הרס''ר שלי לא נותן לי ללכת עם שרוולים קצרים בגלל שיש לי קעקוע על היד. מותר לו ? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרס''ר שלי לא נותן לי ללכת עם שרוולים קצרים בגלל שיש לי קעקוע על היד. מותר לו ?

giloman

Recommended Posts

לב' date=' זאת סוגיה בעייתית, כן אני מסכים איתך שזהו תפקיד ייצוגי ובתפקיד זה אין חשיבות לכושר החייל, רמת הקליעה שלו או כמה מהר הוא עושה בוחן מסלול, אלא רמת סדר, הארגון והייצוגיות שלו. אבל מצד שני תחשוב שלרוב אזרחי המדינה זה לא באמת משנה מה החייל עושה, מבחינתם כל חייל הוא "צה"ל" ואם אין תקנה נקודתית לגבי אופי השירות של הבחור כאן אין שום סיבה שאסור יהיה לו ללכת עם שרוולים מקופלים בדיוק כמו נהג תובלה מצריפין, פקל"שית בפצ"ן או לוחם בנח"ל

מה שכן, הרס"ר או המג"ד שהוא הולך להיות הרל"ש שלו, יכולים להגדיר שהופעת משרתי הלשכה צריכה להיות לפי כללי הטקס ואז הוא יכול להתפוצץ ואסור יהיה לו לקפל שרוול.

[/quote']

:lol:

אלא אם הרס"ר נמצא בוועדה שתפקידה לערוך ולשנות את פקודות הצבא, הוא לא יכול מן הסתם להגדיר את כל ימי ראשון שלישי ורביעי כטקסים רשמיים.

טקס רשמי הוא לדוגמא יום הזיכרון לחללי מערכות , יום הזיכרון לרצח רבין, וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טקסים שהוגדרו ע"י פקודות הצבא כטקסים רשמיים.

:bash:

קראת בכלל את ההודעה?

הנקודה היא שאין פקודה שמגדירה מהוא טקס רשמי בצורה חזקה שלא משתמעת לשתי פנים, הרס"ר יכול לקבוע שטקס לקבלת שר הבטחון הוא טקס רשמי וזה סביר ומקובל אבל הוא גם יכול להחליט שכל פעם שהוא נכנס ללשכה זה טקס רשמי ואי אילו הנפצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה פירוט על האירועים שלגביהם צריכה לצאת הוראה על נהלי לבוש

http://dover.idf.il/IDF/pkuda/330909.doc

טקסים בצבא [לפי הפקודה לפחות, אני לא מדבר על גחמות של מפקדי יחידות] הם לא עניין שרירותי ופרוץ כמו שאתה חושב.. הרס"ר לא יכול לקבוע כל יום שבא לו כטקס רשמי. ובכל מקרה אם הוא יעלה עם זה לדרג מעל הרס"ר בקלות יבטלו את ההוראה המטופשת שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה פירוט על האירועים שלגביהם צריכה לצאת הוראה על נהלי לבוש

http://dover.idf.il/IDF/pkuda/330909.doc

טקסים בצבא [לפי הפקודה לפחות, אני לא מדבר על גחמות של מפקדי יחידות] הם לא עניין שרירותי ופרוץ כמו שאתה חושב.. הרס"ר לא יכול לקבוע כל יום שבא לו כטקס רשמי.

אני שמח שאתה יודע לקרוא אבל צר לי מאד שאתה קורא רק את מה שתומך בטיעון שלך

טקסים בלתי מרכזיים

תוקף סעיפים 18 עד 50 מה25- יוני 81

18. להלן פירוט הטקסים במסגרת פיקוד, חיל או גיס שאינם מרכזיים:-

א. סיום קורס ללא השתתפות אישיות מרכזית.

ב. מפגן או תחרות, המאורגנים במסגרת הפיקוד (המרחבי או היעודי), ללא השתתפות אישיות מרכזית של המדינה או הצבא.

הזמנות לטקסים בלתי מרכזיים - נוהל

19. מפקד פיקוד, מפקד חיל, מפקד גיס, מפקד פיקוד או קצין חיל ראשי, אשר ביחידה שהינה כפופה לו מתקיים טקס, יאשר את רשימת המוזמנים במסגרת הפיקוד, החיל או הגיס. הזמנת אזרחים לטקס בלתי מרכזי טעונה אישור מוקדם של אכ"א-פרט.

