המארז השקט ביותר ב 400 +- שח. - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המארז השקט ביותר ב 400 +- שח.

dog

Recommended Posts

בעקרון ה SEASONIC אמור להספיק ויהיה מספיק שקט , אני במקומך הייתי הולך על הספקים החזקים יותר של PCP , בעיקר בזכות העוצמה הגבוהה והשקט המעולה שלהם (וגם המחיר המשתלם), כך גם יהיה לך יותר מרווח לשדרוגים עתדיים וגם שקט יחסי גבוהה יותר (כמו שאתה מציין , פחות "מתיחה" של הספק).

הספקים של CORSAIR הם מעולים , אבל בד"כ גם עולים יותר ולכן פחות משתלמים. לדוגמא

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=93 (כבר במחיר הזה אפשר לקנות PCP 610/750)

לגבי קירורים שקטים , זהו אחד הקירורים היותר זולים , שמצטינים בשקט גבוהה ורמת קירור טובה.

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=248

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על כל המידע.

למעשה הקורסייר עולה טיפה יותר מה -610 של pcp ופחות מה-750 שלהם.

אתה אומר שעדיין 610 של pcp עדיף?

בעצם כשאני מחבר את כל זה לנושא המקורי, המארז, וגם לאחר קצת קריאה נוספת בה ראיתי שאין הבדל כל כך משמעותי, אם בכלל, בנושא השקט בין הסולו לאנטקים -18x p(יש מקומות שאפילו טוענים שה-183 פחות שקט מה-182 בגלל שיש בו יותר מקומות פתוחים לזרימת אוויר טובה יותר) אני שוקל באמת לחסוך על המארז וללכת למשל על הסולו ולהשקיע יותר באיורור שקט.

הדבר היחיד שמפריע לי בסולו הוא שאם לא יספיק לי האיוורור האחורי של ה-120 ואצטרך להוסיף את האחרים, אני תקוע עם 92 מ"מ.

לכן קראתי שמציעים למקרה כזה ללכת על מאוורר חזק בספק כוח, איך זה ביחס להמלצות שלך (אני יודע, דרישות, גם שקט וגם חזק, מתנצל).

לגבי קירור למעבד באחת החנויות המליצו לי על זה כשקט, מה דעתך בין שניהם?

http://tms.co.il/product/7388

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה מתפזר פה ל-1000 כיוונים וחבל.

מפרט שקט הוא הרבה יותר ממארז/ספק כפי שאמרת בתחילה - אנא פתח דיון בפורום "מפרטים" עם התקציב, השימושים והדרישות המלאות ותקבל מענה הולם.

למעבד I5 עם כרטיס MID פאסיבי לא הייתי מסתפק במארז עם מאוורר 120 מ"מ בודד.... אתה בכלל בטוח שנחוץ לך I5 בכלל?

נראה לי שהת'רד הזה חורג הרבה מעבר לבחירת "המארז השקט ביותר ב 400 +- שח".

אמנם DarkLloth הוא המומחה פה אבל ממיטב ניסיוני וידיעתי הספקים של PCP רחוקים מלהיות שקטים, שלא נדבר כל חרישיים - שווה לבדוק זאת שוב.

בכל מקרה אתה מדבר פה על ספקים שהם הרבה הרבה מעל הדרוש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TMPUSR

אני מבין את דבריך בנוגע לפיזור, אך ביקרתי כבר קודם לכן אצלך בפורום מפרטים ובהחלט עזרת לי שם, בין היתר גם בלבחור רכיבים נוספים שקטים ויעילים.

אני נמצא כרגע ביישורת האחרונה להשלמת המפרט, הנוגעת למארז וקירורים (שלמיטב הבנתי קשורים זה בזה) ונראה לי שכאן זה המקום לחדד אותם.

לגבי שאר המפרט ,פירטתי כי שאלתם, ולא נכנסתי כאן לדיון על רכיבים אחרים מלבד מארז וקירור.

לא אמרתי שאשתמש רק במאוורר אחד ובטח מבלי לבדוק את הנושא קודם לכן.

ולכן אני עדיין מתלבט בין הסולו ל- פ- 182או למשהו שלישי.

בכל מקרה הכוונה הייתה: מאוורר אחורי, מאוור ספק וקירור עם מאוורר על המעבד.

