ייעוץ בקניית מסך - 22" - תקציב 1000 ש"ח - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בקניית מסך - 22" - תקציב 1000 ש"ח

hagai303

Recommended Posts

מצטער שאני ניכנס לאשכול של המצטערים, בגדול מסך עם תאורה אחורית LED זאת הטכנולוגיה העדיפה היום.

למסך של DELL אין זאת, ולא הייתי משלם שקל לפנל IPS RTS וכול הדוגמאות למינהם. כולם אותו זבל.

אני ממליץ על מסך זה, איכותי , ציפוי זכוכית , תאורת LED בקיצר מסך מהסרטים

http://www.cobrapc.co.il/Product.asp?productid=4786

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר שני היום אני משתמש ברזולוציה של 1600X1200... שזה פחות או יותר אותו דבר כמו מה שהDELL מציע....

זה דווקא די גבוה, וקצת יותר ממה שה- מציע. השאלה היא האם אתה מרגיש שאתה מנצל את כל השטח / זקוק לכולו, והאם הפקטור המגביל אותך הוא גובה או רוחב. כי 1680 פיקסלים זה לא משמעותית יותר מ-1600, אבל 1050 זה משמעותית פחות מ-1200.

בתור אחד שיש לו גם מסך 1600X1200 וגם אחד 1680X1050, אני אישית מעדיף את המסך הלא רחב לכל סוג של פעילות למעט צפייה בסרטים בפורמט רחב.

ודבר אחרון שלא הבנתי זה את כל הקטע של הHD? בתכלס - האם המסך של יראה את אותה איכות תמונה כמו שיראו במסך FULLHD למשל:BENQ 2200HD?

תגדיר "איכות תמונה". נראה לי שאתה לא באמת מבין את משמעות צירוף האותיות "HD" ומשתמש בזה כאילו HD זה איזשהו קסם שמביא איתו תמונה איכותית.

ורציתי לשאול גם כן מאיזו בחינות המסך של כזה טוב?

הרי אני מודע לכך שהוא תומך בפנל שכיבכול אמור לספק איכות תמונה טובה יותר מזה של ה TN אם אני לא טועה.

זאת בדיוק הסיבה.

ואם יש שני מסכים שהם באותו הגודל ולאחד רזולוציה גבוהה יותר אזי התמונה שלו חדה יותר אין זה ככה?

נכון, אבל חדות היא לא הפרמטר היחיד לאיכות תמונה, ובמרבית המקרים, וכאשר מדובר בהבדלים כמו כאן (הבדל בגודל נקודה בין .282 ל-.254, שזה משהו כמו 10-11%), הפרשי החדות הם זניחים לעומת הפרשי שאר האיכויות (עומק צבעים, דיוק צבעים, זוויות צפיה).

מצטער שאני ניכנס לאשכול של המצטערים, בגדול מסך עם תאורה אחורית LED זאת הטכנולוגיה העדיפה היום.

למסך של אין זאת, ולא הייתי משלם שקל לפנל RTS וכול הדוגמאות למינהם. כולם אותו זבל.

עוד פעם נכנס הזה שלא מבין כלום במסכים וחושב שהוא מבין הכול. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

qTT היקר, אולי איני מבין במסכים לתשובתך, אבל באלקטרוניקה אני מבין.

הטכנולוגיה הנוכחית הינה תאורה אחורית פלוריסנט, שכידוע דועכת לאורך הזמן. וכן פיזור האור אינו אחיד שים לך לזילגות אור במסך שחור.

לעומת זאת, בLED האור מפוזר בצורה מדויקת , וכן הניגודיות יותר גוההה.

ובנוסף צריכת חשמל נמוכה, וכן יותר שעות עבודה MTF בין תקלות.

תקנה מסך יפה , טוב, אבל אחרי 3 שנים תאורת המסך שלך תשבוק חיים. אז את הפנל של זרוק לפח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

qTT היקר, אולי איני מבין במסכים לתשובתך, אבל באלקטרוניקה אני מבין.

