הקלטת החדשה של גלעד שליט - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקלטת החדשה של גלעד שליט

omrij

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3784541,00.html

צולמה לפני כשבועיים

לפחות הוא נראה בה במצב בריאותי טוב (אין ספק שהמצב הנפשי שלו אינו כזה)

כל כך הרבה פעמים אנשים בפורום טענו בבטחון שהוא מת ושממשלת הולכת לעשות עיסקה תמורת גופה

וכל פעם הרגשתי צורך להגיב להם על היהירות, אני שמח בשביל גלעד ומשפחתו שהם טעו ואני צדקתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חבל שהוא לא מת, כ-1000 מחבלים עם דם על הידיים ישוחררו תמורתו, ולפי דעתי זהו אסון חמור הרבה יותר מאינדיבידואל אחד שמת.

צריך להיות רציונאלים ולחשוב ברמה של מדינה, לא של אדם אחד או משפחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז היית משחרר 600 במקום 1000. זה ממש לא משנה.

עסקת אלדד רגב ואהוד גולדווסר:

תמורת שתי גופות, חמישה מחבלים ופחות מכ-200 גופות, קצת יותר פרופורציונאלי מכ-1000 מחבלים חיים עם דם על הידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עסקת אלדד רגב ואהוד גולדווסר:

תמורת שתי גופות, חמישה מחבלים ופחות מכ-200 גופות, קצת יותר פרופורציונאלי מכ-1000 מחבלים חיים עם דם על הידיים.

אם אתה כל הזמן מדבר על לחשוב ברמה הלאומית - אם יחליטו לא לשחרר את גלעד, גם לזה תהיה השפעה קשה מאוד ברמה הלאומית - חייל שיודע שלא יעשו את הכל לשחרר אותו מתרחיש (שלצערי הוא לא מאוד דימיוני) שבו הוא נופל בשבי, המוטיבציה שלו תרד לרצפה. וכשללוחמים שלך יש אפס מוטיבציה - זאת בעיה. לכל מטבע יש שני צדדים. אגב, כל זה מבלי לדבר על התגובה של חלק גדול מאזרחי המדינה - שירגישו שמפקירים את החיילים, בניגוד לערכי הצבא (וגם כאן יש צד שני - יותר מחבלים משוחררים = סיכוי ליותר נפגעים בקרב. כמו שאמרתי, לכל מטבע שני צדדים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמה של המדינה ,חילופיי שבויים צריכים להיות מקס' אדם על אדם .

כמובן שמיקרה שליט סחף הרבה תנופה ,אבל בכל זות צריך לחשוב הגיוני ,אף אדם לא שווה יותר מהאחר ,לכן אין סיבה לשחרר על שליט 1000 אסירים (שבטח כבר הספיקו לתכנן פיגועים ליום שבו הם ישוחררו ),זה פשוט יהיה אות שיראה לאיוב שעם הם חוטפים עוד איזה חייל הם יכולים לשחרר 1000 איש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתיאוריה זה צריך להיות 1 מול 1. מעשית זה כל כך יותר מורכב, ובכל מקרה 1 מול 1 זה לא יהיה.

לוותר על חייל כדי להראות לערבים שיש לנו ביצים ואנחנו לא משחררים חייל אחד תמורת 1000 לא יעבוד, כמו כל דבר אחר שנראה לך הגיוני. אם לא תשחרר אותו הדרישות של הפלסטינים לא ירדו וזה לא שהם יפסיקו לנסות לחטוף חיילים אחרים...

אגב, אישית אני בדיעה ש-1 מול 1000 זה הרבה יותר מידי, אבל 1 מול 1 זה גם ממש לא ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שהוא לא מת, כ-1000 מחבלים עם דם על הידיים ישוחררו תמורתו, ולפי דעתי זהו אסון חמור הרבה יותר מאינדיבידואל אחד שמת.

צריך להיות רציונאלים ולחשוב ברמה של מדינה, לא של אדם אחד או משפחה.

תחזור בכך מיד חוצפן,חבל שלא מחליפים אותך בו.שב אתה שם קרוב ל4 שנים בשבי החמאס זה גרוע ממוות :kopfpatsch:[br]פורסם בתאריך: 2.10.2009 בשעה 16:15:37

תנצל על השטות שאמרת,חתיכת חוצפן,חבל שלא מחליפים אותך בו.שב אתה שם קרוב ל4 שנים בשבי החמאס זה גרוע ממוות :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשלה מטומטמת בריבוע, זה מה שיש לנו.