קראתי על מישהו (נדמה לי עם כרטיס חזק משלי, פאסיבי) שעשה בדיוק את אותו הדבר על הסולו וזה עבד לו מצויין, ללא כל מקדימה.

מאוחר יותר, כשהחליף לכרטיס חזק יותר , הוא הוסיף עליו עוד מאוור 92.

[br]פורסם בתאריך: 8.12.2009 בשעה 22:07:23

ה PCP אכן עדיף , והוא אחד הספקים השקטים שיש ...

הקירור שהצעת שקט אבל לא שקט כמו זה ששמתי לך , בכל מקרה הוא אמור להיות מספיק שקט ...

אוקי,שמח לשמוע.

לגבי הקירור, אם מה שהצעת שקט יותר ונראה שם שהוא גם זול יותר,נשמע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מארז שקט= מארז שיש בו בידוד להרד דיסקים ומבודדים רעשים פנימיים (של כרטיס המסך והמעבד) המאווררים של הספק והמארז הם חיצוניים ולכן השקט שלהם תלוי בכמה המאווררים שקטים ופועלים בסל"ד נמוך. עצתי היא שתלך על הסולו, מאוורר אחד למארז 800rpm של scythe קירור פסיבי לכרטיס הגרפי ומאוורר נוסף זהה על הקירור של המעבד.

לי למשל יש מארז aurora והוא חרישי לגמרי. 3 מאווררים שקטים וחלשים, ספק ליברטי, וקירור mugen2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם מה שאמרת.

זה בערך הכיוון שרציתי ללכת עליו. יש להוסיף גם כמובן את המאוורר של ספק הכוח.

אבל בינתיים עלתה בעיה מבית, עד כמה שזה ישמע מצחיק ואולי לא מתאים לכאן, אבל יש קצת התנגדות לצורה החיצונית של הסולו, בעיקר לצבע הכסף שבחזית, רוצים שחור.

לכן התחלתי לשקול כבר את ה P-182 או אולי זול יותר את ה- hush.

הגיגהבייט אורורה מארז לא זול, אקרא גם עליו.

סתם סקרנות, לפי מה בחרת בו, השווית, שמעת, קראת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-HUSH אל תתקרב! למרות שמו, כל קשר בינו ובין איכות/שקט מקרי בהחלט.

ה"אורורה " היה די מזמן אחד המומלצים בתחום אבל הוא לא עודכן זה זמן רב מאוד ונחות כמעט בכל פרמטר אפשרי מה-P182/3 העדכני. עדיין מדובר במארז מצויין אבל לא הייתי קונה אותו בהתחשב באלטרנטיבות היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר... אני לא יודע מה עיסוקך אבל בשווה ערך בכסף של הזמן שאתה משקיע על החיפושים כבר מזמן היית קונה P183 וסוגר סיפור, לא?

מארז שקט זה הרבה יותר מ"שני מאווררים ענקיים שמסתובבים לאט" - קרא את המאמר בעניין מ-SPCR המקצוענים:

http://www.silentpcreview.com/article75-page1.html

בעמוד 4 יש לך רשימה של , מדורגים לפי רמת שקט עם נימוקים וקישורים לסקירות מפורטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון, קבל עצה:

הרכבתי מפרט למחשב חדש לאחר השקעה רבה במחקר על כל אחד מחלקיו.

אח"כ העליתי אותו לפורום מפרטים וקיבלתי בראש משני חברים שם,

שטענו שלצרכים כמו גלישה רגילה קצת סרטים ואופיס, בלי gaming ובלי OC

המפרט שלי הוא בזבזני, הרבה מעבר לצרכים. חתכו את המעבד, כרטיס מסך ומארז.

ולאחר שהתגברתי על העלבון והבנתי שסתם חפרתי רכשתי חלקים לפי המלצות בפורום והרכבתי את המחשב (ראה מפרט)

מצאתי כי בעצם קיבלתי מחשב זול להפליא, שקט להפליא ומספיק לכל הצרכים לפחות ל-3 השנים הבאות.

.

נראה לי שגם אתה נפלת לקטע של חפירות וקשה לך להשתחרר מזה.

