סקר; חוק האלכוהול. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר; חוק האלכוהול.

Mesatla

מה דעתכם על חוק האלכוהול?  

489 הצבעות

1. 1. מה דעתכם על חוק האלכוהול?

• תומך, לשר בטחון הפנים יש נקודה.
    • נגד! מה פתאום?!
    • איזה כיף

Recommended Posts

אני בעד החוק, בתנאי שהוא ייאכף חזק יותר ע"י המשטרה.

גיל 18 הוא עדיין גיל מטומטם לצערנו...

ואני גם שותה לפעמים אלכוהול ועכשיו אני לא יכול לשתות כי אני בגיל 20.

מקווה שזה ייזוז לטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עוד חוק חלם במדינת חלם. מי שרוצה ישיג, כמו כל דבר. מנסים לרפא את הסימפטומים, במקום את המחלה. החינוך פה דפוק (כי ביבי מקצץ בו כל הזמן), אז ילדים שותים בכיתה ה'. תופעה שלא היתה קיימת בזמני (התחיל רק בחטיבה, אבל זאת קטנוניות), לפחות לא בהיקפים מופרעים כאלה. אז במקום להוציא 32!!! מיליון שקל על קמפיין מפגר נגד אלכוהול (והוא מפגר, כי מטר וחצי ליד שלט הקמפיין תהיה פרסומת לוודקה), תעבירו את הכסף הזה לחינוך. יש את הקלישאה הזאת- "אקדחים לא הורגים אנשים, אנשים הורגים אנשים" אז על אותו מטבע "אלכוהול לא הורג אנשים, אנשים הורגים אנשים". אני אלכוהוליסט לא קטן, אבל מעולם לא נהייתי אלים או מופרע משתייה, אני שיכור שקט שאי אפשר לדעת שאני שיכור. כשאנשים הם חארות ואידיוטים מטבעם, האלכוהול רק מוציא את זה החוצה וחושף את הטבע האנושי המבחיל שלהם. זה לא אשמתי שהורים גרועים מגדלים רוצחים לעתיד, אז שיפסיקו לעצבן עם חוקים אידיוטים ועוד מיסים על האלכוהול שיקר גם ככה (ניסיתי להבין מה יהיה מחיר הבירה שלי אחרי הרפורמה במיסוי האלכוהול, ולא הצלחתי, אבל בהתחשב בעובדה שממשלת כל הזמן דופקת אותי כספית [הורדת מיסים- 1% ממס הכנסה, העלאת מיסים- מים, חשמל, מע"מ, דלק, מכונית, אפילו הפלאפל עולה יותר], אני מניח שהוא יעלה).

אני בטוח שאני לא המבוגר היחידי שמכלכל את עצמו בפורום הזה שתוהה מה מדינת רוצה ממנו עם כל החוקים הפופוליסטיים האלה (יש לציין שחלקם כבר גובלים בפאשיזם) שנועדו להרוויח קולות (לשמן כיסים) ולהתעלק על חשבון הבנק שלי עוד קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל בעד לבטל את הגבלת הגיל (ואני מעל גיל 21) לקניית מוצרי אלכהול/טבק/הימורים, כמו שאין הגבלה חוקית על מכירת סרטי פורנו לקטינים, ועד לא מזמן לא הייתה כאן הגבלה על מכירת מוצרי טבק לקטינים.

יש מדינות שאין בהם הגבלת גיל ולא קרה שם שום אסון.

אני גם בעד לשנות את גיל הבגירות ל-16. אין שום הבדל מבחינת אינטלגנציה בין גיל 16 ל-18.

אגב ברוב מדינות אירופה זה מדורג, בגיל 16 בערך מותר לקנות רק יין או בירה ומגיל 18 מותר לקנות הכל.

בארצות הברית זה אכן מגיל 21 שזה די מקומם: בן/בת 18 נחשבים שם (וגם בישראל וכמעט בכל העולם) בגירים לכל דבר ויכולים להתגייס, להצביע, להוציא רישיון (מגיל 16 בערך), לחתום על חוזים, להתחתן, לקנות נשק, לשחק בסרטים כחולים וכו', אבל אסור להם לקנות בירה.

בישראל גם גיל הבגירות הוא 18. הדברים היחידים שדורשים גיל 21: להיות חבר כנסת, להוציא רשיון לרכב ציבורי ולהוציא רישיון נשק אזרחי. דברים שהם לא ממש רלבנטים לרוב האוכלסייה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Legal_drinking_age

+1

למעט שינוי גיל הבגירות, תלמידי תיכון לא צריכים להיות בגירים.

ביטול הגבלות גיל יגרום אוטומטית לירידה במספר המעשנים והשותים במיוחד אצל בני הנוער, פשוט כי זה כבר לא אסור אז אין "ריגוש" בשתייה ועישון, זה כבר לא משהו שרק ה'מגניבים' שמתנהגים כמו מבוגרים יכולים לעשות.

כמובן שכן יהיו אנשים מעטים שיתחילו לשתות/לעשן בגילאים צעירים, אבל אני לא חושב שיהיו הרבה כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שחושב שאפשר לתת לבחור צעיר לפקד על טנק או להיות מ"מ בחטיבה קרבית בגיל 19-20-21 אבל לא יוכל לקנות אלכוהול - זה באמת הזוי.

