הדיון הראשי | תפקידים ויחידות מחשוב בצה"ל - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי | תפקידים ויחידות מחשוב בצה"ל

alex.turovsky

Recommended Posts

תודה לעוזרים :)

עדכנתי לגבי מסלולי חמ"ן והאיתור של החיל בדף הראשי. לדעתי עדיין יש הרבה מה להוסיף מבחינת תוכן לימודי אז אשמח לפירוט נוסף של מי שמכיר.

נ.ב - מישהו מכיר יחידת/מסלול "מגן דוד" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הסיכום לגבי מסלול תוכניתן רגיל (קורס בבסמ"ח (ביה"ס למקצועות המחשוב) מדויק לטעמי.

לחדד כמה נקודות:

*כשאני שירתתי (השתחררתי לפני שנתיים וחצי) גם טכ"מ וגם קורס רגיל התחייבו לשנתיים וחצי קבע. אבל שווה לקבל נתונים ממישהו שבפנים עכשיו, כדי לוודא שזה עדיין המצב. בכל מקרה, שירות טכ"מ מעט יותר קצר בחישוב הכללי ולו מפאת הקורס הקצר יותר.

לא השתנה..מה שכן השתנה בכל אופן לא שמתי לב אם זה עלה פה - שפעם הקורס הטכ"מ לא היה קד"צ, היום הוא כן קד"צ

3) צריך לוודא את העניין של פרופיל 64 ומטה בשביל להתמיין לקד"צ חצי שנה תכנות כי זה סותר את מה שאני יודע. כשאני עשיתי את הקורס (אוגוסט 02) היו בפירוש אנשים עם פרופיל קרבי בקורס. דברים בסגנון בן יחיד וכיוצ"ב. מאד יכול להיות שדברים השתנו, כי זה היה מזמן, אז רצוי לוודא איכשהו מה המצב בדיוק כרגע.

ודאי, זה לא סותר..הכוונה בפרופיל 64 זה גם מקרים של בן יחיד וכו', הצבא מתייחס אליהם כאילו הם עם פרופיל עורפי, אלא אם הם מריצים את הפרוצדורה להתנדב לקרבי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: 1.5.2010

הוספתי מידע ודרכי יצירת קשר עם יחידת אופק של חיל האוויר.

מי שיודע על יחידות/תפקידים שלא פירטתי/טעיתי בפירוט - מוזמן לכתוב לי הודעה פרטית כדי שאתקן את ההודעה הראשית.

הכי חשוב לי לעדכן דרכי יצירת קשר עם יחידות מחשבים כדי שצעירים יוכלו לפנות אליהם ולקבל הזדמנות למיונים על מנת שצה"ל לא יפסיד חבר'ה איכותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחת להוסיף את קורס אבנט כחול במערך הטכני, רק שאני לא בטוח שיש דרך להתמיין אליו מראש (להיות שוחר / הנדסאי יכול לעזור, אבל גם לא מבטיח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החומר כולל כל מה שקשור לתקשורת נתונים טלפוניה, פחות או יותר ברמה של CCNA, ומעבר בנושאים שונים, תקשורת נתונים וטלפוניה.

הקורס הוא משהו כמו 3 וחצי חודשים, בבח"א 21, שייך למדור אלקטרוניקה במערך הטכני של חיל האויר.

מי שיכול להגיע אליו זה אלקטרונאים בוגרי י"ב, הנדסאים, שוחרים (במגמת אלקטרוניקה), ואפשר גם לעבור קד"ס אלקטרוניקה קצר (חודש בערך) ואז להכנס לקורס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתכוון קד"צ אלקטרוניקה ? יש איזה טלפון שאפשר להתקשר ולקבל זימון או שזה רק תיאור כללי של תפקיד אבל המיון הוא ע"פ איתור של חיל האוויר בלבד?

*הוספתי להודעה הראשית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

בעבר הקורס היה פתוח להנדסאים ושוחרים בלבד.

היום אפשר להגיע אליו גם דרך קד"ס - קדם ספציפי.

קד"ס (אלקטרוניקה) הוא מין הקדמה לכל קורס במגזר אלקטרוניקה, המיועד לחיילים ללא רקע באלקטרוניקה על מנת להביא אותם ליישור קו כשיגיעו לקורס הספציפי שלהם.

המיון לקורס הוא למי שמיועד למערך הטכני, בשבוע מיונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, אני עכשיו כיתה י' לומד במסלול טכ"מ-10 או 15 יחידות לא זוכר בדיוק, כולל מדעי המחשב א' וב' ופורייקטים באקסס ובVB.

לאן אפשר לשאוף? שווה משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח תקבל זימון לגאמ"א אבל בכל מקרה תתקשר אחרי הצו הראשון למספרים של היחידות בעמוד הראשון ותדאג לקבל זימונים להכל.

נ.ב - לאחרונה אחרי כנס מקצועי בו היינו שנינו, יצרתי קשר עם ראש ענף בחיל התקשוב.

מלב"ש שלא עבר זימונים לגאמ"א או מסלול דומה בחיל אחר וחושב שמאוחר מדיי להתקבל לתפקיד טכנולוגי, מוזמן להכין קורות חיים לשלוח לי הודעה.

*בקו"ח בפורמט DOC. יש לפרט ידע מקצועי, פרוייקטים שעשיתם וכל מה שמצביע על היותכם תותחים בתחומכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכין קובץ קורות חיים בפורמט DOC. עם כל מה שלמדת/עשית בתחום טכנולוגיות המידע ואז דבר איתי בפרטי.

נ.ב - נוסף חלק על המיונים לגאמ"א כדי להכווין חבר'ה לדרך הנכונה להתקבל לפרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עומד בפני פרשת דרכים:

האם לגאמ"א יש שימוש בשפות ווביות (כמובן עם ניסיון רב של 4-5 שנים וניסיון בתכנון מערכות בעלות ושרידות מקסימלית)?

או שעליי להמשיך לדרך אחרת ולהתמקד יותר על C/C++ שבהן יש לי 3-4 שנות ניסיון תיאורטי ופחות ניסיון מעשי?

*אני עומד כשנתיים לפני גיוס ומעוניין מאוד להתגייס לגאמ"א

מעריך מאוד כל עזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...