המארז שהמלצתי לך ANTEC NSK4480B II + 380W EARTHWATTS PSU

הוא העסקה הטובה ביותר שאתה יכול לעשות במונחי תמורה לכסף וגם שקט (וגם למשפחה חחח - מארז שחור נאה למדי)

אני גולש בשעות מאוחרות בלילה כשהכל שקט מסביב, וצריך להטות אוזן במיוחד כדי לשמוע את המחשב.

.

לא ברור גם מדוע אתה חושב שספק 380W של חברה מעולה (Antec קונה מ seasonic) לא מספיק לצרכיך.

כנס לאתר: http://www.antec.outervision.com/

ובדוק אם 380W אמיתיים אכן אינם מספיקים לצרכים הצנועים שלך.

.

בקיצור, ממליץ לך לעשות חושבים מחדש, ולקרוא היטב את שאמרו לך פה מומחים גדולים ממני (TMPUSR)

ולהסיק מסקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר... אני לא יודע מה עיסוקך אבל בשווה ערך בכסף של הזמן שאתה משקיע על החיפושים כבר מזמן היית קונה P183 וסוגר סיפור, לא?

מארז שקט זה הרבה יותר מ"שני מאווררים ענקיים שמסתובבים לאט" - קרא את המאמר בעניין מ-SPCR המקצוענים:

http://www.silentpcreview.com/article75-page1.html

בעמוד 4 יש לך רשימה של , מדורגים לפי רמת שקט עם נימוקים וקישורים לסקירות מפורטות.

:)

אני כבר מזמן סגור על מפרט, אלא שחלק ממנו אין... (זכרונות).

אני הולך לקנות את ה-P182 (למרות שפנדה אמרו שכבר אין, בחנויות אחרות עדיין מוכרים - אם אין אני אקח את ה-P183), אלא שב-TMS אמרו לי שזו השקעה גדולה מדי וה-Element S יתן לי אותו שקט עם אוורור יותר טוב (בזכות המאווררים הגדולים) ורציתי לשמוע דעות בנושא.

בלינק שנתת ה-Solo וה-P182 מקבלים אותו ציון כמעט, אבל Sonata Designer (שהוא בעצם solo עם ספק) עולה כמו ה-P182 בלי ספק.

בנוסף, חבר'ה מ-SPCR כותבים שאין מה להשוות בין השניים וה-P182 עולה בהרבה על ה-Solo ברמת השקט.

למה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שהמלצתי לך ANTEC NSK4480B II + 380W EARTHWATTS PSU

הוא העסקה הטובה ביותר שאתה יכול לעשות במונחי תמורה לכסף וגם שקט (וגם למשפחה חחח - מארז שחור נאה למדי)

אני גולש בשעות מאוחרות בלילה כשהכל שקט מסביב, וצריך להטות אוזן במיוחד כדי לשמוע את המחשב.

.

לא ברור גם מדוע אתה חושב שספק 380W של חברה מעולה (Antec קונה מ seasonic) לא מספיק לצרכיך.

כנס לאתר: http://www.antec.outervision.com/

ובדוק אם 380W אמיתיים אכן אינם מספיקים לצרכים הצנועים שלך.

מסכים בהחלט עם הנאמר לעיל, אבל לחובב שקט קיצוני עם I5 וכרטיס MID פאסיבי ה-NSK4480 יקשה לספק את הסחורה מבחינת יכולת מול רמת שקט. הספק מספק מעל ומעבר כל עוד לא מנסים לדחוף לשם כרטיסי הייאנד ו/או לעשות OC מיותר לחלוטין.

בלינק שנתת ה-Solo וה-P182 מקבלים אותו ציון כמעט, אבל Sonata Designer (שהוא בעצם solo עם ספק) עולה כמו ה-P182 בלי ספק.

בנוסף, חבר'ה מ-SPCR כותבים שאין מה להשוות בין השניים וה-P182 עולה בהרבה על ה-Solo ברמת השקט.

למה זה?

* הסונטה הוא ממש לא ה-SOLO למרות שיש דמיון מסויים ביניהם. ב-Designer אתה סתם משלם על עיצוב.

* ה-SOLO וה-P182/3 יכולים להגיע לאותה רמת שקט - בתלות במפרט שתשים בתוכם.

