סקר; חוק האלכוהול. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר; חוק האלכוהול.

Mesatla

מה דעתכם על חוק האלכוהול?  

489 הצבעות

1. 1. מה דעתכם על חוק האלכוהול?

• תומך, לשר בטחון הפנים יש נקודה.
    • נגד! מה פתאום?!
    • איזה כיף

Recommended Posts

מה רע בשתיה? אל תיהיה ילדים מושפעים "אלכוהול זה רע... אמא אמרה לי שאסור!"

מה רע בשתיה? אלכוהול הוא אחד הסמים הגרועים ביותר ההשפעה שלו על המוח מהירה וחמורה הח מהמנה הראשונה. אני לא צריך לפרט כאן כמה מקרי אונס, תקיפה ורצח היו תחת השפעת אלכוהול. עוד לא דיברתי על נזק בריאותי לטווח ארוך (פגיעה בלתי הפיכה במוח, פגיעה בכב, פגיעה בלב).

זה בסדר שבן 18 יפקד על טנק אבל אסור לו לשתות? :kopfpatsch:

כן, זה בסדר גמור. במסגרת הצבאית אותו בן 18 נמצא במסגרת נוקשה וממושמעת (ועדיין עושים שטויות). ד"א, גם בארה"ב אתה יכול להיות לוחם מארינס מסוקס שחזר לחופשה מאפגניסטאן ועדיין אסור יהיה לך לקנות אלוהול עד גיל 21.

אני מאוד בעד הגבלת מכירת אלכוהול עד גיל 21, הגבלת המקומות המורשים למכור אלכוהול ואיסור פרסום אלכוהול באופן דומה לאיסור פרסום סיגריות. אלכוהול הוא סם מסוכן וצריך להתייחס אליו ככזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקיי אני מעל 21 אבל מרשה לעצמי להגיב כי אני קצת מנוסה.

העובדה הבסיסית שבגיל מסויים רוצים להתמסטל - אם ימנעו מלעשות את זה בדרך אחת ימצאו להתמסטל בדרך אחרת. אם יאסרו אלכוהול ימצאו דרכים אחרות.

אם משהו רוצה "להלחם בתופעה" שינסה להבין למה בכלל רוצים להתמסטל ומשם ינסה לשנות כי כל עוד הרצון יהיה קיים ימצאו דרך.

החוק מטופש כי הוא לא יעזור. כשהייתי בן 16 שתיתי המון, כולל וודקה בטיול שנתי ולשתות בימי שישי עם חברים בלי לדפוק חשבון. אם לא היו מוכרים לנו היינו כבר משיגים וזו לא הייתה בעיה. אותו המצב גם כיום. אז לא ימכרו לקטינים, האח של הקטין שהוא כבר בוגר ידאג לפנק את אחיו. לא ימכרו בכלל בשעות הלילה, יאפסנו במכונית משבע בערב ...

רוצים פתרון - תלמדו לשתות מגיל צעיר, מה מותר ומה אסור.

אני היום כמעט לא שותה כי מעולם לא הגבילו אותי וההורים שלי סמכו עליי שאני לא אעשה שטויות וגב מעולם לא עברתי את המידה למעט אולי פעם את (וזה דווקא קרה כשהייתי בוגר).

בקיצור - חוק מפגר שרק אנשים שנולדו בני שבעים מוסגלים לחשוב עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בשתיה? אלכוהול הוא אחד הסמים הגרועים ביותר ההשפעה שלו על המוח מהירה וחמורה הח מהמנה הראשונה. אני לא צריך לפרט כאן כמה מקרי אונס, תקיפה ורצח היו תחת השפעת אלכוהול. עוד לא דיברתי על נזק בריאותי לטווח ארוך (פגיעה בלתי הפיכה במוח, פגיעה בכב, פגיעה בלב).

תקיפות ואונס בהשפעת אלכוהול? אני מבין שאתה מאשים פה את האלכוהול נכון? לא את הפרט השולי בעניין שהבנאדם החליט לרצוח/לאנוס.

בקשר לפגיעה בבריאות, אז מה? אז זה פוגע קצת, כל עוד לא תגזים לא יקרה לך כלום. אנשים רוצים להנות, אלכוהול זה כיף במידה ואם אתה רוצה להתנזר מהנאות החיים זאת הבעיה שלך אבל לא צריך לצאת ילד קטן שמרצה על כמה זה מסוכן, לנהוג באוטו זה משמעותית יותר מסוכן-אז אל תנהג, גם לחצות את הכביש בעיר-אז תשב בבית, סקס מסוכן- אל תעשה סקס ועוד ועוד. אנשים מודעים והם עדיין "מסכנים את עצמם" כדי להנות.

