צרות בגן העדן של לוג'יטק - גלגלת העכבר המהפכנית ובעיות אמינות - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צרות בגן העדן של לוג'יטק - גלגלת העכבר המהפכנית ובעיות אמינות

Milford Cubicle

Recommended Posts

היי,

קודם כל רציתי לציין ולהזכיר למי שלא יודע שה-Logitech MX Revolution (והגירסה המשופרת הנוכחית שלו, Logitech Performance Mouse MX) הוא לטעמי עדיין העכבר הטוב ביותר שהיה לי מעולם, ואני פשוט לא מסוגל לחזור אחורה לגלגלת רגילה.

הבעיה איתו היא שאחרי שנתיים וקצת (מסתבר) הגלגלת פשוט הפסיקה להתנהג כרגיל :/

במצב קליקים רגיל היא עובדת כרגיל, אבל במצב "ריצה" היא מפסיקה לרוץ אחרי שניה (סיבוב או שניים) במקום לרוץ ללא הפסקה אולי 10-20 שניות רצוף כמו שהיה בעבר...

שמתי לב לתופעה מאוד משונה - כאשר אני מחזיק את העכבר הפוך (כלומר הגלגלת "נופלת החוצה" כלפי מטה), הגלגלת רצה הרבה הרבה יותר זמן, על אף שעדיין מרגישים שמשהו מציק לה.

חיפוש קצר בגוגל הביא אותי לפורום התמיכה של לוג'יטק, וגיליתי שמדובר בבעיה מאוד שכיחה. למעשה מדובר שם ממש על אנשים שהחליפו עכבר במסגרת האחריות אפילו יותר מפעם אחת.

היה שם מישהו שטען שהוא פתח את העכבר (יש ברגים מתחת לפאדים בתחתית) וגילה שמקור הבעיה היה באיזשהו גומי שנהיה רופף עם הזמן, הוא הדביק אותו וזה הסתדר. מכיוון שאת העכבר שלי במילא קניתי בחו"ל (חצי מחיר מהארץ, עוד על כך בהמשך) ולא היתה לי ממש אחריות, בטח שלא אחרי יותר משנתיים, ניסיתי את זה גם. לצערי לא ראיתי שום גומי רופף, ובכלל לא הצלחתי לזהות שום בעיה. פתחתי את מנגנון הגלילה לגמרי (זה מגניב רצח! עם מנוע והכל..), הוא לא היה מלוכלך או משהו, לא נתקע בשום דבר, ולא כלום.. אני חושד שאולי מדובר בתקלה כלשהיא במנוע עצמו, אבל אז לא לגמרי מובן לי למה כאשר אני הופך את המנגנון ב-180% הוא פתאום רץ חלק...

לאחר שלא הצלחתי לתקן את הגלגלת בעצמי, החלטתי שזה לא מקובל עליי (כאמור: לא מסוגל לחזור אחורה לגלגלת רגילה) ואני חייב להחליף את העכבר.

הגירסה המקבילה הנוכחית נקראת Performance Mouse MX. מדובר בעכבר שעולה באתר של לוג'יטק 99$, ובחנויות אינטרנטיות אחרות באיזור ה-80$.

המחיר בארץ: 800 ש"ח. :nixweiss:

חדיי העין ישימו לב שיש דגם אחד זול יותר, שההבדל ביניהם באתר של לוג'יטק הוא 20$ (הוא עולה 79$ במקום 99$) והמחיר שלו בארץ הוא באיזור ה-200 ש"ח בלבד. כלומר - מדובר פה למיטב הבנתי נטו בתאבת בצע של היבואן/חנויות בישראל, פשוט חוצפה.

הפתרון הטבעי הוא כמובן להזמין שוב מחו"ל.

רק מה, אני לא בטוח שבדגם הנוכחי האמינות של העכבר תהיה טובה יותר.... וזה קצת מתסכל אותי.

והעובדה שהדרייברים שלהם עדיין לא מותאמים ב-100% ל- 7 (יש מידי פעם "הבהוב" של כל החלון כתוצאה מאיזשהו פיצ'ר שלוקח צילום מסך) בטח לא עוזרת להם, אפילו שהם הבטיחו בפורום שלהם שתצא גירסה חדשה במהלך החודש הקרוב.

אני לא מעודכן, האם המתחרים (בעיקר אני מניח) כבר העתיקו מלוג'יטק את רעיון הגלגלת והציגו עכברים עם פיתרון דומה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם לי היתה את הבעיה הזו עם הVX. עד כמה שהבנתי רצועת הגומי שמקיפה את הגלגלת מתרחבת במקצת ומפריעה לעבודתו התקינה של העכבר.