ה-P182/3 מסוגל להחזיק מפרטים כבדים בהרבה ברמת שקט עדיפה משמעותית.

למפרטי low-mid גם ה-SOLO יספק רמת שקט דומה.

* בתלות במפרט ובשימושים שלך יש כל מיני חלופות - למשל, לקחת כרטיס MID חסכוני וקריר דוגמת ה-HD4770 עם שקט (באנדל או

צד ג') ואז ה-SOLO מספק מעל ומעבר עם מאוורר בודד (בהנחה שיש לך HSF טוב דוגמת הMUGEN או ה-SHURIKEN החרישיים למשל).

עדיין יצא זול יותר מכרטיס MID פאסיבי + P182 למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-HUSH אל תתקרב! למרות שמו, כל קשר בינו ובין איכות/שקט מקרי בהחלט.

ה"אורורה " היה די מזמן אחד המומלצים בתחום אבל הוא לא עודכן זה זמן רב מאוד ונחות כמעט בכל פרמטר אפשרי מה-P182/3 העדכני. עדיין מדובר במארז מצויין אבל לא הייתי קונה אותו בהתחשב באלטרנטיבות היום.

אוקי, שמח שצימצמת לי את שני אלו.

כן, ככל שאני קורא, הדילמה היא בעיקר בין הסולו ל - 182/3.

[br]פורסם בתאריך: 9.12.2009 בשעה 15:49:50

מה לגבי Element S?

נראה לי שהוא לא מבודד יותר מדי את הרעשים הפנימיים אבל עם שני מאווררים ענקיים שמסתובבים לאט ומכסים שטח רב - אולי גם הוא שקט?

ממה שקראתי הטרמלטייק s לא שקט כל כך, ביחס לאחרים שהוזכרו כאן.[br]פורסם בתאריך: 9.12.2009 בשעה 15:55:48

[br]פורסם בתאריך: 9.12.2009 בשעה 16:12:10

מסכים בהחלט עם הנאמר לעיל, אבל לחובב שקט קיצוני עם I5 וכרטיס MID פאסיבי ה-NSK4480 יקשה לספק את הסחורה מבחינת יכולת מול רמת שקט. הספק מספק מעל ומעבר כל עוד לא מנסים לדחוף לשם כרטיסי הייאנד ו/או לעשות OC מיותר לחלוטין.

* הסונטה הוא ממש לא ה-SOLO למרות שיש דמיון מסויים ביניהם. ב-Designer אתה סתם משלם על עיצוב.

* ה-SOLO וה-P182/3 יכולים להגיע לאותה רמת שקט - בתלות במפרט שתשים בתוכם.

ה-P182/3 מסוגל להחזיק מפרטים כבדים בהרבה ברמת שקט עדיפה משמעותית.

למפרטי low-mid גם ה-SOLO יספק רמת שקט דומה.

* בתלות במפרט ובשימושים שלך יש כל מיני חלופות - למשל, לקחת כרטיס MID חסכוני וקריר דוגמת ה-HD4770 עם שקט (באנדל או

צד ג') ואז ה-SOLO מספק מעל ומעבר עם מאוורר בודד (בהנחה שיש לך HSF טוב דוגמת הMUGEN או ה-SHURIKEN החרישיים למשל).

עדיין יצא זול יותר מכרטיס MID פאסיבי + P182 למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* כל מה שלא תעשה עם ה-P182/3 תקבל פוטנציאל שקט מירבי עדיף על ה-SOLO, במיוחד עבור מפרטים כבדים יותר.

* אין לי נסיון אישי משמעותי עם ה-P183 אבל בתור הבעלים הגאה של 4 מארזי P180, יש בהחלט הבדל כאשר דלת המארז הקדמית סגורה.

לא משהו קרדינלי שיפיל אותך לקרשים אבל משהו שחובב שקט קיצוני כמוני בהחלט שם לב אליו (במפרט כבד יחסית).

באחד מהם יש לי מפרט די קליל ושקט (E6600 עם HSF אימתני,כרטיס מסך פאסיבי בסיסי מאוד וספק VX550 חרישי) ואז ממילא,

גם עם מארז פתוח, כמעט לא שומעים כלום... אולי מלבד ה-RAPTOR 74G המעצבן שיוחלף בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...