לימודי פיסיקה לקראת תואר בהנדסת מחשבים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודי פיסיקה לקראת תואר בהנדסת מחשבים

Gil28

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

sky_lord, אני ממש מודה לך, אני כבר רואה שאנחנו עוד נדבר... :xyxthumbs:

איך ההתרשמות שלך בנתיים מהתואר\אוניברסיטה?

ממש מרוצה!

לא ממש ידעתי למה נרשמתי, אולי זה קשור לעובדה שאחותי רשמה אותי בזמן הייתי בסין.

ידעתי כיוון והשם של התואר נשמע לי פחות או יותר מה שרציתי אז נרשמתי, מסתבר שזה אחד התארים הטובים (והקשים, אני מזהיר אותך) בארץ.

האוניברסיטה גם סבבה לגמרי, כשחברים שלי שלומדים בתל-אביב\באר שבע מספרים לי על מה שהם לומדים או סתם על שטויות שהיה להם עם האוניברסיטה אני ממש שמח על הבחירה שלי, הרמה אפילו לא קרובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, באמת חפרתי הרבה בנושא הזה והבנתי שהרמה שם ממש גבוהה. מצד שני קראתי דברים לא טובים על חיי החברה, ועל כך שאין בנות ::)

אהה אהה

חיי חברה דווקא יש, יש חברה ממש טובים שלומדים וכשאנחנו יוצאים ביחד לעיר אנחנו פשוט מרימים מקומות באוויר!

לגבי הבנות - בו נגיד ככה, מומלץ להגיע עם חברה מראש!

המבחר לא גדול וגם בלי קשר הלימודים כל כך אינטנסיווים שלא יהיה לך כוח להשקיע בקשר חדש.

אומנם אנחנו נחשבים שנה חלשה ולרוב יש איזה 10-20% בנות אבל אצלנו מתוך 120 שלומדים את המסלולים (גם הנדסת מחשבים רגילה וגם עם ההתמחות) יש רק 4 בנות.

דרך אגב התחלנו 120 וכבר אחרי סמסטר אחד אנחנו 90, מתוכם 45 נכשלו במכניקה :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שאלתי חבר שלי שלא למד פיזיקה בתיכון.

הוא אומר שלעשות מכינה \ פתירת תרגילים זה מיותר כי עוברים את החומר של התיכון תוך בערך שבועיים.

הוא כן אומר אבל שחשוב לעבור על התיאוריה, להכיר מושגים.

אנרגיה, תנע, מומנטים.

רק מה הם בכללי (קיצר תקרא קצת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא הניסיון שלי (אחרי פיזיקה 1 ופיזיקה 2 - הקורסים בטכניון שמקבילים פלוס מנוס לחומר התיכוני, לא עשיתי פיזיקה בתיכון ועשיתי מכינה בפיזיקה כי לא הייתה לי ממש ברירה - חובה של הטכניון) מראה שידע ברמה התיכונית יכול מאוד לעזור, במיוחד אם הוא עוד נמצא בראש ולא נשכח בצבא או משו. הרבה פעמים ינסו להפחיד אותך עם אינטגרלים מגעילים, משוואות דיפרנציאליות לא נעימות וכו', אבל בקו התחתון הרבה מאוד תרגילים אפשר לפתור ב"שיטות" תיכוניות, או במילים אחרות להתחמק מהמתמטיקה - ופה יש יתרון למכינה, שלפחות במקרה שלי היא ברמה קצת יותר גבוהה מהתיכון ולכן מכינה אותך בצורה יותר טובה.

מה שלא יהיה, שיהיה בהצלחה ואל תתרגש מאף קורס למרות שיהיו לא מעט שיפחידו אותך! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נראה לי שבהחלט אני אעבור על החומרים והמצגות שנתתם לי פה (ושוב פעם, תודה!) יש לי מספיק זמן לשנן אותם וללמוד את הבסיס היטב.

בנוגע למתימטיקה, אתם חושבים שכדאי לי לעבור גם על זה? חדו"א וכאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה כנה ולא נחמדה?

עצלנות ( אבל זה קצת נדיר, כי אם אתה עצלן, רוב הסיכויים שתיפול קודם ).

אני עובד החל מהשנה השניה ( שהיא נחשבת לקשה לרוב - הנדסת מחשבים ) מעל ל-80 שעות בחודש (שזה משרת סטודנט רגילה) ואין לי שום בעיה לשלב את זה עם הלימודים, למרות שאני מודה, הממוצע שלי ירד בגלל זה בפירוש.

אם יש לך את הכסף, לא הייתי ממליץ לעבוד לפני שנה שלישית, אם אפשר, אפילו רביעית, גם רוב הסיכויים שתמצא אז עבודות קצת יותר טובות.

אם לחוץ לך, אין שום בעיה לדחוף לפחות 80 שעות בחודש החל משנה שניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי מה לא ברור

"תשובה כנה ולא נחמדה?

עצלנות ( אבל זה קצת נדיר, כי אם אתה עצלן, רוב הסיכויים שתיפול קודם )."

כלומר, זה לא נחמד להגיד, אבל הסיבה למריחה זה עצלנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...