עזרה בנייד לסטודנט + תחליף לנייח, 13 אינץ' - עד 7500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בנייד לסטודנט + תחליף לנייח, 13 אינץ' - עד 7500 ש"ח

momer

Recommended Posts

אהלן, אני מחפש לפטופ שיחליף את המחשב הנייח שלי ובנוסף ישמש אותי ללימודים שאני מתחיל השנה.

הרעיון הוא לקנות לפטופ מספיק חזק ואמין שיחזיק לי לכל תקופת הלימודים גם בשימוש הביתי, אבל שיהיה יחסית קטן וקומפטי.

אחריות - אחריות מלאה של שלוש שנים (כולל תשלום על הרחבה במקרה הצורך), קריטי.

עיצוב נאה ומכובד, רצוי.

מסך - העדיפות הברורה היא ל13 אינץ', למרות שאם ימצא דגם אטרקטיבי במחיר טוב, גם אינץ' למעלה ולמטה הם אופציה. מעדיף מסך מט.

משקל - עד שני קילו, חשוב לי שהוא יהיה קל יחסית. בלי פשרות בנושא הזה.

חיי סוללה - חשובים מאוד, כמה שיותר - יותר טוב, מוכן לשלם על זה הרבה יחסית.

מקלדת - נוחה ואיכותית, למרות הסובייקטיביות. מעדיף אפשרות למקלדת מוארת.

מערכת הפעלה - שתהיה אפשרות לקנות אותו עם XP ובעתיד לשדרג ל-WIN7. ויסטה לא תהרוג אותי, מקסימום אשדרג בעצמי.

HD - לפחות 250 ג'יגה. 5400 או 7200 RPM.

זיכרון - 3 ג'יגה ומעלה (גם כאן, כולל הרחבה במקרה הצורך)

כרטיס מסך - לא צריך משהו מיוחד, אבל שלא יהיה חלש מדי. אני אשחק בו משחקים, אבל אני לא גיימר ויש סבירות גבוהה למשחקים כמו manager ו-red alert,

לאו דווקא משהו שדורש כרטיס מפוצץ. מוכן לוותר על איכות הכרטיס בשביל חיי בטריה, למשל.

יציאות - חייב מינימום של 2 יציאות USB, מעדיף 3 ומעלה. רוצה יציאת HDMI,

אשמח למצלמה ומיקרופון, אבל זה לגמרי בקטנה.

קצת יותר חשוב לי צורב DVD...

מעדיף לקנות את המחשב בארץ.

התקציב הוא בין 5000 ל7500 פחות או יותר. הרעיון הוא קרוב ל5000, אבל אם אני אקבל בדיוק מה שאני רוצה, וכולל כל ההרחבות של הזיכרון, מ"ה, בטריה במקרה הצורך ואחריות - אני מוכן לעלות יותר במחיר.

עד עכשיו ראיתי שני דגמים שנראו לי מועמדים טובים:

HP PAVILION 2150EJ (1

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/il/he/ho/WF06b/321957-321957-3329744-64354-64354-3945119-4005381.html

נראה לי עונה כמעט על כל הדרישות, רק שהוא שוקל יותר ממה שאני רוצה וזה קריטי.

אם יהיה דגם כזה אבל יותר קל, יכול להיות מעולה.

2) Dell Vostro 1320

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-vostro-1320-nvd.htm

נראה לי כמו אחלה מועמד, רק שאין לו יציאת , לא ראיתי צורב והבנתי שהסוללה יכולה להיות טובה יותר.

אשמח לעצות, לדגמים נוספים אם יש לכם וחוות דעת, תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אתה מוכן להתפשר על חוסר קיומה של יציאת HDMI, לך על ה- Latitude E4300.

הוא איכותי וקל יותר מה-Vostro, עם כל היתרונו שלו, ובנוסף גם תומך בתחנת עגינה, מה שכן יאפשר לך בעתיד לרכוש תחנת עגינה כזו ששם קיימת יציאת דיגיטלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך הרבה דרישות מתנגשות ולכן יהיה קשה לענות על כולן גם בתקציב מכובד כמו 7500 ש"ח.