ללא ספק, תשובה מצוינת. אני לא מבין דבר במעליות, אבל אני מרשה לעצמי לתת עצות כאילו אני מומחה, הרי אני מבין בחשמל, ומעלית פועלת על חשמל. הגיוני לגמרי.

מה גם, שטכנולוגיית ייצור פאנל LCD גם כן מערבת אלקטרוניקה. פשוט לא כזו שאתה ספציפית מבין בה כנראה, אחרת לא היית חוזר על השטויות האלה על בסיס קבוע.

הטכנולוגיה הנוכחית הינה תאורה אחורית פלוריסנט, שכידוע דועכת לאורך הזמן. וכן פיזור האור אינו אחיד שים לך לזילגות אור במסך שחור.

לעומת זאת, בLED האור מפוזר בצורה מדויקת , וכן הניגודיות יותר גוההה.

מסכים. אבל כל מי שראה אי-פעם מסך מול מסך TN יבחין מיד שההבדלים באיכות זועקים לשמיים. לעומת זאת, מי שראה מסך LED לעומת CCFL, אולי יבחין בזה שה-LED יותר בהיר, וגם זה בקושי. כל הדברים שאתה אומר אולי נכונים תאורטית, מעשית ההבדל קטן אלפי מונים מההבדל שנותן הפאנל לאיכות התמונה. אתה כנראה לא ראית בחיים שלך מסך ולא מסך LED.

תקנה מסך יפה , טוב, אבל אחרי 3 שנים תאורת המסך שלך תשבוק חיים. אז את הפנל של זרוק לפח

המספרים שאתה מביא אם שרירותיים במקרה הטוב, ושקריים במקרה הרע. זמן חיים ממוצע של תאורת CCFL הרבה יותר ארוך מ-3 שנים. אני עובד מול מסכי LCD, שולחניים וניידים, שכבר עברו את ה-7 שנים, ועדיין לא רק שלא "שבקו חיים", אלא עדיין בהירים בצורה מספקת לחלוטין (למרות שאם תשים אותם זה לצד זה עם מסך מאותו סוג חדש, תבחין שהבהירות ירדה). כמובן אם איתרע מזלך, הנורה יכולה ללכת גם אחרי שנה, אבל זה נכון לכל רכיב אלקטרוני. בממוצע היא תחזיק לפחות 5 שנים, והסיכוי הוא שמשהו אחר באלקטרוניקה של המסך ישבוק חיים לפני התאורה.

ואולי אתה תעדיף LED/TN על CCFL/IPS מתוקף אותן הנחות לגבי אורך חיים, אבל אני אישית מעדיף לבלות עם מסך איכותי שאני אחליף אחרי 5 שנים מאשר להיות 20 שנה עם מסך גרוע.

וזה עוד לפני שאמרתי, שטכנית, למי שזה ממש חשוב לו, אפשר להחליף תאורת CCFL במסך בלי לפרק את הפאנל עצמו ובלי הצורך לזרוק אותו לפח. וזה תהליך די פשוט. כנראה יותר פשוט מלהחליף LEDים, אם וכאשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר על איכויות עסיקנן, הכי טוב אילו מסכי השופרפרת. CRT

אני חייב להודות שלא יצא לי לראות פיזית בפנלים האלה, אולי ראיתי אך יתכן ולא שמתי לב.

בכול אופן, היום יש מסכים מעולים בפנאל TN, וד"א האם יצא לך לצפות בדגמים של XEROX לפחות בדגם בצירפתי.

מה שקובע בעיקר את איכות התצוגה זה :לפי הסדר הנ"ל מהחשוב לנמוך :רזולוציה,בהירות,ניגודיות,רמת שחור(שאיפה שחור מוחלט),גודל מסך שזה למעשה גודל נקודה ברזולוציה נתונה,.

חוץ מזה מנסיון, מסך עם ספק חיצוני עדיף ונותן יותר גמישות במצב של תקלה בספק הכוח.

אני אישית לא נהנה לעבוד עם מסכי LCD, למרות שיש שיפור היום אבל עדיין התאורה במסכים האלה חלשה, ניגודיות לא משהו וכן השחור לא שחור מוחלט.

