איך בונים מחירון ? טכנאי מחשבים - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בונים מחירון ? טכנאי מחשבים

רמי כהן

Recommended Posts

בלי להבין שום דבר במחשבים (אבל עם להבין קצת בכלכלה), אני אגיד לך איך בונים מחירון:

א. ביקוש והיצע - בודקים מה המחיר הממוצע בשוק ולוקחים בהתאם. אם הטווח גדול - תעשה הערכה עצמית לגבייך - כמה אתה מקצוען? כמה אתה מהיר? מה יכולות השיווק שלך (דפי זהב, מגנטים, פליירים, מודעות, פרסום במקומון וכד')? מה המוניטין שלך? בהתאם לזה מקם את עצמך בטווח. אם יהיה ביקוש גדול מאוד - תעלה את המחיר. אם הביקוש יהיה נמוך *בגלל המחיר* - תוריד אותו.

ב. קבע לך מחיר מינימום, אם המחיר שנגזר מהביקוש וההיצע נמוך ממחיר המינימום שלך - חפש עבודה אחרת. כשאתה מוזמן לבית של לקוח חשב את עלות הנסיעה כמובן, ותראה כמה אתה רוצה להרוויח לשעה במינימום נטו. גם בהתאם לרמת הקושי והאתגר. בעלות של השעה תכניס גם משך זמן הנסיעה. כלומר אם התיקון הוא שעה, אבל הנסיעה הלוך וחזור היא חצי שעה, קח לפי שעתיים. אל תגיד ללקוח שהוא משלם עבור שעתיים, אבל תחייב אותו בהתאם (כי גם הנסיעה הלוך וחזור היא חלק מהפרוייקט שקרוי "הזמנת הלקוח"). כמובן שאפשר לקחת גם לפי ביקור, ואז אתה צריך לעשות בינך לבין עצמך הערכה מראש של משך הזמן שיידרש.

ג. אם זאת העבודה היחידה שלך, תבדוק שמחיר המינימום שלך מאפשר לך לסגור את החודש בכבוד. אל תעשה חישוב מראש כאילו שתעבוד רצוף 10 שעות ביום, כי לפחות בהתחלה - לדעתי - סביר שזה לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני לא רוצה להביע דעה על הדיון הזה. למעשה הרבה מילים, אף אחד לא מסביר כלום, וכולם יורדים על פותח הת'רד. מה קורה לנו ?

1. כטכנאי יש לתמחר ראשית את העבודה:לדוגמא

1.א. החלפת דיסק קשיח 10 שקל

1.ב. הפעלה של ghost - 10 שקל

1.ג התקנת כרטיס רשת והגדרתו 50 שקל

2. פעולות מעבדה :

2.א. הגעה לבית הלקוח 50-100 שקל (תלוי במקום).

2.ב. טיפול במעבדה מינימום 150 שקל.

3. פעולות תוכנה לפרטיים:

3.א. התקנת חלונות 100 שקל

וכו'

א. מישהו אמר שאם אתה 4 שעות בבית הלקוח אז לא מגיעה לך אגורה - צודק. רק הוא צריך להסביר למה. לדעתי זמן בבית הלקוח הוא זמן שאתה לא במעבדה. מעבדה (גם אם ביתית) יתרונה הוא בכך שאתה יכול לעבוד על מספר מחשבים במקביל, בלי כאב ראש של הלקוח, עם כל הזמן שבעולם, עם הכלים שלך במקום שאתה מכיר ונוח לך.

ב. "כל האנשים שביקרתי אצלם יצאו מרוצים עובדה שהם מתקשרים אלי כל הזמן לחזור שוב לתקן" - זה לאו דווקא עיניין חיובי.

ג.