יום אחד קודם לפני תאריך השחרור לא היה צריך לשחרר את המחבלות האלו. סימן חיים זה תנאי בסיסי במשא ומתן, בלעדיו הם צריכים להבהיר לחמאס שהם מנהלים את המשא ומתן כשהם לוקחים בחשבון שהם מקבלים גופה ואם זה לא כך אזי על החמאס להוכיח שהוא עדיין בחיים כדי שישראל תשפר את ההצעה שלה. שלא יהיה שוב פעם הפיאסקו שהחיזבאללה עשה עם הארונות של גולדווסר ורגב.

ומצטער לומר אבל לא צריך לשחרר עבורו יותר ממחבל אחד, לחמאס לא מתאים? שיחזיקו אותו בשבי עד אין קץ ושהממשלה המטומטמת שלנו תחמיר את תקופות המאסר של טרוריסטים בעשרות מונים. החמאס יוציאו אותו להורג? להפציץ את כל מפקדות ובסיסי החמאס ולהוריד את הניה.

הבעיה היא שלממשלה שלנו אין ביצים והיא דבוקה לכסא ולכן לא תעשה צעד לא פופוליסטי בעליל.

ותעשו לי טובה, לא מכתיבים לו מה לומר? ראו בבירור שהוא קורא מדף שהוסתר מאחורי העיתון.

ולערוץ 10 לא נמאס? כבר פעם שלישית או רביעית ב20 דקות שהם משדרים את הקלטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יום אחד קודם לפני תאריך השחרור לא היה צריך לשחרר את המחבלות האלו. סימן חיים זה תנאי בסיסי במשא ומתן, בלעדיו הם צריכים להבהיר לחמאס שהם מנהלים את המשא ומתן כשהם לוקחים בחשבון שהם מקבלים גופה ואם זה לא כך אזי על החמאס להוכיח שהוא עדיין בחיים כדי שישראל תשפר את ההצעה שלה.

גם אם אתה צודק (ובקו התחתון אתה צודק), לחמאס יש הרבה יותר כוח בנושא הזה (כמו שאמרתי, חטופים והרוגים זו נקודת תורפה מאוד חזקה במדינה שלנו).

שלא יהיה שוב פעם הפיאסקו שהחיזבאללה עשה עם הארונות של גולדווסר ורגב.

בינינו, אני לא חושב שמישו שבאמת האמין או יצא מנקודת הנחה שהם בחיים. אגב, הם הוכרזו כמתים לפני ביצוע העסקה, מה שמעיד על זה...

ומצטער לומר אבל לא צריך לשחרר עבורו יותר ממחבל אחד, לחמאס לא מתאים? שיחזיקו אותו בשבי עד אין קץ ושהממשלה המטומטמת שלנו תחמיר את תקופות המאסר של טרוריסטים בעשרות מונים.

דווקא תקופת המאסר היא בסדר, הבעיה היא התנאים היותר מידי טובים שהם מקבלים (שהם הרבה יותר מהמינימום ההכרחי ע"פ החוק במדינה שלנו והבינ"ל).

ולהוריד את הניה.

זה דווקא צעד שלא הייתי בהכרח עושה, לפעמים התוצאה יכולה להיות הרבה יותר גרועה (ותמצא כמה טורי דעה, די בקלות, למה החיסול של יאסין ורנטיסי במידה מסוימת הייתה טעות גדולה).

ותעשו לי טובה, לא מכתיבים לו מה לומר? ראו בבירור שהוא קורא מדף שהוסתר מאחורי העיתון.

מישהו באמת חשב ככה? (וסתם בשביל ההתקטננות, אתה יודע שהוא יכול לכתוב טקסט לעצמו..).

ולערוץ 10 לא נמאס? כבר פעם שלישית או רביעית ב20 דקות שהם משדרים את הקלטת.

לא רק הם :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברו בי צמרמורת רבות בזמן שראיתי את הקלטת... הוא נראה דיי טוב אבל הקול שלא בסוף כשאמר שמטפלים בו טוב היה קצת מפוחד...

סוגייה אחרת שאף אחד לא התעסק בה היא , איך הם השיגו מדי ב' כאלה חדשים? מטריד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...