20. סדר ההושבה בטקס הנ"ל יהיה בהתאם לסולם הדרגות ובהתאם לסדר הקדימה.

לפי הסעיף הזה, הרס"ר יכול להכריז על 365 ימי טקס בלשכה ולזיין לכולם את הצורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, "מפקד פיקוד, מפקד חיל, מפקד גיס, מפקד פיקוד או קצין חיל ראשי, אשר ביחידה שהינה כפופה לו מתקיים טקס, יאשר את רשימת המוזמנים במסגרת הפיקוד, החיל או הגיס."

למה שאלוף הפיקוד, מפקד החיל, מפקד הגיס, או קצין החיל הראשי יאשרו להזמין את החייל בכל יום בשנה כטקס רשמי רק בשביל שהרל"ש יצטרך ללכת עם שרוולים ארוכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לעזאזל הדיון הגיע לסמכות של רס"ר להכריז על טקס רשמי? :bash:

נתחיל בכך שהרס"ר לא מספיק מתוחכם בשביל לחשוב על האפשרות להכריז על כל יום כיום של טקס רשמי, רק בשביל שחייל ספציפי ילך עם שרוולים ארוכים, וגם אם הוא מכיר נגד בכיר שכן יצליח לחשוב על "תרגיל" מעין זה, זה יאלץ את הרס"ר ללכת עם שרוולים ארוכים בעצמו.

לא מבין למה אני בכלל מגיב... :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק, "מפקד פיקוד, מפקד חיל, מפקד גיס, מפקד פיקוד או קצין חיל ראשי, אשר ביחידה שהינה כפופה לו מתקיים טקס, יאשר את רשימת המוזמנים במסגרת הפיקוד, החיל או הגיס."

למה שאלוף הפיקוד, מפקד החיל, מפקד הגיס, או קצין החיל הראשי יאשרו להזמין את החייל בכל יום בשנה כטקס רשמי רק בשביל שהרל"ש יצטרך ללכת עם שרוולים ארוכים?

זה נוהל הזמנות. לטקס שאין לו מוזמנים חיצוניים אין צורך בנוהל הזמנות, אם הטקס מתקיים ביחידה חיילי היחידה מחוייבים להתייצב בטקס לפי פקודות המחנה בשגרה כל עוד זה לא פוגע במילוי תפקידם (חייל לא ינטוש עמדה כדי להגיע לטקס וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר רואה את הכותרת בעיתון:

חייל קבל את רס"ר המחנה לאחר שהרס"ר קבע שכל יום בשנה הוא טקס כדי שהחייל יהיה עם שרוולים ארוכים.

LOL

ולנושא,

משום מה, אני לא חושב שזה חוקי...

חוץ מזה שזה גם יחייב את הרס"ר ואת כל שאר האנשים להיות עם שרוולים ארוכים,

ומעבר לכך, אני לא חושב שלרס"ר יש סמכות להכריז על טקסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות אתה מדבר.

אם הוא מצליח להוכיח שהרס"ר מתנקל אליו בגלל כבילה, הרס"ר ידפק פי כמה ובנוסף יש מקרים שמעבירים בסיס בגלל התנקלות.

היום הרס"רים מפחדים על התחת שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך זה היום אבל קשה לי לתאר נגד בצה"ל שמפחד על המקום שלו, בזמני לנגדים היה יותר כח בבסיס מאשר לכל מפקד בסיס.

במידה והרס"ר קובע (מחוץ לסמכותו אבל נגיד באישור מפקד היחידה שבמקרה זה אלוף פיקוד מרכז) שזה יום טקסי, אזי כל היחידה מחויבת בקוד לבוש כולל האלוף והרס"ר. אז בהצלחה לחיילי פיקוד מרכז בקיץ.

אני לא מאמין שצה"ל יכול לאשר פקודה על קעקועים ואני משוכנע שהרס"ר לא יכול לקבוע דבר כזה, אבל להרחיק לכת עד לקבילה זה טמטום. אז הרס"ר לא יתנקל לו אלה הרס"ר מטבח, או כל רס"ר אחר בבסיס. להגיש קבילה נגד נגד זה לא דבר חכם, בכל מקרה חכה לקיץ כי כמו שאמרתה כרגע זה לא מפריע לך ואני די בטוח שעד הקיץ הוא לא יזכור מי אתה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...