הצילו, אני בטכני! - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצילו, אני בטכני!

oDot

Recommended Posts

משתתף בצערך גיסנו, נפלת חזק \:

הבסיס הכי מגעיל בעולם.

תנסה לצאת משם כמה שיותר מהר.

שלא תטעה- למגורים שם קוראים "הילטונים", אבל ההפך הוא הנכון. פעם הייתי צריך לגרד עם מגב חרא מהאסלה \:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבסיס הכי מגעיל בעולם.

שלא תטעה- למגורים שם קוראים "הילטונים", אבל ההפך הוא הנכון. פעם הייתי צריך לגרד עם מג"ב חרא \:

זה מה שקורה בשטחים - לא? ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבסיס הכי מגעיל בעולם.

שלא תטעה- למגורים שם קוראים "הילטונים", אבל ההפך הוא הנכון. פעם הייתי צריך לגרד עם מגב חרא מהאסלה \:

מאיפה השגת מגב?! :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתלוננים?!?!? בכיינים! מה זה הילטונים?! מה זה בנות?! מה זה חדר אוכל? 4 חודש טירונות באוהלים, ישנים בשטח, רס"ר שמחליט בשישי בבוקר שאתה סוגר שבת כי הוא החליט שאתה לא שומר עומר... מנות קרב, לא ישנים, 45+ מעלות בבקעה... עד מתי מרץ 06? היה טוב, טוב שהיה וטוב שנגמר.

אם אתה לא יכול להיות קרבי (כנראה שלא) תחשוב על זה שהחיים של ג'ובניקים הם סוכר. רק אל תהיה סמרטוט ולחוץ בית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

תן לי את מה שעברת בהנחה שזה בירוקים ולא את ה"תנאים הטובים" של הטכני

המנטליות של חיל האוויר יכולה להוציא אותי מדעתי לפעמים

לעומת זאת במה שאתה הצגת דווקא לא, למה? כי שם לפחות אני יודע שאני הולך לתרום כמו שצריך, בקרבי ולישון באוהלים זה לא כזה נורא זה כיף

אם כבר מדברים הזמן היחיד בשירות שלי שנהנתי בו זה היה בטירונות בזיקים שישנתי באוהלים והייתי בבסיס של ירוקים בלי השריטה של חיל האוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתלוננים?!?!? בכיינים! מה זה הילטונים?! מה זה בנות?! מה זה חדר אוכל? 4 חודש טירונות באוהלים, ישנים בשטח, רס"ר שמחליט בשישי בבוקר שאתה סוגר שבת כי הוא החליט שאתה לא שומר עומר... מנות קרב, לא ישנים, 45+ מעלות בבקעה... עד מתי מרץ 06? היה טוב, טוב שהיה וטוב שנגמר.

אם אתה לא יכול להיות קרבי (כנראה שלא) תחשוב על זה שהחיים של ג'ובניקים הם סוכר. רק אל תהיה סמרטוט ולחוץ בית.

נשמע לי כמו אוי אוי אוי :)))))

ואתה משווה פה בסיס הדרכה לבסיס טירונות, זה כמו שאני אשווה בא"ח צנחנים לבט"ר ניצנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, יש אנשים שחושבים שאם מישהו לא בקרבי והוא ג'ובניק אז זה 100% בגלל שהוא ביקש את זה והוא לחוץ בית\חלאה\משתמט\אנערף

במקרה שלי בצו ראשון שביקשתי להיות באחד מהחטיבות של חיל רגלים, צחקו לי בפרצוף

ואחר כך כותבים בעיתון שחיילים לא רוצים קרבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חס וחלילה, לא אמרתי את זה. אדרבא, יצא לי להיות חופ"ל שבוע בבקו"ם לעזרה בגיוסים, ובמקרה זה יצא על גיוסים עורפיים - מש"צ, תובלה, חי"א וכדומה. נתקלתי בהמון חיילים שסרבו להתפנות בבקשה ללכת לקרבי. גם ציינתי שכנראה הוא לא יכול להיות קרבי אם זימנו אותו לטכני.

הבעיה היא שיש הרבה יותר אנשים שמשטמתים מקרבי, ורואים את זה המון בצו ראשון, בקו"ם תחילת הטירונות הקרבית. כל אמא שנייה אומרת לבן שלה : "שום קרבי, יש מספיק שילכו במקומך, לך למחשבים משהו".