אני חושב שהמסך שצירפתי נותן את התמונה הכי טובה לכסף, ואיני ספונסר אם משווק אני פשוט מביע דיעה נטולת קומבינות ורווחים

לדעתי כול מסך עם חדישה עדיף ממנו, ולא להינעל על מסך עם פאנל כזה או אחר. כי הרי ישנם הרבה פרטרים שמשפיעים על איכות התצוגה הסופית.

לעיתים כרטיס הווידאו בתוך המסך משפיע בצורה ניכרית .

חוץ מזה , טכנולוגית TN הולכת ומשתכללת עם הזמן, לעומת IP שדועכת עם הזמן לטובת טכנולגיות אחרות.

אם הטכנולוגיה IP היתה נפוצה, גם מחירה היה כמחיר TN,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שגם אני לא קשור לאשכול זה אבל גם אני רוצה לרכוש מסך של 22 אינץ באותו תקציב.

אם אני מפריע לפותח האשכול בחיפוש אחר מבוקשו אנא אמור לי ואפתח אשכול משלי.

תודה רבה בכל מקרה!

לי אישית זה ממש לא מפריע - אבל QTTP אמר קודם שזה מפריע לו ולכן אני ממליץ לך לפתוח אשכול משלך בלי קשר...

ובנוסף לזה תקבל תשובות יותר ספציפיות לצרכים שלך ולא לצרכים שלי... :)

למסך של אין זאת, ולא הייתי משלם שקל לפנל RTS וכול הדוגמאות למינהם. כולם אותו זבל.

אפשר בבקשה שלא תגיב באשכול הזה יותר?

אני לא אומר שאתה לא מבין אבל התבטעויות כאלה כמו "כולם זבל" "לא הייתי משלם שקל" וכד' הם לא לרמה שלי ואני באמת מבקש חוו"ד מקצועית ככל שאפשר...

ובנוסף - חבל שאתה מנסה להאדיר במקצועיותך - זה רק מוריד ממנה - אחרת לא היית צריך להגן עליה....

זה דווקא די גבוה, וקצת יותר ממה שה- מציע. השאלה היא האם אתה מרגיש שאתה מנצל את כל השטח / זקוק לכולו, והאם הפקטור המגביל אותך הוא גובה או רוחב. כי 1680 פיקסלים זה לא משמעותית יותר מ-1600, אבל 1050 זה משמעותית פחות מ-1200.

בתור אחד שיש לו גם מסך 1600X1200 וגם אחד 1680X1050, אני אישית מעדיף את המסך הלא רחב לכל סוג של פעילות למעט צפייה בסרטים בפורמט רחב.

אני היום לא מנצל את כל השטח אבל זה בהחלט עוזר לי שיש מרחב גדול....

יש לי היום גם 2 מסכים שעם אחד מהם אני בכלל עובד ברזולוציה של 1152X684... (מסך של MAG בן 10 מסדרת הTRINITRON הראשונה שיצאה לשוק)

בקיצור ולעניין - כי אני כבר חושב שמיצינו את הכל פה - אתה אומר שכדאי לי להשקיע קצת יותר כסף ולקנות את הDELL 2209WA מאשר את הBENQ E2200HD - חיובי?

ד"א - סתם בשביל הסקרנות - איזה מסך יש לך? (זה שאתה עובד איתו על 1680X1050)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר על איכויות עסיקנן, הכי טוב אילו מסכי השופרפרת. CRT

במובנים מסוימים (ניגודיות, דיוק צבעים, זוויות צפייה, גמישות ברזולוציה) - כן. במובנים אחרים - ממש לא. ל-CRT יש נטייה לאבד בהירות עם השנים כמעט כמו ל-LCD ונטייה מעצבנת הרבה יותר לאבד חדות ודיוק בגאומטריה, גם כפונקציה של הגיל. כשה-CRT שלך מציג תמונה מטושטשת במרכז, ועקומה בפינות, הוא כבר לא ייראה לך כפסגת הטכנולוגיה (וגם זה כשמשאירים דברים כמו צריכת חשמל וגודל בצד).