גולשים בפורומים בחו"ל אמרו שהפתרון הוא לגזור את הרצועה, לקצר אותה ב0.5 מילימטר ולאחות אותה (כל אחד בדרכו הוא) וכך הבעיה

נפתרת. אני אישית קניתי את הVX שלי מבאג בBLACK FRIDAY. ניגשתי אליהם עם העכבר והחליפו לי לעכבר חדש מהמדף בלי לשאול שאלות.

בנוסף הבטיחו לי שגם אם הבעיה תחזור על עצמה יחליפו לי בכל תקופת האחריות (שלוש שנים). לפעמים כדאי לקנות בארץ.

כ"כ - לא נתקלתי בבעיות עם הדרייברים של לוגיטק בגרסה הסופית של WIN 7 X64. בגרסת הRC היו לי את הבעיות שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגלגלת ב MX 1100 שלי עדיין שורדת (עכבר מגלגל לו באינטנסיביות מאז אוגוסט 09'), זה קצת מנחם בהתחשב בכך שחלק מהמשתמשים חווים את התופעה לאחר מס' חודשים מועט של שימוש. בכל מקרה נפטרתי ממנו לטובת ה G500, מקווה שהיא תשרוד בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים כדאי לקנות בארץ.

אולי, אבל לא במקרה הזה.

אני הרי שילמתי עליו חצי מחיר מכמה שרצו עליו בארץ, וגם עכשיו אם אני אקנה חדש - בחו"ל הוא יעלה חצי מאשר המחיר בארץ.

כדאי? למה, כי יחליפו לך אותו? אני יכול לקנות 2 באותו מחיר, ולהשאיר אחד לגיבוי למקרה שהראשון יתקלקל...

אז מה לגבי המתחרים? למייקרוסופט יש גלגלת כזאת או שזה עדיין פטנט של לוג'יטק בלבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שניתן סה"כ לכפר על המחירים הגבוהים הללו רכישה דרך מבצעים כמו הBF או אחרים(למרות שהמחירים עדיין גבוהים).

אני יצאתי עם הMX5500 במחיר מאוד משתלם,יחסית למה שהיא נמכרת בארץ.

בכל מקרה,אני גם עדיין מנסה להתרגל לגלגלת של הMX REV,לא הצלחתי עדיין להבין על סמך מה היא עוברת ממצב רגיל למצב של גלילה מהירה,זה קורה כשאני עובר או נגן מדיה או תוכנות..בקיצור לא ברור לי.

אני גם שמעתי על הבעיות שיש עם הגלגלת ולא פחות עם הבטריה הנטענת שלו,לכן לדעתי במקרה זה חשוב מאוד עניין האחריות.

ככל שידוע לי לMS אין עכבר בעל מאפיין דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי, אבל לא במקרה הזה.

אני הרי שילמתי עליו חצי מחיר מכמה שרצו עליו בארץ, וגם עכשיו אם אני אקנה חדש - בחו"ל הוא יעלה חצי מאשר המחיר בארץ.

כדאי? למה, כי יחליפו לך אותו? אני יכול לקנות 2 באותו מחיר, ולהשאיר אחד לגיבוי למקרה שהראשון יתקלקל...

אז מה לגבי המתחרים? למייקרוסופט יש גלגלת כזאת או שזה עדיין פטנט של לוג'יטק בלבד?

ניסית את הפתרון שכתבתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ואין לי גם שום דרך ריאלית לעשות דבר כזה..

tamir245, כנס ל-set point ותעיף משם את ההגדרות הספציפיות לכל תוכנה (manage programs או משהו כזה).

תגדיר את הגלגלת ככה שהיא תעבור אוטומטית ממצב קליקים למצב ריצה בהתאם למהירות הגלילה, ותקבע את המהירות לפי איך שנוח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

קודם כל רציתי לציין ולהזכיר למי שלא יודע שה-Logitech MX Revolution (והגירסה המשופרת הנוכחית שלו, Logitech Performance Mouse MX) הוא לטעמי עדיין העכבר הטוב ביותר שהיה לי מעולם, ואני פשוט לא מסוגל לחזור אחורה לגלגלת רגילה.

