intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

intel core i5 750 או AMD Phenom II X4 965

dog

Recommended Posts

עומד לפני קנייה של סט שלם חדש (הייתי כבר בפורום מפרטים ובשאר הרכיבים אני די מוחלט , ורובם, למיטב ידיעתי - למעט אולי הקירור למעבד- אינם סותרים את שתי החלופות שכאן).

הייתי סגור על ה- 750, אבל nike קצת "בילבל" אותי (רואה את זה בחיוב :-\).

קראתי המון השוואות ופורומים (חצי עולם מתחבט בסוגיה) ויצאתי מבולבל.

היישומים שלי הם סוג של רב תכליתי ,מתוכם משחקים ברמה הבינונית, כרגע יותר לילדים , שעשויים להתפתח כמובן עם הזמן.

ולכן גם כרטיס המסך יהיה בשלב זה ברמה בינונית כרגע.

מה שברור בוודאות הוא שצריכת החשמל ב- amd גבוהה משמעותית.

המעבד קצת יקר יותר בו , אך הלוח זול יותר.

אבל אני מניח לנושא העלויות, רוצה נטו מה טוב יותר ביצועים/עבורי (אודה לכם אם תתיחסו לאחד משניהם ולא תציעו לרדת לנמוך יותר).

לגבי החום , יש דיעות סותרות בין שניהם. ולגבי הביצועים, נראה שזה תלוי ביישום.

אני מודה שאחת הסיבות שאני נוטה לאינטל היא כפי שכתב מישהו באחד הפורומים:

I chose the i5 simply because I have never had an AMD cpu and because the turbo boost seems like a pretty cool feature.

מכייון שבשעתו התלבטתי בין 2 ל- 4 ליבות, כאשר היה יתרון עבורי במקרים מסויימים דווקא ל- 2, מצא חן בעיני שהשיטה הזו ב-i5 750 עושה איזו סינטזה מיטבית בין השניים .

בשעתו גם רווחה הדיעה שלאינטל יש בארץ יותר תמיכה של חלקים, איבזור וכו, אולי היום זה כבר לא נכון.

אלו המקומות שביקרתי בהם:

http://www.networkworld.com/news/2009/113009-amd-phenom-ii-x4-965.html?page=2

http://www.tomshardware.co.uk/forum/272741-10-truth-phenom

http://www.anandtech.com/bench/default.aspx?p=109&p2=102

http://www.lostcircuits.com/mambo//index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=42&limit=1&limitstart=21

http://www.tomshardware.co.uk/forum/272637-10-phenom-intel-core

ובתוך הפורמים יש עוד הרבה קישורים למבחנים שעשו בין השניים האלו.

בגדול, הדיעה של הרוב שם היא שה- 750 מהיר יותר.

אבל הם עושים ממוצעים של יישומים וכמובן שזה לא מדוייק לצרכים של המשתמש האינדבידואלי.

ה- גם פותר את בעיית הירידה לעבודה ב- x8 כשעובדים עם אחד מהיישומים העתידיים של סאטה/usb 3.0, אך , ממה שהובא כאן ,אני לא רואה בזה כרגע שיקול מכריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דווקא חשבתי שתגיד אחרת, מתוך כך שמהירות תדר המחדל של גבוהה יותר, משמעותית, ואז לכאורה צריך להמהיר את האינטל על מנת להגיע אליו.

בעיקרון אני לא מתכנן oc ולכן בין היתר אהבתי את שיטת הטורבו שעושה זאת במקומי, מתי והיכן שצריך.

בנוגע לתקני ה- 3.0, מעבר לכך שהם עדיין לא כאן נדמה לי, הבנתי שזה לא ממש יבוא על חשבון.(מתכנן לוח ל-750 שתומך בהם).

כלומר לכל היותר רוחב הפס לכרטיס מסך יירד ל x8 , מה שהבנתי שלא עושה הבדל מהותי, במיוחד אולי לכרטיס מידיום כשלי .

לגבי ה- i3 החלטתי שלא, זה גם לא חד משמעי שרוב היישומים שלי הם דו ליבתיים, מה עוד שנראה שבעתיד יתרחבו היישומים המנצלים 4 ליבות. (לא מחליף בתדירות גבוהה מחשב).

