הקלטת החדשה של גלעד שליט - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקלטת החדשה של גלעד שליט

omrij

Recommended Posts

אני שמח שלא אתה הוא זה שמנהל את המדינה, אתה לא מבין שלא צריך לפעול מתוך רגש או טיפשות, צריך לחשוב בצורה חכמה.

שחרור של כ-1000 רוצחים עם דם על הידיים אסור שיהיה, הוא יגרום להרג ישראלים, נזק כלכלי ובטחוני חמור בעתיד ואולי אף שבי נוסף של חיילים.

אתה מוכרח להבין שכשמסתכלים על הדברים ברמה לאומית, ולא בראייה של ילד בן 8, צריך לחשוב חכם ולהיות מציאותי.

נו באמת

א. לא מדובר פה על 1000 אסירים קשים, רובם הם לא מבצעי פיגועים אלה נעצרו באשמות הרבה פחות משמעותיות

ב. ספק גדול אם כולם יחזרו דבר ראשון לעסוק בטרור, וספק עוד יותר גדול אם זה באמת ישנה משהו מהמצב כרגע

ג. אתה באמת חושב שאם החמאס היה יכול לחטוף עכשיו עוד חיילים הוא לא היה עושה את זה? האם מה שעוצר אותו הוא "חוסר ההתקפלות" של ישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חבל שהוא לא מת, כ-1000 מחבלים עם דם על הידיים ישוחררו תמורתו, ולפי דעתי זהו אסון חמור הרבה יותר מאינדיבידואל אחד שמת.

צריך להיות רציונאלים ולחשוב ברמה של מדינה, לא של אדם אחד או משפחה.

מסכן שאתה צריך לחיות בתוך עצמך.

ולכל השאר שמתנגדים לשחרור,מעניין אם הייתם כאלה "חכמים" גם אם היה מדובר באח או בבן שלכם.

ולמי שאמר שצריך לשחרר אבל לא בכל מחיר : ממש גילית את אמריקה,זה מה שאנחנו מנסים לעשות,יותר מ3 שנים ארורות,משא ומתן עם המחבלים האלה.

כנראה שעכשיו לא נשאר הרבה עד ההסכם וטוב שכך !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כ"כ מבין :s05:

אז אני ינסה להסביר לכם עוד פעם את המקרה :

תמורת גלעד שליט רוצים 1000+ אני לא זוכר בדיוק אז סליחה על זה :P. אני די בטוח שלא ישחררו את גלעד שליט זה פשוט נראה מטומטם שאנשים עוד מאמינים בזה.!

תחשבו על זה בהגיון בן אדם אחד תמורת 1000+ טרוריסטים שכנראה הם יחזרו "לעסק שלהם", זאת אומרת שאנחנו הרווחנו בן אדם אחד והרגנו עוד 50 ישראלים

(אתם יודעים פיגועים וכו').

צריך להתמודד עם זה שכנראה לא נקבל את גלעד שליט חזרה, אני לא מבין למה צריכים את הקלטת הזאת?, דיי ברור שהוא עוד חיי.

אנשים צריכים להתעורר!

הערבים סוחטים אותנו, כל פעם הם מעלים את מספר האסירים. (מה קרה למדינה שלנו? הערבים סוחטים אותנו ואנחנו לא אותם!). :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולכל השאר שמתנגדים לשחרור,מעניין אם הייתם כאלה "חכמים" גם אם היה מדובר באח או בבן שלכם.

לא יודע. אבל אם ישחררו 1,000 מחבלים אז בהחלט יכול להיות שבפעם הבאה זה יהיה אח או בן של מישהו אחר, כי תהיה פעם הבאה.

יש מקרים שבהם טובת הכלל מתנגשת עם טובת הפרט, וזו דוגמה מובהקת לכך.

