עזרה - מחשב לאולפן ביתי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה - מחשב לאולפן ביתי

woogille

Recommended Posts

אהלן

אני מתכנן לקנות מחשב לאולפן ביתי (עבודה עם קיובייס בעיקר)

יש לי כבר איזה כיוון פחות או יותר שחשבתי עליו אני רוצה שתגידו לי מה דעתכם ומה ואיפה אני צריך להוסיף

מעבד:

intel i7-960

זיכרון:

המעבד תומך אז 6 או 8 גיגה (אם אפשר..? יש 4 סלוטים?) כלשהו, עכשיו השאלה פה, הבנתי שהמעבד תומך 1066mhz אבל אני רואה שמוכרים מחשבים איתו עם זכרונות 1600mhz הוא תומך בזה, אני מתכוון בלי אוברקלוקינג.?

הראד דיסק:

1 "ראשי": לא סגור בין WD מיי בוק סטודיו 2 או הרגיל (מה ההבדל?) של טרה

2 "משני": חצי טרה של איזה מהמיי בוק (איזה הכי עדיף?)

לוח אם:

בהתחלה חשבתי על ה-i7-975 והיה איזה לוח אם - Gigabyte GA-EX58-, אבל אחרי שראיתי את המחיר של המעבד ירדתי מהסיפור לבינתיים. בכל מקרה אז יש את ה - Gigabyte GA-EX58- ועוד אחד גם משהו x58

מה עדיף?

כ. מסך:

גי פורס 9400, אין לי צורך ביותר מזה.

כ. קול:

לא כזה משנה אבל למעוניינים - Native Instruments - Audio Kontrol 1

זהו מכאן אני אצטרך עזרה במה אני צריך עוד כמו ואם יש צורך בקירור מים ואיזה וכל השאר.

מסך לא כזה משנה וכל שאר הציוד הנלווה גם לא חשוב (רמקולים, מקלדת וכו'.)[br]פורסם בתאריך: 12.11.2009 בשעה 19:59:46

ותודה (:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, בדיוק בגלל זה פניתי אליכם.

התקציב זה לא בעיה אני מודע לטווח המחירים שאני עומד להשקיע פה ככה שהפינה של התקציב סגורה.

אני צריך עזרה מכם בלהגיד לי אם זה פחות או יותר מתאים המפרט שהרכבתי ושאם הוא הגיוני.

ושוב את השאלות מההודעה הראשונה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי התקציב לא כולל כרטיס קול, מסך ושאר הציוד הנלווה הנוסף (בקיצור מחשב נטו, רק בלי כרטיס קול) זה בסביבות ה7, 8 אלף.

כמו שאמרתי המחשב מיועד לאולפן ביתי , השקט חשוב מאד (בוא נגיד מ1 עד10 אז 9) לא מתכנן אוברקלוק, לא משנה חנות כרגע וכל השאר. רק למלא את החורים כמו קירור שלא רשמתי וכל שאר מה שצריך, ולהתאים את המפרט פלוס מינוס אחד לשני, על המעבד לדוגמה אני סגור, זיכרון לא יודע בדיוק איזה חברה אבל שיהיה בין 6 ל8 גיגה הכי מהיר שאפשר (1066 או 1600 מה שאפשר בלי אוברקלוק). הארד דיסקים שוב, אני צריך קצת הכוונה במה עדיף ממה שרשמתי, גם הכוונה לגבי . והכרטיס מסך שרשמתי מספיק לי אבל - יש לו אפשרות ל2 מסכים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה מאוד לא משתלם וזה לא חכם לקנות אותו, וגם אין לך תקציב בשבילו.

אני לא מכיר את התוכנה אבל כנראה המועמדים הרלוונטיים למעבד זה או הI920 מה שיתן גם 6 סלוטים לזכרון. או הI860

ולמה לקחת דיסקים קשיחים חיצוניים. הפנימיים יותר אמינים\יציגו ביצועים טובים יותר.

ומה שיותר משפיע פה זה הכרטיס קול מכל שאר המפרט (כדאי להתייעץ בפורום אאודיו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אין טעם ללכת על פלטפורמת X58

היתרון שלו הוא ברינדורים עבודה בתלת מימד שבה חשוב רוחב הפס שיש לזיכרון

לכן עדיף ללכת על המעבד היותר מהיר שהוא core i7 860

שמתי 3 דיסקים קשיחים:

2 יעבדו במערך RAID0

1 יעבוד כדיסק גיבוי שעליו תותקן מערכת ההפעלה

הכרטיס מסך בא עם קירור פסיבי

מארז שקט+ספק שקט, שמתי שמעבר לדרישות כדי שהמאורר של הספק יעבוד לא ויעשה פחות רעש , אם השקט קריטי כדאי לשקול ספק כוח עם קירור פסיבי