הלקוחות שלי כרגע זה חברים , שכנים לא משהו מסחרי אבל יש עשרות .. וכולם באים אלי הבעיה שגלשתי באינטרנט ראיתי שכולם עובדים לפי שעה משהו מטורף התקשרתי אפילו אל טכנאי מהרשת ושיחקתי אותה רוצה להזמין אותו לביקור ושאלתי כמה הוא רוצה והוא אמר " פירמוט מלא + גיבויים זה לפחות 3 שעות אני רוצה 500 ש"ח " ממש ככה ! אז גם לו לא מגיע שקל ? תראה סעיף 2מה כולם טועים ורק אתם חכמים ? אתה צריך להפעיל שיקול דעת בעיניין. ברור שיש חכמים וטיפשים גם בפורום וגם בעולם האמיתי.כולם מעריכים עבודה בין שעתיים ל 4 שעות , עובדה שאף טכנאי נורמלי עם ניסיון לא יבוא ללקוח בשביל סכומים כאלה נמוכים זה לא נכון. אני עבדתי עם גורמים מסויימים בהתנדבות !, אני עושה את זה לחברים ושכנים בשביל הכיף הרעיון המסחרי הגיע לא מזמן , אני סה"כ שכיר הרבה שנים אז אתה צריך לחשוב הרבה מאוד בנושא. יש עוד שיקולים מעבר לשיקולים המקצועיים.

לא באים ללקוח מתקינים ובורחים. אנשים חוקרים שואלים שאלות רוצים הסברים כל זה לוקח זמן הילדים שואלים שאלות רק השאלות שלהם זה שעתייםועל זה צריך לשלם. זמן זה כסף ! ואתם שוכחים מה עם עידכוני אחרי ההתקנה של ה WIN ומה עם הורדה של תוכנות כמו אנטי וירוס שגם לוקח זמן לפעמים ומה עם עידכון דרך הרשת ויש כאלה מבקשים עוד תוכנות במקביל , ומה אם אין ללקוח ? שצריך להוריד דרייבר דרייבר ברשת עדכני ? גם זה שעה ?בגלל זה פעולות כאלה עושים במעבדה ולא בבית הלקוח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

קודם כל ,

סילחו לי אם אני מקפיץ הודעה - אבל זה למען טכנאים פרטיים שמתכננים לפתוח עסק עצמאי.

חבר יקר,

אחרי 2 דפים וחצי, הבנתי משו שאתה פיספסת.

אתה מחפש לעשות כסף קל..

כמו כולנו כן? אבל עדיין - אין מתנות חינם.

אני טכנאי שטח במעבדת/חנות מחשבים מוכרת מאוד באיזור שלי.

אנחנו 4 עובדים,

2 שותפים ואני ועוד שכירה.

אני טכנאי שטח , השותף הראשון הינו הטכנאי מעבדה והשני הוא המנכ"ל - השכירה שאיתי היא הפקידה.

הם התחילו בלי ידע במחירים ועשו עבודות ודפקו אותם עד העצם,

עד שהם פיתחו עמוד שידרה.

הם לוקחים 120 ש'ח על קריאת שירות לבית הלקוח שמכסה עד 45 דק' ביקור + עלות חלפים אם ישנם.

במידה והמחשב לא בר תיקון אצל הלקוח או לחלופין התיקון הוא ארוך (Chkdsk - סריקות וירוסים, התקנות ארוכות וכו') הם לוקחים למעבדה ומחייבים בהתאם (כ-250 ש'ח).

וברוך השם יש להם המון עבודה,

אני ממש נהנה לעבוד שם ורואה עד כמה יושר הוא דבר הכרחי.

חביבי,

תבין לא דפקו אותך ולא פירקו אותך,

אתה סה'כ משתפשף ולומד את רזי המקצוע - למרות שאתה מאוד מקצועי על הפן הכספי והניהולי אתה צריך לעשות קורס.

חביבי,

בגדול - קח בחשבון שכל תיקון שתעשה היום במחיר שפוי - יביא לך לקוחות עתידיים והם יביאו עוד לקוחות.