שוב אין שום רע בשתיה הרע זה בערסים שמוציאים שם רע לאלכוהול, מתי פעם אחרונה יצא לך לשמוע על בנאדם מכובד ויציב מבחינה חברתית שאנס/רצח משהו בעקבות אלכוהול (כמובן שיש מקרים אבל הם דיי נדירים). כמובן שבאחריות האנשים להפסיק בזמן אבל איזה מין דיקטטורה מחורבנת זאת ששוללים ממך את האחריות במקרה ויש מצב שלא תעמוד בה?! לי אישית יצא לשתות דיי הרבה והמקסימום שקרה זה להביך את עצמי מול חברים, לא אנסתי ולא רצחתי ולא קרה לי כלום חוץ מהאנגאובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכוהול הוא סם מסוכן, אין דבר כזה "ללמוד לשתות", לא חסרים כאלו "שיודעים לשתות" שעשו תאונות דרכים תחת השפעה או פשעים אחרים (לציין שאלכוהול הוא לא "תירוץ", אבל הוא מוריד אינהיביציות ומוציא את הרע שבבן-אדם)

הדרך היחידה "ללמוד לשתות" היא להגביל את עצמך ללא יותר מ-3-4 מנות אלכוהול לערב ולא לנהוג בכלל אחרי אלכוהול.

ברור שהחוק לא ימנע מקטינים לשתות, אבל הוא יהפוך את התופעה ללא לגיטימית, יטיל סנקציות על כאלו שיתנו יד למעל ויש לו גם ערך חינוכי. כמו כמעט כל חוק למעשה (האם החוק נגד פריצות מונע את ביצוען? לא, אבל ברור שמדובר בחוק לגיטימי).

מיכאל, אני לא מאמין שאתה ממליץ לקטינים "ללמוד" לשתות מגיל צעיר. אולי גם תמליץ להם "ללמוד" לעשן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתעלמים מהעובדה שאי אפשר לאסור דבר כזה, זה פשוט לא פרקטי

אז יש חוק - נו אז מה? פתר את הבעיה? צמצם אותה? לדעתי זה לא יעשה לא זה ולא זה

בגלל זה, החוק הזה מטומטם המטרה היחידה שלו זה יחסי ציבור ולהגיד: הנה אנחנו עושים משהו (עם האצבע בתחת) חוקקנו חוק!!!!1111111

זה שיש אנשים שקונים את זה זה כבר משהו אחר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מי שנמצא ב"קבוצת הסיכון" (17 זה נחשב? :P) אני רוצה להגיד שהחוק הזה מטופש ביותר.

כמו שאמרו כמה תגובות מעליי, הבעיה היא בעיקר תרבותית וחינוכית.

כי זו עובדה, בארץ לפחות, שמי שרוצה לשתות משיג שתיה בסופו של דבר, ולא משנה כמה חוקים יחוקקו.

זה הכל, כרגיל לדעתי, מתחיל ונגמר בחינוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותה מידה ניתן אולי לבטל את החוק לאיסור מכירת סיגריות לבני פחות מ-18, מפני "שהם בכל מקרה משיגים סיגריות ומעשנים".

עצוב לי שאתם לא מבינים שאלכוהול הוא סם מסוכן שהצריכה שלו חייבת להעשות (אם בכלל) באופן מבוקר ואחראי. מאחר שאחריות ובקרה זה משהו שלא מאפיין את רוב הצעירים (זה עניין התפתחותי פרופר, חבל להתווכח על זה בכלל) ובנוסף צעירים פגיעים יותר לנזקי האלכוהול (שוב פעם, זאת עובדה ואין טעם להתווכח על זה), ראוי לאסור מכירת אלכוהול לפני פחות מ-21, זאת בנוסף להטלת מגבלות נוספות, כפי שמקובל בעוד מדינות בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלכוהול הוא סם מסוכן, אין דבר כזה "ללמוד לשתות", לא חסרים כאלו "שיודעים לשתות" שעשו תאונות דרכים תחת השפעה או פשעים אחרים (לציין שאלכוהול הוא לא "תירוץ", אבל הוא מוריד אינהיביציות ומוציא את הרע שבבן-אדם)

הדרך היחידה "ללמוד לשתות" היא להגביל את עצמך ללא יותר מ-3-4 מנות אלכוהול לערב ולא לנהוג בכלל אחרי אלכוהול.

