קיט להשקטה האם כדאי? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיט להשקטה האם כדאי?

dolev16

Recommended Posts

קודם כל איך עוצרים את המאוורר של הספק כוח?

הדרך הכי פשוטה היא להכניס עט בין הלהבים של המאוורר לפני שמפעילים את המחשב, בזמן שהמאוורר של הספק עדיין לא עובד. הספק לא יתחמם מיד לטמפרטורות קריטיות אז אין עם זה בעיה.

בשלב הזה מפעילים את המחשב, העט מונע מהמאוורר לעבוד, מקרבים אוזן ומוציאים את העט. אם אתה מבחין פתאום בעליה משמעותית ברעש אז יש לך שם בעית רעש.

אם קיימת בעיה במאווררי המארז ניתן להחליף אותם. תחליף טוב שקט וזול הם מאווררי ה-slip stream של Scythe, לחילופין אתה יכול ללכת על הטופ ולקנות מאווררי נוקטואה מסידרת B או S.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדרך הכי פשוטה היא להכניס עט בין הלהבים של המאוורר לפני שמפעילים את המחשב, בזמן שהמאוורר של הספק עדיין לא עובד. הספק לא יתחמם מיד לטמפרטורות קריטיות אז אין עם זה בעיה.

בשלב הזה מפעילים את המחשב, העט מונע מהמאוורר לעבוד, מקרבים אוזן ומוציאים את העט. אם אתה מבחין פתאום בעליה משמעותית ברעש אז יש לך שם בעית רעש.

אם קיימת בעיה במאווררי המארז ניתן להחליף אותם. תחליף טוב שקט וזול הם מאווררי ה-slip stream של Scythe, לחילופין אתה יכול ללכת על הטופ ולקנות מאווררי נוקטואה מסידרת B או S.

מה טווח המחירים של המאווררים שאמרת? כי לומר לך את האמת רק לפני שבוע הוצאתי על המחשב עוד 300 ש"ח על צורב ותיקון ככה שאני די קצר בכסף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורר למארז Scythe Sleap Stream SY1225SL12M 1200rpm 120mm

₪48

כמות:1

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=SY1225SL12M

Scythe Slip Stream SY1225SL12M 120mm 1200rpm, יחידות 1

₪38

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=527

מאורר למארז Noctua NF-S12B FLX 120mm

₪95

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=NF-S12BFLX

קרור למארז:

[..] NF-S12B-FLX 120mm ₪86

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאורר למארז Scythe Sleap Stream SY1225SL12M 1200rpm 120mm

₪48

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=SY1225SL12M

Scythe Slip Stream SY1225SL12M 120mm 1200rpm, יחידות 1

₪38

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=527

מאורר למארז Noctua NF-S12B FLX 120mm

₪95

http://www.skypc.co.il/product.asp?pid=NF-S12BFLX

קרור למארז:

[..] NF-S12B-FLX 120mm ₪86

בקיצור זה או 114 ש"ח או 285 (כי צריך שלושה) ההבדל בינהם משמעותי? אולי אני ביינתים אסבול וכשיהיה לי כסף אני אקנה את ה-..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה ועל גבול חוסר אחריות לתת לך את העצה הבאה בלי לדעת בדיוק איזה מפרט יש לך, אבל אני לא אתן לזה לעצור אותי ;D

מה שכן יהיה נחמד אם תפרט את המפרט כדי שאני אהיה רגוע שלא נתתי לך עצת אחיתופל.

לגופה של עצה - המאוורר הכי בעייתי ב-182 הוא העליון. בגלל המיקום שלו הרעש שלו הכי מורגש מחוץ למארז (בהשוואה לשניים האחרים) ולכן רבים מחובבי השקט נפתרים ממנו לחלוטין.

את מאוורר האגזוז, השני הכי מורגש, אתה יכול להחליף באחד חדש.

את המאוורר שליד ספק הכוח תחליף בשקט ביותר מבין השלושה שיש לך (פירקת את שני העליונים, אז יש לך בחירה). על Low אתה לא תשמע אותו מחוץ למארז.

וזהו, בעלות מינימלית של 40 ש"ח אתה יכול לפתור את בעיית הרעש מהמאווררים. שוב, בהנחה ואין לך מפרט מיוחד שמצדיק 2 מאווררים באיזור ה-CPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה ועל גבול חוסר אחריות לתת לך את העצה הבאה בלי לדעת בדיוק איזה מפרט יש לך, אבל אני לא אתן לזה לעצור אותי ;D

מה שכן יהיה נחמד אם תפרט את המפרט כדי שאני אהיה רגוע שלא נתתי לך עצת אחיתופל.

לגופה של עצה - המאוורר הכי בעייתי ב-182 הוא העליון. בגלל המיקום שלו הרעש שלו הכי מורגש מחוץ למארז (בהשוואה לשניים האחרים) ולכן רבים מחובבי השקט נפתרים ממנו לחלוטין.

