הדיון הראשי | תפקידים ויחידות מחשוב בצה"ל - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי | תפקידים ויחידות מחשוב בצה"ל

alex.turovsky

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במידה ונפלתי בשלב מאוד מאוד מאוחר ממסלול מסויים בגאמ"א, יש לי עוד סיכוי להגיע ליחידת מחשבים?

הפרופיל שלי 97, קב"א 55-56.

יש תפקיד תכנות במודא"ל? שמעתי שאפשר לצאת מהקורס של כולם ולהגיע למרכז או משהו כזה, אנשים שעובדים עם ממסניקים/עתודאים/בסמחים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב - FogBird מה נסגר עם הקב"א שלך והמיונים?

וואו, שכחתי מהדיון הזה...

בכל מקרה, קב"א 55, דפ"ר 90.

נראה לי שגיליתי מה הבעיה- יש לי 3 יחידות מחשבים ו-0 פיזיקה, בגלל שהתיכון שלי אידיוט (ביטלו לנו את מגמת מחשבים אחרי שכבר עשינו שלוש. בשמחה הייתי עושה 5, אבל לא איפשרו לנו). בכל מקרה, יש לי 5 יח' מדעי ההנדסה (אל תשאלו אותי מה זה, אני לא בטוח בעצמי) ועוד 5 יח' טכ"ם... כמובן 5' מת' וכו'.

הבעיה היא שקודם כל לא רשום לי כמו שצריך שיש לי 5 מדעי ההנדסה (הפקידה לא ידעה מה זה ורשמה שטויות, כמו 3 אלגוריתמיקה. שוב, גם אני לא יודע מה זה...).

אני צריך לשלוח מכתב, ולהסביר, ככה שירשמו לי 5 מדעי ההנדסה ויתייחסו לזה כמו שצריך (באותה צורה שמתייחסים למחשבים בעצם).

צריך כבר לרשום את המכתב המחורבן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עשית בצבא ?

*הדיון הזה הוא על איך להתקבל לתפקידי ויחידות מחשוב בצבא אז אנא פתח נושא חדש בפורום כללי עם הסוגייה שלך.

זהו שעוד לא התגייסתי בכלל אני מסיים אוטוטו י'ב,עשיתי 8 יח'ל במגמת מחשבים CCNA.

אם צריך שרשור חדש אין בעיה,חשבתי שזה מתאים לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם אתה אומר סיימת י"ב עם CCNA, אח"כ אתה אומר לא סיימת י"ב.

קודם אתה אומר "יש איזה דרך לעסוק בנושא המחשבים בצבא היה לי פרופיל 97 וקבא 48 אא'לט" ואחרי זה אתה אומר שלא היית בצבא, אז מה אתה לא יודע לרשום פסיקים במקום הנכון ?

אם שאלת בפוסט שכולו מסוכם בעמוד הראשון אם יש משהו לעשות בצבא בנושא מחשבים, אתה או לא יודע לקרוא או מאותגר הבנת הנקרא.

כל אחד מהחילות יש לו יחידות ותפקידי מחשוב ועלייך להתקשר כדי לקבל מיון, ככתוב בעמוד הראשון.

אבל כבר סיימת י"ב ואתה בטח מתגייס עוד מעט ואת המיונים האלו עושים שנה לפני הגיוס בבערך אז לדעתי מאוחר מדיי בשבילך. תתקשר בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם אתה אומר סיימת י"ב עם CCNA, אח"כ אתה אומר לא סיימת י"ב.

קודם אתה אומר "יש איזה דרך לעסוק בנושא המחשבים בצבא היה לי פרופיל 97 וקבא 48 אא'לט" ואחרי זה אתה אומר שלא היית בצבא, אז מה אתה לא יודע לרשום פסיקים במקום הנכון ?

אם שאלת בפוסט שכולו מסוכם בעמוד הראשון אם יש משהו לעשות בצבא בנושא מחשבים, אתה או לא יודע לקרוא או מאותגר הבנת הנקרא.

