קיט להשקטה האם כדאי? - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיט להשקטה האם כדאי?

dolev16

Recommended Posts

ice2k, היי

דיברת על 40-60 שקלים.. אני נוטה לחלוק עליך כי ב-55-60 שקלים כבר יש מאווררים טובים. SlipStream של Scythe למשל.. מעט זולים יותר מה-S-Flex ולא רחוקים מהם מבחינת רמות רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש גם מאוררים טובים ב40, וגם הANTEC 3COOL הוא מאורר טוב. שים לב - לא אמרתי שזו ליגה גרועה אלא שמראש הוא מתחיל עם מאורר לא רע שההפרשים בינו לבין האחרים בליגה הזו הם לא אדירים, הקטע הוא שהשיפור ברעש לא יהיה מי יודע מה. כשמגיעים ל60 שקל ומתחילים לשפוך מאות שקלים על לדעתי כבר עדיף להוסיף עוד 15 ולקחת ג'נטל טייפון.

או במילים אחרות - לא כל אחד משדרג מGTX260 ל GTX275.

דווקא לאחרונה קראתי איפה שהו שהסליפסטרים די אכזבו מבחינת זרימת אוויר לרעש וגם לא היו שקטים ברמות קיצוניות (לעומת הציפיות), נראה לי אפילו שהקישור לביקורת היה בעמוד החדשות באתר.

בכל מקרה CR9 - כמו שהבנת, מה שציפית מראש הוא קשה מאוד להשגה (שקט מוחלט), וכשאתה נכנס לתחום הזה הקירור של המערכת מאוד נפגע וצריך לעקוב אחרי הטמפרטורות. לרוב בשביל להשיג את השקט הזה אנשים עושים מודים מפה ועד הודעה חדשה, משנים למארז את הצורה לחלוטין, שופכים המון על מאוררים, מאלתרים כל מיני קומבינציות בתוך המארז ומחלישים את החומרה. יכול להיות שניסית להיכנס לעולם שדורש קצת עובדה וניסיון לפני.

בהצחשב בעובדה שאפילו תקציב לא נתת, שאין לך מושג מה חלק מהמאוררים שיש לך, ושאתה בונה על פאבל (או פלוני אלמוני) שירכיב וידאג לך להכל, היתי ממליץ מאוד להוריד ציפיות או ללכת על משהו הפיך כמו הבקר הזול שהראתי לך (שניתן להחזיר בקלות למצב המקורי ולשלוט בו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר אמרתי שבעיקרון אין תקציב אין לי בכלל כסף להשקיע כרגע ככה שהתקציב הוא כמה שפחות בערך כ50 ש"ח וכמה שפחות יותר טוב..

בקשר לבקר הזה אם אני אשים אותו תמיד על LOW כמובן ונניח וזה לא יהיה מספיק למחשב והוא יצטרך יותר לא יכולה להיווצר בעיה? כי מצד אחד יכול להיות שלי יהיה שקט וטוב אבל הביצועים כפי שאתה אומר ירדו והמחשב יכול גם להתחמם יותר מידי .. הרי אני לא בודק טמפרטורות ודברים כאלו אף פעם אני לא מבין בזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר עם אתה לא מבין בזה אז יש לך 3 אפשרויות... או להכין הרבה כסף או להתחיל להבין בזה ולעשות הכל לבד או להיסתדר עם מה שיש. כי כמו שאתה רואה לפי המחירים שמראים לך חברי הפורום והתקציב שלך "50 שקל ורצויי כמה שפחות" לא בדיוק תואמים אחד לשני ולשגעון השקט שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם מאוררים טובים ב40, וגם הANTEC 3COOL הוא מאורר טוב. שים לב - לא אמרתי שזו ליגה גרועה אלא שמראש הוא מתחיל עם מאורר לא רע שההפרשים בינו לבין האחרים בליגה הזו הם לא אדירים, הקטע הוא שהשיפור ברעש לא יהיה מי יודע מה. כשמגיעים ל60 שקל ומתחילים לשפוך מאות שקלים על לדעתי כבר עדיף להוסיף עוד 15 ולקחת ג'נטל טייפון.