את מאוורר האגזוז, השני הכי מורגש, אתה יכול להחליף באחד חדש.

את המאוורר שליד ספק הכוח תחליף בשקט ביותר מבין השלושה שיש לך (פירקת את שני העליונים, אז יש לך בחירה). על Low אתה לא תשמע אותו מחוץ למארז.

וזהו, בעלות מינימלית של 40 ש"ח אתה יכול לפתור את בעיית הרעש מהמאווררים. שוב, בהנחה ואין לך מפרט מיוחד שמצדיק 2 מאווררים באיזור ה-CPU.

דווקא אצלי העליון בכלל לא פועל משום מה..

וזה בקצרה המפרט שלי:

P182

Q6660+FREEZER 7 PRO

4 גיגה סמסונג

seagate 500gb 32mb -sata

לוח- ga-p35-ds3l

כרטיס מסך-8800gt +קירור נוסף(לא זוכר את שמו)

ספק-ENERMAX MODU82+ 525w

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט חזק... עדיין לדעתי לא אמורה להיות בעיה, אבל ליתר ביטחון אני מציע שתבקש פה בפורום המלצה לתוכנת מדידת טמפרטורות טובה ותבדוק שאתה נשאר בתחום הרצוי. אם אתה מתרחק ממנו יותר ממה שנראה לך - תמיד אפשר להחזיר את המאוורר שהורדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט חזק... עדיין לדעתי לא אמורה להיות בעיה, אבל ליתר ביטחון אני מציע שתבקש פה בפורום המלצה לתוכנת מדידת טמפרטורות טובה ותבדוק שאתה נשאר בתחום הרצוי. אם אתה מתרחק ממנו יותר ממה שנראה לך - תמיד אפשר להחזיר את המאוורר שהורדת.

תודה =)

שמע לומר לך את האמת אין לי מושג איך מפרקים ומחברים מאוורר או בכלל כל רכיב מחשב כלשהו ככה שאני די מפחד להרוס משהו.. זה מסובך?

דבר שני בקשר למאווררים אני חושב שכולם באותו הגודל ויש להם את אותו רעש ככה שלא יהיה נכון יותר להחליף את שלושתם? כי מה שאני לא אעשה הפעם , אני רוצה שזה יהיה פתרון סופי מאסתי כבר בניסיונות להשקיט את המחשב וכל פעם להתאכזב...

ככה שהשאלה העיקרית היא האם לקנות 3 מאווררים זולים(שזה גם הוצאה בלתי אפשרית כרגע בשבילי) או האם לסבול עוד אבל כשיהיה לי כסף לקנות את המאווררים הכי טובים ובכך בתקווה לסיים את סיפור הרעש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיתרון סופי לשקט עושים כשבונים מערכת מאפס.

כשעובדים עם מערכת קיימת, במיוחד כשאתה לא בטוח מה בדיוק מרעיש לך, אני לא חושב שגישת הזבנג וגמרנו תהיה נכונה. היא סתם תעלה לך כסף.

לפרק ולהרכיב מאוורר זה סיפור של 4 ברגים וחיבור של חוט אחד (כמו כל כבל אחר - אתה מכניס את חוט החשמל של המאוורר החדש לחור שממנו הוצאת את חוט החשמל של המאוורר הישן, לא מסובך)

לדעתי קנה אחד זול, תראה אם הוא מספיק שקט בשבילך, תראה אם הוא פותר לך את בעית הרעש בהתקנה כמו שהצעתי קודם, ובמקרה הכי גרוע אם יש צורך בעוד משהו כבר תהיה חכם יותר ותדע בדיוק מה וכמה.

מדובר על סביבות ה-40-50 שקל, אם זו הוצאה אפשרית בשבילך פשוט תאסוף אחד בחנות שקרובה לך וסגור סיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיתרון סופי לשקט עושים כשבונים מערכת מאפס.

כשעובדים עם מערכת קיימת, במיוחד כשאתה לא בטוח מה בדיוק מרעיש לך, אני לא חושב שגישת הזבנג וגמרנו תהיה נכונה. היא סתם תעלה לך כסף.

לפרק ולהרכיב מאוורר זה סיפור של 4 ברגים וחיבור של חוט אחד (כמו כל כבל אחר - אתה מכניס את חוט החשמל של המאוורר החדש לחור שממנו הוצאת את חוט החשמל של המאוורר הישן, לא מסובך)

לדעתי קנה אחד זול, תראה אם הוא מספיק שקט בשבילך, תראה אם הוא פותר לך את בעית הרעש בהתקנה כמו שהצעתי קודם, ובמקרה הכי גרוע אם יש צורך בעוד משהו כבר תהיה חכם יותר ותדע בדיוק מה וכמה.

מדובר על סביבות ה-40-50 שקל, אם זו הוצאה אפשרית בשבילך פשוט תאסוף אחד בחנות שקרובה לך וסגור סיפור.

אני אכן בניתי מערכת מאפס אבל למרות כל הבירורים בדיקות התיעצויות פה בפורום וכו' זה לא היה מספיק שקט בשבילי...

