איידס - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איידס

RoD

Recommended Posts

לא אמרתי שאתה טועה , אמרתי שאתה לא מדייק :P

שנית קצת קשה ( קשה - חחח ) לקוות שתרופה שמעלה את לחץ הדם וקצב פעימות הלב ( ויאגרה ) תעזור ללב - אפשרי אבל זה כמו " להלחם עבור השלום " :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא אמרתי שאתה טועה ' date=' אמרתי שאתה לא מדייק :P

שנית קצת קשה ( קשה - חחח ) לקוות שתרופה שמעלה את לחץ הדם וקצב פעימות הלב ( ויאגרה ) תעזור ללב - אפשרי אבל זה כמו " להלחם עבור השלום " :smile1:

[/quote']

אתה בוודאי יודע שוויאגרה (סילדנפיל) מורידה לחץ דם והיא גם תרופה ליתר לחץ דם ריאתי (תחת שם מותג אחר).

מרגיז אותי שאנשים משתמשים בפסאודו- ובפסאודו-עובדות בשביל לחזק את הטיעונים (הלא ממש קשורים) שלהם.

בנוגע לחיסון לאיידס, לא תאמינו כמה כסף כבר שפכו על מציאת פיתרון לממזר החמקמק ההוא. מה לעשות ויש פתוגנים שקשה למצוא להם חיסון, פשוט יותר מעניין לדבר על איידס, אבל באותה מידה אפשר לפתח תאוריות קונספירציה על עוד מזהמים נפוצים שעדיין אין להם חיסון כגון פלסמידיום פלציפרום (הגורם לסוג הקטלני של מלריה), מיקובקטריום טוברקולוסיס (הגורם לשחפת - BCG, החיסון הקיים, לא אפקטיבי) ועוד רבים אחרים.

יש כאן כמובן הרבה מניעים כלכליים ואין ספק שתחום התרופות והחיסונים נגוע באינטרסים של עשרות מיליארדי דולרים, אבל כל תאוריות הקונספירציה המפותלות פשוט מגוכחות בעיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך הפעולה של ויאגרה

ויאגרה פותחה במקור על ידי חברת פייזר (Pfizer) כתרופה לטיפול בתעוקת חזה (Angina pectoris; סוג של מחלת לב וכלי דם), והתגלתה כיעילה ביותר לטיפול בגברים הסובלים מבעיות של אין-אונות ומקושי להגיע לזקפה. התרופה ניתנת דרך הפה באמצעות גלולות. סילדנאפיל פועלת על מנגנון המבוקר על ידי חנקן חד-חמצני (NO) בפין. NO נקשר לקולטנים באנזים גואנילאט ציקלאז (guanylate cyclase) ומשפעל אותו. האנזים מייצר cGMP שגורם להרפיית השרירים החלקים ב-intimal cusions של העורקים ההליציניים בפין. ההרפייה גורמת לעלייה בכמות הדם הזורם בעורקים ולכן לזקפה. המבנה המולקולרי של סילדנאפיל דומה לזה של cGMP ולכן היא פועלת כמעכב תחרותי של אנזים cGMP פוספודיאסטראז ספציפי סוג 5 (cGMP specific phosphodiesterase type 5 ) PDE5 האחראי לפירוק של cGMP. נוכחות התרופה גורמת לשמירה על רמות cGMP גבוהות ולכן לזקפה. ללא גירוי מיני, כלומר ללא הפעלת המערכת על ידי NO ו-cGMP סילדנאפיל לא אמורה לגרום לזקפה. תרופות אחרות הפועלות באופן דומה הן טדלפיל (שם מסחרי: סיאליס, באנגלית:tadalafil) ווארדלפיל (שם מסחרי: לויטרה, באנגלית:vardenafil).

