האם יש אפשרות לא לפתוח מארז מחשב למשך 3 שנים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש אפשרות לא לפתוח מארז מחשב למשך 3 שנים

לוח שנה

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

אני מפרמט 3 פעמים ביום, ובסוף, כשמגיעים למסך "ברוכים הבאים" אני חש רטט קל ומתלבש... :cool2:

ככה קוראים לזה אצלכם במגזר? לפרמט?

נחמד............

מה שזה נתן לאותו אדם שבמחשב שלו טיפלתי זה פשוט: המעבד כבר לא הגיע לטמפ שגרמה לו להגן על עצמו ולכבות את המערכת. גם לא לטמפ שגרמה למעבד להאט פעולה.

מה שזב נתן לי זה 160 ש"ח על העבודה.........(כולל ניקוי וחידוש משחת והסרת המדבקה המחורבנת מנייר שהדביקו על המעבד עצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle אני לא מסכים איתך.

פעם בשנה מינימום צריך לפתוח ולשאוב אבק. אחרת זה מכסה את הגופי והם פחות יעילים ואפילו עלול ליצור עומסים (התנגדויות) על הלוח, ולקצר תוחלת חיים של רכיבים. בארץ גם יש הרבה אבק יחסית.

פתרון אחר זה להשתמש בפילטרים ואז הייתי ממליץ פעם בשנה לכל היותר.

המחשבים היחידים שאני מכיר שעובדים שנים בלי לגעת בהם, זה שרתים שעובדים בחדרים נקיים... נחש למה לא צריך לגעת בהם. :)

- לשאלה של shuy: תוחלת חיים ארוכה יותר של רכיבים, פחות רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לא להסכים כמה שבא לך, עובדתית זה לא משפיע על כלום. מעולם לא ניקיתי אבק במחשבים שלי ויש לי כאלה שפועלים כבר מעל 5 שנים ברציפות 24/7 ופועלים מצויין.

חתול, א. ככה לא בודקים טמפ', אתה צריך לעשות בדיקה בעומס כדי ששני המקרים יהיו שווים. אחרת בפעם השניה קיבלת טמפ' "יותר מידי" נמוכה פשוט בגלל שהמחשב היה כבוי והתקרר במשך כמה זמן, ואז מדדת את הטמפ' שלו כשהוא קר. לא רלוונטי.

ובכל מקרה, כמו ששי אמר, גם אם זה הוריד 10 מעלות (וזה בהחלט לא) - זה עדיין לא נתן לך כלום.

אגב אם מישהו שילם לך על זה 160 שקל אז הוא פראייר רציני וחבל שהוא לא מכיר את האתר הזה כדי שיזהירו אותו נגד אנשים כמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזלזול בהשפעה של ניקוי אני יכול להעיד שזה ממש לא ככה.. הכרטיס מסך שלי אחרי חודש חודשיים מגיע לטמפ' של 70 מעלות במנוחה (לפי הcatalyst) ואחרי ניקוי יסודי של הגוף הטמפ' יורדת אפילו ל50 מעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזלזול בהשפעה של ניקוי אני יכול להעיד שזה ממש לא ככה.. הכרטיס מסך שלי אחרי חודש חודשיים מגיע לטמפ' של 70 מעלות במנוחה (לפי הcatalyst) ואחרי ניקוי יסודי של הגוף הטמפ' יורדת אפילו ל50 מעלות

אז מה??

שיהיה מצידי גם ב-300 מעלות כל עוד זאת טמפ' עבודה תקינה שלו. מה אכפת לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle כמשתמש קצה שלא רוצה להבין כלום מלבד "שהמחשב יעבוד" זה נסבל ברוב המקרים (אם לא אכפת לך מהרעש של מאווררים מתאמצים ועם מספיק אבק גם ריסטרטים או קצרים).

בסופו של דבר, הטמפרטורות עולות עם כמות האבק ועם הטמפרטורה גם הצרות - מאווררים נשחקים מהר יותר ורכיבים נאפים בפנים.

הנה 2 כתבות על זה:

http://www.thaslayer.com/2007/08/04/fear-the-dust-clean-your-pc-and-avoid-going-to-service/

http://pcremix.com/dust-can-slow-down-your-pc/

יש גם מאמר בויקיפדיה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_cooling#Causes_of_heat_build_up

ומשהו בשביל ההומור, גם הבחור הזה מבסוט, האוטו נוסע לא? אז למה שאתעסק עם המנוע...

donkey-car.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתול, א. ככה לא בודקים טמפ', אתה צריך לעשות בדיקה בעומס כדי ששני המקרים יהיו שווים. אחרת בפעם השניה קיבלת טמפ' "יותר מידי" נמוכה פשוט בגלל שהמחשב היה כבוי והתקרר במשך כמה זמן, ואז מדדת את הטמפ' שלו כשהוא קר. לא רלוונטי.