ברור שהחוק לא ימנע מקטינים לשתות, אבל הוא יהפוך את התופעה ללא לגיטימית, יטיל סנקציות על כאלו שיתנו יד למעל ויש לו גם ערך חינוכי. כמו כמעט כל חוק למעשה (האם החוק נגד פריצות מונע את ביצוען? לא, אבל ברור שמדובר בחוק לגיטימי).

מיכאל, אני לא מאמין שאתה ממליץ לקטינים "ללמוד" לשתות מגיל צעיר. אולי גם תמליץ להם "ללמוד" לעשן.

אז מה תעדיף? שיתנו לך את האחריות להתנהג כמו בנאדם רציונלי או שכל דבר שיש לו פונטציאל מסוכן פשוט יאסר ע"י החוק ככה שנחיה בעולם מושלם בלי בעיות? :facepalm:

ועוד משהו, מה ההבדל הגדול בין 18 ל-21? תאמין לי שאם לא גידלת שכל עד 18 אז גם ב21 אין הרבה מה לצפות ממך...

וכן, צריך ללמוד לשתות, רוב העולם המערבי שותה אלכוהול, ככה שאם אתה רוצה לטעון נגדו אתה מוזמן, אבל תזכור שאתה במיעוט קיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תודה דר', שמעתי את [glow=red,2,300]ההמלצה[/glow] ואני [glow=red,2,300]בוחר[/glow] בכל זאת לשתות מידי פעם.

אגב דוק, 18 ו21 זה שני מספרים שונים, מה? אנשים מספיק טובים ללכת לצבא ולא מספיק טובים לשתות קצת בסוף שבוע?

בגלל הנוער? הנוער הזה יודע יותר טוב ממני וממך איך להתמסטל, אתה לא פותר שום בעיה ואתה רק לוקח חופש של אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיהיה לכם לבריאות. באמת.

אגב דוק, 18 ו21 זה שני מספרים שונים, מה? אנשים מספיק טובים ללכת לצבא ולא מספיק טובים לשתות קצת בסוף שבוע?

לא. אנשים בני 18 הם עדיין לא בוגרים. המספר 18 כגיל שמציין התבגרות הוא די שרירותי. ניתן לראות זאת לדוגמא בעקומת תאונות הדרכים לפי גיל הנהגים - המצב משתפר רק בגילאים 22-25. חברות הביטוח מבינות את זה (כי מה שמעניין אותן זה רק רווחים שמבוססים על ניתוחים סטטיסטיים קרים) ולכן ההגדרה הביטוחית של "נהג צעיר" (עד גיל 21-24) שצריך לשלם פרמייה מיוחדת.

בגלל הנוער? הנוער הזה יודע יותר טוב ממני וממך איך להתמסטל, אתה לא פותר שום בעיה ואתה רק לוקח חופש של אחרים.

בני נוער כל הזמן בהיסטריה שיגזלו להם את "החופש", זה בסדר גם אני הייתי פעם צעיר אידיאליסט חמום מוח שרואה הכל שחור ולבן. זה טבעי לחלוטין, ככה עובד מוח של מתבגר.

אחד מתפקידי המחוקק הוא להחליט על הגבלות המוטלות על הפרט - הן להגנה של הכלל מפני הפרט והן להגנת הפרט מפני עצמו. שתייה מופרזת על ידי הפרט, במיוחד שאותו אחד הינו קטין, גורמת נזק הן לכלל, בצורה של פשיעה (שיש קשר מוכח עם אלכוהול), נהיגה מסוכנת והן לפרט בדרך של פגיעה בבריאותו (זהו גם נזק כלכלי לכלל הציבור).

המחוקק על כן רואה לנכון להגביל את צריכת אלכוהול, שהוא סם מסוכן ואין על זה שום וויכוח (יותר מסוכן ממריחואנה ד"א - הסיבה שמריחואנה לא חוקית ואלכוהול כן קשורה בעיקר לנסיבות תרבותיות/פוליטיות/כלכליות) בקרב האוכלוסיה הצעירה.

אז תודה דר', שמעתי את [glow=red,2,300]ההמלצה[/glow] ואני [glow=red,2,300]בוחר[/glow] בכל זאת לשתות מידי פעם.

אתה יכול לבחור לעשות מה שבא לך, אתה גם יכול לבחור מחר לפרוץ לחנות ולשדוד את הקופה, או לבחור לשכב עם השכנה בת ה-13 שלך (אפילו בהסכמה), אבל זה פשוט לא חוקי. החוק לא גוזל מאדם את חופש הבחירה שלו, הוא פשוט מטיל סנקציות על אלו העוברים עליו.

