כמה שאלות לגבי שרת איחסון - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי שרת איחסון

Shakty

Recommended Posts

אולי השימושים הביתיים שלי לא בדיוק קולעים להגדרה הכללית של מה שאני רוצה מה NAS

שזה CLIENT הורדות (RAPIDSHARE ו דרך RDP או LOGMEIN מרחוק) ומקור אחד של מידע מוגן(RAID 5) שכל מי שנמצא ברשת הביתית יכול להשתמש בו (STREAMING וכו)

וכאמצעי גיבוי למחשב הראשי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למערכת NAS יעודית יש כמה יעודים ויכולות. למערכות מתקדמות יש כמה תכונות שלמערכת הפעלה שמיועדת למחשב בייתי אין. בין היתר דרישות חומרה לא גבוהות, יכולת לשלוח התראות במייל על תקלות שונות (למשל דיסק תקול במערך רייד), תופסות נפח קטן לאחר התקנה כך שניתן בקלות להריץ אותן מהתקני פלאש בלי לתפוס דיסק ועוד.

חלק יודעות לשמש כשרת מולטימדיה והורדות ללא כל בעיה או לתמוך בחיבור למצלמה ולהקליט אליהן תמונות/וידאו באופן רציף ללא תוכנות נוספות, אלא ע"י services שרצים כחלק ממערכת ההפעלה.

אין שום סיבה להתקין מערכת הפעלה מלאה, שתופסת עשרות גיגהבייטים (כמו WIN7) בשביל לבצע מטלות שמערכת יעודית, שתופסת כמה עשרות מגהבייטים בודדים, יכולה לעשות באותה המידה.

את unraid לא הפעלתי אף פעם אבל עם FreeNAS שיחקתי לא מעט. המערכת שהפעלתי אותה עליה הייתה פנטיום 3, 800MHZ עם 256MB זכרון. הביצועים היו לא רעים בכלל ולא נראה לי שהייתי יכול לעשות את זה עם איזו מערכת Desktop שהיא, אולי עם לינוקס אבל בטח לא עם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל את כל מה שאמרת גם WIN7 יודעת לעשות ועוד(אולי על ידי תוכנות נוספות)

זכרון מן הסתם זאת לא בעיה

וWIN7 הרבה יותר נחמדה

והמחשב שזה ירוץ עליה לא ממש חלש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב שOS ייעודי מתאים יותר - וחוץ מזה הכל אצלי "כשר למהדרין" איזו סיבה יש לי לרכוש רשיון לWIN7 רק בשביל זה ?

אם תיכננת לקנות, תדע ש 7 Home לא מאפשר להתחבר אליו ב RDP. תתכונן להוציא $300 על גרסת הPro.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מחשב ל NAS

E5300

P35 +ICH9R

SEA SONIC 430 SS12

2GB

WIN 7 ULTIMATE 32 על HD 160GB

עכשיו נשאר לי לבחור את ה HD ל RAID

אני מתלבט עם לקחת 3 של טרה

או לקחת 2 של 640 + 2 של 640 מהמחשב הראשי ולקנות לראשי קטן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...