מה ההבדל בין ATX ל microATX? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין ATX ל microATX?

hutorihunzu

Recommended Posts

אוקי יש לי שאלה קטנה בקשר לגודל לוח האם.

לפי מה שראיתי יש שני גדלים ללוחות האם בשוק, האחד הוא ATX והשני הוא microATX

לשאלתי רציתי לדעת האם ההבדל בין השניים הוא רק הגודל? הרי גודל בה על חשבון משהוא... האם המשהוא הזה הוא כמות החיבורים? כמות חריצי ה PCI ?

האם נורמלי לאדם ממוצע שמשתמש בעיקר במחשב לצורך גיימינג ועבודה יש העדפה לבחירה מוסיימת של אחד הגדלים?

האם אחד מהגדלים מהווה בעיה כלשהיא בעת התקנת חומרה מסויימת?

בגדול העליתי שאלות רבות אתם לא חייבים לענות עליהם אחד אחד פשוט לענות בצורה שתכסה בערך את כולם...

בסך הכל אני ניתקלתי רבות בפרמטר זה שלא הבנתי את משמעותו עד הסוף ולכן אשמח אם תרחיבו את הידע שלי...

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ברור,

ככול שהלוח יותר קטן ככה יש פחות מקום לחיבורים.

שים לב לתמונות הבאות, התמונה העליונה היא של לוח בתקן MICRO ATX והתחתונה בתקן ATX.

ASUP5LD2VM.jpg

Asus%20P5P800%20Intel%20Socket%20775%20ATX%20Motherboard%20AGP.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול ההבדל הוא רק הגודל, ופחות חריצי הרחבה. כמות החיבורים מסוגים אחרים משתנה בין לוח ללוח

לרוב בלוחות ATX יש יותר מבחר של דגמים במחירים שונים, יותר חיבורים ומחיר טוב.

אבל אם מצאת לוח שמתאים לך מבחינת שאר הדרישות, אתה יכול לקחת גם לוח קטן יותר

בעייה- לא (אולי קירורים גדולים, כדאי לשאול בנוגע לכל לוח ספציפי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם 3 תקנים ללוחות אם:

1) ATX =גודל רגיל שמותאים למארזים הסטנדרטים, לרוב לוחות אם אילו מיועדים לאוברקלוק, נבנים ברמת גימור יותר גבוהה ויותר יציבים.

2) MATX= לוחות ממוזערים, כול לוחות אילו כוללים כרטיס מסך כסטדנדרט, מיועדים למערכות של מדיה סנטר , למרות שאפשר לנצלן למעבדים חזקים, אך אפשריות מוגבלות.

3)IATX =הלוחות הכי קטנים שיש, לרוב כוללים מולחמים בעלי צריכה נמוכה, מעולים למדיה סנטר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז קודם כל תודה רבה על התגובות!

אז רציתי להוסיף אם הצרכים שלי הם יחסית ממוצעים ואני רוצה לרכוש מחשב חדש שייעודו המרכזי הוא משחקים ואני לא מתכנן OC אין עדיפות של ATX על פני MicroATX ? אוכן אני רוצה לשים עליו מעבד i5, האם זה מקובל לרכוש שגודלו MicroATX לצרכים אלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר, פשוט המליצו לי על הלוח אם של אינטל ה whitesburg בישביל ה i5 והוא פשוט MicroATX ולכן רציתי לדעת מה החסרונות שלו לעומת נגיד ה Warrensburg של אינטל או ה US3L של ...

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...