מפרטים מומלצים [יולי/אוקטובר 2010] - עמוד 6 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרטים מומלצים [יולי/אוקטובר 2010]

YairZ

Recommended Posts

אין לך באמת מושג על מה אתה מדבר נכון?

המחיר ה"מגוכח" הזה רק יכול לרדת.

כל עוד הM12II בשטח אין שום סיבה ללכת על ספק כח אחר, כמה "איכותי" שלא יהיה כל עוד יכיל פחות כח.

מה גם לM12II יש 5 שנות אחריות שלמות :D

אני רק זוכר שבתקופה שאני קניתי את הTOUGHPOWER הוא עלה 464 ש"ח, והיום? 520 ש"ח.

ברור שאפשר להכניס את ה620W, השאלה עד מתי תוכל להשאיר אותו שם עד שהוא יהפוך ללא רלוונטי.

אבל גם לדעתי הבחירה של הECO 500W היא לא בחירה מוצלחת כיום, בהפרשים של שקלים אפשר לקנות ספק 600W ומעלה שיתן מרווח נשימה ואפשרויות שדרוג עתידיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היום אין כמעט מערכת שלא ב-OC קיצוני עם כרטיס HI-END שספק כמו ה-ECO500W לא מספיק לה מעל ומעבר - מדובר באחד הספקים האיכותיים ובעיקר החרישיים שיש ואין כמעט מפרט (ודאי לא במדור) שעבורו הוא אפילו מתקרב להיות גבולי - כנסו לפרופורציה.

בלי קשר ציינתי את החלופות האפשריות בהערות בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן, אתה יודע כמה חשמל דורש GTX470 באוברקלוקינג עם מתח? במשחקים כבדים בערך 260W, במאמץ מקסימאלי בערך 300W.

זה לא הולך ברגל. בטח לא עם מעבד מרובע באוברקלוק שיכול לצרוך במאמץ מקסימאלי בין 150W ל200W. וכן אני אומר מאמץ מקסימאלי כי לזה ספק צריך להיות מוכן. וכשיש דרישה כזאת לחשמל דרוש גם ספק מתאים, וכמה איכותי שהאקו לא יהיה ספק 620W פה זאת המלצה ריאלית. הM12II הוא איכותי ואין שום סיבה להעדיף משהו שעולה כמוהו ונותן פחות חשמל. ביום שרעש של ספקי כח ידאיגו אותנו במערכות גיימינג נהיה בצרות כי מספיק כרטיס המסך שבולס את כל הרעש. (הM12II גם הוא שקט והרעש שלו נבלע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן, אתה יודע כמה חשמל דורש GTX470 באוברקלוקינג עם מתח? במשחקים כבדים בערך 260W, במאמץ מקסימאלי בערך 300W

הנתון המקובל לצריכת מערכת ב-PEAK ללא OC, נתון שלעולם לא תגיע אליו בשימוש מעשי אמיתי, עם GTX470 עם מעבד אקסטרים I7-965 מגיע לסביבות ה-350-370W למערכת כולה.

http://www.bit-tech.net/hardware/2010/03/27/nvidia-geforce-gtx-480-1-5gb-review/10

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-480,2585-15.html

מערכת המפרטים המומלצים בהחלט לא מיועדת ל-OCרים רציניים אלא לקהל יעד "רגיל" בהרבה.

למרות זאת, בדיוק עבורם הוספנו את ההערות בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוברקלוק הוא דבר נפוץ רבים מבצעים ויחד איתו בדיקות יציבות, בדיקות שאיתן משתמשים במאמץ המירבי על הרכיבים ולכן צריך ספק שיודע להתמודד עם הכל. בשטח אין לאקו 500W שום ייתרון על הM12II. הרעש של שניהם חרישי ושניהם באותה מידה מתפקדים מצויין. קראתי לפני חצי שנה בערך מאמר מעמיק על כמה תוספת מתח מעלה בצורה משמעותית את צריכת החשמל של כרטיס המסך וכשראיתי HD5850 באוברקלוק מקסימאלי ב273W היה לי קשה להאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OC עם העלאת מתחים זו בהחלוט סוגיה בעייתית מבחינת צריכת ההספק של המערכת, אבל שוב, זה לא קהל היעד של המדור - לשם כך יש "אפשרויות שדרוג" בהערות ופורום שמיועד לכך. אני אחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בוא נעזוב שניה את כן לא אובר קלוק. התוספת הזאת של עשר במסילה נותנת מרחב גדול להוספת חומרה כמו כרטיס פיזיקס מוקדש ואפשרות CROSSFIREX. סתם חבל לדעתי, עם כל הכבוד לאיכות (הדומה) של אנרמקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

במפרט של i5-750 עם כרטיס מסך POWER COLOR HD5770 1GB שמתם לוח GIGABYTE GA-P55M-UD2.

אבל במפרט הבא עם כרטיס מסך ATI HD5850 1GB שמתם לוח GA-P55-UD3R.

האם אפשר לקחת את הכרטיס מסך 5850 ביחד עם לוח הזול יותר או ששידרגתם את הלוח בשביל להתאים לכרטיס מסך הזה.

אני שואל כי למעשה רציתי את המחשב במפרט הזול יותר חוץ מהכרטיס מסך 5850 שרציתי לכלול, השאלה אם אני חייב לשדרג גם את הספק והמארז והלוח וגוף כמו שעשיתם רק בגלל הכרטיס מסך.

לא מעניין אותי overclocking

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אפשר. לא חייב לשדרג.

כן אבל אני חושש אולי לוח כזה לא ינצל את כל הכוח של הכרטיס מסך 5850 או למשל מארז לא מספיק יקר עם לא מספיק מאוורים.

והקירור הזה בכלל מוזר לי האם זה חובה ? פעם לא היה דבר כזה בכלל והמעבדים באו עם מאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח ינצל במלואו, לוחות אם לא משפיעים על הביצועים. אם יש לו את הסלוט המתאים - pcie 2 אז הכרטיס יעבוד.

גם מארז זול ואיכותי מקרר מספיק גם אם יש OC, שלזה צריך ייעודי לכל רכיב.

מעבדים באים עם , רק שהוא לא יעיל ולא שקט במיוחד במאמץ. אם אין תקציב, לא חשוב שקט ולא מתבצע OC אפשר לוותר על ייעודי למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לדייק - מעבד ה-i5-750 וחבריו ה-860/870 באים עם גופי שנמצאו לוקים בחסר, ובעבודה מאומצת (ללא OC) המעבד ננעל עקב התחממות תוך דקות ספורות, לכן למעבדים אלו, גם אם לא מתבצע OC, מומלץ לקחת יעודי.

לשם ההגינות יש לציין שרוב המשתמשים לא יוציאו היום עבודה מאומצת מהמעבדים הללו בשימוש רגיל (אופיס\אינטרנט וכו') אבל היות וישנם משתמשים שמנצלים את יכולות המעבד יהיה חסר אחריות להמליץ עליו עם סטנדרטי בלי לברר שימושים לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...