כל אחד מהחילות יש לו יחידות ותפקידי מחשוב ועלייך להתקשר כדי לקבל מיון, ככתוב בעמוד הראשון.

אבל כבר סיימת י"ב ואתה בטח מתגייס עוד מעט ואת המיונים האלו עושים שנה לפני הגיוס בבערך אז לדעתי מאוחר מדיי בשבילך. תתקשר בכל מקרה.

:smile1: אכן אני מאותגרת בהבנת הנקרא.

הכוונה בסיימתי לימודים או שאני אסיים בקרוב זה שאני י'ב,ככה שאני לא הולך כבר לבית ספר.

הגיוס שלי הוא בעוד כ3 חודשים.

ולא צריך להיות תוקפני אלכס,כולה שואלים שאלה בשביל זה קיים הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז למי שלא יודע נתמ"מ = מתמ"מ, ההבדל הוא פשוט מנהל במקום ניהול, החייל הינו מנהל (בעל תפקיד) ואינו ניהול (תפקיד).

בכל מצקרה קצת על הקורס, לומדים בו קצת מהכל, מתכנות בסיסי, דרך OFFICE, חומרה, AD, EXCHANGE DB וכו'.

תפקיד של הנתמ"מניק הוא להשתלב במרכזי המחשוב השונים של צה"ל-כל צה"ל!!!!, במטרה להפעיל ת הDATACENTER המקומי של היחידה.

בנוסף תפקידו לתמוך בחיילים הכפופים לו מבחינה תפקידית, כלומר מנהלות (סליחה לבנים שנמצאים שם אבל אתם ברמת מיעוט מבוטל).

עם זאת קיימים תפקידים שאינם כוללים את תחום הIT, וכוללים גם תכנות (אל תבנו על זה, כי לרוב אין למקומות האלו הקצאות).

במסגרת הקורס תלמדו הכל, אין בו "שיעורי בית" כמו בתכנות, אך הוא נגמר לרוב בשעה 9 בערב ומי שלא גר מספיק קרוב או רחוק פשוט מסכן.

שתי סיבות מרכזיות לעוף מהקורס-

א. לא קיבלת סיווג -קרה לאחד מחבריי שהיה הכי טוב בקורס.

ב. אתה מטומטם.

אם יהיה לכם מזל תקבלו את האכסניה ברחוב קרינצקי, תאכלס בית מלון. במהלך הקורס תעשו שוש"ים וכשתי שמירות שבת, אין מטבחים או עבודות רס"ר בזמן שעובר הקורס, והשמירות הן סופ"ש או חג. אתם חיילים לכל דבר (להבדיל מהמתכנתים) ולכן אתם צוברים פז"מ רגיל.

בכללי היחס בין נתמ"מ-טמ"מ-מנהלות הוא שכל אחד מהם תומך (לרוב לא מפתח) בחלק אחר של התשתית המחשובית.

כלונמר מנהלת תתמוך במחשבי קצה ובבעיות של משתמשים, נתמ"מ יתמכו בשרתים, וטמ"מ בכל מה שבאמצמע, סוויצים, ראוטרים כבילה וכו'.

על מנת להבהיר את סוגיית השיבוץ:

אז ככה יש את לוטם-באופן כללי משתבצים בממרמ, תחילה במרכב הנו"ב לאחר מכן מרכז מחשבים וצוות מתקדם יעודי.

אפשרות נוספת היא הDATACENTER הפיקודיים, מבחינה תפקידית הם תחת לוטם, אבל מבחינה פיקודית הם תחת הפיקוד, ככה שאתם גדוד, ואתם אוכלים את החרא שלו, ולא את הפיתיה במרמ.

אפשרות נוספת היא "מיוחדים"-אין לי מושג מה הם עושים כי זה מסווג, הם כפופים ללוטם זה מה אני יודע.

חיל האוויר-ישנם שתי מקומות עיקריים בקריה ובצריפין.