עד שאתה לא בקנה מידה של מעבודות פרטיות גדולות אל תקפוץ מעל הפופיק - זה סתם ישרוף אותך...

גילוי נאות אני לוקח על פירמוט והתקנה 200 ש'ח , זה כולל ביקור ולקיחת המחשב והחזרתו.

על הסרת וירוסים ותיקון מ"ה כ-150 ש'ח,

הגדרת ראוטרים ורשת כ-150 ש'ח,

על התקנת רכיב חומרה שאינו בעל - 80 שקלים,

על חלקים עם 100 ש'ח,

התקנת ספק + ספק כ-120 ש'לים לספק גרני.

תיחזוק של מ'ה - הסרת הרחבות ותוכנות לא רצויות כ-120 ש'ח

בדיקת מחשב אצל לקוח 100ש'ח

בדיקת מחשב במעבדה 100 ש'ח

בדיקת מחשב שהובא אל המעבדה 80 ש'ח.

לשמחתי,

אני זול - עם הרבה לקוחות פרטיים שלי - שמסדרים לי אחלה הכנסה ולכל אחד מהם ברור -

שאני הזול באיזור ואם אני מבקש סכום כלשהו - הוא סכום מהימן וישר.

גילוי נאות נוסף,

מעולם ולעולם לא אקח לקוח שהיה או יהיה לקוח של החברה בה אני עובד,

אני לויאלי לחברה ב-100 אחוז וכך גם אמשיך.

בהצלחה חבר,

מקווה שתבין שהמקצוע דיי פשוט ולא צריך להגזים בסכומים שאתה דורש.

בבוא היום - תוכל לבוא ולדרוש סכומים גבוהים יותר..

בהצלחה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאמרו לך זה נכון. אין שכר גבוה בתחום של המחשבים ומי שרוצה להרוויח כסף גדול כדאי שישקיע בפרסום ואל ככה "מפה לאוזן" וישים עצמו במדריכים האלה של "מקצוענים" או "יצאת גדול"(על משקל יצאת צדיק התוכנית בטלוויזיה) ועוד חוברות נפוצות כאלה כמו דפי זהב... אם תקבל עשרות שיחות ביום תוכל להעלות מחירים מעבר למה שאמרו כאן ואם לא אז לא. אתה יכול לרצות ולהתפעל ממה שאתה רוצה אבל אני מדבר מניסיון של כל סוג טכנאי אפשרי: מנהל מעבדת טכנאים,טכנאי פרטי, טכנאי בחברת היי-טק וטכנאי בחנות מחשבים(ראה לינקדין בחתימה).

היה לי חוק ומחיר אחד איתו עבדתי שפתר לי בבת אחת את כל המחשבות על סכומים שונים לעבודות שונות כי הוא היה על זמן ותמיד עבד:

150 ש"ח שעה ראשונה ו-100 ש"ח כל שעה נוספת לכל סוג של עבודה.

אף פעם לא הייתה בעייה עם הסכום הזה. אם זה היה קצר המחיר נראה היה זול ללקוח ואם לא קצר אז היה נראה לו סביר תמורת העבודה המצויינת שקיבל.

מחיר אחד כזה פותר תמיד את כל הבעיות. אם מדובר בתקלה מסובכת שלא יכולתי להתגבר עליה (אתה יודע מחשבים shit happens) הייתי לוקח הבייתה ופותר לבד בחינם גם כי לא יכולתי לקחת מעבר ל-350 ש"ח של 3 שעות בבית הלקוח, גם כי יש לי חיים ולא רציתי להיות אצלו כל כך הרבה וגם כי זה עניין אותי אישית לפתור בעייה טכנית מסובכת גם בחינם רק כדי ללמוד מכך ובפעם הבאה כן להתגבר על זה בבית לקוח אחר עם אותה בעייה.

בקיצור תעבוד לפי השיטה שלי של מחיר אחד פר זמן והכל יסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...