הבעיה איתו היא שאחרי שנתיים וקצת (מסתבר) הגלגלת פשוט הפסיקה להתנהג כרגיל :/

במצב קליקים רגיל היא עובדת כרגיל, אבל במצב "ריצה" היא מפסיקה לרוץ אחרי שניה (סיבוב או שניים) במקום לרוץ ללא הפסקה אולי 10-20 שניות רצוף כמו שהיה בעבר...

שמתי לב לתופעה מאוד משונה - כאשר אני מחזיק את העכבר הפוך (כלומר הגלגלת "נופלת החוצה" כלפי מטה), הגלגלת רצה הרבה הרבה יותר זמן, על אף שעדיין מרגישים שמשהו מציק לה.

חיפוש קצר בגוגל הביא אותי לפורום התמיכה של לוג'יטק, וגיליתי שמדובר בבעיה מאוד שכיחה. למעשה מדובר שם ממש על אנשים שהחליפו עכבר במסגרת האחריות אפילו יותר מפעם אחת.

היה שם מישהו שטען שהוא פתח את העכבר (יש ברגים מתחת לפאדים בתחתית) וגילה שמקור הבעיה היה באיזשהו גומי שנהיה רופף עם הזמן, הוא הדביק אותו וזה הסתדר. מכיוון שאת העכבר שלי במילא קניתי בחו"ל (חצי מחיר מהארץ, עוד על כך בהמשך) ולא היתה לי ממש אחריות, בטח שלא אחרי יותר משנתיים, ניסיתי את זה גם. לצערי לא ראיתי שום גומי רופף, ובכלל לא הצלחתי לזהות שום בעיה. פתחתי את מנגנון הגלילה לגמרי (זה מגניב רצח! עם מנוע והכל..), הוא לא היה מלוכלך או משהו, לא נתקע בשום דבר, ולא כלום.. אני חושד שאולי מדובר בתקלה כלשהיא במנוע עצמו, אבל אז לא לגמרי מובן לי למה כאשר אני הופך את המנגנון ב-180% הוא פתאום רץ חלק...

לאחר שלא הצלחתי לתקן את הגלגלת בעצמי, החלטתי שזה לא מקובל עליי (כאמור: לא מסוגל לחזור אחורה לגלגלת רגילה) ואני חייב להחליף את העכבר.

הגירסה המקבילה הנוכחית נקראת Performance Mouse MX. מדובר בעכבר שעולה באתר של לוג'יטק 99$, ובחנויות אינטרנטיות אחרות באיזור ה-80$.

המחיר בארץ: 800 ש"ח. :nixweiss:

חדיי העין ישימו לב שיש דגם אחד זול יותר, שההבדל ביניהם באתר של לוג'יטק הוא 20$ (הוא עולה 79$ במקום 99$) והמחיר שלו בארץ הוא באיזור ה-200 ש"ח בלבד. כלומר - מדובר פה למיטב הבנתי נטו בתאבת בצע של היבואן/חנויות בישראל, פשוט חוצפה.

הפתרון הטבעי הוא כמובן להזמין שוב מחו"ל.

רק מה, אני לא בטוח שבדגם הנוכחי האמינות של העכבר תהיה טובה יותר.... וזה קצת מתסכל אותי.

והעובדה שהדרייברים שלהם עדיין לא מותאמים ב-100% ל- 7 (יש מידי פעם "הבהוב" של כל החלון כתוצאה מאיזשהו פיצ'ר שלוקח צילום מסך) בטח לא עוזרת להם, אפילו שהם הבטיחו בפורום שלהם שתצא גירסה חדשה במהלך החודש הקרוב.

אני לא מעודכן, האם המתחרים (בעיקר אני מניח) כבר העתיקו מלוג'יטק את רעיון הגלגלת והציגו עכברים עם פיתרון דומה?

יכולת גם לחפש בפורום ;)

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=423252.msg3638486#msg3638486

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מזל שקראתי את הטרד הזה, רציתי להזמין את הPERFORMANCE MX גירסה REFURBISHED הזו מאיביי -

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310202863917&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

78$ כולל המשלוח, מחיר ממש ממש טוב אבל אחרי שראיתי את בעיות הגלגלת האם נראה לכם שווה עדיין להזמין?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

טוב אז נשברתי וקניתי את ה-performance mx, רק בשביל לגלות את הזוועה - לוג'יטק המפגרים האלה הורידו ממנו את הפיצ'ר SmartShift!

רק אלוהים יודע מה גרם לדבילים האלה להוריד את הפיצ'ר הכי טוב שהיה להם, פשוט טיפשות שאין כדוגמתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...