא לא מוצלחת - אחלה נקודת פתיחה, אבל בתור ישנה תוכל לנצל זאת לטובתך ולהתמקח על המחיר לא מעט. סה"כ מדובר במלאי גוסס - אבל זה משחק לטובתך פה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך D5000 ? - אני גם לא מסכים איתך כאן... הD5000 קרובה יותר לD90.

D40 D40X D60 אלה המצלמות פתיחה שהתחרו בה (ב 450)' date=' D3000 החליפה אותם...

D5000 נמצאת מעליה...

[/quote']

לא מדויק, באופן מסורתי (אתה יכול ללכת אחורה ולבדוק), סדרת XXXD של קנון הייתה מעט מתחת ל-70/80/90 של ניקון וסדרת XXD מעט מתחת ל-200/300.

מבחינת תמחור ותכונות, ה-40/50/60 וכעת ה-3000 של ניקון היו מעט מתחת ל-XXXD שנמכרה במקביל אליהם. מצלמת פתיחה של ממש לא הייתה לקנון עד הופעת ה-1000D שעומדת למעשה מול ה-D3000 על פני רצף הדגמים, דגם שממש מקביל ל-300 לא היה עד הופעת ה-7D.

על כן, גם מבחינה זאת וגם מבחינת תמחור ותכונות (אתה יכול לבדוק אותי כאן), ה-D5000 היא הקרובה ביותר ל-450/500.

לא מדובר בדגמים מקבילים לחלוטין, לכן כתבתי "כעקרון"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משנה מאוד...

עדשות ניקון 18-X שונות מאוד מ 17-X...

דמגוגיה זולה, ואני מניח שאתה יודע את זה..

העדשות של ניקון שמתחילות ב-17 הן ה"סדרת L" (אם משווים לקנון) של ניקון, כמובן שאיכותן גבוהה יותר.

אבל אנחנו לא דיברנו על זה (ויפה שניסית להציג כאילו טענתי שכל העדשות בעולם הן באותה רמה :screwy:), אנחנו דיברנו ספציפית על שתי עדשות מקבילות של טמרון. 17-55 ו-28-75 (אאל"ט) שתיהן 2.8 ללא מיצב, ושתיהן פחות או יותר אותו דבר. את ההחלטה בין שתיהן הבחור צריך לעשות על סמך הטווחים שלהן ותו-לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ ברור , ציינתי שזו הדגמה מוגזמת... לא זה היה עיקר הדברים. רק הדגמה מוקצנת לטווח דומה של אותו יצרן.

קיימים הבדלים לפעמים גם בין עדשות מאותו הדגם... קל וחומר מדגמים שונים (גם באותה רמה). רק רציתי לציין שזה אפשרי וקורה, ושכדאי לבדוק כל עדשה לגופה.

(לא בקיא בפנטקס ולכן לא אתן פה דעה על שתי האמורות. לגלוש באתרים ולקרוא כולם יכולים בעצמם. - אינני אף פוסל את האפשרות שאיכותן זהה, רק רציתי לחדד כי מדבריך השתמע כי אין הבדלים מתוקף טווח ויצרן זהה, צר לי שנקטתי בדוגמה דיי בוטה...)

המחיר של canon D450 = 2,269NIS בארליך

פתחתי זאפ עכשיו... וואו, מה פשר ירידת המחירים הדרסטית הזו ? (לא מדבר על ה450 - שיחסית יקרה כאן - אולי זה עם עדשה - ואיזו?)

במחירים האלה הייתי הולך על D5000...

FUNGIMAN -

450 ו 500 הן מצלמות הפתיחה הישנות. למה אתה אומר שלא היו ?

ו D5000 לוקחת את ה 450 ו 500 בכל פרמטר (מלבד הכיסוי בעיניית שנותר מסורתי).

להגיד שהן מתחרות ? אפשר. באותה נשימה אתה יכול להוסיף שהן הפסידו בתחרות... לא מבין לאן אתה חותר. היא עדיין חדשה יותר ומוצלחת יותר מהן.

התימחור הגבוה יחסית של הקאנון לא אומר שהן מתחרות בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

450 ו 500 הן מצלמות הפתיחה הישנות. למה אתה אומר שלא היו ?

ו D5000 לוקחת את ה 450 ו 500 בכל פרמטר (מלבד הכיסוי בעיניית שנותר מסורתי).

להגיד שהן מתחרות ? אפשר. באותה נשימה אתה יכול להוסיף שהן הפסידו בתחרות... לא מבין לאן אתה חותר. היא עדיין חדשה יותר ומוצלחת יותר מהן.

