מבקש את חוות דעתכם - 6GB CL9 vs 4GB CL7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש את חוות דעתכם - 6GB CL9 vs 4GB CL7

Crossair

Recommended Posts

אהלן חבר'ה!

בקרוב אקנה מחשב (מחכה לFermi - כמו חצי עולם):

i7 860 + GA-P55A-UD3\ASUS P7P55D

לאחר חיפושים באינטרנט מצאתי 3 אפשרויות טובות:

G.Skill 6GB (3x2GB) -1600 CL9 - 1.5-1.6v ב-633 ש"ח

PATRIOT Sector5 Viper II 4GB (2x2GB) 1333MHZ CL7 - 1.65v ב-549 ש"ח

G.Skill 4GB (2x2GB) ECO -1600 CL7 - 1.3v ב-666 ש"ח

אני יודע שהלוח שלי תומך בDual Channel ולא Tripple Channel.

והנה הדילמה:

- אני יודע שמבחינת משחקים 4GB לא מנוצל וצריך 64ביט (שבה אשתמש), אבל אני בטוח שיהיה לי שימוש ב6GB, במיוחד שאין כמעט הבדל במחירים (הזכרון הראשון והשלישי מאותה חנות שממנה כנראה ארכוש את כל המחשב). מה גם שהתדירות שאני מחליף מחשב דיי נמוכה (המחשב הנוכחי הוא AMD64 3200+) אז אני חושב שיהיה לי מה לעשות עם 6GB, הבעיה היא שכאשר אשתמש ב6GB הזכרון לא יפעל בDUAL CHANNEL מן הסתם - עד כמה זה משפיע על ביצועי המערכת? האם יש הבדל גדול בין CL7 לCL9 ? כמובן שאני לא מדבר על בנצ'מרקים ששם בטוח יהיה הבדל, אני לא מחפש לשבור שיאים.

מה דעתכם? אפשר להתעלם מהמחירים אפילו.

תודה רבה!

שבוע טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה השימושים שלך שאתה חושב ככה?

אני מעצב גרפי, ככה שכמה שיותר מבורך, חוץ מזה זה לא שיש הפרש גדול במחיר...

מה שאני שואל בעצם זה נגיד והזכרונות לא יפעלו בDUAL CHANNEL, עד כמה יהיה הבדל בביצועים? ובכלל האם ההבדל קריטי בין CL7 לCL9 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקת את הסטיקי? תעיף מבט ב-FAQ בנושא זיכרונות.

לא, אין הבדל משמעותי. לא בין Single Channel ל-Dual Channel ולא בין התזמונים שציינת. ההבדל זניח.

תודה רבה לך על התשובה העניינית! אני מאמין שבסופו של דבר אוותר על קירור נוסף למעבד, גם ככה הלוח-אם הנ"ל לא ממש מתאים לOC , וכך אוכל להוסיף עוד 2GB בנפרד ואהנה גם מDUAL CHANNEL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אז כבר.. קנה לוח זול ב-500-600 שקלים. חבל על הכסף שתבזבז בפיצ'רים וחיבורים שאתה לא תצטרך.

זול בכמה כבר? הP55A-UD3 עולה 740 ויש לו תמיכה (מוגבלת אומנם, אבל עדיין משהו) ב SATA 6GB\s ובUSB3...

האמת שגם אם אקנה לוח וקירור מתאים לOC הסיכויים שאני באמת אדבוק בזה אפסיים, כי בתאכלס, כרגע אין צורך לעשות OC בi7 860 כי בעצם הוא לא מגביל בשום דבר, הוא חזק מאוד... וכשהוא יהיה חלש גם OC מטורף לא ממש יעזור, אז לא רואה בזה טעם, גם ככה אני לא מחפש לשבור שיאי אוברקלוק.

אני יודע שזאת גישה דפוקה כי "למה לא לנצל את המעבד עד הסוף אם כבר?" אבל האמת היא שאני בחריגה רצינית בגלל שהחלטתי להוסיף גם X25-M לחבילה, ובטח ש-470GTX כשהוא ייצא לא יעלה 1500 כמו 5850 אז בטח תהיה עוד חריגה... אז נראה לי שאוותר על היכולות לOC..

איזה לוח אוכל לקחת שיוזיל את העסק מבלי להיות מסורס מדיי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם חבר'ה, שמתי לב עכשיו למשהו בפירוט של הקיט של ה6GB, כתוב שהוא מותאם לi7 X58, ואני הולך להשתמש בזה בi7 P55 - האם זה אפשרי?

מבחינת מתח אני חושב שבסוקט P55 מותר עד 1.65V , אני צודק? הקיט הוא 1.5-1.6V ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...