דבר נוסף שרציתי לשאול אותך.

אם אלך על ה-750 אני מתכנן את ה- GA-P55A-UD3.

קראתי שכתבת שהיו לך בעיות עם שריפת תושבות בהמהרה, אמנם כזכור לי לא בלוח הזה.

מה דעתך לגביו?

ודבר נוסף, נושא ההתחממות בין שני המעבדים הנ"ל.

מתוך שיקול של איזה לבחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח הוא לוח טוב אם לא עושים OC

הבעיות שנתקלתי בהן היו בP55-UD3 ולכן גם הP55A יהיו את אותן בעיות.

אני מאמין שצריך PCIEX16 2.0 ולכן אני אישית לא הייתי קונה לוח שמוריד את המהירות לX8.

אז כמו שאמרתי - אם לא מתוכנן OC ואין שימוש בUSB3\SATA3 קח I5

אם מתוכנן OC אז לך על הPHENOM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח הוא לוח טוב אם לא עושים OC

הבעיות שנתקלתי בהן היו בP55-UD3 ולכן גם הP55A יהיו את אותן בעיות.

אני מאמין שצריך PCIEX16 2.0 ולכן אני אישית לא הייתי קונה לוח שמוריד את המהירות לX8.

אז כמו שאמרתי - אם לא מתוכנן OC ואין שימוש בUSB3\SATA3 קח I5

אם מתוכנן OC אז לך על הPHENOM

לא רוצה להיכנס לדיון שכבר חרשתם עליו, אבל ב p55a כידוע יש תושבות אחרות, אבל לא מתווכח בנושא.

תראה , גם אני מעדיף את הטוב מכל העולמות וזה באמת פאק של , אבל אני תמיד יכול לוותר על ה -USB3\SATA3, אם אראה שיש ירידה בהשוואה בביצועי כרטיס המסך כשאני משתשמש בהם (מה שהבדיקות שהובאו כאן הראו שאין כל כך ) ואם אין הבדל, להשתמש בהם כן .

אגב, תוכל בקשה לנמק למה בתנאים שציינת עדיף ה- 750?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היישומים שלי הם סוג של רב תכליתי ,מתוכם משחקים ברמה הבינונית, כרגע יותר לילדים , שעשויים להתפתח כמובן עם הזמן.

care to elaborate? מה השימושים שלך? זה הדבר הכי חשוב ובקושי התייחסת אליו.

לגבי ה"ילדים".. מן הסתם שיקח להם שנים להתפתח. אתה חושב שזה יקרה תוך שנה? אם זה יותר משנה אז אין שום טעם להסתמך על כך, דברים משתנים מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד מהיישומים לבד אולי לא מהכבדים ביותר, אבל אני עושה במקביל המון יישומים,

וזה מחרפן אותי היום כשהמחשב מתחיל להאיט במצב הזה.

המון , צפיה בקליפים במקביל, העלאת קבצי מוסיקה/וידאו לאתרים/בלוגים שלי , תוכנות כיווץ, שיחות סקייפ/וידאו ,הורדות מהנט, העלאת תמונות ממצלמה, לפעמים עריכה גרפית של תמונות, צריבה, העברת מידע לדיסק חיצוני, סרטי hd (אם זה דרך הכונן האופטי, או מקובץ במחשב, או ישירות מהנט), כאשר כאמור במקביל עובדים דברים,

צפיה ב- טיוי באמצעות כרטיס תוך כדי עבודה במחשב, ואולי שכחתי מספר דברים.

כל זה תוך עיסוק במקביל באופיס, הדפסות וכו'.

וגם רוצה קצת מרווח להתפתחות יישומים בעתיד הקרוב.

משחקים, לא מעט, אך כאמור כרגע יותר לגיל 9, לא יודע אם תוך שנה , אבל בשלב מסוים הרמה תעלה, ואני לא מתכוון להחליף מחשב לפני כ 4-5 שנים מהיום, ואני מוכן להשקיע היום, גם אם זה קצת אוברשוטינג.