קודם כל, כרטיס מסך נפרד, יציאת ומסך מאט זה שילוב שקשה מאד למצוא ב-13.3". תוסיף לזה גם את דרישות המשקל (יש מעט מחשבים ב-13.3" ששוקלים מתחת ל-2 ק"ג) וזה נהיה עוד יותר קשה. פשרות אפשריות הן כפי שציינת על המסך (לכיוון של משהו כמו ה-DV3) או על יציאת (ה-Vostro 1320). אפשרות נוספת היא להתפשר על כרטיס המסך וה- וללכת על ה-E4300 של דל ש-Qttp ציין. זה מחשב מרמה אחרת גם מבחינת איכות, גם מבחינת משקל (מתחת לשני ק"ג) וגם עם חיי סוללה טובים אבל הוא לא קיים עם כרטיס מסך נפרד.

אופציה נוספת שכדאי להזכיר היא ה-Macbook pro 13. יש לו יתרונות ברורים למי שהמטרה שלו היא שילוב בין חיי סוללה טובים מאד לכרטיס מסך סביר ב-13.3". זאת בעיקר אם אתה רוצה/ מוכן להשתמש במערכת ההפעלה. על מערכת ההפעלה של המחשב הזה מקבל חיי סוללה מעולים (אם כי גם על Windows הם טובים מאד). הוא די נייד (בסביבות ה-2 ק"ג) ואיכות הבניה טובה בהרבה מהממוצע. לעומת זאת, הוא מגיע עם מסך מבריק במיוחד, רק שתי יציאות , יציאת Mini DP שמחייבת מתאם (ניתן להמיר גם ל-HDMI), שלא ניתנת להחלפה עצמית והכיסוי המתכתי מוביל לעתים לחימום יתר של הפאנלים התחתונים בעת שימוש כבד.

אם אתה רוצה לשקול גם 12.1" יש אופציות טובות מאד וניידות מאד אבל זה ידרוש פשרות בתחום המשחק והיציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש מקום לבדוק מערכת של studio xps 13. אמנם סדרה צרכנית, אך הוא מאובזר בצורה מלאה. יש DP וגם , כרטיס מסך סביר 9400/9500

לגבי משקל- מוצהר 2.2 לדעתי 2.4 ק"ג. איכות בניה לטעמי לא רעה ומדובר במחשב שהתגבר על מחלות ילדות לא מעטות של הדגמים הקודמים. מבחינת ביצועים מדובר במחשב חזק. חיי סוללה לא מרשימים וזו המכשלה העיקרית לדעתי. אולם, בתקציב שלך ואם המחשב יוזמן מחו"ל תוכל לפצות ע"י וסוללה מורחבת ולהישאר במסגרת התקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה-XPS 13 דווחו בעיות התחממות (בעיקר כאלה שמשפיעות על נעימות השימוש, לאו דווקא על אמינות המחשב). למרות שאומרים גם שעדכונים אחרונים פותרים או משפרים את המצב.

הוא מאובזר היטב, אך באמת גם כבד יותר ויש לו מסך מבריק. מבחינת מפרט, יש לו כמובן יתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי- לסטודיו אין בעיות התחממות (יוצאות דופן, הכוונה) ואלו נגרמו רק בדגם הקודם.

אני אציע גם סוני - לדעתי המקבילה העיסקית של . מחשבים מעולים, איכות בניה משובחת ומפרטים מרשימים- מבחינת מחיר אני לא בטוח שהם בטווח. שני דגמים רלוונטים- Z (היקרה יותר) וSR בסולם מחירים מקביל לE4300 של . מוצהר 1.8 ק"ג בפועל כנראה 2 ק"ג. מאובזר לעילא, כרטיס מסך HD 4570 (512MBשניתן לכבות (בדומה לT400) וכל תוספת אפשרית לרבות תמיכה בתחנת עגינה. חיי לא רעים 5 שעות לערך (6 תאים). המחיר שוב זו בעיה עיקרית לצד היצע מצומצם מאוד בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי- לסטודיו אין בעיות התחממות (יוצאות דופן, הכוונה) ואלו נגרמו רק בדגם הקודם.

