התחלתי ללמוד ג'אווה, צריך עזרה בהפיכת הקוד לתוכנה. - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחלתי ללמוד ג'אווה, צריך עזרה בהפיכת הקוד לתוכנה.

sapits1

Recommended Posts

אוקיי, אני ממש חדש בקטע הזה של מדעי המחשב, התחלתי ללמוד את זה בבית ספר השנה, אז לא לצחוק עלי אם אני אומר משהו טיפשי ;D

כתבתי קוד קצר בג'אווה (באקליפס, אם זה משנה משהו...), הרצתי הכל בתוכנה עצמה, הקוד תקין ועושה מה שאני רוצה שהוא יעשה.

השאלה שלי היא, איך אני גורם לקוד הזה להפוך להיות קובץ עצמאי, או בעצם תוכנה..?

הוא אמור להפוך בסופו של דבר לקובץ EXE, או לקובץ אחר?

איך אני מעצב את החלון והכל?

שאלות של מתחיל גמור, אני מקווה שתוכלו לענות לי עליהן. המורה שלי פשוט מלמדת אותנו רק איך לכתוב את הקוד, ולא איך לעשות ממנו תוכנה עובדת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בג'אווה, בניגוד לשפות תכנות קלאסיות, הקובץ המקומפל הוא לא קובץ exe.

הקובץ המקומפל הוא קובץ בסיומת class, שעל מנת להריץ אותו אתה צריך להשתמש ב-jvm. לדוגמה, אם לקלאס שלך קוראים HelloWorld, אז לקובץ המקומפל יקראו HelloWorld.class, ועל מנת להריץ אותו תצטרך להפעיל (מהתיקייה שבה שוכן הקובץ):

java HelloWorld

בהמשך, כשיהיה לך יותר מקלאס אחד, תלמד על קבצי jar (שהם בעצם קובץ zip שמכיל כמה קבצי class יחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז הבנתי איזה סוג של קובץ אני מקבל בסופו של דבר...

איך אני עושה Compile באקליפס?

ולא הבנתי את החלק הזה:

ז לקובץ המקומפל יקראו HelloWorld.class, ועל מנת להריץ אותו תצטרך להפעיל (מהתיקייה שבה שוכן הקובץ):

java HelloWorld

מה להפעיל? איך להפעיל? :s05:

סליחה על הבורות שוב, תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה יש הסבר איך מקמפלים ומריצים תוכנית ג'אווה באופן "ידני", כלומר בלי אקפליס:

http://java.sun.com/docs/books/tutorial/getStarted/cupojava/win32.html

באקליפס compile = build. בזמן הקומפילציה, הקומפיילר יוצר לך קובץ class עם אותו שם כמו התכנית שלך (אם התכנית שלך הייתה ב-HelloWorld.java, אז לקובץ המקומפל יקראו HelloWorld.class), ועל מנת להריץ אותו צריך להריץ מה שאמרתי מתוך ה-command line.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, מה שאני רוצה לעשות זה שאני אוכל לשלוח לאנשים שאין להם מושג במחשבים (ושמן הסתם לא ידעו להפעיל את הקובץ מתוך חלון דוס) את ה"תוכנה".

EXE או לא EXE, לא יודע בדיוק איך הקובץ הסופי בג'אווה נקרא... זה מה שאני רוצה להשיג.

הג'אווה וירטואל מאשין שאני צריך היא בעצם תוכנה שיש לה את השם הזה, או שיש תוכנות שהן בעצם JVM..?

אני אשמח לדעת מאיפה אני משיג אחת כזאת, רצוי בחינם. :)

עריכה: אני לא ממש מצליח לקמפל את הקובץ לפי המדריך שהבאת לי. לפי מה שהבנתי שם הווינדוס לא מוצא את הקומפלייר (javac).

אני יודע איפה הוא נמצא ועשיתי מה שכתוב שם בסעיף של פתרון הבעיות, ועדיין, אותו דבר. אני משיך לנסות, אם יש למישהו עצות אני אשמח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, מה שאני רוצה לעשות זה שאני אוכל לשלוח לאנשים שאין להם מושג במחשבים (ושמן הסתם לא ידעו להפעיל את הקובץ מתוך חלון דוס) את ה"תוכנה".

EXE או לא EXE, לא יודע בדיוק איך הקובץ הסופי בג'אווה נקרא... זה מה שאני רוצה להשיג.

