עוד יומיים אורנג' משיקה את האייפון - עמוד 4 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד יומיים אורנג' משיקה את האייפון

gal555

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנה השוואה מהאתר POCKET:

iphoneprices.gif

אורנג' נותנים החזר "מלא" כבר ב299 שקל, וסלקום ב399 שקל..

איכשהו נראה שפלאפון לא הכי זולים

מה שכן אורנג' לא יצאו פלצנים ופתחו ב12 בלילה כמו ופלאפון חח

בסופו של דבר כל החברות מוכרות ומוכרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני מסתכל על מה שאתה רושם ומנסה לתרגם את זה למונחים ריאלים שברורים יותר להבנה של הצרכן אז:

באורנג' תקבל החזר מלא אם תשלם להם במשך 3 שנים לפחות 10800 ש"ח, בסלקום תקבל החזר מלא אם תשלם להם במשך 3 שנים לפחות 14400 ש"ח.

כשמסתכלים על זה בצורה הזו (שהיא הצורה הנכונה) הדברים נראים קצת אחרת. לא שאני מביע דעה לפה או לשם, רק מציג את הנתונים בכדי להבין מה באמת התועלת של הצרכן מכל העניין ומה התועלת של חברת הסלולר.

ואם אני כן אביע את דעתי, אז המחירים הללו לי לפחות נראים מחירים של עסקה המיועדת לנישה, לא ברור לי מה יקרה עם 300,000 מכשירים בשוק כשמספר כזה בהחלט לא מייצג נישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל פרט שולי שלא הזכרת שאם אתה משתמש כבד ורק אם אתה משתמש כבד (שבכל מקרה מוציא סכומים כאלה על שיחות בכל חודש)

אז אתה בכל מקרה תשלם את ה10 אלף שקל האלה ולכן אל תציג את זה ככה כאילו האייפון עולה 10 אלף כי הוא לא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל פרט שולי שלא הזכרת שאם אתה משתמש כבד ורק אם אתה משתמש כבד (שבכל מקרה מוציא סכומים כאלה על שיחות בכל חודש)

אז אתה בכל מקרה תשלם את ה10 אלף שקל האלה ולכן אל תציג את זה ככה כאילו האייפון עולה 10 אלף כי הוא לא...

זה שהבנת בצורה X זה לא אמר כאילו אני מציג את זה באותה צורה שהבנת.

לא רשמתי שהאייפון עולה 15000-10000 ש"ח (דה...) אלא שהעיסקה בין החברה ללקוח היא:

אתה תשלם לנו 10,000-15,000 ש"ח על שירותים במשך 3 שנים ואנו בתמורה נצא איתך לארג'ים ונביא לך חינם.

(ודןדן אף הוסיף משהו נכון שלא שמתי לב אליו: אחרי המילה 3 שנים שרשומה למעלה אפשר להוסיף: "שחלק מסויים מהשירותיים האלו אתה לא צריך ואנו מחייבים אותך ללשלם עליהם").

וזה כל מה שאמרתי. שווה או לא שווה - כל אחד יעשה את השיקולים שלו. מניתוח החבילות (שהוא לא הכי פשוט) אפשר ללמוד הרבה בעניין זה.

אז סה"כ מדובר בדרך יותר הוגנת וברורה להציג את העיסקה שהם מציעים לך. זה יותר יפה כשמציגים את זה בתקופה קצרה (חודש), אבל זה יותר נכון (ונראה רע) כשמציגים את זה בתקופה ארוכה. בשביל לקבל אותו חינם כמו שציינו פה צריך 3 שנים - אז יותר נכון להסתכל על זה כך. להציג את זה לפי כל חודש כשיש סוג של חיוב לשלוש שנים בשביל לקבל את ההטבה הזו זה סוג של הטייה, אפשר לתת לה אלף סיבות מוצדקות ואלף סיבות ללמה זה לא מוצדק - אבל זה עדיין קיים ואנשים חושבים יותר ישר כשהם ראים את התמונה המלאה (גם לשלם להם כל חודש בתור לקוח רגיל פרטי 400 ש"ח לחודש בלי זה לא נשמע לי משהו חכם במיוחד אלא אם כן אתה מסודר בחיים מבחינה פיננסית).

יותר ברור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, הייתי היום בקניון בו יש דוכנים של שלושת המפעילות

כל פעם שעברתי ליד דוכן נמכר אייפון

כל הכבוד...

אז ?

אולי ההשוואה הכי טובה היא להשוות למכשיר , כמו הגאלאקסי\מג'יק או אפילו מתקדם יחסית, N86, (נחות או לא זה לא העניין כרגע) ההבדלים בינהם בהתחייבות אל מול החברה לאורך אותם 3 שנים שהוצגו כאן יהיו עצומים הרבה מעבר להבדלים הבסיסיים שלהם במתג המחיר בשוק, האם זה שווה את האייפון ? כנראה זה לא מעניין אף אחד כשיש הייפ כזה מסביב כאילו מחלקים אותו בחינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אז?

אז הוא כתב שלדעתו זה מיועד לקהל נישה ואני טענתי שבכל סיבוב שעברתי ליד דוכן סלולרי ראיתי רכישות אייפון

הערכה שלי? החברות יעמדו במכסת ה80K מכשירים בשנה הראשונה בקלות.

ברור שלא מחלקים את המכשיר חינם, אבל שום מכשיר כזה לא חינם

תראה כמה עולה הגלקסי ברשתות, זה נראה לך חינם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי אף שיעלה עם 250 דקות בחודש יות רמ-10000 שקל, בדוק את הנושא.

וזה בהחלט נישה, עבר מה.. יומיים מההשקה ? ואתה רואה איש ליד כל דוכן מפשפש באייפון ? וואו.. נראה מה יקרה אחרי שההייפ שסבב כל מקומון מעופש ידעך...

ואגב אני מאד שמח על ההייפ, ועל ההתרגשות מטלפון סלולארי, ועוד בישראל, חבל שכרגיל זה בא מאפל שגם אם ה-3GS פלאפון טוב יחסית הוא באמת לא ראוי לכזה הייפ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש

לדעתי יהיו שני גלי מכירות

אחד עכשיו שהוא קטן-בינוני ואחד רציני יותר שיהיה ביוני-יולי כשיצא הדגם החדש (אם וכאשר)

כל אלה שיש להם כבר 3G/3GS מן הסתם לא ילכו לקנות אחד חדש במפעילה הסלולרית שלהם

אבל כשיצא דגם חדש (בתקווה שהוא יצדיק שדרוג) יהיה "לחץ בקופות"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב. למרות שזה מאד תלוי בדור 4 עצמו... אם הוא יהיה שידרוג מהפכני יותר מאשר עוד כמה עיגולי פינות בהחלט יש מצב שלמפעילות יהיה סוס מנצח, כרגע יש להם סוס יקר ולא נוצץ במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא צריכים הרבה בשדרוג הבא

מסך עם רזולוציה יותר גבוהה

אולי מעבד קצת יותר חזק (היו בזמנו דיבורים על HUMMINGBIRD)

ולאפשר מולטיטסקינג רשמי (כי לא רשמי זה כבר קיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...