טמפרטורות של XPS 13 לעומת E4300 לפי Notebookcheck: (בצלסיוס, חלק עליון ותחתון בנפרד)

Latitude E4300

Maximum: 35.3 °C

Average: 31.4 °C

Maximum: 42.0 °C

Average: 37.9 °C

Room Temperature 21.0 °C

XPS 13

Maximum: 48.1 °C

Average: 38.1 °C

Maximum: 48.8 °C

Average: 42.4 °C

Room Temperature 21.0 °C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אציע גם סוני - לדעתי המקבילה העיסקית של אפל. מחשבים מעולים, איכות בניה משובחת ומפרטים מרשימים- מבחינת מחיר אני לא בטוח שהם בטווח. שני דגמים רלוונטים- Z (היקרה יותר) וSR בסולם מחירים מקביל לE4300 של דל. מוצהר 1.8 ק"ג בפועל כנראה 2 ק"ג. מאובזר לעילא, כרטיס מסך HD 4570 (512MBשניתן לכבות (בדומה לT400) וכל תוספת אפשרית לרבות תמיכה בתחנת עגינה. חיי סוללה לא רעים 5 שעות לערך (6 תאים). המחיר שוב זו בעיה עיקרית לצד היצע מצומצם מאוד בישראל.

ה-Z מאד מתאים לצרכים (וגם מציע כמה תכונות חריגות כגון רזולוציה גבוהה מאד בשביל מסך בגודל כזה), אבל יקר להחריד. פעם אחרונה שראיתי אותו נמכר בארץ היה מדובר על לפחות 10,000 ש"ח. זה מחיר מוגזם, הוא לא שווה את זה. בנוסף, פשוט קשה להשיג אותו עכשיו בארץ. כשאין אף אחד שמייבא סוני בצורה סדירה.

ה-SR מחשב חביב מאד אבל הוא פשוט יקר מידי ולא נותן שום יתרונות ששווים את ההשקעה הענקית. איכות הבניה לא באמת טובה בצורה שמצדיקה את זה (בטח שלא הייתי מגדירה אותו עסקי והוא לא מתחרה עם ה-E4300 או ה-Macbook pro) והוא לא קל בצורה מיוחדת. למיטב זכרוני פונקציית כרטיס המסך ההיברידי לא קיימת בו אלא רק ב-Z. שים לב אם אתה מחפש אותו שלא כל הקונפיגורציות כוללות . חיי הסוללה טובים מהממוצע והוא אכן תומך בתחנת עגינה כך שאם אתה במקרה מוצא אותו ב-5000 ש"ח ומטה אולי זה שווה בדיקה. ב-7000 ש"ח ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוותי רק בין רמות המחירים, דעתי כדעתך. VGN-SR490JCP לדוגמא תומך בכרטיס היברידי ATI 4570

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665893576#specifications

VGN Z- יקרים הרבה יותר מלהחריד, חיפשתי גם באאוטלט ולא מצאתי כלום מתחת ל-1400$. נמשיך לחפש...

ה-SR לפחות מחו"ל אינו אופציה רעה. אני לא בטוח לגבי הסדר האחריות בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה לכולם.

חבר המליץ לי על הפורום ואתם מלכים, אז תודה.

דבר שני, QTTP , אני לא צריך כרטיס רשת נפרד, להיפך. שיהיה פשוט, זה פחות קריטי לי מחיי בטריה ומשקל וכדומה.

לגבי ה-DV3 אז יש כל מיני נתונים סותרים לגבי המשקל שלו, אבל עם בטריה טובה הוא יהיה סביב ה2.4 אז נראה לי שהוא בחוץ.

ה-VOSTRO עושה רושם כמועמד הכי טוב, אם אני מוותר על ה-HDMI.

רציתי לשאול אם אתם חושבים שה-LAtitude 3400 שווה את הכסף, ראיתי אותו רק באיזור ה7000 ובטח יש עוד הרחבות אחריות וכאלה,

ועוד שאלה, מה לגבי סדרת ה-Probook של HP?

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/il/he/sm/WF04a/321957-321957-64295-3955552-3955552.html

ה4310S נראה כאופציה טובה,

וה5310M הוא אולי טיפה חלש, אבל עם אחלה בטריה.

יש איזה אתר שאני יכול להשוות בו חיי בטריה אפקטיביים ולא נתוני יצרן?

חג שמח חברים.

