הכנסת אישרה - יוקם מאגר ביומטרי התנדבותי - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנסת אישרה - יוקם מאגר ביומטרי התנדבותי

infer73

Recommended Posts

http://news.walla.co.il/?w=/1/1619732

עכשיו רק צריך לקוות (או לארגן...) שהמאגר ייפרץ ויופץ ברחבי האינטרנט

במהלך השנתיים האלה, בשביל להניא את הממשלה העתידית מהרעיון

המפגר והמטופש של החזקת מאגר טביעות אצבע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסון.

חוק קובע עוד כי המשטרה תוכל לקבל נתונים מהמאגר רק באמצעות צו בית משפט.

החוק החדש כולל גם ענישה מחמירה, של שנה עד שבע שנות, כלפי עובדים או אזרחים שיטפלו בנתוני המאגר שלא כדין. לפי החוק, מי שישיג נתונים מהמאגר הביומטרי במישרין או בעקיפין או מי שיעשה שימוש שלא כדין, דינו יהיה שבע שנות מאסר. אדם שימסור אמצעי זיהוי ביומטריים ומי שלא ינקוט אמצעים סבירים לשמירת סודיות ואבטחת המידע, יהיה צפוי לעונש של חמש שנות מאסר.

מי שיערוך השוואה בין אמצעי זיהוי ביומטריים שניטלו מאדם לבין אמצעי זיהוי שבמסמך הזיהוי – שלוש שנים. ואילו מי שיגרום ברשלנות לגילוי אמצעי זיהוי דינו יהיה שנת מאסר. ראש הרשות שלא יעשה הכל למנוע את העבירות יידון לחצי שנת מאסר.

*אנו כבר יודעים מה בתי המשפט בארץ שווים, המשטרה מקבלת כל צו שהיא רוצה והשופטים לא חושבים חצי שנייה לפני שהם מאשרים אותו.

*ענישה עלובה כרגיל. מי שיפרוץ למאגר או ינצל אותו לרעה צריך לקבל מאסר עולם עד עונש מוות, לא 4 וחצי שנים אחרי ניכוי שליש. מי שיתרשל בתפקידו בהגנה על המאגר צריך להיכנס לכמה שנים לכלא, לא שנה.

המאגר הזה אולי פחות רגיש ממאגרים אחרים, אבל במאגרים אחרים לגופים האמונים עליהם יש אינטרס לשמור עליהם כעל בבת עיניהם.

גם אם סומכים על הרשויות שהמאגר לא ידלוף, עדיין לא חסרות סיבות נגדו:

1. אני לא מעוניין שיוציאו טביעות אצבע שלי ממקום שהייתי בו לפני חודשיים אבל לפני יומיים התרחש בו פשע ובגלל זה אני באופן אוטומטי אהיה חשוד או אפילו רק אצטרך לדבר עם המשטרה כאשר אין לי קשר לעניין.

2. אני לא רוצה שגופים עברייניים ישתלו טביעות אצבע שלי(שלא בעיה להשיג אותם) בזירת פשע כדי שהמשטרה תאשים אותי במקום לחפש את הפושע האמיתי.

3. אני לא רוצה שגם אם חו"ח יהיו דליפות וניצול לרעה של המאגר הדיווח על כך יהיה חסוי.

4. אני לא מוכן שבגלל שאני מסרב להיכלל במאגר רשויות החוק באופן אוטומטי יתייגו אותי כ"בעייתי".

5. העבריינים האמיתיים יוכלו ללא כל קושי להסוות את טביעות האצבע שלהם ולכן המאגר יוכל לשמש רק במקרים של "פשיעה בלהט הרגע".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסון.

*אנו כבר יודעים מה בתי המשפט בארץ שווים, המשטרה מקבלת כל צו שהיא רוצה והשופטים לא חושבים חצי שנייה לפני שהם מאשרים אותו.

*ענישה עלובה כרגיל. מי שיפרוץ למאגר או ינצל אותו לרעה צריך לקבל מאסר עולם עד עונש מוות, לא 4 וחצי שנים אחרי ניכוי שליש. מי שיתרשל בתפקידו בהגנה על המאגר צריך להיכנס לכמה שנים לכלא, לא שנה.

המאגר הזה אולי פחות רגיש ממאגרים אחרים, אבל במאגרים אחרים לגופים האמונים עליהם יש אינטרס לשמור עליהם כעל בבת עיניהם.

גם אם סומכים על הרשויות שהמאגר לא ידלוף, עדיין לא חסרות סיבות נגדו:

1. אני לא מעוניין שיוציאו טביעות אצבע שלי ממקום שהייתי בו לפני חודשיים אבל לפני יומיים התרחש בו פשע ובגלל זה אני באופן אוטומטי אהיה חשוד או אפילו רק אצטרך לדבר עם המשטרה כאשר אין לי קשר לעניין.

2. אני לא רוצה שגופים עברייניים ישתלו טביעות אצבע שלי(שלא בעיה להשיג אותם) בזירת פשע כדי שהמשטרה תאשים אותי במקום לחפש את הפושע האמיתי.

3. אני לא רוצה שגם אם חו"ח יהיו דליפות וניצול לרעה של המאגר הדיווח על כך יהיה חסוי.

4. אני לא מוכן שבגלל שאני מסרב להיכלל במאגר רשויות החוק באופן אוטומטי יתייגו אותי כ"בעייתי".

5. העבריינים האמיתיים יוכלו ללא כל קושי להסוות את טביעות האצבע שלהם ולכן המאגר יוכל לשמש רק במקרים של "פשיעה בלהט הרגע".

העיקר שאנחנו לא מגזימים אה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מהמר על חצי שנה.

תוך חצי שנה יהיה ניתן למצוא את זה באינטרנט.

אם כך לא תהיה לך בעיה למצוא את CODIS באינטרנט, מאגר בגודל דומה למאגר של כל אזרחי , עם גישה למספר אנשים דומה (ואפילו גדול יותר) למה שיהיה בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך לא תהיה לך בעיה למצוא את CODIS באינטרנט, מאגר בגודל דומה למאגר של כל אזרחי , עם גישה למספר אנשים דומה (ואפילו גדול יותר) למה שיהיה בארץ

ההבדל הוא, שעד כמה שאני מבין, הכניסה למאגר היא לא חובת כל אזרח (מה שיקרה באופן מעשי בארץ אפילו שמדובר ב"הרצה"), אלא רק עבריינים או אנשים שחויבו ע"י בית משפט. למאגר מהסוג הנ"ל ההתיחסות שונה לגמרי (כן או לא מוצדק זה סיפור אחר - ואני לא רוהצ להביע דעה כי לא חשבתי על זה עד הסוף, אבל יחי ההבדל הקטן).

חוץ מזה, עובדתית - מאגרים קריטיים של משרד הפנים כבר דלפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...