כמה שאלות לגבי שרת איחסון - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי שרת איחסון

Shakty

Recommended Posts

כפי שאתה שם לב אני ממש NEWB בתחום...

אז מן הסתם FREENAS יורד מהפרק. לגבי ה UNRAID כן כמובן שמדובר בגרסת PRO, עוד 120 דולר לעלות...

אילו עוד אופציות יש לי ? יש תוכנה שבאה עם הכרטיס שעושה את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

UNRAID זה סיפור אחר לגמרי, אתה באמת צריך לקרוא יותר בנושא בשביל להבין

UNRAID משתמשת ברייד התוכנה המיוחד שלה (וריאציה שלהם לרייד 4)

FREENAS היא גרסת לינוקס יעודית בשביל אחסון

יש עוד מערכות הפעלה אחרות שיעודיות לאחסון קבצים... אפילו מיקרוסופט שחררה את Home Server הכל עניין של צורך ורצון

אתה צריך להבין וגם להסביר לנו מה בדיוק הצרכים שלך, מה הדרישות שיש לך מהNAS ומה התקציב הכולל שיש לך לסיפור הזה

והכי חשוב, לקרוא קודם לכן על הנושא, יש עשרות אתרים בנושא קבצים. תריץ בגוגל וקרא קצת בנושא לפני שאתה קופץ למיים העמוקים

לי לקח כמה חודשים בשביל לקבל את ההחלטה להוציא 3000 ש"ח (בזמנו) על בקר הרייד שלי (PERC 5/I) ורבעיית כונני טרה (סמסונג F1)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א' תודה רבה על הסבלנות והנכונות.

ב' הדרישות שלי הם לספק לHTPC שמריץ XBMC וסטרימר בחדר שינה את כמות האחסון הנדרשת דרך השרת כמובן - אני כרגע מעבר לשני טרה על שני HD ואין לי רצול להוסיף עוד ועוד כוננים ללא שרת ייעודי...

ג' העלות היא נגזרת של אפיון המוצר הסופי - אם אני אשתכנע שWHS טוב לי - נקנה אותו...

ככלל אצבע אני מעדיף לא לעבור את ה2000 לפני דיסקים...

הבנתי שבUNDRAID אני יכול להוסיף דיסקים בשלב מאוחר יותר בלי ליצור את הRAID מחדש - שזה ייתרון גדול בחיסכון הכספי בהוצאה הראשונית - לקנות 3 דיסקים של 1.5 או 2 ואז לאט לאט להגדיל את הנפח...

ד' יש דברים ספציים שאני אמור לקרוא? אם יש לך המלצות על אתרים,בלוגים בנושא - אשמח להרחיב את ידיעותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתר מצויין לקרוא בו על כל מה שקשור ל-NAS ורשתות הוא smallnetbuilder.com. יש להם ביקורות גם על FreeNAS וגם על unraid. יש גם פורום אם רוצים לשאול שאלות.

זאת הביקורת על unraid:

http://www.smallnetbuilder.com/content/view/30247/75/

וזאת על FreeNAS:

http://www.smallnetbuilder.com/content/view/30179/75/

וכאן יש מישהו עם התלבטות דומה לשלך, שמחפש את מערכת ההפעלה שתתאים לשרת המולטימדיה שלו:

http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=2460

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי תודה, קראתי והחכמתי. זה בעיקר חיזק את תחושתי ללכת על UNRAID למרות שבפורום התלוננו על מהירות הכתיבה,

בסקירה הוא עלה על FREENAS בכל פרמטר.

חבל לי שאין התיחסות בכלל לWHS, הבנתי מאנשים שלא שוללים מוצרים של על הסף שזו מערכת טובה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי תודה, קראתי והחכמתי. זה בעיקר חיזק את תחושתי ללכת על UNRAID למרות שבפורום התלוננו על מהירות הכתיבה,

בסקירה הוא עלה על FREENAS בכל פרמטר.

חבל לי שאין התיחסות בכלל לWHS, הבנתי מאנשים שלא שוללים מוצרים של מיקרוסופט על הסף שזו מערכת טובה מאוד.

ביקורת אחת זה לא סוף העולם... יש עוד אתרים ועוד חוות דעת בעולם, במיוחד על WHS

מישהו יכול להסביר לי למה לא משתמשים ב 7

למה שמישהו ישתמש בה למטרה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: DEAD WRONG

שרת קבצים הוא מחשב שאמור להיות HEADLESS ללא מסך מקלדת וכו... שזה לא משהו שמערכת רגילה אוהבת וצריכה לעשות. 7 יהיה הרבה פחות נוח במקרה הזה, תאמין לי

מערכות הפעלה של NAS "מיוחדות" בעיקר בגלל שיש להם WEBUI ממשק דרך הדפדפן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: DEAD WRONG

שרת קבצים הוא מחשב שאמור להיות HEADLESS ללא מסך מקלדת וכו... שזה לא משהו שמערכת רגילה אוהבת וצריכה לעשות. 7 יהיה הרבה פחות נוח במקרה הזה, תאמין לי

מערכות הפעלה של NAS "מיוחדות" בעיקר בגלל שיש להם WEBUI ממשק דרך הדפדפן

אחרי ההתקנה הראשונית וכל הקינפוג

RDP ו LOGMEIN לא דורשים שהיה לו מסך או מקלדת או שאני טועה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק אבל הגישה היא עדיין של מחשב רגיל

בWEBUI הכל שונה פשוט ונוח יותר... בכל מקרה, עוד לא ראיתי שמישהו בעולם הזה באמת בנה NAS והתבסס על 7 כשיש מערכות יעודיות לנושא הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...