מה עוד שתוך כדי משחקים חלק מהיישומים הנ"ל גם עובדים במקביל.

כלומר ,מרכז הכובד החשוב לי הוא מולטי טסקינג בו זמנית, שלא יאט לי את המחשב.

וכמובן , זה לא מחשב נטול משחקים לגמרי, לכך התכוונתי בביטוי רב- תכליתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

99% מהשימושים שרשמת כלל לא תלויים במעבד ואתה לא תבדיל בין i5-750 ל-X3 425 (למשל). השימושים הללו נקראים "משרדיים".. טוב שלא רשמת "השימושים שלי הם גלישה באינטרנט, הורדת קבצים והאזנה למוזיקה". :lol:

לגבי משחקים - 4-5 שנים.. אני אתעלם מזה :P

אני בכל מקרה ממליץ על מערכת מבוססת AM3. אין בעיות באוברקלוקינג ולפחות על פי מה שידוע - התושבת תחזיק יותר זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה של מוספטים שרופים מתרחשת גם בלוחות שמגיעים עם תושבת של LOTES

(בP55A רק הברזל הוא של LOTES והפינים עדיין של FOXCONN)

הבעיה מתרחשת כאשר אין מספיק POWER PHASES ואז יש עודף זרם ששורף את המוספטים.

לP55 ולP55A יש את אותו מספר של PP ולכן גם הP55A ימות.

בקיצור כמו שNIKE אמר

לא תרגיש שום הבדל בין 425 לבין הI5 בעוד 4-5 שנים כמו שאתה מתכנן על המחשב הזה הבדל הביצועים יהיה אפסי וכבר היום אתה כמעט לא תרגיש הבדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אתם המומחים, אבל נראה לי שלהגיד שעבודה בו זמנית במשימות כמעט ולא תלויה במעבד, זה קצת הפרזה, לא?

היום יש לי 3 גיגה זיכרון בדואל צ'אנל, כונן קשיח במהירות 7200, הרכיב הכי חלש הוא המעבד , ואני מרגיש בהאטה כאשר מתווסף יישום .

אני מסכים אתכם שהמעבד הזה במובן מסוים כרגע מעבר לצרכים שלי.

בנוגע ללוח , כמו שאמרתי, אני לא מתכנן .oc

בנוסף, יש איזה נושא, לא בעל חשיבות קריטית כמובן, שתכננתי לרכוש זיכרונות שעובדים במתח 1.35 וולט, דבר שאני רואה בו יתרון.

בלוחת של אין תמיכה לזה והם יעבדו לא פחות מ-1.5 וולט.

מה דעתכם על מעבדי ה- i5 6xxx ?

דווקא שם יש את ה-

Intel® Hyper-Threading Technology- שכידוע טוב למולטיטסקינג.

וגם את הטורבו (ב750 יש רק את הטורבו).

העניין הוא שהם דו ליבתיים, עולים לא פחות למיטב ידיעתי, וממה שקראתי חזקים פחות מה- 750.

ביחס התאמת לוחות , הם גם 1156 אבל עם h55 h 57 עם כרטיס גראפי מובנה.

האם זה משנה משהו בנוגע ל"בעיית" הלוחות שעלתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אתם המומחים, אבל נראה לי שלהגיד שעבודה בו זמנית במשימות כמעט ולא תלויה במעבד, זה קצת הפרזה, לא?

משימות? אתה ממש מגזים, השימושים שלך משרדיים ותו לא. להעלות קבצים לבלוג? נו באמת, טוב שלא ציינת בין הדרישות "להקליק על קישורים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לא חייבים להיות ציניים.

למרות שקראתי במספר מקומות שגם הדברים שציינתי נקראים "משימות" ,בדיונים על מולטיטסקינג.

כמו כן, כאמור אני גם מריץ דברים במקביל למשחקים.

אתה קצת מתעלם ממה שכתבתי שקורה לי בפועל היום, אבל נעזוב את זה.

תוכל להתיחס גם לשאלותיי ביחס לסדרת המעבדים האחרת שהבאתי ה- 6xxx?