אתה יודע מה פאנגי , אתה יכול לקפוץ לי עם הגאוותנות שלך ולמרות זאת אני מעריך חלק מהידע שלך ( הכוונה לידע ולא לניחושים דביליים על מה אני ולמה אני מתכוון :P )

אני לא כתבתי על דרך הפעולה שלה , לא צריך להיות דוקטור בשביל זה , מספיק לעשות העתק והדבק - חחחח , אתה כל כך מרגיש מושפל מימני שאתה לא יכול לנצל שום היזדמות להוציא אותי טיפש ובדיוק באותו זמן אתה זה שיוצא :silly:

אהה וכן יופי שהגעת , אבל כבר הורידו את תאוריית הקונספירציה והחליפו אותה בתובנה של מינון המשאבים ורווח כלכלי , בלי קונספירציות רק מציאות פשוטה - חחחח עאלק "קשה " פפחחח , מנסים בכלל :kopfpatsch: זאת השאלה - חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה וכן יופי שהגעת ' date=' אבל כבר הורידו את תאוריית הקונספירציה והחליפו אותה בתובנה של מינון המשאבים ורווח כלכלי , בלי קונספירציות רק מציאות פשוטה - חחחח עאלק "קשה " פפחחח , מנסים בכלל :kopfpatsch: זאת השאלה - חחחח

[/quote']

כן, מנסים, אל תשכח שיש גם הרבה מאוד כסף מקרנות מחקר ממשלתיות ומתרומות. הדיבורים כאן הן בפירוש כל מיני תאוריות קונספירציה.

וכל הכבוד על ההעתקה. אבל יש הבדל בין להעתיק טקסט לבין הבנה שלו. אם היית טורח לקרוא את אשר העתקת היית מבין שסילדנפיל בנסיבות מסוימות גורם להרפיית שריר חלק, זהו השריר המקיף את כלי הדם. כאשר השריר רפוי, ההתנגדות לזרימה יורדת והלחץ גם (זה כבר פיזיקה פשוטה).

לא צריך להיות דוקטור בשביל זה, אבל על מנת להבין את הפסקה שצטטת כאן מעבר לרמת המילים ואת ההשלכות הקליניות שלה רצוי שיהיה לך ידע מסוים בביולוגיה תאית, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה ורצוי גם הבנה בקרדיולוגיה על מנת להבין את מגוון התופעות של התרופה ומדוע היא מסוכנת באנשים עם מחלות לב מסוימות ו/או ביחד עם נטילת ניטרטים.

הזלזול בהשכלה היא נשקו ומגינו של הבור, במקום ללכת וללמוד הבור מעדיף להשמיץ את המשכילים ואת המדע.

עכביש, לך ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיטריה אני לא מעוניין להתנצח איתך אבל להבדיל מימך , אני לא הפסקתי ללמוד כאשר קיבלתי את תואר הדוקטור - חח

שנית לא היה שום דיון על דרך הפעולה של החומר על האורגניזם - בכלל לא ! הייתה רק הדגשה קלה על דרך גילוי התרופה , אני בהחלט הולך ללמוד ( ואפילו בלי עצתך ) על עצה "טובה" אני תמיד מחזיר בעצה טובה - פיטריה , תלמד לקרא . ( כי לזלזל באנשים אתה כבר יודע לבד - חח )

אההה וכן , לא חידשת לי כלום ( לפעמים כן , הפעם לא ) ולזלזל בהשכלה ? אני האחרון לזלזל ! אבל , במי שמשתמש בהשכלה ככלי להתנשאות זה כבר משהו אחר , חמוד זה לא ההשכלה , זה המשכ(ק)יל או במקרים שכאלו הסכל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושים אבל אנשים נמנעים בגלל פחד והדחקות פסיכולוגיות וכמו שכבר אמרו אין רווח בלמנוע מחלה מצד חברת התרופות זהו צעד שהרגולטור צריך לנהל מפני שאלו כספי משלם המיסים , אבל הינה פאנגי , זה המגרש שלך ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"ר עכביש, התגובה שלי לא הייתה בגלל שציינת שויאגרה פותחה לטיפול בתעוקת חזה (ד"א הרבה תרופות פותחו במטרה לטפל ב-X והתגלו כיעילות כנגד Y) אלא בגלל שערבבת עובדות עם חצאי עובדות ופסאודו-עובדות על מנת להעביר נקודה באופן "כביכול" מלומד.

