האם יש אפשרות לא לפתוח מארז מחשב למשך 3 שנים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש אפשרות לא לפתוח מארז מחשב למשך 3 שנים

לוח שנה

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

למה, אתה מפחד מהמדבקה של KSP ?

ממש לא. אני הרכבתי את המחשב שלי, וגם פותח אותו הרבה. רק שאלתי תיאורטית (ואני מתכוון לזה), האם כל אלו שלא מבינים במחשבים, ולא רוצים להתעסק איתם, יכולים לקנות מחשב ולא לפתוח אותו למשך זמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם אתה שואל שאלה של סבירות או וודאות. אם קונים מחשב עם ספק נורמלי ובלי רכיבים של חברות קקיוניות שאיש לא שמע עליהן, סביר שהמחשב יסתדר 3 שנים מבלי שיהיה צורך לפתוח את המארז. האם זה וודאי? בוודאי שלא. אין שום סכום שתוכל להשקיע במחשב כך שתדע בוודאות שלא יהיו לך תקלות חומרה במשך 3 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולים תיאורטית, וזה גם מה שהרוב עושים..

אבל המחשבים שלהם עובדים כמו זבל אחרי כמה חודשים כתוצאה מתחזוקה לקויה.

אני לא משחק משחקים, ועובד על מחשב בן 4 שנים שכשנקנה, היה מיועד לשוק הצרכנים הבינוני, והמחשב משרת אותי נאמנה, בלי תקלות כל הזמן הזה. (שידרגתי רק ראם וכמובן שגם המעבר לגוגל כרום עשה פלאים למהירות התגובה של המחשב בכל פן בעבודה איתו.)

אתמול בדיוק ידידה שלי הייתה אצלי והתפעלה איך המחשב שלי מתפקד כל כך מהר וזמן התגובה כשפותחים תיקיה עמוסה, דפי מרובים, ומובימייקר שמקודד סרט כל כך קצר וש"פשוט כיף לעבוד על המחשב הזה!"...

רוב האנשים מתפלאים למה המחשב החדש שלהם נהיה איטי אחרי חצי שנה כשהוא מלא בוירוסים, עם פרגמנטציה, קבצים זמניים, כשלים ברג'יסטרי, רוגלות וכו'...

אני מסוג האנשים שכשאני בא לחבר כזה, אני פותח לו כשאני\אנחנו הולכים גם דיסק קלינר, גם דפרגמנטציה(בשלדיו), גם סריקה באנטיוירוס(אם בכלל יש לו), גם מוריד Window Washer וגם CCleaner...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזוקה לקויה? אין שום צורך לפתוח את המארז ו"לתחזק" אותו פעם בכמה זמן.

מה בדיוק אתה אמור לעשות שם? להסתכל על הרכיבים ולהגיד "וואי איזה יופי" ?

הדבר היחיד שאולי אפשר לעשות פעם בשנה-שנתיים זה לנקות אבק מהמאווררים, אבל גם זה לא הכרחי (אלא אם אתה עושה והטמפ' של המעבד שלך נמצאות על הגבול בשל כך ולכן אתה צריך יעילות 100% מקסימלית של גוף הקירור) ולא משפיע על שום דבר.

בסך הכל אין שום בעיה להשאיר את המחשב סגור לנצח, וכאמור זה מה שרוב האנשים בעולם הרי עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה כדאי לפתוח את המחשב בכל כמה חודשים ולנקות מאווררים.

לגבי תחזוק - לא מאמין בזה. אני מעדיף לפרמט את המחשב כל כמה חודשים ולהתקין תוכנות וכו \ אימג' גיבוי. כמובן שאנטיוירוס חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ מרשים, 32 מילים ואפילו אחת לא נכונה :)

1. אין שום סיבה לנקות מאווררים כל כמה חודשים, אלא אם אתה גר באוהל באמצע מדבר.

2. הרבה יותר הגיוני לשמור על המחשב בצורה נורמלית מאשר לפרמט הכל ולהתחיל מאפס כל כמה חודשים (?!)

3. אנטיוירוס זה ממש לא חובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחזוקה לקויה? אין שום צורך לפתוח את המארז ו"לתחזק" אותו פעם בכמה זמן.

מה בדיוק אתה אמור לעשות שם? להסתכל על הרכיבים ולהגיד "וואי איזה יופי" ?

הדבר היחיד שאולי אפשר לעשות פעם בשנה-שנתיים זה לנקות אבק מהמאווררים, אבל גם זה לא הכרחי (אלא אם אתה עושה והטמפ' של המעבד שלך נמצאות על הגבול בשל כך ולכן אתה צריך יעילות 100% מקסימלית של גוף הקירור) ולא משפיע על שום דבר.

בסך הכל אין שום בעיה להשאיר את המחשב סגור לנצח, וכאמור זה מה שרוב האנשים בעולם הרי עושים.

זו התשובה שחפשתי.

^^^ מרשים, 32 מילים ואפילו אחת לא נכונה :)

1. אין שום סיבה לנקות מאווררים כל כמה חודשים, אלא אם אתה גר באוהל באמצע מדבר.

2. הרבה יותר הגיוני לשמור על המחשב בצורה נורמלית מאשר לפרמט הכל ולהתחיל מאפס כל כמה חודשים (?!)

3. אנטיוירוס זה ממש לא חובה.

אני מאמין שרוב החברים פה, מנקים מאוררים כל כמה חודשים. בפרט אלו שעושים לרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי הקביעה שה"רוב" עושים את זה, אבל בכל מקרה גם אם כן.. אז מה? זה לא אומר שזה תורם במשהו.

אני יכול לנקות את המאווררים גם פעם ביום, זה עדיין לא יתן כלום.

אתה מוזמן לעשות ניסוי. קח מחשב מטונף מלא באבק. נניח מאוורר על הגוף של המעבד ועוד מאוורר אחד במארז. סט בסיסי ביותר.

תמדוד טמפרטורה.

תנקה את שני המאווררים.

תמדוד שוב.

הטמפרטורה ככל הנראה בהחלט תירד ב 2-3 מעלות (בהנחה שהם אכן היו מטונפים ומפוצצים באבק), ואז מגיעים לשאלה - ומה זה נתן לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוזמן לעשות ניסוי. קח מחשב מטונף מלא באבק. נניח מאוורר על הגוף של המעבד ועוד מאוורר אחד במארז. סט בסיסי ביותר.

תמדוד טמפרטורה.

תנקה את שני המאווררים.

תמדוד שוב.

הטמפרטורה ככל הנראה בהחלט תירד ב 2-3 מעלות (בהנחה שהם אכן היו מטונפים ומפוצצים באבק), ואז מגיעים לשאלה - ומה זה נתן לך?

הפעלת מחשב, כניסה למצב ביוס, המתנה 1 דקה, בדיקה בתצוגת מצב חומה בנתוני SETUP מעבד 52 מעלות.

כיבוי מחשב, שליפה עם קיסם שיניים את שמיכת האבק המצפה את מפזר החום מתחת למאוורר, עבודה עם מיכל אויר דחוס המיועד לכך. (באותה הזדמנות גם העפת האבק שמצפה את הזכרונות וכל המכלולים והכרטיסים וגם לתוך ספק הכוח. לפי כמות האבק שיצאה היה כדאי לעשות זאת.)

הפעלת המחשב, כניסה למצב ביוס, המתנה 1 דקה, בדיקה בתצוגת מצב חומה בנתוני SETUP מעבד 42 מעלות.

מה לא מובן מה זה נתן לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...