הטמפ' משתנה דיי מהר בהתאמה למאמץ. זה לא משנה מה היה לפניי דקה

לדיון עצמו - תארו בעצמכם את כל המחשבים הניידים והקונסולות - עובדים שנים. חלק אם וחלק בלי בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מילפורד, עם כל הכבוד לך (ויש כבוד) הייתי מצפה ממך לחשוב קצת מעבר לקופסא. למעט מבצעי OC (ואני בינהם ולכן טמפרטורה חשובה) אבק גורם הרבה פעמים לרעש מן המאווררים ובנוסף אבק יכול לגרום למאוורר להיתקע, להפסיק לעבוד, ובמקרה של דוד שלי - כרטיס המסך נשרף. מבדיקה שלי המאוורר לא עבד, אך לאחר ניקוי האבק המאוורר שב לחיים, שוב אחרי שהכרטיס נשרף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם האוטו שלי נתקע, ואחרי שעצרתי, פתחתי מכסה מנוע, בדקתי שמן מים ושאר ירקות ולא מצאתי כלום, אז סגרתי וניסיתי להתניע שוב.

עבד !

מזה אתה מסיק שפתיחת מכסה מנוע מתקנת מכוניות עם מנוע תקול ?

או כמו שהמרצה שלי לסטטיסטיקה אהב לציין:

"Correlation does not imply causation"

מתאם אינו מצביע על סיבתיות.

אם אתה לא מסביר - למה - מה שקורה, קורה, לטענה שלך אין כל בסיס.

פוסט מיותר... סלח לי. תסכול לימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש אפשרות לא לפתוח מארז מחשב למשך 3 שנים

יש לי בבית מחשב של PACKARD BELL שהוא בן 8 לפחות (שנים :P)

הפעם האחרונה שפתחנו אותו הייתה לפני 5 שנים. לא ניקינו מאז, לא החלפנו שום דבר, לא כלום. בעצם גם אז לא ניקינו :cool2:

לא יודע אם אולי זה בגלל שמדובר במחשב שהוא PRE-BUILT (יענו של חברה, כמו אלה שאפשר לקנות של אבל לשלם פי 2 לעומת מחשב CUSTOM בעל רכיבים זהים/תואמים), או שסתם יש לנו מחשב מאלי המחשבים ::)

בכ"מ, הניסיון האישי שלי בקשר ללא לגעת במחשב (מארז)

מצד שני, כמו שעבר הרבה זמן, אולי היום זה כבר פחות (אם בכלל) עוד אקטואלי. אם לדוגמא נסתכל על צריכת חשמל והתחממות, אז ברור שהרכיבים של פעם התחממו פחות (צריכת חשמל שגדלה פי כמה וכמה). מצד שני, הכל כבר מכוסה בכ"כ הרבה אבק והמאווררים אלוהים יודע אם הם חיים, אז אולי בכ"ז יש תקיפות מסויימת.

בכל מקרה אני אישית מעדיף לעשות למחשב ניקוי ובדיקה כללי פעם בחודשיים-שלושה - ניקוי אבק בעיקר, ולהוסיף מאווררים/לשנות סירקולציה אם יש התחממות שהיא בעיתית. לגבי המחשב הישן שיש לי של PACKARD BELL - למי איכפת מזה... יותר מעניין לראות עוד כמה הוא ישרוד... הוא גם ככה שווה משהו כמו 50 שקל :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם האוטו שלי נתקע, ואחרי שעצרתי, פתחתי מכסה מנוע, בדקתי שמן מים ושאר ירקות ולא מצאתי כלום, אז סגרתי וניסיתי להתניע שוב.

עבד !

מזה אתה מסיק שפתיחת מכסה מנוע מתקנת מכוניות עם מנוע תקול ?

או כמו שהמרצה שלי לסטטיסטיקה אהב לציין:

"Correlation does not imply causation"

מתאם אינו מצביע על סיבתיות.

אם אתה לא מסביר - למה - מה שקורה, קורה, לטענה שלך אין כל בסיס.

אתה קשקשן לא נורמלי.

יש סיבתיות. אבק גורם למאווררים להתקע וכאשר הוא על גוף הקירור, הוא גם מבודד אותו מהאוויר שאמור לקרר אותו.

P.s. Correlation does imply, in macro anyway. have a good night.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבתי על זה

אך לאחר ניקוי האבק המאוורר שב לחיים, שוב אחרי שהכרטיס נשרף.

ניקוי מאוורר לא מנקה / מתקן את הציריה שלו.

סביר להניח שהעובדה שהוא סובב את המאוורר שיחרר אותו, ולא ניקוי הכנפונים.

בקריאה שניה הפוסט באמת לא היה ברור ואגרסיבי מדי... לא ניסיתי לטעון שהאבק חף מפשע

עם ציבור הקוראים סליחה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...