מה שקובע בעיקר את איכות התצוגה זה :לפי הסדר הנ"ל מהחשוב לנמוך :רזולוציה,בהירות,ניגודיות,רמת שחור(שאיפה שחור מוחלט),גודל מסך שזה למעשה גודל נקודה ברזולוציה נתונה,.

הסדר הנ"ל בהחלט לא אבסולוטי, וחסרים בו דברים. לדעתי - בהירות ברמות של היום היא הפרמטר האחרון להתחשב בו. כל מסכי ה-LCD כולל אלה של בהירים הרבה יותר ממה שצריך לכל סוג של עבודה (למעט לצפייה בשמש). ניגודיות חשובה הרבה יותר. ויש עוד פרמטרים חשובים שלא התייחסת אליהם, ודווקא הם יכולים להיות חשובים הרבה יותר, ודווקא הם עושים את מירב ההבדל בין TN לפאנלים איכותיים יותר. אני מדבר על עומק צבעים שנותן תמונה עשירה וזוויות צפייה שמבטיחות שהתמונה והצבעים יישארו זהים ונאמנים למקור בלי קשר למיקומו המדויק של הצופה מול המסך ולגובה הישיבה מולו.

אני אישית לא נהנה לעבוד עם מסכי LCD, למרות שיש שיפור היום אבל עדיין התאורה במסכים האלה חלשה, ניגודיות לא משהו וכן השחור לא שחור מוחלט.

גם אני לא נהנה, למעט כשאני עובד מול מסכי ה- שלי. אז זה פשוט תענוג.

אני חושב שהמסך שצירפתי נותן את התמונה הכי טובה לכסף, ואיני ספונסר אם משווק אני פשוט מביע דיעה נטולת קומבינות ורווחים

ואתה אומר את זה על סמך מה? יש לך ניסיון עשיר איתו לעומת אחרים, או שאתה מתבסס על הנתונים היבשים חסרי המשמעות?

חוץ מזה , טכנולוגית TN הולכת ומשתכללת עם הזמן, לעומת IP שדועכת עם הזמן לטובת טכנולגיות אחרות.

אם הטכנולוגיה IP היתה נפוצה, גם מחירה היה כמחיר TN,

זה נכון שיש שיפור עצום ב-TN (כשמשווים מסך שולחני נורמלי למסכים מלפני 5-6 שנים או לזבל שיש בניידים), אבל זה עדיין לא זה. רואים את זה בפרטים הקטנים - כשבאים לצפות בסרט/משחק שבו יש הרבה גוונים כהים, החולשה של TN בשמירה על אחידות צבעים זועקת לשמיים. בעבודה פשוטה כשאדם אחד יושב מול המסך בזווית ישרה ההבדלים כבר באמת לא משמעותיים.

אבל תרשה לי לתקן אותך - לא דועכת, אלא משתכללת ומשתפרת גם כן. בשנים האחרונות מאפיינים שהיו חולשה היסטורית של מול TN (ניגודיות נמוכה, זמן תגובה ארוך) שופרו והגיעו לרמה שבה הם משתווים ל-TN, כך שלמעשה כבר אי-אפשר לטעון שיש ל-TN יתרון כלשהו, מלבד מחיר. לא נפוצה כי היא לא זולה, וכנראה שיש איזושהי עלות בסיסית בייצור שבעטייה אי אפשר להוריד IPS למחיר של TN. וכשזה המצב, קשה לשכנע לקוח הדיוט שלא מבין הרבה חוץ מלקרוא מספרים יבשים (והרבה פעמים שקריים) למה הוא צריך להשקיע יותר במסך שלו.

לי אישית זה ממש לא מפריע - אבל QTTP אמר קודם שזה מפריע לו ולכן אני ממליץ לך לפתוח אשכול משלך בלי קשר...

לא מפריע לי שכמה אנשים משתתפים בדיון אחד, אם יש להם עניין משותף. אבל יש חוקים בפורום נגד דאבל פוסטינג, ומשום שכבר היה לך דיון באותו נושא, ביקשתי שלא תגנוב את הדיון האחר.