או אולי ל- i3?

הייפר-טרידינג וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל משימות המולטי טסקינג שלך אתה לא צריך יותר מדואל קור.

AMD משולשים חזקים יותר במולטי טסקינג מהI3

לכן הייתי ממליץ לך לחסוך קצת וללכת על ה425 (יש גם סיכוי לא רע שתצליח לפתוח את המעבד למרובע ליבה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל משימות המולטי טסקינג שלך אתה לא צריך יותר מדואל קור.

AMD משולשים חזקים יותר במולטי טסקינג מהI3

לכן הייתי ממליץ לך לחסוך קצת וללכת על ה425 (יש גם סיכוי לא רע שתצליח לפתוח את המעבד למרובע ליבה)

שמע , אני מתיחס בהחלט ברצינות לדברים שלכם .

רק אודה לכם אם גם מתוך התחשבות בכך שאני באמת לא מחליף בתדירות גבוהה (לא צחקתי עם ה- 4 שנים) ושאני מוכן להשקיע יותר (כמה מאות שקלים לכאן ולכאן לסט כולו לא יהרגו אותי) על מנת שיהיה לי שקט וביצועים עדכניים לפרק זמן לא מועט, וגם בזה שזה מחשב שכן יהיו בו משחקים, שיתרחבו עם הזמן.

מה המעבד הכי טוב לדעתך למולטיטסקינג, כאמור, שונא שהמחשב מאט לי.

וכמובן שגם שיקולים של חום ,אנרגיה ורעש באים בחשבון.

לאור מה שאמרת , ה-i3 יורד.

רק אם תוכל להשלים לי את התמונה ולהתיחס ל-i5 6xxx, בנושאים שהעליתי.

לא הבנתי אגב את המשפט הקשור לפתיחת המעבד ל- 4 ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעתו גם רווחה הדיעה שלאינטל יש בארץ יותר תמיכה של חלקים, איבזור וכו, אולי היום זה כבר לא נכון.

אלו המקומות שביקרתי בהם:

http://www.networkworld.com/news/2009/113009-amd-phenom-ii-x4-965.html?page=2

http://www.tomshardware.co.uk/forum/272741-10-truth-phenom

http://www.anandtech.com/bench/default.aspx?p=109&p2=102

http://www.lostcircuits.com/mambo//index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=42&limit=1&limitstart=21

http://www.tomshardware.co.uk/forum/272637-10-phenom-intel-core

ובתוך הפורמים יש עוד הרבה קישורים למבחנים שעשו בין השניים האלו.

בגדול, הדיעה של הרוב שם היא שה- 750 מהיר יותר.

אבל הם עושים ממוצעים של יישומים וכמובן שזה לא מדוייק לצרכים של המשתמש האינדבידואלי.

- מעבד זה לא מכונית כך שהשיקול של תמיכה בחלקים הוא לא רלוונטי. לא מכיר מושג כזה

- אצל האתרים המקצועיים והאמינים* I5 נמצא בין שני הפנומים 955 ו-965 כאשר ההבדלים בין כל השלושה זניחים

(אנאנד וטומס נחשבים טובים אבל יש להם העדפה לאינטל, הם לא ממש אובייקטיביים)

- אל תקנה מעבד בחשבון לארבע שנים כי הפטנט לא עובד. קח משהו שמתאים לך לרגע זה ושדרג בעת הצורך

- נותנים לך נתיב שדרוג טוב יותר היום. הלוח (AM3) שתקנה היום יתמוך במעבדים עתידיים

- לשימושים שלך מעבד שלוש ליבות יתאים כמו כפפה גם ארבע ליבות זול יהיה מעולה: אתלון X4 620/630 יהיה מצויין.

----

* למשל לא להשתמש בבנצ'מרק שנבנה עם הקומפיילר של כמו למשל , cinebench ועוד כמה וזאת משום שאינטל הכניסו, ולא בתום לב, קוד שבודק אם מדובר במעבד מתוצרתם ואם לא (כלומר AMD) לא יהיה שימוש בהוראות SSE בכלל למרות שישנה תמיכה לכך בכל מעבדי AMD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...