ניקוי מחשב ע"י קומפרסור, מומלץ להוציא חלקים כלשהם מהמחשב לפני הניקוי? טיפים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקוי מחשב ע"י קומפרסור, מומלץ להוציא חלקים כלשהם מהמחשב לפני הניקוי? טיפים?

ofirr

Recommended Posts

זו שאלה שנוגעת לניקוי פיזי של מחשב מאבק.

רציתי לנקות בבית את המחשב מאבק, אבל למה לעבוד קשה כשאפשר להשתמש בקומפרסור איכותי?

במהלך התקופה הקרובה אני רוצה להגיע לאייבורי סניף ב"ש כדי לנקות עם הקומפרסור שלהם את המחשב שלי.

אילו חלקים מומלץ להוציא לפני שאני משתמש בו ? כונן אופטי?דיסק קשיח? או שאין צורך כלל?

טיפים נוספים יתקבלו בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מומלץ לעצור עם האצבע או כל אמצעי אחר את המאווררים כך שלא יסתובבו כשאתה מכוון את פיית האוויר עליהם ע"מ למנוע הזנה של הלוח בזרם-חוזר שנוצר על-ידיהם, חוץ מזה אין צורך לבצע הכנות כלשהם.

מה שלא ממש הבנתי, זה למה שאייבורי תסכים לשימוש כזה בקומפרסור שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מומלץ להוציא את הדיסק הקשיח והכונן האופטי לפני כדי שלא יכנסו אליהם אבק?

בסניף ב"ש, המעבדה ממוקמת במבנה חוץ, ליד חניה גדולה מאוד והקומפרסור בסמוך למעבדה בחוץ.

פעם קודמת שהשתמשתי בקומפרסור השתמשתי בשירות שלהם, אבל הם לא מבחינים בין מי שקונה שם ובין מי שלא קונה שם.

ועדיף לי להשתמש בקומפרסור מאשר לנקות עם מברשת ולחץ אוויר של הפה. הלא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הקשיח אטום לחלוטין, ככה שאבק לא יכול להיכנס.

כוננים אופטיים אפשרי להוציא, אבל למרות שהם לא אטומים כמו הדיסק הקשיח אין כמעט סיכוי שאבק יגיע לראש הלייזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומלץ לעצור עם האצבע או כל אמצעי אחר את המאווררים כך שלא יסתובבו כשאתה מכוון את פיית האוויר עליהם ע"מ למנוע הזנה של הלוח בזרם-חוזר שנוצר על-ידיהם, חוץ מזה אין צורך לבצע הכנות כלשהם.

מה שלא ממש הבנתי, זה למה שאייבורי תסכים לשימוש כזה בקומפרסור שלהם.

מה רע בזרם חוזר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח לא אמור להיות מוזן במתח מחיבורי המאווררים (בדיוק הפוך, הלוח אמור להזין את החיבורים), ב-99.9% לא יגרם נזק, אבל כבר ראיתי לוחות שניזוקו מדבר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יודע שהם ניזוקו מזה?

הזרם החוזר אחורה חלש מאוד. לפי הגודל של הסלילים, המתח לא יהיה גבוה גם כן...

תוכל לנסות זאת כך:

כך רב מודד, חבר למאוורר והפעל את המאוורר ע"י FAN לשיער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין טעם להתווכח - זו עובדה ידועה ויש על כך קונצנזוס רחב בעולם החומרה -- אתה יכול למצוא על זה מידע בכל מקום אליו תלך באינטרנט --

המאווררים לא אמורים להסתובב אף פעם ע"י גורם חיצוני. כמו שנאמר, גם אם ב-99% מהמקרים לא יקרה כלום, מספיק מקרה אחד שכן.

הרבה יותר קל מלעשות מדידות פשוט לנסות ולהקפיד על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי לעצור אותו, נגעתי בו במקרה כשניסיתי לנקות אבק ממקום אחר בכלל (המעבד). האצבע שלי במקרה נגעה במאוורר - ומהצד הפנימי לא הייתה לו שום הגנה (אלא רק בצד שפונה כלפי חוץ המארז).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על מאווררים, תמיד עניין אותי לדעת אם יש סכנה כל שהיא בזמן שמאוורר אמור להסתובב אבל הוא נעצר על ידי גורם חיצוני למשך זמן ממושך. אני פשוט רוצה לעצור כמה מאווררים בו זמנית וככה לראות איזה מהם מרעיש יותר, הפחד היחידי שלי הוא שהזרם החשמלי יצתבר עקב כך שהמאוורר לא מסתובב וזה יגרום לנזק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר "זמן ממושך".

ברוב המאווררים המודרניים יש מנגנון שמכבה אותם אחרי כמה שניות במקרה שהם נעצרים ע"י גורם מכני חיצוני כלשהו, ככה שלרוב אין שום בעיה.

בכל מקרה, אם זה רק לכמה שניות רק ע"מ למצוא מי מרעיש, אז אין שום בעיה, לך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...