חיל המודיעין-אפשר להגיע לכל מיני יחידות, כיאה למודיעין הם שושאיסטים והכל אצלם מסווג, 8200 שנחשבת לחרא של מקום בקרב נתמ"מ.

חיל הים-רצה שמועה שמקצים לשם נתמ"מניקים בקרוב, לא ידוע על מישהו שהלך בנתיים.

בצה"ל מספר מועט של נתמ"מניקים, בשונה ממנהלות ותוכניתנים שיש "כמו זבל".

חותמים קבע שנה, אך הדבר קשור בתקן הקיים ביחידה אליה הגעת אם תעשה אותו או לא, במרבית המקומות עושים!!!!.

סך הכל התנאים בנתמ"מ הם טוביםן מאוד במרבית המקומות אבל הם לא "סוף!".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז למי שלא יודע נתמ"מ = מתמ"מ, ההבדל הוא פשוט מנהל במקום ניהול, החייל הינו מנהל (בעל תפקיד) ואינו ניהול (תפקיד).

תרצה להסביר ? נתמ"מ זה לא השם הישן של מסלול מתמ"מ שלא קיים יותר והיום נקרא נתמ"מ?

*אנא בדוק את חיל הקשר מחדש בעמוד הראשון, הכל נכון ? שכתבתי את זה קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

קיבלתי זימון למבחנים ל"מודיעין- מסלול אלקטרוניקה". למישהו יש מושג מה זה? השאלה שלי היא בעיקר באיזה תחום מדובר, כי אם זה חומרה אני הרבה פחות נלהב...

יש סיכוי שזה קשור לגבעתיים? כי אני מכיר מישהו שם ופעם ביקשתי ממנו שאם הוא יכול שיזרוק את השם שלי כמועמד אפשרי- אולי זה זה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיבלתי שום דבר נוסף.

עשיתי 5 יח' מת', 3 מחשבים, 5 מדעי ההנדסה (ואל תשאל אפילו מה זה אומר כי אין לי מושג...) ו-5 טכ"ם.

יש סיכוי שזה קשור ליחידה בגבעתיים? כי אני מכיר מישהו שם שפעם ביקשתי ממנו לזרוק את השם שלי כמועמד פוטנציאלי אם זה אפשרי (אני יודע שאפשר בחלק מהמקומות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיבלתי שום דבר נוסף.

עשיתי 5 יח' מת', 3 מחשבים, 5 מדעי ההנדסה (ואל תשאל אפילו מה זה אומר כי אין לי מושג...) ו-5 טכ"ם.

יש סיכוי שזה קשור ליחידה בגבעתיים? כי אני מכיר מישהו שם שפעם ביקשתי ממנו לזרוק את השם שלי כמועמד פוטנציאלי אם זה אפשרי (אני יודע שאפשר בחלק מהמקומות).

ממה שאני מבין אתה מנחש שזה קשור לגבעתיים כי אתה לא מכיר הרבה אופציות אחרות וכי פעם' מישהו אולי זרק מילה - מה זה בדיוק 'פעם'?

אמנם מתייחסים להמלצות אבל זה לא דרך אוטומטית לקבל זימון בד"כ. בקיצור הכל יכול להיות אבל לא הייתי קופץ למסקנות לגבי גבעתיים.

אמנם אני לא מכיר ספציפית את הכותרת "מודיעין- מסלול אלקטרוניקה", אבל השילוב בין מודיעין לאלקטרוניקה הוא די גנרי ויכול להצביע על הרבה מאד דברים. יש כנראה מספר דו ספרתי של יחידות במודיעין שמתעסקות עם אלקטרוניקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם אני מתכוון בערך בתחילת השנה, לפני שהוא התגייס. אני לא אומר שזה זה, סתם תוהה על זה כאפשרות מפני שלא קיבלתי מיון לגאמ"א או משהו אחר בתחום..

אז אף אחד לא מכיר את הכותרת הזו? נו מילא, נראה על מה הם שואלים במבחנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...