קיט להשקטה האם כדאי? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיט להשקטה האם כדאי?

dolev16

Recommended Posts

הגיע החורף ומן הסתם יותר שקט בחדר מכיוון שהחלונות סגורים ואין מזגן ופתאום אני שומע את המחשב שלי וזה די מפריע לי באוזניים(רגיש מאוד לרעש)

יש לי P182 שנקנה בדיוק בגלל הסיבה הזו וככה גם בחרתי את כל המרכיבים של המחשב , אפילו הוספתי מיוחד לכרטיס מסך ועדיין, יש רעש..

שמעתי מזמן כבר על הקיטים האלו להשקטה אבל הם די יקרים אז רציתי לדעת דבר ראשון אם הם אכן עובדים ודבר שני האם יש קיטים בתווך ה100- ש"ח גג ולא 300 ומעלה שאכן פועלים..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה יודע שאתה יכול לשים את המאווררים של המארז על LOW?

הם אכן על LOW

taotao -קשה מאוד לדעת מכיוון שלכל הרכיבים יש רעש מסוים אבל להערכתי הרעש הרציני מגיע או מהמעבד או משני המאווררים של המארז..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כזה קשה..את המאווררים של המארז אתה יכול לנתק ולשמוע מה הגורם בדיוק..זה יהיה יעיל יותר..מאשר לאטום חצי מארז בחומר בידוד !

איך אני עושה את זה? זה לא מסוכן למחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול פשוט לעצור אותם עם היד כדי לראות מאיזה מאוורר הרעש מגיע...

:xyxthumbs: +1

מחשב פועל, בלי לוח צד, קצת לחץ עם אצבע על מרכז כל מאוורר יעצור אותו בקלות. תעבור מאוורר מאוורר, ברגע שהרעש שמפריע לך נעלם - זה המאוורר הבעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האנטק 3 COOL ממש לא נחשבים שקטים, בהחלט שומעים אותם על LOW. זה כמובן בהנחה שאתה משתייך לחברה הכבדים של המחשבים השקטים ואם אתה כזה - אז זה הזמן לUNDERCLOCK ולכרטיס מסך OB. מחשב חזק לעולם לא יהיה גם שקט לחלוטין וגם עובד יציב לאורך זמן. תמיד תשמע קצת בלילה כשהכל שקט.

כמובן תוכל לחיות על הקצה, אף מחשב לא ימות אם קצת חם לו (הכי הרבה יהיה חולה), אבל כאן תצתרך להשקיע בקירורים מאוד מאוד יעילים שזה כולל החלפת המאוררים שמגיעים עם הANTEC (זה מה שכולם עושים).

כמובן יכול להיות שמשהו אצלך מאוד מאוד רועש ואתה לא חולה שקט קיצוני..

בקיצור - תיאור קצת יותר מפורט יעזור, הקיטים האלו מיועדים למקרים מאוד ספציפים.

סתם לשפוך כסף עוד פעם ועוד פעם בנסיון להשתיק מחשב הלי לעשות את זה מתוכנן מראש זה לא כלכך עובד כפי שראית (עם הקירור שהשקעת בכרטיס מסך, עם המארז וכו').

אם מדובר כמובן במחשב חזק, אני מניח שאתה כבר מבין שלהשתיק אותו מסתכם בכמה מאות דולרים, 20 אחוז חיסכון מזה זה כמו לזרוק את הכסף לפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חבר'ה הקשבתי לעצתכם ועצרתי כמה שניתן את המאווררים בכל רכיב במחשב , די קשה לדעת איזה רעש שייך לאיזה מאוורר אבל עצרתי את המאווררים של המארז שכרגע רק 2 מתוך 3 ממנו עובדים והיה שיפור ניכר בשקט ככה שככול הנראה הרעש הרציני מגיע אכן מהמאווררים של המארז..

יש רעש מסוים כמובן מכול רכיב שאני מאמין שרק חולי שקט כמוני ישימו לב אליו אבל אין הרבה יותר מידי מה לעשות בקשר לרכיבים עצמם כי הם נבחרו בגלל היותם שקטים כביכול משאר האופציות שהיו לי בזמנו..

מה כדאי לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעש הבעייתי יכול להיות אחד מ-2, רעש מצטבר או רעש נקודתי.

נגד הרעש המצטבר אין הרבה מה לעשות. ניקוי כללי של המאווררים במחשב וניתוק המאווררים הלא חיוניים אם ישנם. זהו. האלטרנטיבה היא פשוט להחליף את כל הרכיבים לשקטים יותר.

נגד רעש נקודתי יש מה לעשות. ברעש נקודתי הכוונה למאוורר ספציפי שמוציא זמזום לא נעים בגלל Pitch גבוה מדי או בגלל תדירויות משתנות או בגלל אלף ואחד גורמים שונים שהפכו את הרעש שלו ללא נעים לאוזן. איך עולים על זה? כמו שאמרנו - עוברים אחד אחד על המאווררים ועוצרים אותם עד שכשאתה עוצר מאוורר נעצר גם הזמזום הטורדני. זה המאוורר שבו צריך לטפל.

זה יכול להיות מאוורר של ספק הכוח, או של כרטיס המסך, או של ה-CPU, ממש לא חייב להיות אחד ממאווררי המארז.

הצעד הראשון הוא להבין מאיזו משתי הבעיות אתה סובל, ולהמשיך משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעש הבעייתי יכול להיות אחד מ-2, רעש מצטבר או רעש נקודתי.

נגד הרעש המצטבר אין הרבה מה לעשות. ניקוי כללי של המאווררים במחשב וניתוק המאווררים הלא חיוניים אם ישנם. זהו. האלטרנטיבה היא פשוט להחליף את כל הרכיבים לשקטים יותר.

נגד רעש נקודתי יש מה לעשות. ברעש נקודתי הכוונה למאוורר ספציפי שמוציא זמזום לא נעים בגלל Pitch גבוה מדי או בגלל תדירויות משתנות או בגלל אלף ואחד גורמים שונים שהפכו את הרעש שלו ללא נעים לאוזן. איך עולים על זה? כמו שאמרנו - עוברים אחד אחד על המאווררים ועוצרים אותם עד שכשאתה עוצר מאוורר נעצר גם הזמזום הטורדני. זה המאוורר שבו צריך לטפל.

זה יכול להיות מאוורר של ספק הכוח, או של כרטיס המסך, או של ה-CPU, ממש לא חייב להיות אחד ממאווררי המארז.

הצעד הראשון הוא להבין מאיזו משתי הבעיות אתה סובל, ולהמשיך משם.

קודם כל איך עוצרים את המאוורר של הספק כוח?

ולפי מה שאני יודע אין מאווררים לא חיוניים והמחשב נוקה לא מזמן..

דבר שני עשיתי את הבדיקה ואכן הרעש הרציני מפסיק כאשר אני עוצר את 2 המאווררים של המארז ביחד לא לחוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...