ברור שהם לא יכולים להריץ מחלון דוס. בשביל זה יש לך שתי אפשרויות:

א. ליצור, בנוסף לקובץ המקומפל שלך, קובץ bat שיריץ אותו (יכיל את הפקודה שציינתי לעיל, או את הפקודה המתאימה במקרה שאתה משתמש ב-jar).

ב. להשתמש באפליקציה שהופכת את הקבצים המקומפלים לקובץ exe. חיפוש קצר בגוגל של jar to exe יניב תוצאות.

הג'אווה וירטואל מאשין שאני צריך היא בעצם תוכנה שיש לה את השם הזה, או שיש תוכנות שהן בעצם JVM..?

אני אשמח לדעת מאיפה אני משיג אחת כזאת, רצוי בחינם. :)

JVM יש אחד (לכל מערכת הפעלה), פשוט צריך להתקין את ה-java runtime מהאתר של Java (ורוב הסיכוי שיש לך ולחברים שלך אותו כבר מותקן).

עריכה: אני לא ממש מצליח לקמפל את הקובץ לפי המדריך שהבאת לי. לפי מה שהבנתי שם הווינדוס לא מוצא את הקומפלייר (javac).

אני יודע איפה הוא נמצא ועשיתי מה שכתוב שם בסעיף של פתרון הבעיות, ועדיין, אותו דבר. אני משיך לנסות, אם יש למישהו עצות אני אשמח...

סביר להניח שהקומפיילר מותקן בתיקייה של האקליפס. חפש אותו שם. בכל מקרה, אתה לא חייב לקמפל ידנית על מנת להיות מסוגל להריץ את התוכנית שלך מחוץ לאקליפס, פשוט תבדוק איפה אקליפס שם את קובץ ה-class שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, מצאתי את קובץ הקלאס בתיקיות של אקליפס והורדתי כמה תוכנות שיעזרו לי להפוך אותו לEXE.

לא עובד :'(

כשניסיתי להשתמש בתוכנה exe4j הופיע לי חלון Error של ג'אווה ובו רשומים הרבה דברים לא מובנים. אם זה יעזור לכם, אני יכול להעלות תצלום של זה.

כשניסיתי להשתמש בתוכנה JEXECreator הופיעה לי דבר דומה, אבל הפעם החלון שמראה על הבעיה היה של התוכנה עצמה ולא של ג'אווה - והיה שם קוד שגיאה, שבאתר של JEXECreator כתוב מה יכולה להיות הבעיה - ולפי מה שהבנתי עשיתי הכל בסדר.

מישהו השתמש פעם בתוכנות שהופכות class ל-exe..?

אני כבר מתחיל לחשוב שהבעיה היא בקובץ קלאס או בקוד שכתבתי :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה קצת קופץ לדברים מתקדמים מדי.

מה שאני ממליץ לך לעשות הוא כזה - תמצא את קובץ ה-class שלך (נניח קוראים לו HelloWorld.class). צור קובץ בשם HelloWorld.bat שמכיל:

java HelloWorld

דאג ששני הקבצים יהיו באותה התיקייה, ואז תריץ את ה-bat.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בשביל שבחלון הדוס(CMD ) תזוהה הפקודה JAVA להרצה או JAVAC לקימפול לקובץ קלאס

צריך להתקין את ה JDK וזה לא מותקן אוטומאטי בכל מחשב ,

וגם אחרי ההתקנה צריך לעשות איזה קינפוג שכחתי מהו ....

בבכל המחשבים בעולם כמעט מותקן JVM לא JDK בשביל שיהיה אפשר להשתמש פקודת ההרצה הזאת

אם תרצה לתת לחבר או משהו איזה תכנה , עדיף שתלמד איך לקמפל ל EXE .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, קימפלתי את הקובץ ידנית בסופו של דבר, עשיתי את מה שאמרתם אם הקובץ bat וזה עבד.

הבעיה היא שבפעם הראשונה שבה הפעלתי את זה חלון הדוס נשאר פתוח כמו שהוא אמור להיות, אבל עכשיו אחרי שנותנים לתוכנה את הערכים שהיא מבקשת היא מציגה את הפלט שהיא אמורה להציג, אבל חלון הדוס נסגר מיד.

אותה בעיה קרתה לי גם עם קלאס פשוט של Hello World. הוא מציג את הפלט, ונסגר מיד.

איך אני גורם לו לא לעשות את זה?

ואגב - ניסיתי שוב להפוך את הclass ל-EXE ועדיין נתקלתי באותם בעיות עם התוכנות... למישהו יש תוכנה מומלצת ומדריך לקימפול ל-EXE?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...