אתה בטוח שהמאוורר הזול שעליו המלצת יספיק ? כי שוב פעם כפי שאני מניח שכבר הבנת מדובר פה בחולה שקט רציני ואם גם המאוורר הזה לא יספק אותי סתם זרקתי עוד כסף לפח..

לכן אם הפתרון היחיד בשבילי הוא רק המאוורר היקר אני מעדיף לסבול את החורף הזה עם רעש ולא לקנות את הזול ובבוא הזמן להשקיע כמו שצריך במאווררים איכותיים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הגרוע שבו אתה תצליח לשמוע אותו ולא תהיה שבע רצון מהצליל שלו, אתה תמיד יכול לקנות בשנה הבאה שניים של נוקטואה במקום שלושה ולשים את ה-Scythe בתוך המארז ליד ספק הכוח. משם כבר בטוח לא תשמע אותו, וחסכת לעצמך קצת כסף על מאוורר שלישי של נוקטואה.

וכמובן, תמיד אפשר לעשות לו undervolting.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב:

1) לבדוק את המחשב כשכל מאוררי המארז מנותקים ולראות אם רמת הרעש משביעה את רצונך (בלילה השקט - לא ביום). אם לא אתה הולך לשפוך כסף, זמן ומאמץ לריק.

אם רמת הרעש משביעה את רצונך כשמאוררי המארז מנותקים תעבור לשלב 2.

2) חבל לרשום עד שתסיים את 1, אתה גם ככה שבע אכזבות מהמלצות ציוד של אחרים פה (לא חוזרים על אותה טעות פעמים).

כמו בדיונים מסוג אחר - אתה תמיד חייב לאתר את צוואר הבקבוק ולכוון את הכל לפיו, בלי זה אתה מבזבז משאבים לשווא. המטרה שלך זה שקט ולא משחקים בחומרה.

כהערה מנסיון - אני יכול להגיד לך שהפריזר 7 ממש, אבל ממש לא מתאים להיות שקט, רחוק מאוד מהיעדים של חולי השקט. כנ"ל גם מאוררי האנטק - הם לא רעים, אבל לא מתאים למחשב שמתיימר להיות קרוב למחשב עם פאסיבי מלא. לגבי הספק כוח - כל עוד הוא תקין - הוא מעולה מבחינת רמת הרעש, אחד הטובים ביותר.

בכל מקרה - את הכל תצתרך לבדוק בעצמך כי רעש זה דבר סובייקטיבי, קודם מצא את רמת הרעש הדרושה לך לפי מה שרשמתי, רק אחרי זה תתחיל לשאול ולדבר על חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החפפנות הישראלית... :lol:

זה ממש, אבל ממש לא מה שרשמתי.

1) רשמתי לנתק, לעבוד בלי מאוררים, להתנסות, לשבת מול המחשב, לעבוד , לנוח ולנסות לישון. לעצור לכמה שניות כשאתה קרוב למחשב זה אולי בשביל לאתר מקורות רעש, אבל לא רשמתי כלום לגבי איתור מקורות רעש (נא לקרוא שוב, ראיתי שלצטט אתה יודע אז זו לא תהיה בעיה).

2)

...ולראות אם רמת הרעש משביעה את רצונך ...

אתה משווה את הציטוט שהבאת כמשהו מקביל למה שאני רשמתי (שמודגש ב 2 ) ?, אני אפילו לא מוצר את הקשר.

המטרה היא לראות אם הרמה הזו בסדר ואפשר לחיות איתה (אחרי התנסות איתה בעבודה רגילה תקופת זמן של 15 דקות ועד כמה שעות עד יומיים).

אם כן - מצאת את הדרך לשלב הבא...

להתחיל מהסוף זה חוכמת חלם (בייחוד שהבן אדם כבר נכווה).

* אני מקווה שאני לא אצתרך לכתוב את הדברים גם פעם שלישית. סה"כ הצעתי דרך פעולה נבונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מסוכן לכבות את המאווררים של המארז לגמרי?

עריכה-טוב תשמע אין לי ממש גישה למאווררים אני לא רואה לאן הם מחוברים וכו'..את הקירור של המעבד אי אפשר לעצור יש סוג של מגן עליו ואת הכרטיס מסך עצרתי לכמה שניות, לא נשמע שיפור ניכר.. לעומת זאת שוב עצרתי את 2 המאווררים הפועלים של המארז וממה שאכן ניתן לשמוע באותן שניות אפשר להבחין שיש שיפור ניכר..

גם למאוורר של הספק לא מצאתי גישה..המחשב כבד מאוד ויושב נמוך זה די בעייתי..

אגב רק אציין ואוסיף שעכשיו הסתכלתי והקירור שקניתי לכרטיס מסך הוא: COOLING ACCELERO S1 פלוס מאוורר עליו..

אולי יש תוכנה כלשהי שדרכה אפשר לעצור מאווררים במחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...