שמתי 4GB של זיכרון עם אתה עובד עם מערכת 64BIT תגדיל ל - 8GB

הלוח אם ששמתי בא עם חריצי הרחבה שתוכל להשתמש בהם אם תצטרך, אחרת אתה יכול לקחת את :

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu2.asp?id=5672

שיפורים שאתה יכול להכניס:

1. הוספת כונן SSD

2. ספק כוח פסיבי

מעבד:

[..] INTEL CORE i7 S1156 2.8GHz 860 : "SLBJJ" - BOX ₪1521

לוח אם:

[..] INTEL WARRENSBURG : P55WG ₪763

זיכרון:

[..] G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR3 1600 CL9 - RIPJAWS - F3-12800CL9D-4GBRL ₪580

כרטיס מסך:

[..] ASUS HD4350 512MB DDR2 - EAH4350 SILENT/DI/512MD2 - RETAIL ₪249

צורב DVD:

[..] SONY NEC DVDRW AD-5240S X24 - BLACK - SATA ₪111

מארז:

[..] ANTEC P183 w/o PSU ₪789

ספק כוח:

[..] ENERMAX ECO80+ 620W : EES620AWT ₪594

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN II CPU COOLER ₪229

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE BARRACUDA 7200.12 500GB 16MB SATA2 NCQ - ST3500418AS - זמין במלאי ₪258

כמות:2

דיסק קשיח 2:

SAMSUNG F3 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103SJ ₪437

הרכבת מחשב:

[..] ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי: ₪5782

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה מאוד לא משתלם וזה לא חכם לקנות אותו, וגם אין לך תקציב בשבילו.

אני לא מכיר את התוכנה אבל כנראה המועמדים הרלוונטיים למעבד זה או הI920 מה שיתן גם 6 סלוטים לזכרון. או הI860

ולמה לקחת דיסקים קשיחים חיצוניים. הפנימיים יותר אמינים\יציגו ביצועים טובים יותר.

ומה שיותר משפיע פה זה הכרטיס קול מכל שאר המפרט (כדאי להתייעץ בפורום אאודיו)

איך החלטת שאין לי תקציב ? אמרתי שתקציב לא מהווה כרגע בעיה. אבל למה הוא לא משתלם ולא חכם לקנות אותו? מאיזה בחינה?

לפי המפרט שלו הוא מאד מאד חזק (יותר מהאלטרנטיבות שנתת ובהודעה מתחתיך) עולה טיפה יותר אבל זה שווה את זה. ומכיוון שתקציב לא מהווה שום מכשול כרגע אז למה בכל זאת לא כדאי לי .. ?

אוקיי אז לגבי ההארד דיסקים איזה פנימיים חזקים טובים מומלץ? אני רוצה שיהיה חזק, מהיר ואמין. 1 בנפח 250 ג'יגה (לוינדוס) ועוד אחד טרה. (לWD יש עדיין סדרות של הארד דיסקים פנימיים חוץ מהמיי בוק? )

הכרטיס קול כבר הוחלט ככה שלגביו אני לא צריך יעוץ רק רשמתי למתעניינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך החלטת שאין לי תקציב ? אמרתי שתקציב לא מהווה כרגע בעיה. אבל למה הוא לא משתלם ולא חכם לקנות אותו? מאיזה בחינה?

לפי המפרט שלו הוא מאד מאד חזק (יותר מהאלטרנטיבות שנתת ובהודעה מתחתיך) עולה טיפה יותר אבל זה שווה את זה. ומכיוון שתקציב לא מהווה שום מכשול כרגע אז למה בכל זאת לא כדאי לי .. ?

אוקיי אז לגבי ההארד דיסקים איזה פנימיים חזקים טובים מומלץ? אני רוצה שיהיה חזק, מהיר ואמין. 1 בנפח 250 ג'יגה (לוינדוס) ועוד אחד טרה. (לWD יש עדיין סדרות של הארד דיסקים פנימיים חוץ מהמיי בוק? )

הכרטיס קול כבר הוחלט ככה שלגביו אני לא צריך יעוץ רק רשמתי למתעניינים.

גם אם היה לך תקציב של 100000 ש"ח חברי הפורום היו מנסים להתאים לך מחשב שמתאים לצרכים שלך וביחס עלות\תועלת הגבוה ביותר.

המעבד שהוצע (860) והפלטפורמה שלו ישמשו אותך טוב יותר לשדרוגים עתידיים. המעבד שהצעת חזק יותר במקרים מסויימים אך לא מצדיק את התוספת במחיר אל מול התוספת בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שני המעבדים עולים אותו דבר (לפי האתר של אינטל).

בכל מקרה, בואו לרגע נצא מנק' הנחה שלא איכפת לי שהתוספת במחיר לא משתלמת ושאני סגור על המעבד הזה..

איך אני מתאים את שאר המפרט למעבד ולפי הצרכים שלי.?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...