[br]פורסם בתאריך: 2.10.2009 בשעה 14:53:44

אהה, ומה לגבי ה-DELL XPS M1330 ?

http://www.notebookclub.co.il/zoom.php?&item_id=6

לא ממש מצאתי חסרונות בו בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834117946

גם במפרט כאן תראי את הכרטיס במפרט

זה קיים בלינק הקודם- תחת לשונית Specifications

אני רואה את הכרטיס כמובן, אני פשוט לא רואה שכתוב שמדובר בקונפיגורצייה היברידית בשום מקום :nixweiss:

דבר שני, QTTP , אני לא צריך כרטיס נפרד, להיפך. שיהיה פשוט, זה פחות קריטי לי מחיי בטריה ומשקל וכדומה.

מה? לא הבנתי מה אתה מנסה לומר כאן.

רציתי לשאול אם אתם חושבים שה-LAtitude 3400 שווה את הכסף, ראיתי אותו רק באיזור ה7000 ובטח יש עוד הרחבות אחריות וכאלה,

שווה את הכסף או לא, זו שאלה אישית. לדעתי - כן. מבחינת אחריות, אין הרחבות שכן הוא מגיע עם שלוש שנים כסטנדרט.

ועוד שאלה, מה לגבי סדרת ה-Probook של HP?

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/il/he/sm/WF04a/321957-321957-64295-3955552-3955552.html

ה4310S נראה כאופציה טובה,

וה5310M הוא אולי טיפה חלש, אבל עם אחלה בטריה.

הוא לא חלש בהכרח, זה תלוי בקונפיגורציה, והוא בהחלט נראה כמו מעניין עם הרבה פוטנציאל (אם יעמוד באמת בהצהרות היצרן, זה הראשון מהסגנון עם מעבד סטנדרטי ומחיר כלכך נמוך) אבל הוא לא מאפשר כרטיס מסך נפרד. עוד לא שמעתי עליו ביקורות אמינות כלשהן או התרשמויות, זה דגם חדש מאד. ה-4310s כן מאפשר כרטיס מסך נפרד ואם תצליח למצוא אותו עם מסך מאט בארץ זו אופציה טובה.

יש איזה אתר שאני יכול להשוות בו חיי בטריה אפקטיביים ולא נתוני יצרן?

תחפש בביקורות. יש לינקים לאתרים רלוונטיים בסטיקי בנושא.

[br]פורסם בתאריך: 2.10.2009 בשעה 14:53:44

אהה, ומה לגבי ה-DELL XPS M1330 ?

http://www.notebookclub.co.il/zoom.php?&item_id=6

לא ממש מצאתי חסרונות בו בינתיים.

לא מומלץ בכלל. דגם ישן שכבר לא מיוצר זה זמן מה וסבל מבעיות חימום שונות ובעיקר מהבעיה הידועה לשמצה של כרטיסי המסך של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלות שאומנם קצת לא קשורה לדיון אבל שמתי לב שבחלק מהלינקים של המחשבים של DELL שאנשים נתנו כאן, המחשבים נמכרים ללא תמיכה בדרייברים למשל

http://www.notebookclub.co.il/prod-dell-latitude-e4200-su94.htm

ומהאותיות הקטנות בתחתית העמוד:

"1. ממשק מערכת הפעלה באנגלית בלבד

2. חובת הדרייברים על הלקוח\משתמש בלבד

3. מערכת ההפעלה אינה כוללת דיסק התקנה

4. תמונות להמחשה בלבד"

A. יש פה למישהו מושג אם כדאי לרכוש מחשב נייד ללא תמיכה בדרייברים? האם זאת בעייה או שפשוט אני נכנס לאתר של ומוריד את מה שצריך ואין עם זה בעייה?

B. בנוסף לחלק מהניידים שמתי לב שרשומה רק יציאת יחידה ("אחת מסוג USB2 המקנה הספק חשמל" מאותו לינק), האם זאת בעייה להסתדר עם דבר כזה או שזה סבבה, כי סך הכל זה נייד אבל למשל אני עובד עם נייד שאין בו תמיכת בלו-טות' ויש לי עכבר אלחוטי בלו-טות' אז תמיד מחובר דונגל ללפטופ אז יציאת יחידה בעייתית קצת במקרה הזה, למשל אם אני רוצה לחבר דיסק און קי או משהו כזה, בקיצור, האם זה סביר לעבוד עם יציאת בודדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...