אני לא אוהב את סגנון הדיון הזה, זהו סגנון דמגוגי ומרגיז. אני תקפתי את הטעויות העובדתיות שלך על מנת לפגוע בבסיס סגנון הדיון הזה ולא התייחסתי לאנקדוטה עצמה.

ד"א, מבחינת מנגנון הפעולה הטהור, ניתן בהחלט להבין למה חשבו שויאגרה יכולה להקל על תעוקת חזה. פייזר די זכו בפיס עם העניין של הזיקפה, שנחשב עד הויאגרה לתחום די תקוע מבחינה תרופתית.

האמת, כל כך קשה להבין למה שאתה מתכוון (אתה יכול להיות פוליטיקאי נהדר), שדי קשה לתקוף את הכוונה בדבריך. אני בעיקר תוקף את העובדות הלקויות ואת הסגנון המעצבן.

ובכל זאת ולטובת שאר הקוראים דיון זה:

לגבי תחום החיסונים, אין בו כסף כמו בתחום התרופות, והפיתוח לכן מתקדם יותר לאט, גם ציינתי זאת בתגובה שלי על חיסוני השפעת. זאת עובדה ידועה. יחד עם זאת, מאחר שפיתוח חיסונים הוא אינטרס של ממשלות (להלן "הרגולטור") וכן של פילנטרופים פרטיים רבים, מתגלגלים סכומי כסף נכבדים מאוד בתחום זה, במיוחד במחלות עם הפרופיל הגבוה, כגון איידס. "הרגולטור" (לפחות במדינות מתוקנות כמו ארה"ב ואירופה, פחות בישראל) אכן משקיע המון כסף בקרנות מחקר ממשלתיות וכסף כזה זורם למעבדות לחקר האיידס שעוסקות גם במציאת חיסון. מדי פעם נעשות תגליות בנושא וייתכן שלבסוף ימצא הפתרון.

הבעיה היא שה-HIV (הגורם לאיידס) אינו מפגין דומיינים קבועים שיכולים לשמש כמטרה לחיסון, מה שמקשה על מציאת חיסון ופוסל את דרכי העבודה הרגילות לפיתוח חיסונים. בכל מקרה, זה בערך גבול הידע שלי בתחום, אולם ניתן למצוא חומר קריאה נרחב בנושא בספרות המדעית.

כמו שמלמדים כל איש - התרופה הכי יעילה היא המניעה. בנוגע לאיידס זהו אחד המחלות שהכי קל למנוע.

שישקיעו את הכסף למלחמה בסרטן ולהסברה. קונדומים. כ"כ פשוט.

ממש פשוט. באותה מידה גם אפשר פשוט לגרום לאנשים להפסיק לעשן במקום להשקיע כל כך הרבה כסף ומשאבים בטיפול בנזקי העישון. או אולי להפסיק לשתות אלכוהול ועוד ועוד. יותר פשוט לאנשים ליטול תרופות מאשר לשנות הרגלים, זה משהו שלומדים מהניסיון.

ועוד משהו עמיתי המלומד, אני מתנשא רק כלפי אלו המנסים "להקטין" אותי, אתה מרבה להשתמש בסגנון פטרנליסטי, בכינויים דימינוטיביים (אני לא "חמוד" ואני לא חבר שלך) ושאר אלמנטים כגון דא בדבריך ולא רק כלפי. אין טיפה של ענווה בתגובות שלך (אלו לפחות שניתן להבין אותן), אלא רק נחרצות ושחור ולבן. אין לי מושג במה יש לך דוקטורט ואולי אתה אכן מומחה גדול בתחום שלך וזאת בנוסף להיותך איש אשכולות וכו' וכו', אבל בכל הנוגע לתרבות דיון (שלא לדבר על יכולת הבעה בכתב) יש לך עוד הרבה מאוד ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...