קורסים מומלצים בטכני של חיל האוויר - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורסים מומלצים בטכני של חיל האוויר

p1nHas

Recommended Posts

אהלן , מיועד להגיע בקרוב לבח"א 21 מאחר ו"למדתי" אלקטרוניקה בתיכון.

אילו קורסים מומלצים שם ? ( מומלץ הכוונה לעבודה קלה בסדיר , יציאות שהם לא 11-3 , ויחסית מבוקש באזרחות.)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמעט כל המקצועות בטכני משמעותם יציאות 11-3.

יכול להיות ותשובץ לדרג ב' (יומיות עד חמשושים) בשלל המקצועות אבל זה סיכון כי לכל אדם שנשלח לדרג ב' - 10 נשלחים לבסיסים הסגורים.

אגב - אבנט כחול זה לא סבבה בכלל. פעם זה אולי היה קורס שנחשב קצת יותר משאר המקצועות בטכני אבל היום, אם תשאלו אותי - זה קורס נחות.

אם אתה מחפש שרות משמעותי ועבודה מעניינת - אז אני לא יודע מה מעניין בלהתעסק עם טלפונים כל היום. בכל מקרה טכנאי כטב"מ/קרב/מסוקים/נ"מ כל אחד מאלה זה תפקיד מעניין מאתגר ומספק.

ואגב, 11-3 זה ממש לא רע כמו שזה נשמע, וגם ככל שתתקדם עם הפז"מ והתפקיד (והתקדמות בתפקיד מובטחת אם אתה מעוניין בכך) היציאות ישתפרו לשלישים ואפילו רבעים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היציאות שלך לאו דווקא תלויות בקורס שאתה בוחר..

יכול להיות שתבחר קורס שבבסיס אחד תצא 11-3 ובבסיס אחר תצא שלישים, ויש עוד כל מיני צורות שונות בין הבסיסים, קח לדוגמא את המקצוע שלי (טכנאי דרג א'), אצלנו בחצרים עושים 11-3 עד הסמל, אחר כך שלישים עד הסמ"ר, ואז רבעים עד השחרור. בחלק מטייסות אחרות אתה מתחיל לצאת שלישים עוד מהשלב המתקדם יותר (שאתה יוצא אליו אחרי בערך 3-4 חודשים).

אז קח בחשבון שהיציאות לא נקבעות על פי הקורס שתבחר..

לגבי טכנאי כטב"מ אם תבחר ותסיים את הקורס אתה תיוצב בפלמחים (כי רק שם יש..) וזה לא מחייב דווקא מ"א, אם אתה יודע בכלל את הראשי תיבות (מודיעין אויר). אתה יכול להיות גם בכטב"מים דרג א' או ב' ולאו דווקא מפעיל כטב"מ שזה אני חושב מ"א אבל זה קורס אחר לגמרי...

לגבי קורסים מומלצים?.. לאדע, אם אתה בכל זאת רוצה לתרום את חלקך לצבא ולא לעשות משו מחורטט, הייתי בהחלט ממליץ על דרג ב' (אוויוניקה, בקר"י, ל"א וכו' וכו'...). זאת לא עבודה קשה כמו דרג א', יותר קל, ואני חושב שהיציאות שם יותר טובות (אל תתפוס אותי במילה, כמו שאמרתי זה משתנה בין הבסיסים והמקצועות...)

ודובי זובי, אל תציע רעיונות מפגרים, אני שונא אנשים שמשתמטים מהצבא סתם כי "לא בא להם". אתה אזרח במדינה ואין מה לעשות, אפילו שזה לא תמיד הכי כיף, תתרום 3 שנים כמו כולם, מצידי תעשה יומיות בקרייה, לפחות תעשה משו. (בוא לא ניכנס לדיון הזה כדי לא להסיט את הנושא...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

icy phoenix

דובי זובי יכול ללמד אותך הרבה דברים

לא מדובר פה על השתמטות, אלא על יעוץ לבנאדם להציל את עצמו לפני שיהפוך לנפשי על ידי חיל האוויר ה"נהדר" שלנו

תמשיך להיטחן בדרג א', גם אני נטחנתי בתור מכונאי עד שקיבלתי שכל וברחתי משם

אה כן, גם אני הייתי בחצרים חרא של בסיס

הדבר היחיד שהיה טוב בגוש זבל של בסיס הזה זה השמירה במצבור דרום, מגדל 13, להאיר עם הזרקור על השועלים והעקרבוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המקצועות שם גרועים , אבל יש אנשים שיידעו להפיק מזה את המיטב , יצא לי להכיר לא מעט אנשים שאוהבים מאוד את מה שהם עושים בתפקידים האלה

ומרגישים שמה שהם עושים באמת תורם ומספק..

אני עובד עם אנשים שעברו קורס אבנט כחול , וזה אחלה מקצוע , מלמד הרבה לאזרחות וגם שירות טוב (ויש מצב גדול מאות ליומיות )

מכיר אנשים מהטכני שעשו הכל כדי לצאת מהייעוד הזה ולא הצליחו , זה ממש לא קל , עדיף לך להתחיל להשלים עם זה בדיוק כמו שאתה עכשיו

ולנסות להוציא מזה את המיטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...