נדרשת המלצה לראוטר בתקן N לטווח קליטה גדול - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נדרשת המלצה לראוטר בתקן N לטווח קליטה גדול

XMB

Recommended Posts

אהלן,

יש ברשותי מחשב בקומה תחתונה בבית שהקליטה שלו במצב דיי קשה, WIN7 מדרג אותה כ "FAIR" משמע 2 קווים.

הרואטר הוא של VERIZON (אני מתגורר בארה"ב) בטכנולוגיות FIOS שתומך בתקנים B/G בלבד (אין להם עדיין ראוטרים עם תקן N).

בכל מקרה, כל הכרטיסי רשת שלי בבית הם בתקן N כולל אותו מחשב בעייתי, יש לו כרטיס רשת מסוג:

LINKSYS WMP110 IEEE 802.11b/g/n PCI RangePlus

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833124297

בכל מקרה חשבתי על ראוטר חזק שיכסה לי את אותו הטווח (של קומה בודדת ואולי יציאה לחצר, מדובר על רדיוס של 10-15 מטר לערך בקו אווירי).

אני יודע גם שתקן N תומך ב 5GHZ לעומת 2.4GHZ בתקנים הקודמים.

חשבתי על הראוטר הבא:

LINKSYS WRT400N

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833124333

או (שאין לי מושג מה ההבדל ולמה הוא עולה יותר)

LINKSYS WRT610N

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833124296

או שאולי כדאי לקחת משהו יותר זול כמו LINKSYS WRT120N ולקנות עוד מגדיל טווח שתומך ב N (אפילו אותו אחד ולעשות WDS?)

או עוד אופציה לקנות 2 ראוטרים 54GL להתקין עליהם DD-WRT ולקשר אותם ב WDS?

אשמח לדעת מה תהיה האופציה הטובה ביותר לכיסוי מלא,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XMB,

באמצעות תקן N תוכל לשפר ביצועים ולקלוט במקומות בהם G מתקשה

טווח ה- 5Ghz אינו רלוונטי לטווחים רחוקים יותר, אלא לפעילות אלחוטית נפרדת (online gaming, streaming וכד)

* WRT400N יעשה את העבודה

* עם WRT610N תקלוט גם אצל השכנים.. תותח של (ועולה בהתאם)

* WRT120N אינו תקן N אמיתי כיוון שעובד ב- 1x1 אך ביצועיו עולים במקצת על G. אל תיגע

* 2 נתבים 54GL עם DD-WRT יעשו גם כן את העבודה אך לא תהנה מהקצבים של N

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה ושאלה:

1. תקן N תומך באפשרות להעברת אות הן ב-2.4GHZ והן ב-5GHZ.

2. הבית שלך -- עץ או בניה רטובה?

עץ.

ואם זה משנה אני נאלץ לחבר את הראוטר החדש כבריג' מאחורי הראוטר של VERIZON כי אם לא, לא תהיה לי בבית :kopfpatsch:

דרך אגב יש גם את הדגם LINKSYS WRT300N שאפשר להתקין עליו קושחה צד ג' כמו DD-WRT, אולי כדאי ללכת עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עשיתי קצת ניסויים בבית ואני לא ממש יודע מה לעשות.

מצאתי איפשהו ראוטר לינקסיס גירסה ישנה linksys befw11s4 חיברתי אותו מאחורי הנתב הראשי של VERIZON וזה נתן לי את אותו הדבר.

מצד שני המחשב נייד שלי E6400 מקבל אות מצויין 5 קווים, מצד שני אין לי מושג איזה כרטיס או בוסטר שמו שם כי זה גם מזהה לי 10 רשתות מסביב לבית מה שאף כרטיס רשת אחר מעולם לא עשה זאת (מה שמצחיק שיש לי רק 4 שכנים ברדיוס של 20 מטר מהבית, ככה שאם זה מזהה 10 מדובר כאן על טווח מטורף לכרטיס רשת מסכן במחשב נייד).

בכל מקרה יש לי עוד מחשב נייד inspiron 15 שגם אצלו הקליטה 2-3 קווים אבל זה מחשב נורא ישן.

בכל מקרה האם יש סיכוי שהכרטיס רשת LINKSYS WMP11 עושה את כל הבלאגן? זה לא כרטיס זול בכלל ולא נראה לי הגיוני...

האופציות הן:

1. לקנות ראוטר תומך N כמו 400/610N

2. לקנות ראוטר אחד 54GL להתקין DD-WRT ולעשות בוסט לקליטה, אם עדיין לא טוב לקנות עוד אחד להתקין DD-WRT ולעשות WDS

3. לקנות כרטיס רשת חדש

מה יהיה הכי יעיל ונכון לעשות?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון להתקין קושחה צד ג', נראה שהבחירה הטובה ביותר היא WRT160NL של LINKSYS.

איזה קושחה אפשר להריץ על WRT160NL? ה DD-WRT עדיין לא תומך ו TOMATO גם כן, איזו כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...