בקיצור ולעניין - כי אני כבר חושב שמיצינו את הכל פה - אתה אומר שכדאי לי להשקיע קצת יותר כסף ולקנות את הDELL 2209WA מאשר את הBENQ E2200HD - חיובי?

אני יכול רק לחזור על מה שאמרתי. :nixweiss: התשובה היא "כן", אלא אם כן חשובה לך הרזולוציה הגבוהה או כניסת ה-.

ד"א - סתם בשביל הסקרנות - איזה מסך יש לך? (זה שאתה עובד איתו על 1680X1050)

DELL 2007WFP. והשני הוא 2007FP הלא רחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מפריע לי שכמה אנשים משתתפים בדיון אחד, אם יש להם עניין משותף. אבל יש חוקים בפורום נגד דאבל פוסטינג, ומשום שכבר היה לך דיון באותו נושא, ביקשתי שלא תגנוב את הדיון האחר.

אני יכול רק לחזור על מה שאמרתי. :nixweiss: התשובה היא "כן", אלא אם כן חשובה לך הרזולוציה הגבוהה או כניסת ה-.

נחמד איך שדיון על התייעצות לגבי מסך BENQ הפך לדיון על מסך ובסוף אפילו הוכנס מסך של XEROX....

כמו שאמרתי כבר קודם לא כזה חשוב לי ולא יהווה בשבילי פרמטר לביצוע עסקה או לא...

לגבי הרזולוציה אני עוד צריך לבדוק את הנושא הזה לעומק (אולי אבקש מאחד מעמיתי לעבודה להשאיל לי מסך דומה לבדיקה)...

QttP - תודה רבה על כל העזרה - פעם ראשונה שנעזרתי בפורום שלכם ובעתיד (אם אצטרך) בהחלט אפנה לכאן שוב לייעוץ...

מצטער שוב על העניין של ההידחפות לאשכול לא שלי...

אהה וגם היה איזה מישהו בשם "תמיד מחייך" שנורא עזר!

תודה לכולכם! עזרתם לי מאוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך את הDELL יש לי גם 2007WFP וגם את הDELL 2209WA.

אני מרוצה משניהם עד השמים.

תדע כלל בסיסי לגבי מסכים: לא להסתמך על מה שהחברות כתובות על ניגודיות מהירות תגובה וכ'ו. אלה נתונים שנמדדים בתנאים שהחברות יוצרות כדי שיהיו מקסימלים. כל חברה מודדת בשיטה שלה על פי מדדים שלה.

2209WA הוא מסך מצויין מחברה אמינה מאד.אין לך מה לדאוג.

חיבור לא נחוץ כי אין לך רמקולים.

על פי מה שראיתי כנראה שלא הבנת את ההבדל בין לDVI. שניהם מעבירים את אותו האות פשוט DVI הוא ללא .שניהם מספקים איכות מספקת באותה מידה.

במילה אחת לך על הDELL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה קשור לדיון הזה??

אתה סתם מטעה אנשים ונותן הערות שווא.פותח הדיון ביקש המלצה למסך הוא קיבל המלצה למסך הכי טוב לדרישות שלו ולתקציב שלו.אם אתה חושב אחרת פתח דיון אחר ותדון על הנושא הזה בדיון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום שפותח הדיון לא צריך להיענש על מחלות נפש של אחרים, כל ההודעות ההזויות של Oren_elec והתגובות להן פוצלו לאשכול נעול אחר.

השרשור יכול להמשיך כעת.

:yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שהמסך 2209WA טוב יותר... (פאנל IPS)

מצחיק שאני מצטט את עצמי, אבל לא סתם המלצתי לך על המסך הזה, פשוט יש לי אותו

ובגודל 22" הוא הכי טוב כרגע, והמחיר שלו גם לא גבוה יחסית לתמורה.

וגם אם המחיר משום מה נראה לך קצת גבוה, אל תשכח שמסך זה דבר שמשתמשים בו הרבה זמן יחסית למחשב שמוחלף וכדאי להשקיע בו ובך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...