וכן, צריך ללמוד לשתות, רוב העולם המערבי שותה אלכוהול, ככה שאם אתה רוצה לטעון נגדו אתה מוזמן, אבל תזכור שאתה במיעוט קיצוני.

דווקא הרוב מאוד בעד הגבלת צריכת אלכוהול בקרב צעירים. כמו כן, רוב האוכלוסיה לא שותה יותר מ-2-3 מנות אלכוהול לשבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעית האלכוהול מקבלת אצל הנוער הישראלי, פן זוועתי. לא רק שמדובר בעברה על החוק ובסכנה בריאותית, לטווח קצר ע"ע נסיעה בשכרות שכה נפוצה במחזותינו, מדובר גם במטרד סביבתי בעל מימדי ענק.

אני לא בא להתחסד, ואני לא אגיד שאני לא שותה אני גם לא אגיד גם שלא נהגתי אחרי כוס בירה, אני אפילו לא מתכונן להגיד שאני נגד אלכוהול, שכל אחד יעשה מה שעושה לו טוב. אבל אני כן אגיד שעצוב שהאלכוהול הפך למפלט ודרך ביטוי נפוצה וגורפת. אין היום גן שעשועים שלא הופך לפינת שתייה ועישון כל ערב, או לפחות כל סופ"ש שבו מזג האוויר מאפשר את זה. אין סופ"ש שאנחנו לא שומעים על עוד אידיוט שהרג את עצמו את החברה ואת החבר'ה במושב האחורי בהתנגשות בעץ ושבבדיקות שלאחר המוות התגלה שכמות האלכוהול בדמו הייתה לכל הפחות פי3 מעל המותר בחוק.

מי בדרך כלל יושב בגנים הציבוריים?

נוער הנרגילות והוודקה - בדרך כלל תיכוניסטים חסרי אמצעי תחבורה.

מי בדרך כלל מתרסק על עץ?

אותם ערסים שכשאתה מגיע לאירוע, אתה מוצא אותם בחניה מסביב לרכב, מרוקנים בקבוק וודקה (אחד לכל הפחות).

מספר פעמים ניגשתי גם לערסים לפני מסיבה, וגם לתיכוניסטים ששרים בגן השעשועים שנמצא 50 מטר מהחלון שלי, בשביל הם שותים כל כך הרבה.

התשובה שקיבלתי הייתה:

"כדי לתפוס ראש, להתפרק" + משהו בסגנון "מה הלחץ אח שלו".

הגובה שלי נושק למטר תשעים, חילוף החומרים שלי איטי בניית הרכבת הקלה, אני שרירי ושוקל כ102 ק"ג (אני לא רזה אבל בולט שהרוב המוחץ הוא שריר), ככה שהמסה ה"סופחת אלכוהול" שלי גבוהה מהותית מהבנאדם הממוצע. ועדיין, קח בקבוק 750 מ"ל ממוצע עם 40% אלכוהול, תחלק אותו ל5 אנשים, וגם בשבילי אחרי כמה דקות זה יוצר סחרחורת. קח לעומתי את התיכוניסט מטר שבעים וחמש במשקל 65 ק"ג, או את הערס שכבר בשלב הזה מחייך חיוך לא רצוני, אני לא יודע אם הם תפסו ראש, אבל הם בהחלט התפרקו.

הבעיה שלנו היא לא אלכוהול. אלכוהול הוא רק תסמין, הבעיה שלנו היא חוסר חינוך, חוסר משמעת, וזלזול פושע בחוק.

הורים שהם בעצמם ילדים, שיוצרים נוער שהוא חבורת תינוקות בכיינים של "רע לי" "קשה לי" ו"כל העולם מגיע לי" ומאמינים שזה נותן להם את הלגיטמציה להשתולל.

בכל זאת מחפשים ריגוש? לא שמעתם על סקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק ומפגר וטיפשי.

קודם כל, לפי החוק הקיים אסור למכור אלכוהול לקטינים (מתחת לגיל 18). אז מה?

האם החוק נאכף? אז יעבירו חוק חדש שהמשמעות שלו בסופו של דבר תהיה זהה - גורנישט...

כמובן זאת לא סיבה לא לחוקק את החוק, אני פשוט אומר שעובדתית, זה לא יעזור

בנוסף,

אם אתה כבר נותן לבני 18 פיקוד על חיילים, נשק ביד, טנקים, מסוקים, וכד'

וגם להצביע, אני חושב שזה מפגר להתייחס אליהם כאל חסרי אחריות.

ברור לי שיש אנשים שבגיל 18 עדיין יש להם שכל של ילד בגן חובה, מצד שני, יש כאלה

גם בגיל 35.