האם היית מוכן להרוג אדם חף מפשע כדי להציל מיליון איש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי בן משפחה הייתי מוכן שישחררו גם 5000 אסירים, אבל זה לא רלוונטי. בן משפחה הוא לא אובייקטיבי. מצד שני, אני גם לא ממש מקנא במשפחת שליט ולגמרי מבין את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי, אז אין סיבה שלא תהיה מוכן להשאיר את שליט בשבי ולא לשחרר 1,000 מחבלים.

אין אמצעים טקטיים שיכולים למנוע חטיפה. האמצעי היחיד הוא האמצעי האסטרטגי - אם האויב יודע שהוא לא ישיג כלום (אלא רק ישלם מחיר), הוא לא יחטוף יותר חיילים. אם הוא יודע שעל כל חייל שהוא יחטוף הוא יקבל חזרה 500 שבויים, זה רק מעלה לו את המוטיבציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.המחבלים לא חושבים לפני שהם פועלים,אין להם הכנה למוח.העיקר לנסות להרוג כמה שיותר.

זה ידוע שאיך שגלעד שליט נחטף זה מכלול של טעויות של הצוות עם המצלמות שצפה על האירוע,כמה בנות טירוניות שפספסו את כל זה.ועוד כמה שאני לא זוכר (הראו את זה בחדשות כמה ימים אחרי החטיפה)

ב.תפקידה של המדינה להחזיר אותו הביתה,וכנראה שזו הברירה היחידה,אלא אם כן יש לך תוכנית מגירה.

ג.לא כואב לך לראות אותו נמק וסובל שם ?,שלא נדבר על המשפחה שלו שסובלת יותר.

הפתרון שלי היה לא לצאת מעזה שהיינו שם בעופרת יצוקה עד שגלעד שליט חוזר,ועל הזין כל העולם והאו"ם,אבל זה לא קרה ולא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ממש ממש לא. מספר חודשים אחרי הנסיגה מלבנון, נחטפו שלושה חיילים בהר דב. הנקודה שבה הם הותקפו נבחרה על ידי החיזבאללה מראש בעקבות איסוף ממושך של מודיעין - החיילים הותקפו במהלך סיור, בקטע כביש שבו אין כיסוי קשר בגלל הטופוגרפיה של הרכס. כל השאר היסטוריה.

אותו תסריט חוזר על עצמו 6 שנים מאוחר יותר, אלא שהפעם (בעקבות מסקנות מהחטיפה הקודמת) החיילים כבר נעים בשיירה, בתוך רכבים ממוגנים. גם הפעם הם הותקפו בנקודה שלא היה עליה כיסוי (הפעם חזותי), וההבדל היחיד כתוצאה מהשינויים הטקטיים שהתרחשו אחרי החטיפה הקודמת (תנועה ברכבים ממוגנים, ובשיירות של מספר רכבים שמחפים זה על זה) זה שנהרגו יותר חיילים במהלך החטיפה. את החטיפה עצמה זה כמובן לא מנע.

ובחטיפה של שליט הם אפילו לא תקפו שיירה - פשוט חפרו מנהרה מתחת לגדר, תקפו את החיילים מאחור והרגו את כולם חוץ מאחד, שאותו הם לקחו בשבי.

בכל אחד מהמקרים ארגוני הטרור אספו הרבה מאוד מודיעין לפני התקיפה, והם בהחלט חושבים הרבה לפני שהם פועלים.

כמו שאמרתי, אי אפשר למנוע אירועים כאלו בשום צורה. אין אמצעי שיכול לסכל ב-100% נסיון חטיפה, שלא לדבר על חטיפה של חייל או גופה תוך כדי קרב.

הדרך היחידה, שוב, היא להראות לארגוני הטרור שהמחיר שהם ישלמו על חטיפה גבוה בהרבה מהתמורה שתצא להם מזה.

ב. למדינה יש הרבה תפקידים, לא רק אחד. בין השאר תפקידה להגן על בטחון אזרחיה - שחרור 1,000 מחבלים מהווה סכנה ברורה ומיידית לבטחון אזרחי המדינה, ולכן אסור לעשות את זה. למדינה יש *מחויבות* לשחרר את גלעד שליט, כמו גם עוד הרבה אנשים אחרים (למשל ג'ונתן פולארד) - אבל בשיקול הקר של עלות מול תועלת, ובהנתן טובת הכלל, שחרור מחבלים תמורת שחרור גלעד שליט הוא פשוט מעילה של המדינה בתפקידה.

