איכויות שונות בפורמט HD - מחפש אחר התשובה זמן רב - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איכויות שונות בפורמט HD - מחפש אחר התשובה זמן רב

nadavcj

Recommended Posts

שלום לכולם. זמן רב אני תוהה מדוע קיימים הבדלים כל כך משמעותיים בפורמט ה H.D. חלק מהסרטים ממלאים באיכותם מסך מלא. וחלק מכילים פסים שחורים בעוביים שונים. הייית שמח לדעת כמה דברים בנוגע לכך

1: למה אין אחידות בפורמט? הרי פורמט מעצם הייתו פורמט אמור להיות אחיד

2: מה קובע אם הסרט יהיה על מסך מלא או עם פסים שחורים למעלה ולמטה?

3: איך ייתכן שסרט HD מופיע באיכויות שונות למרות שהנפח שלהם כמעט זהה

אשמח להסבר מקצועי

תודה רבה

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנת את השאלה שלי.

אין קשר בין כמה זמן הקולנוע \ קיים למה ששאלתי. אני מדבר למה אין אחידות בפורמט.

אם אני אומר לך למשל שפורמט של H.D הוא ברזולוציה מסויימת לצורך העניין. והוא במידות מסויימות. אז ככה כל התכנים בפורמט זה צריכים להיות...משמע אחידות. לצערי ב H.D לא קיימת אחידות ולא ברור לי למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה לא יורד לסוף דעתי....

בגלל משך הזמן שבו טכנולוגיות השידור התפתחו וכמות החברות שמפתחות את הטכנולוגיות תמיד יהיו וריאציות שונות שפחות נפוצות ויותר נפוצות.

האחידות היא מושגים טכניים כמו 720 progressive/interlaced ו 1080 progressive/interlaced למשל שיש להם הגדרה מאוד ספציפית.

high definition זאת הגדרה דיי כללית ולא מחייבת עמידה ותנאים מסויימים מלבד נושא הרזולוציה שגם הוא לא בדיוק תורה מסיני כי קובץ וידיאו שמיועד למחשב יכול להיות גם ברזולוציה לא סטנדרתית ועדיין להראות טוב (בניגוד לטלוויזיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי. בוא נדבר על מקרה קונקרטי.

2 קבצים של HD שניהם 720P לצורך העניין. אחד מהם מופיע על מסך מלא באיכות HD 720P והשני מופיע על מסך עם שני פסים שחורים באיכות HD 720P והיות והזכרת את נושא ההיסטוריה של הסרטים, נניח שמדובר בסרט חדש, לצורך העניין סתם בשביל להמחיש את הרעיון. אוואטר (שזה סרט חדש, שוב זו דוגמא פיקטיבית).

השאלה שלי היא איך תסביר לי שאחד מהם הוא על מסך מלא והשני הוא עם פסים שחורים ושניהם HD 720P. ממה שאני הבנתי עד עכשיו זה סה"כ תלוי באיך צולם הסרט. אבל התשובה הזו לא מספקת אותי. ולכן אשמח אם תענה לי על הנקודה הספציפית שהעלתי פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שהיחס בין המסך שלי למסך הקולנוע לא זהה?

ובנוסף יחס של מסך לא נראה לי זהה בין כל המסכי ..ככה שהטענה הזו נראית לי לא הגיונית[br]פורסם בתאריך: 28.01.2010 בשעה 23:00:06

לצערי עדיין לא מצאתי את התשובה האבסולוטית הידועה והברורה לנושא הזה. :kopfpatsch:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, יש לי מסך שהרזולוציה שלו היא 1920 על 1600 ואני רואה סרט הרזולוציה שלו היא 1920 על 1080.

אתה מבין שבעצם הסרט לא יכול לכסות את כל שטח המסך כי יש עוד 520 פיקסל אנכיים? ::)

דוגמא יותר קיצונית: מסך שהרזולוציה שלו היא ביחס של 4:3 ושם סרט עם יחס של 16:9 או 16:10 תמיד יהיה עם letterbox כאשר רuאים אותו ב aspect ratio המקורי של הסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית הרזולוציה של המסך שלי היא לא כפי שציינת אבל זה לא עקרוני 1920X1200. את העקרון שהסברת לי אין צורך להסביר. הוא ברור. אני חוזר לשורש של השורש.

למה אין אחידות בפורמט? למה אני רואה סרט HD לצורך העניין 720P בצורה יותר איכותית מסרט HD 720P אחר? האיכות צריכה להיות זהה לחלוטין!!!

למה יש סרט אחד שהפסים השחורים שלו מאוד רחבים? וסרט אחר על אותו מסך יופיע על פני כל המסך. למרות שבשני המקרים הסרט הוא 720P HD זו השאלה ואני לא מצליח לקבל עלייה לצערי תשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

720P זאת רק רזולוציה ושיטת מעבר בין פרייםמים. הדחיסה של הקבצים יכולה להיות שונה.

אם הקבצים הם באותה רזולוציה בדיוק הם אמורים להיות מוצגים באותה צורה על מהסך, אלא אם חלק מהסרט עצמו הוא letterbox.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שהבנתי את כוונת פותח הדיון.

בוא ניקח 2 סרטי 720P, אחד ב 1280X720 ואילו השני ב 1280X544(מאוד נפוץ). השאלה למה מוציאים גרסאות כאלו.

ממה שאני הבנתי זה כתוצאה מעצלנות של מי שעושה את ה RIP. אבל גם אני אשמח לתשובה מנומקת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמא אמיתית תסבירו לי את התופעה:

קובץ ראשון: 720P HD סוג הקובץ הוא MKV

קובץ שני: 720P HD סוג הקובץ הוא MKV

שני הקבצים מנוגנים באותו הנגן BS PLAYER

שני הקבצים מנוגנים על אותו המסך באותה הרזולוציה

התוצאה: קובץ אחד עם פסים שחורים עבים

קובץ שני עם פסים שחורים דקים

הכיצד?[br]פורסם בתאריך: 28.01.2010 בשעה 23:33:13

אני מקווה שהבנתי את כוונת פותח הדיון.

בוא ניקח 2 סרטי 720P, אחד ב 1280X720 ואילו השני ב 1280X544(מאוד נפוץ). השאלה למה מוציאים גרסאות כאלו.

ממה שאני הבנתי זה כתוצאה מעצלנות של מי שעושה את ה RIP. אבל גם אני אשמח לתשובה מנומקת יותר.

תקרא את ההודעה הבאה אחרי מה שרשמת. זו דוגמא קונקרטית אמיתית.

וכן. גם מה שלא ברור הוא העניין של רזולוציות שונות (כמו אלו שציינת) כאשר מדובר למעשה באותו סוג קובץ ובאותו פורמט...איפה פה האחידות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...