בנוסף,

אני לא יודע מה איתכם, אני אוהב לשתות, וכן, גם לי יצא להשתכר.

לעומת זאת, אני עדיין לא רצחתי / אנסתי / שדדתי / תקפתי אף אחד, תחת השפעת אלכוהול או לא.

למה? כי אנשים שעושים דברים כאלה הם אנשים שההורים שלהם לא חינכו אותם כמו שצריך.

ולא משנה כמה הצעות חוק פופוליסטיות יעבירו בכנסת (מלבד רישיון להורות, שאני מאוד תומך בכך),

אי אפשר לשנות את החינוך (או העדרו של החינוך) שהאנשים האלה קיבלו.

ואם אתה טוענים שהבעיה היא נהגים שיכורים, מה דעתכם להעלות את גיל הנהיגה?

הרי בשביל לנהוג צריך לנהוג באחריות הרבה יותר מאשר שתייה. כאשר אתה שותה אתה לא יכול לפגוע

באף אחד שלא יכולת לפגוע בו קודם, כאשר אתה נוהג יש ברשותך מכונת מוות במשקל של טון וחצי (ויותר),

כאשר אתה שיכור אין ברשותך דבר מלבד האגרופים שלך, נשקים שאולי הבאת מהבית (שאותם הבאת כשלא

היית שיכור בכלל), וקורדינאציה לקויה בשביל להשתמש בהם.

ובלי קשר (או שאולי עם),

להגיד שאלכוהול זה מסוכן מבחינה בריאותית זה לא ממש קשור כאן. הרי החוק הזה לא נועד למנוע מאנשים לשתות

כדי שלא ייפגעו מבחינה בריאותית (לב, כבד, מוח וכד'), אלא כדי למנוע מהם לפגוע באנשים אחרים (נהיגה בשכרות

ומעשים פליליים אחרים תחת השפעה)

עריכה:

למען הסר ספק, אני מעל גיל 21, ואת האלכוהול שלי אני צורך בפאבים,

ולכן לחוק הזה לא תהיה השפעה עליי בכלל, אז אני לא מתנגד בגלל שיקולים אישיים כלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שלא יהיה אלכוהול הצעירים יפנו לדברים אחרים, כי הרי אין מצב שהערס לא יקבל את מנת הסטלה השבועית שלו חצי שעה לפני שהוא נכנס למועדון.

הם שוכחים שבני נוער בישראל הם שונים לגמרי מבני נוער בחו"ל, והם לא צריכים לאמץ חוקים משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוקטור, אתה חורג מתפקידך :nono:, אתה ממליץ, אני חושב אם זה מתאים לי או לא (לא ידעתי שאתה גם ממליץ לרצוח לשדוד ולאנוס, אולי אני צריך להחליף דוקטור).

לא צריך להיות בן נוער בכדי לדאוג לחופש שלך, צריך לחשוב קצת, להבין שזה לא רק שלי אלא של כולם (גם שלך, למרות שנראה שלא מגיע לך בכלל).

מסכים מגמרי עם האנשים מעלי, לתת למשהו בידים מצד אחד ולהתנהג אליו כמו ילד מצד שני זו סטירה גדולה... :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל בעד לבטל את הגבלת הגיל (ואני מעל גיל 21) לקניית מוצרי אלכהול/טבק/הימורים, כמו שאין הגבלה חוקית על מכירת סרטי פורנו לקטינים, ועד לא מזמן לא הייתה כאן הגבלה על מכירת מוצרי טבק לקטינים.

יש מדינות שאין בהם הגבלת גיל ולא קרה שם שום אסון.

אני גם בעד לשנות את גיל הבגירות ל-16. אין שום הבדל מבחינת אינטלגנציה בין גיל 16 ל-18.

אגב ברוב מדינות אירופה זה מדורג, בגיל 16 בערך מותר לקנות רק יין או בירה ומגיל 18 מותר לקנות הכל.

בארצות הברית זה אכן מגיל 21 שזה די מקומם: בן/בת 18 נחשבים שם (וגם בישראל וכמעט בכל העולם) בגירים לכל דבר ויכולים להתגייס, להצביע, להוציא רישיון (מגיל 16 בערך), לחתום על חוזים, להתחתן, לקנות נשק, לשחק בסרטים כחולים וכו', אבל אסור להם לקנות בירה.

בישראל גם גיל הבגירות הוא 18. הדברים היחידים שדורשים גיל 21: להיות חבר כנסת, להוציא רשיון לרכב ציבורי ולהוציא רישיון נשק אזרחי. דברים שהם לא ממש רלבנטים לרוב האוכלסייה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Legal_drinking_age

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...