האם אתה מסכים איתי שיש יותר מדי בכיינים שבוכים אם הם יוצאים הבייתה אחרי השעה 16? או כאלה שסיימו תפקיד ב-21:00 והולכים הבייתה לישון וחוזרים למחרת בבוקר? פטוריסטים על לא כלום שמסתובבים מצ'וקמקים? (אני ראיתי חייל עם קוצים ארוכים, חולצה מחוץ למכנסיים וחגורה של בילבונג).

ל-m1ke, אני לא מתלונן לרגע על מה שעברתי (ותאנין לי שעברתי הרבה יותר בתור צעיר במסייעת) להפך, הפכתי לגבר, אני יודע שהכל קטן עליי.

בוא תשווה בסיסי הדרכה ואיזה בסיסים שאתה לא רוצה, למוצב עם חצי טבח ותקציב מינימלי לאוכל (אני מדבר על חצי קבב לארוחת צהריים).

בשורה התחתונה, מה שאני בא לומר זה שכל תפקיד שניתן לך, כל עוד אתה רואה בו צורך אמיתי של הצבא, עשה אותו בצורה הטובה ביותר ותעריך כל דבר שאתה מקבל. אל תשכח שאלו רק 3 שנים שאתה נותן, קח אותם בקלות ותהנה כל עוד אתה יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב שלי זה לא "אוי אוי לא בא לי להיות מש"ק , בא לי להיות עובד רס"ר"

אלא שכמעט כל המקצועות שיש בחיל האוויר זה אלקטרוניקה וכל השיט, ודברים כאלה חופרים לי כל כך עמוק במוח שהראש שלי מפסיק לעבוד, אז איך בדיוק אפשר להשקיע כל כך במקצוע שנותנים אם אתה ממש שונא את הדברים האלה? אני תמיד רציתי להיות חייל של חיל רגלים ואז בבום מביאים לי דברים שקשורים למתכת-תעשיה-, אתה לא יודע איזה בום לפרצוף זה, ושאני שואל "אפשר לצאת מחיל האוויר וללכת לירוקים" אז אומרים לי לא, נכנסת לחיל האוויר, קשה לצאת, מאוד קשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך פרופיל קרבי, תאמין לי שיהיה לך קל אם תתעקש לעבור לחי"ר. אני אישית מכיר (מהפלוגה שלי) כמה שהיו בתפקיד עורפי ולאחר התעקשות עברו לחי"ר. האחד נהיה מפקד והשני קשר מ"פ, שדרך אגב שירת כחודש כטכנאי מסוקים - בחיל האויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהוא צודק. אני לא ממש מבין על מה הבכי.

זה לא רק טירונות, מי שלא היה בבסיס גדודי עם אוהלים נטועים על החול (חול מדברי - יעני פודרה), שירותי בול קליעה וחדר אוכל דוחה מלא זבובים לא עבר חוויה מתקנת מחייו. זה לא נגמר בסדיר. באימונים אנחנו ישנים בשטח באוהל (או בתוך הנגמ"ש במקרה הטוב) ומחרבנים בשטח ובתעסוקה אם אני ישן 5 שעות בלילה - אז זה לילה מוצלח.

אני מבין שהשירות בטכני ח"א שוחק מנטלית ואין ספק שההווי ביחידת שדה ירוקה מפצה על רוב גועל הנפש, אבל התלונות שלכם על הת"ש פשוט מגוכחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהתנאים שצה"ל נותן לחיילים הכי חשובים שלו - הקרביים - הם בזבל - זה לא צודק בפני עצמו וגם לא מצדיק חרא תנאים אצל "ג'ובניקים" :nono:

חלאס לשחק ב"אתה סובל?! אני סבלתי המוןןןןןןןןן!!!! מה אתה בוכה?!" - המטרה של הצבא היא לא לחשל ספציפית אותך על ידי זה שתשן באוהל 3 שנים אלא להגן על המדינה באופן הטוב והמקצועי ביותר. איבדתם את זה לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לציין שישנם המון אי-סדירויות במערכת בכל הנוגע לתכנוני תקציבים ליחידות, וגם לסדרי עדיפויות.

כמו שציינתי, בתקופה הקצרה שהייתי בבקו"ם ראיתי מה הולך שם. פקידים שהולכים כל יום ב-13 הבייתה מקבלים מירס, כדי להתקשר לאנשים שנמצאים אי שם באותו בסיס. באותו זמן, הרס"פ שלי (למרות שגם לי כחופ"ל) שנמצא היה בקבע כבר יותר משנה, ולו אין מירס, למרות שהוא צריך להוציא כ-1000 ש"ח מתוקף תפקידו גרידא. למה? כי "אין תקציב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...