מה זה בדיוק חיבור slave - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה בדיוק חיבור slave

natan805

Recommended Posts

יש לי שני דיסקים קשיחים ובלוח שלי ‎750‎ pp5‎ u3‎ ‎‏ יש הרבה חיבורי סאטה2 חלק מהם מגדירים את הקשיח כמסטר וחלק כסלב. השאלה מה זה הslave ‎‏ הזה ואיך מומלץ לי לחבר את שניהם.האם שניהם מסטר או שאחד מהם סלב.יש דיסק קשיח אחד מהיר שבו הוינדווס שזה הגירסה השחורה של ויסטון דיגיטל ב1 טירה בית. והשני של ישן אבל במהירות של 7200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-SATA אין master ו-slave. לעומת זאת כן תיתקל בתיאור הבקרים לפי הגישה ב-primary ו-secondary.

אין לזה כמעט ושום משמעות. אתה יכול לחבר איך שבא לך, אפילו שמומלץ לפי סדר החיבורים, בסופו של דבר בביוס תקבע איזה כונן מקבל גישה ראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בביוס כתוב לי על כולם ide ‎‏ אפילו שהקשיחים שלי זה סאטה חוץ מהצורב שהוא באמת ide‏.והקשיחים משתנים מסלב למסטר.אם אני משנה את החיבורים וזה מוזר. ואגב קיבלתי עם הלוח כבלים לחיבורי סאטה שאחד מהם רגיל והשני הסוף של החיבור שלו שונה מעט בצורה כזה מרובע .איפה אני אמור לחבר אותו לקשיח שמפעיל את הוינדוס או לקשיח השני ולאן לחבר את הקצה השונה של הכבל האם ללוח ואז את הקצה השני שנראה רגיל לחבר לקשיח או להיפך? .או שבכלל לחבר כבל סאטה רגיל. וסתם ככה אשמח לדעת למה הוא שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לזה כמעט ושום משמעות. אתה יכול לחבר איך שבא לך, אפילו שמומלץ לפי סדר החיבורים, בסופו של דבר בביוס תקבע איזה כונן מקבל גישה ראשון.

ואתה נתקלתי בביטוי "IDE" כי הלוח שלך עובד במצב תאימות לאחור (legacy). מנגד ל-IDE יש לך אפשרות להשתמש ב-AHCI/SATA בצורה טבעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור להיות איכנשהו בביוס אפשרות להפעיל מצב AHCI

הכבל SATA שהוא קצת שונה יכול להיות זה קונקטור eSATA שזה בשביל לחבר דיסק קשיח מחוץ למארז

דיסקים שנמצאים בתוך המארז חבר עם כבל SATA עם קונקטור רגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל SATA ו- ESATA זה אותו הכבל רק הקונקטור שלהם שונה.

יש מוד LEGACY שהוא מדמה דיסק קשיח SATA כדיסק קשיח IDE

ויש מוד AHCI שהוא לא מדמה את הדיסק SATA כ- IDE והוא גם מאפשר כל מיני פיצ'רים כמו HOTSWAP

במצב רגיל אין סיבה שתעבוד במוד LEGACY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...