אם זה ההגיון שלך לדעתי אתה עדיין ילד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בן 17 שותה מידי פעם ומצליח למצוא את המידה והכמות הנכונה.. (לא שותה ונוהג... אני לא טיפש)

יצא לי כמה פעמים לראות ילדים בני 12 שותים רבע שעה שמחים פתאום נופלים ומתחילים להקיא ולא לזוז.

אז כן זה מפריע שוואלה הם לא מבינים מה הם עושים וההורים שלהם טיפשים שככה נותנים לילד בן 12 להסתובב.

אני לא מבין מה החוק הזה עוזר כי עד עכשיו כל פעם שאני וחברים רצינו להשתכר או לתפוס ראש הצלחנו להשיג בקבוק

אומנם לפעמים זה היה יוצא לנו יקר כי היינו צריכים לקנות מפיצוציה רחוקה לשכנע מישהו שיקנה לנו ולהבטיח שנשתכר באיזה פארק מרוחק.

אני לא חושב שהחוק הזה יעזור כל כך כי כמו שאמרו הוא ישלח את אח שלו לקנות או איזה מישהו מהשכונה יתן לו

ולגבי ההצעה של "לא למכור אחרי 9 בערב/לילה" אז ילדים יקנו בצהרים לפני כניסת שבת מאיזה שופרסל או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד החוק המטופש הזאת,

ומהרשימה שהביאו לפני בויקיפדיה, נראה שגם רוב העולם הנאור נגדו (גיל 16 הוא אפילו נפוץ למדי).

אני בן 16 ומידי פעם (פעם בחודש) צריך קצת אלכוהול כדי להשתחרר קצת, אין בזה כל רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני בעד החוק, אם וכאשר האנשים שם שיושבים למעלה יאשרו את ליגיליזציית המריחואנה.

אנשים צריכים לפרוק את עצביהם ובעיותיהם וככה הם עושים זאת, אז תנו להם.

רוצים למגר את תופעת הילדים ששותים, תאכפו טוב יותר.

תאמת ממתי שאיפה שאני גר בו כבר בקושי מוכרים אלכוהול בלילה לא נתקלתי בילדים שיכורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לגמריי בעד למנועה מקטינים לשתות אלכוהול (לפחות מילדים בניי 14-16 שהם באמת הדור הבא של האלכוהוליסטים ) ואני אומר זות בתור אחד שהיה קטין עד לא מזמן .

אבל אני חושב שהחוק הזה לא ימנע מקטין להשיג את הוודקה שלו ,ומצד שני אני חושב שהחוק הזה יפגע דווקא בצרכנים החוקיים של המשקה .

כך או כך אלכוהול זה סם נורא ,אבל לא על זה הדיון ,הדיון הוא האם החוק הזה בה המקום הנכון והאם הוא יהיה ניתן לאכיפה ,אני חושב שלא .

מה גם שלדעתי זה מוזר שחייל (לדוגמא ) יכול להחזיק ולהילחם כבר מגיל 18 ,אבל הוא לא יוכל לחזור הביתה ולצאת לאיזה כוס בירה טובה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל טועניי ה"חיילים", חייל פועל לפי חוקים תקנות ונהלים, חייל את מה שהוחלט מעליו, חייל שלא עושה את הדברים האלה חוטף על הראש. טיעון הנשק הוא טיעון טיפשי. יש מסביבך לפחות 30 כלי שונים ובדיוק כמו שאתה צריך את הכוונה התזמון והמיקוד כדי להשתמש בהם צריך בדיוק אותו דבר כדי להתמש ב...M16 לדוגמא...

*למען הסר ספק, עוד לא גיבשתי דיעה וטיעונים מסודרים בקשר לחוק הזה, אני פשוט חושב שטיעון החייל הוא מפגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו מוכן להסביר לי בשביל מה החוק הזה?

חוק למעל גיל 18 יש כבר, רוצים לאכוף חזק יותר או פחות, מה שבראש שלכם לא אכפת לי.החוק כמו שאני מתאר לעצמי נועד בשביל להגן על בני-נוער מסכנות האלכוהול, מה שלשעצמו בלתי אפשרי אבל לא משנה. אז אני מבין 18, סיימת בצפר, יש לך כבר עבודה כנראה ויש לך את המינימום שכל בשביל לא להרוג את עצמך עם אלכוהול (לא כולם, אבל רובם) אבל מה הטעם ב21? עברת 18, אתה מתגייס עוד כמה דקות בכל מקרה, הבעיה היא לא ילדים בני 18 והחוק לא בא להגן עליהם בכלל, כי הם עוד רגע נכנסים למסגרת שתדאג להם, או לפחות למשמעת שלהם ולכן החוק הזה פשוט מיותר בארץ, כמו לחוקק חוק שאוסר לירות יותר מ-4 מחסניות בראש של מחבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהשוטרים יעברו בגני העיר ויחפשו נערים ששותים אלכוהול ויעשו להם בדיקה המוכיחה שהם שתו, כמו בנהיגה בדיוק וכך ניתן למנוע את התופעה.

כמובן אין להכניס לכלא קטין או משהו, אבל רק עצם הידיעה שההורים שלו יודעים זה מספיק, הם כבר לא יתנו לו לצאת מהבית באמצע הלילה בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...