התימחור הגבוה יחסית של הקאנון לא אומר שהן מתחרות בהצלחה...

מה זה משנה מי ניצח ומי הפסיד?

הדגם הכי קרוב ל-D3000 הוא ה-1000D ול-D5000 הוא ה-500D (וכעת ה-550D). לא מאמין לי? גם dpreview חושבים ככה והעמידו דגמים אלו זה מול זה בסקירות שנעשו (ל-550 עוד אין סקירה).

האמת שהדיון הזה הוא באמת טכני לחלוטין. מבחינה טהורה של גוף מול גוף, ה-D5000 עדיפה כמעט מכל בחינה, אולם חייבים להתייחס לעניין העדשות שיקרות יותר אצל ניקון (לעיתים באופן משמעותי).

נ"ב - עדיין מה שמרגיז אותי זה שעניתי לאותו בחור תשובה מבוססת (אתה יכול לא להסכים, אבל אתה תהיה כנראה בעמדת מיעוט בעניין) והוא ענה באופן חצוף ולא ענייני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה מה ה"איכות"? שתי העדשות לא רעות. קודם תחליט איזה טווח אתה רוצה, זה הבדל הרבה יותר משפיע ובולט לעומת הבדלי ה"איכות" שכבר יכולים להיות בין עדשות מקבילות של אותה חברה עם רק טווחים שונים..

מאוד משנה, אחרת לא הייתי שואל. עדשות בטווחים שונים גם מאותה חברה יכולות להיות בעלות איכות שונה בצורה מובהקת. ביקשתי את דעתך הסובייקטיבית וככזאת הייתי לוקח אותה בחשבון. וזה בכלל לא משנה שאתה לא יודע מה דרישות הטווח הספציפיות שלי (למרות שמובן בגדול כי הטווחים לא מתפרסים על 0-500), התעניינתי בחוויה האישית שלך לא חיפשתי מישהו שיביא לי תורה מסיני. בשביל לקבוע מה לעשות יש לי ראש על הכתפיים, אני סה"כ מחפש לשמוע מידע מאנשים שהתעסקו בנ"ל עם הידיים והעיניים, ולא קראו את הגרפים האהובים עלייך כל כך. שיהיה ברור אין לי בעיה עם הארות, כל עוד הן לא באות על חשבון תשובה ישירה (שלא נאמר התעלמות).

ואגב:

את ההחלטה בין שתיהן הבחור צריך לעשות על סמך הטווחים שלהן ותו-לא.

תגובה בסגנון היית מפנה אליי על ההתחלה, לזה אני קורא תשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אני חושב שאתה מעט מתלהם. סה"כ מנסים לעזור לך כאן, זה לא היה במקום...

לעניין -

לא מכיר אף אחד עם פנטקס (ואם הבנתי נכון, למילפורד היה, אז אני ממליץ לך להתנצל...), אז לגבי חוויית שימוש קצת קשה לי לתת לך INPUT מיד ראשונה...

אבל זה אתר שאני דיי מכבד - ושתיהן נבדקו -

(בדוק שאלה הדגמים שאתה מדבר עליהם)

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/355/cat/23

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/49/cat/23

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראו את הגרפים האהובים עלייך כל כך.

לא הבנתי.. מי כלכך אוהב גרפים? אני?

אני תמיד מתווכח באינטרנט עם אנשים שמראים כל מיני תוצאות שונות ומשונות של גרפים כדי לטעון ש-X טוב יותר מ-Y כי ככה מראה גרף Z...

לעזאזל זה קרה אפילו בדיון הספציפי הזה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי אתמול הזמנה ומחר אני הולך לאסוף את המצלמה..(קודם כמובן אני ישחק איתה קצת)...

לפי מה שראיתי היא דומה ל1000D של קנון...ויצאה לי כבר להשתמש במצלמה הזאת.

שאלות חשובות:

הנציגה שדיברה איתי אמרה לי שאני חייב לקנות פילטר לעדשה, זה מייקר את הסיפור ב180 שקל.

האם באמת כדאי לקנות לעדשה הזאת פילטר?

רציתי גם בהתחלה לרכוש אחריות MACK באייבי שזה מוזיל בעוד כ100 שקל את העלות אבל האחריות שמצאתי היא פעילה רק אחרי שאחריות היצרן פגע...

(אם משהו יכול לעזור לי לחפש אחריות מאק שפעילה מיום הרישום, פשוט כי אני לא מצאתי)-אני צריך אחריות לשלוש שנים, פעילה מיום ראשום באתר(30 יום) בסכום של 1000$.

עוד משהו,

הכרטיס זכרון שאני לוקח זה ulta SDHC 8GB X100 זה בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...