3. כואב לי לראות אותו נמק וסובל שם. כואב לי גם לחשוב על הילדים שנרצחו בפיגוע בדולפינריום. ועל האנשים שנרצחו בפיגוע במלון פארק בנתניה. ועל אשתו של בן דוד שלי, שבמזל ישבה במושב הראשון באוטובוס בקו 37 בחיפה כשמחבל מתאבד התפוצץ כמה מטרים מאחוריה ורצח 17 איש, והיא רק נפצעה.

כואב. אבל אין מה לעשות, המציאות כואבת. אף אחד לא אמר שיהיה קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאם נחזיר להם את השבויים או לא,מוטיבציה לזרוק אותנו לים ולבצע פיגועים תמיד תיהיה להם.

אני לא רואה דרך אחרת להחזיר אותו וזה הפתרון היחידי,אין מה לעשות.

אפשר גם לחסל כמה מהמחבלים שנשחרר לאט לאט.

תראה את הסרט להציל את טוראי ראיין,אחלה סרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקלטת גרמה לי להרהר שנית בדעה שלי על זה שאסור לשחרר מחבלים , ( אני עדיין נגד , אם כי סובל יותר על כך ושואף נקם יותר )

הוא ניראה כל כך נורא , רזה כל כך ואני חושש שבמצב נפשי שבא לידי ביטוי בהעוויות שלו בפנים , אני ראיתי בן אדם שבור ויותר גרוע בן אדם שמתרדר מיום ליום .

החמאס עשו בשכל שהוציאו את הקלטת אם כי זה מחשק אותם וכובל אותם לאחראיות ישירה לחיוו של החייל כלומר אם יקרה לו משהו אלו יהיו הם שישלמו את החשבון והמשפחה עשתה בשכל ששיחררה את הקלטת .

אני רואה את הצד החיובי של המטב בזה שכעט המשפחה יודעת שהוא חי וכל זמן שיש חיים יש תקווה , אני רואה גם את הצד היובי של הקלטת בזה שהמצב מתקדם לכאן או לשם אבל מתקדם וזה העיקר , גם אם נהיה צריכים להיכנס בהם שוב אם זה בתרוץ הקסאמים שהם שוב מתחילים לטפטף ( שגיאה חמורה מצד על התגובות הקלות שלהם , אנחנו נימצא את עצמנו שוב במצב שאם נגיד נחושק ע"י דוחו"ת גולדסטונים למיניהם , עלינו לא להגיב בכלל על ארועי הקסמים ורק לדווח לאום ולהמשיך לדווח לאו"ם עד שנכין מכה גדולה אחת , פשוט לא להגיב ! )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה עונש מוות למחבלים ( לפחות לכאלה עם "דם על הידיים") הוא כבר היה פה מזמן... כמובן שאחרי החטיפה זה בעיה לחוקק כזה חוק, אבל אחרי שהוא ישוחרר ( אם בכלל) חובה לעשות את זה, תיהיה תמיכה של מינימום 80% מהעם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה עונש מוות למחבלים ( לפחות לכאלה עם "דם על הידיים") הוא כבר היה פה מזמן... כמובן שאחרי החטיפה זה בעיה לחוקק כזה חוק, אבל אחרי שהוא ישוחרר ( אם בכלל) חובה לעשות את זה, תיהיה תמיכה של מינימום 80% מהעם..

اللهي صب العذاب على الصهاينه ودمرهم

اللهي زود شباب المقاومه بجنود من عندك

اللهي تثبتهم على الجهاد واجعل الخوف في قلوب اعدائهم

اللهي ارحم حال المستظعفين من خلقك

اللهم انصر الاسلام وعزز المسلمين بعزه وارفع رايته

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...