או במילים אחרות - לא כל אחד משדרג מGTX260 ל GTX275.

דווקא לאחרונה קראתי איפה שהו שהסליפסטרים די אכזבו מבחינת זרימת אוויר לרעש וגם לא היו שקטים ברמות קיצוניות (לעומת הציפיות), נראה לי אפילו שהקישור לביקורת היה בעמוד החדשות באתר.

לא יודע לגבי הביקורת, אני לא יודע איך הם יכלו לאכזב.. הם הרבה זמן בשוק, הם לא חדשים, והם בביקורות תמיד קרובים ל-SFlex המשובחים והמעולים. על ה-Gentle Typhoon דווקא לא שמעתי הרבה. אשמח לקישורים לביקורות והשוואות (על כל המאווררים שדיברנו עליהם) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהם מאכזבים בקטע של לא טובים (הם מאוד טובים) אלא רשמתי שאכזבו ביחס לציפיות, גם אני ציפיתי מהם ליותר. אני חושב שמעכשיו אני צריך להשתמש במילים חיוביות לתאר דברים שהם פחות טובים מהאופטימום כי מילים שליליות מעלות קונוטציות לא טובות אצל לא מעט אנשים למרות הביאורים שאני נותן בסוגריים :).

אז חיפשתי בשבילך את הביקורת ומצאתי. למעשה בביקורת יש את הSFLEX שבבירור רואים שהוא הרבה יותר רועש מהג'נטל טייפון. הוא מקרר לא רע אבל למי שרוצה שקט הג'נטל טייפון הוא הרבה יותר שקט עם פגיעה לא אדירה בביצועים (מן הסתם הSFLEX מעביר יותר אוויר).

אם הסליפסטרים פחות טוב מהSFLEX אז עושה רושם שבהחלט כדאי לקחת את הטייפון בעד עוד 15 ש"ח כל עוד המטרה היא שקט ברמה גבוה.

http://www.bit-tech.net/hardware/cooling/2009/09/28/what-s-the-best-case-fan/6

לגבי הנושא המקורי של התרד הזה :) אני חושב שמישהו קפץ פה יותר מדי גבוה, לא נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אופציה. לא הייתי הולך עליה באופן אישי, כי אם המאווררים על LOW הם גם ככה דוחפים מעט אוויר ומקבלים מעט מתח. אם הם עדיין רועשים לטעמך יותר מדי אין הרבה מה לעשות איתם, לדעתי הפיתרון הוא להחליף מאווררים.

לא הייתי הולך על הג'נטל טייפון בגלל שהוא עולה הרבה יותר מה-slip stream, ולדעתי או לקנות אחד שהוא טוב וזול או אם כבר משלמים לקנות את ההכי טוב. לקנות איפשהו באמצע הדרך במחיר ובביצועים יכול להיות מאוד מאכזב.

מאווררי הנוקטואה באים עם מתאמי מתח, אז אם ה-slip stream במהירות הרגילה שלו יהיה רועש מדי לטעמך תוכל להוריד לו את המתח כשתחליף מאווררים בשנה הבאה. במתח נמוך יותר (אם תסתכל בקישורים שהבאתי קודם) הוא דוחף כמות יפה מאוד של אוויר ושומר על שקט.

זו דעתי, ותוכל לקרוא עליה בהרחבה בתשובות קודמות שנתתי לך בת'רד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז חיפשתי בשבילך את הביקורת ומצאתי. למעשה בביקורת יש את הSFLEX שבבירור רואים שהוא הרבה יותר רועש מהג'נטל טייפון. הוא מקרר לא רע אבל למי שרוצה שקט הג'נטל טייפון הוא הרבה יותר שקט עם פגיעה לא אדירה בביצועים (מן הסתם הSFLEX מעביר יותר אוויר).

אם הסליפסטרים פחות טוב מהSFLEX אז עושה רושם שבהחלט כדאי לקחת את הטייפון בעד עוד 15 ש"ח כל עוד המטרה היא שקט ברמה גבוה.

http://www.bit-tech.net/hardware/cooling/2009/09/28/what-s-the-best-case-fan/6

כאן ההבדלים קצת שונים

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/120-140-fans-roundup_28.html#sect0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...